Szerző Téma: GONDOLATOK IGE ALAPJÁN!  (Megtekintve 24254 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető torokildiko46

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
GONDOLATOK IGE ALAPJÁN!
« Dátum: 2013 Január 19, 15:23:07 »
 KEDVES  TESTVÉREIM!
 MA MUNKA KÖZBE SOK MINDENEN GONDOLKOZTAM! EZEKET A GONDOLATOKAT SZERETNÉM MEGOSZTANI VELETEK, DE KÉRLEK HOGY TIK IS OSSZÁTOK MEG VELEM , VELÜNK A TI GONDOLATAITOKAT
:thanks: :028:


 MA EZEN GONDOLKOZTAM MUNKA KÖZBE HOGY MIT IGÉRT ÉS MIT NEM ÍGÉRT NEKÜNK AZ ÖRÖKKÉVALÓ ISTEN :055: :055:

Tehát ma ezen gondolkoztam:
mit  igért és nem igért nekünk ISTEN??? :254: :290: :290: :?:


 Isten nem igért nekünk fájdalom nélküli napokat, nem igért csak vidám mosolygós napokat, nem igérte hogy nem lesznek nyomorúságok , harcok  vagy megpróbáltatások az életünkben, ahogy azt sem igérte hogy mindig napsütéses napok lesznek , viharok és esők nélkül, de viszont Megígérte  hogy megsegít és ad erőt minden napra és a megpróbáltatások közepette is megvigasztal, és letöröl minden könnyet a szemeinkről , igért egy utat egy világosságot  és még igért jutalomként örök életet az Ő jelenlétében, igért égy  Szabadítót egy Megváltót akit el is küldött : NÁZÁRÉTI   JÉZUS KRISZTUS
 Nós tehát akkor lásunk pár igét is :

 34 zsoltár:
20 Sok baja van az igaznak, de valamennyiből kimenti az Úr.
21 Megőrzi minden csontját, egy sem töretik meg azokból.
22 A gonoszt gonoszság öli meg, és meglakolnak, akik gyűlölik az igazat.



2Timóteus :3:
12 De mindazok is, akik kegyesen akarnak élni Krisztus Jézusban, üldöztetni fognak.

de van reménységünk:
 JÓB.19:25:
25
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.

 jános: 3:
16
Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.
17
Mert nem azért küldte az Isten az ő Fiát a világra, hogy kárhoztassa a világot, hanem hogy megtartassék a világ általa


Jelenések könyve:21:4   És az Isten eltöröl minden könyet az ő szemeikről; és a halál nem lesz többé; sem gyász, sem kiáltás, sem fájdalom nem lesz többé, mert az elsők elmúltak.

János Evangéliuma:6:47   Bizony, bizony mondom néktek: Aki én bennem hisz, örök élete van annak.

János Evangéliuma:17:3   Az pedig az örök élet, hogy megismerjenek téged, az egyedül igaz Istent, és akit elküldtél, a Jézus Krisztust.
 és most várom a hozzászólásokat és  a ti gondolataitokat is :104:


 :thanks: :028:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:GONDOLATOK IGE ALAPJÁN!
« Válasz #1 Dátum: 2013 Január 19, 21:44:12 »
Így van, drága Ildikó!

Egy Ige jutott eszembe:

Viszont az igaz Lótot megszabadította, aki szenvedett az elvetemültek kicsapongó viselkedésétől. 8. Mert ennek az embernek az igaz lelke napról napra gyötrődött közöttük gonosz cselekedeteiket látva és hallva. 9. Éppen így meg tudja szabadítani az Úr a kegyeseket a kísértésből, a gonoszokat pedig büntetések között tudja megtartani az ítélet napjára.
2Pt 2,8-9

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető torokkarol

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 445
Re:GONDOLATOK IGE ALAPJÁN!
« Válasz #2 Dátum: 2013 Január 20, 20:24:27 »
KEDVES  TESTVÉREIM!
 MA MUNKA KÖZBE SOK MINDENEN GONDOLKOZTAM! EZEKET A GONDOLATOKAT SZERETNÉM MEGOSZTANI VELETEK, DE KÉRLEK HOGY TIK IS OSSZÁTOK MEG VELEM , VELÜNK A TI GONDOLATAITOKAT
:thanks: :028:


 MA EZEN GONDOLKOZTAM MUNKA KÖZBE HOGY MIT IGÉRT ÉS MIT NEM ÍGÉRT NEKÜNK AZ ÖRÖKKÉVALÓ ISTEN :055: :055:

Tehát ma ezen gondolkoztam:
mit  igért és nem igért nekünk ISTEN??? :254: :290: :290: :?:


 Isten nem igért nekünk fájdalom nélküli napokat, nem igért csak vidám mosolygós napokat, nem igérte hogy nem lesznek nyomorúságok , harcok  vagy megpróbáltatások az életünkben, ahogy azt sem igérte hogy mindig napsütéses napok lesznek , viharok és esők nélkül, de viszont Megígérte  hogy megsegít és ad erőt minden napra és a megpróbáltatások közepette is megvigasztal, és letöröl minden könnyet a szemeinkről , igért egy utat egy világosságot  és még igért jutalomként örök életet az Ő jelenlétében, igért égy  Szabadítót egy Megváltót akit el is küldött : NÁZÁRÉTI   JÉZUS KRISZTUS
 Nós tehát akkor lásunk pár igét is :

 34 zsoltár:
20 Sok baja van az igaznak, de valamennyiből kimenti az Úr.
21 Megőrzi minden csontját, egy sem töretik meg azokból.
22 A gonoszt gonoszság öli meg, és meglakolnak, akik gyűlölik az igazat.



2Timóteus :3:
12 De mindazok is, akik kegyesen akarnak élni Krisztus Jézusban, üldöztetni fognak.

de van reménységünk:
 JÓB.19:25:
25
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.

 jános: 3:
16
Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.
17
Mert nem azért küldte az Isten az ő Fiát a világra, hogy kárhoztassa a világot, hanem hogy megtartassék a világ általa


Jelenések könyve:21:4   És az Isten eltöröl minden könyet az ő szemeikről; és a halál nem lesz többé; sem gyász, sem kiáltás, sem fájdalom nem lesz többé, mert az elsők elmúltak.

János Evangéliuma:6:47   Bizony, bizony mondom néktek: Aki én bennem hisz, örök élete van annak.

János Evangéliuma:17:3   Az pedig az örök élet, hogy megismerjenek téged, az egyedül igaz Istent, és akit elküldtél, a Jézus Krisztust.
 és most várom a hozzászólásokat és  a ti gondolataitokat is :104:


 :thanks: :028:


 igen ezeken sokszor én is gondolkoztam , sok kérdés volt bennem is : Hogy MIÉRT??? miért mik , miért én , miért történik ez velünk,
 sokan mikor megtérnek azt hiszik hogy most már happy lesz az életük, igaz valamikor én is ezt hittem , de igazán csak akkor kezdődik a harc és mindennapi   küszködés: és sokan a mózes 5, 28 = vallják meg és azt hiszik , én megvallottam és áldott leszek , de ott van  a: HA  is csak azt figyelmen kívül hagyják , Ha halgatsz, például: 5 mózes: 28=1=
1 Ha pedig szorgalmatosan hallgatsz az Úrnak, a te Istenednek szavára, és megtartod és teljesíted minden ő parancsolatát, amelyeket én parancsolok ma néked: akkor e földnek minden népénél feljebbvalóvá tesz téged az Úr, a te Istened;

 :019:

 de olvassuk a Timóteus levélben is hogy harcolni kell:


1Timóteus 6,12
 
12 Harcold meg a hitnek szép harcát, nyerd el az örök életet, amelyre hívattattál, és szép vallástétellel vallást tettél sok bizonyság előtt.
Az Úr az én pásztorom; nem szűkölködöm.
Fűves legelőkön nyugtat engem, és csendes vizekhez terelget engem.
23 zsolt.

Nem elérhető torokildiko46

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:GONDOLATOK IGE ALAPJÁN!
« Válasz #3 Dátum: 2013 Február 05, 14:29:06 »
 :019:
A keresztről való beszéd
1 Kor 1: 17-18:

17
Mert nem azért küldött engem a Krisztus, hogy kereszteljek, hanem hogy az evangyéliomot hirdessem; de nem szólásban való bölcseséggel, hogy a Krisztus keresztje hiábavaló ne legyen.
18
Mert a keresztről való beszéd bolondság ugyan azoknak, akik elvesznek; de nekünk, kik megtartatunk, Istennek ereje


 

Istennek ereje Jézus Krisztus keresztjéből sugárzik felénk. Hit által lehetünk részesei.


1Kor 1:26-29 :
"Mert tekintsétek csak a ti hivatástokat, atyámfiai, hogy nem sokan hívattak bölcsek test szerint, nem sokan hatalmasak, nem sokan nemesek; Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket; És a világ nemteleneit és megvetettjeit választotta ki magának az Isten, és a semmiket, hogy a valamiket megsemmisítse; Hogy ne dicsekedjék Ő előtte egy test sem.


Ez az Ige elsősorban egy hívő gyülekezethez szól. Ez tulajdonképpen egy nagyszerű hír azoknak, akik e világban semmit nem számítanak, akiknek szavuk nem sokat jelent, akik csak egyszerű emberek, akik talán, mint ahogy az Ige is mondja a világ bolondjai, a világ erőtlenei, akiket semmibe nem vesznek. Ilyeneket választ ki Isten magának az Ő céljaira. Természetesen ez nem azt jelenti, hogy csak ilyen emberek juthatnak el hitre, és Isten országába

Jézus szavai nagyon vigasztalóan hatnak, bár ez embereknél lehetetlen, Istennél minden lehetséges. Ez egy nagyon fontos Ige számunkra.

Márk Evangéliuma:10:27   Jézus pedig rájuk tekintvén, monda: Az embereknél lehetetlen, de nem az Istennél; mert az Istennél minden lehetséges.

Máté Evangéliuma:19:26   Jézus pedig rájuk tekintvén, monda nékik: Embereknél ez lehetetlen, de Istennél minden lehetséges.
Márk Evangéliuma:9:23   Jézus pedig monda néki: Ha hiheted azt, minden lehetséges a hívőnek.
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető torokkarol

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 445
Re:GONDOLATOK IGE ALAPJÁN!
« Válasz #4 Dátum: 2013 Február 09, 23:39:35 »
Zsoltárok könyve:25:10   =Az Úrnak minden útja kegyelem és hűség azoknak, akik szövetségét és bizonyságait megtartják

Isten kegyelmes irgalmas és hűséges,  amit ő kimond az mind igaz ő nem ember és nem hazudik, amit kimondott az Ő szava , Igéje által az mind beteljesedik, és ha mik is hűségesek vagyunk hozzá, ő megsegít és megjutalmaz,, és ahogy megígérte velünk marad a világ végéig=
Máté Evangéliuma:28:20   Tanítván őket, hogy megtartsák mindazt, amit én parancsoltam néktek: és ímé én ti veletek vagyok minden napon a világ végezetéig
 ezért adjuk tovább hogy Ő jó hűséges és Mindenható :ima05: Ő ma is szól hozzánk az Ő iGÉJÉN KERESZTŰL :019:
Az Úr az én pásztorom; nem szűkölködöm.
Fűves legelőkön nyugtat engem, és csendes vizekhez terelget engem.
23 zsolt.

Nem elérhető torokildiko46

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:GONDOLATOK IGE ALAPJÁN!
« Válasz #5 Dátum: 2013 Február 14, 21:29:13 »
ÁMEN!
:igen: :igen:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető torokildiko46

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:GONDOLATOK IGE ALAPJÁN!
« Válasz #6 Dátum: 2013 Február 27, 12:33:57 »
Roma : 8:38-39
Mert meg vagyok győződve, hogy sem halál, sem élet, sem angyalok, sem fejedelemségek, sem hatalmasságok, sem jelenvalók, sem következendők,
39
Sem magasság, sem mélység, sem semmi más teremtmény nem szakaszthat el minket az Istennek szerelmétől, mely vagyon a mi Urunk Jézus Krisztusban.



 a napokban mikor minden hullám össze csapot felettem minden  lehetetlenek tűnt , már majdnem uralkodott a depresszió rajtam olvastam ezt az igét, és elgondolkoztam, végtelenül egyedülálló helyzetben éreztem magam, akkor olvastam ezt az igét, és eszembe jutott hogy azoknak akik Isten szeretik  minden a javukra válik, hát egyből minden világos lett előttem és elgondolkoztam: hogy Isten gondot visel rólunk annak ellenére hogy nem úgy látjuk  hogy azt hiszük  minden össze dőlt , és  semminek nem látjuk az értelmét!
  a sok kérdések hogy miért pont velem történik minden , miért engedi meg Isten  sok miért van, sok kérdés , de találtam egy választ:
 Jeremiás: 30: 17:
Mert orvosságot adok néked, és kigyógyítlak a te sérülésedből, azt mondja az Úr.

akkor megértettem hogy Ő megvigasztal a legnagyobb bajok közepette is:

Zsoltárok könyve:40:13   Mert bajok vettek engem körül, amelyeknek számuk sincsen; utolértek bűneim, amelyeket végig sem nézhetek; számosabbak a fejem hajszálainál, és a szívem is elhagyott engem.


a sok baj a sok betegség a sok nélkülözés és sok minden aminek ki vagyunk téve nap mint nap ez a sok.. nem tud elválasztani ISTEN SZERELMÉTŐL:
 Róma: 8:35-39:


35
Kicsoda szakaszt el minket a Krisztus szerelmétől? nyomorúság vagy szorongattatás, vagy üldözés, vagy éhség, vagy meztelenség, vagy veszedelem, vagy fegyver-é?
36
Amint meg van írva, hogy: Te éretted gyilkoltatunk minden napon; olybá tekintenek mint vágó juhokat.
37
De mindezekben felettébb diadalmaskodunk, Az által, aki minket szeretett.
38
Mert meg vagyok győződve, hogy sem halál, sem élet, sem angyalok, sem fejedelemségek, sem hatalmasságok, sem jelenvalók, sem következendők,
39
Sem magasság, sem mélység, sem semmi más teremtmény nem szakaszthat el minket az Istennek szerelmétől, mely vagyon a mi Urunk Jézus Krisztusban.



 :ima02:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető torokildiko46

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:GONDOLATOK IGE ALAPJÁN!
« Válasz #7 Dátum: 2013 Március 15, 08:06:38 »
 :?:
a tegnap beszélgettem  a  munkatárásimmal , és azt mondták hogy nincs Isten, mert ha volna akkor nem engedné meg ezt , meg azt a sok nyomorúságot, de elmondtam nekik hogy Isten féltő szerető , és a legrosszabb pillanatokban  is mellettünk ál, megsegít , megvigasztal,
 de mivel szabad akaratunk van  a mi tetteink következményit, kell viselni, amikor vétkezünk , és rosszat teszünk Isten szomorú de   mégis szeret minket  , tehát mik rontottuk el  dolgokat  a rossz döntésekkel: de Könyörülő az Úr , késedelmes a haragra és nagy kegyelmű: :019:


Zsoltárok könyve:86:15   De te Uram, könyörülő és irgalmas Isten vagy, késedelmes a haragra, nagy kegyelmű és igazságú!
Zsoltárok könyve:103:8   Könyörülő és irgalmas az Úr, késedelmes a haragra és nagy kegyelmű.
Zsoltárok könyve:103:13   Amilyen könyörülő az atya a fiakhoz, olyan könyörülő az Úr az őt félők iránt.
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető Jazmin

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 482
Re:GONDOLATOK IGE ALAPJÁN!
« Válasz #8 Dátum: 2013 Március 15, 11:17:10 »
Igen.Az emberek kizarjak Isten eletukbol,aztan csodalkoznak,hogy mik tortennek...Könyörül az Ur,ha megbánjuk amit tettünk,de a bün büntetése az halál.Isten szereti a bűnöst de a bűnt nem.  :05:És a bűn az égig hatol mint Nóé idejében.
Az Isten SZERETET. 1 Ján 4:8

Nem elérhető torokkarol

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 445
Re:GONDOLATOK IGE ALAPJÁN!
« Válasz #9 Dátum: 2013 Március 16, 20:53:43 »



Zsoltárok könyve:86:15   De te Uram, könyörülő és irgalmas Isten vagy, késedelmes a haragra, nagy kegyelmű és igazságú!
Zsoltárok könyve:103:8   Könyörülő és irgalmas az Úr, késedelmes a haragra és nagy kegyelmű.
Zsoltárok könyve:103:13   Amilyen könyörülő az atya a fiakhoz, olyan könyörülő az Úr az őt félők iránt.






Titus levél:1:4   Kegyelem, irgalmasság és békesség az Atya Istentől és az Úr Jézus Krisztustól, a mi Megtartónktól.
Az Úr az én pásztorom; nem szűkölködöm.
Fűves legelőkön nyugtat engem, és csendes vizekhez terelget engem.
23 zsolt.

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:GONDOLATOK IGE ALAPJÁN!
« Válasz #10 Dátum: 2013 Március 17, 14:00:30 »
:?:
a tegnap beszélgettem  a  munkatárásimmal , és azt mondták hogy nincs Isten, mert ha volna akkor nem engedné meg ezt , meg azt a sok nyomorúságot, de elmondtam nekik hogy Isten féltő szerető , és a legrosszabb pillanatokban  is mellettünk ál, megsegít , megvigasztal,
 de mivel szabad akaratunk van  a mi tetteink következményit, kell viselni, amikor vétkezünk , és rosszat teszünk Isten szomorú de   mégis szeret minket  , tehát mik rontottuk el  dolgokat  a rossz döntésekkel: de Könyörülő az Úr , késedelmes a haragra és nagy kegyelmű: :019:


Zsoltárok könyve:86:15   De te Uram, könyörülő és irgalmas Isten vagy, késedelmes a haragra, nagy kegyelmű és igazságú!
Zsoltárok könyve:103:8   Könyörülő és irgalmas az Úr, késedelmes a haragra és nagy kegyelmű.
Zsoltárok könyve:103:13   Amilyen könyörülő az atya a fiakhoz, olyan könyörülő az Úr az őt félők iránt.


Hát igen... Furcsa kreatur az ember. Ha jól megy akkor megveregeti a saját vállát, ha gond van, akkor Istent akarja felelösségre vonni.

Bizonyságul hívom ellenetek ma a mennyet és a földet, hogy az életet és a halált adtam előtökbe, az áldást és az átkot: válaszd azért az életet, hogy élhess mind te, mind a te magod;
5Móz 30,19

 :igen:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető torokildiko46

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:GONDOLATOK IGE ALAPJÁN!
« Válasz #11 Dátum: 2013 Július 23, 16:39:51 »
ISTEN VÁLASZAI
 :igen:
ISTENNEK MINDENRE VAN VÁLASZA!

 Biztos lehetsz abban, hogy Isten szeret téged, és Mennyei

Atyádként fog gondoskodni rólad.
Isten válaszai:
Minden negatív dolog esetén azt kell mondanunk magunknak, hogy

Istennek van mindenre egy pozitív válasza.

Azt mondod: Ez lehetetlen.
Isten válasza: Minden lehetséges.
 Lukács 18,27 :Ő pedig monda: Ami embereknél lehetetlen, lehetséges

az Istennél.
Azt mondod: Túl fáradt vagyok.
Isten válasza: Nyugalmat adok neked.
 Máté 11,28-30:
Jőjjetek én hozzám mindnyájan, akik megfáradtatok és

megterheltettetek, és én megnyugosztlak titeket.
29
Vegyétek föl magatokra az én igámat, és tanuljátok meg tőlem, hogy én

szelid és alázatos szívű vagyok: és nyugalmat találtok a ti lelkeiteknek.
30
Mert az én igám gyönyörűséges, és az én terhem könnyű.
Azt mondod: Senki sem szeret igazán.
Isten válasza: Én szeretlek. János 3,16:Mert úgy szerette Isten e világot,

hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne

vesszen, hanem örök élete legyen.
 János 13,34:
Új parancsolatot adok néktek, hogy egymást szeressétek; amint én

szerettelek titeket, úgy szeressétek ti is egymást
Azt mondod: Nem tudom tovább folytatni.
Isten válasza: Az én kegyelmem elég ehhez. 2 Kor. 12,9:Egynek hit

ugyanazon Lélek által; másnak pedig gyógyítás ajándékai azon egy

Lélek által;
Zsolt. 91,15:Segítségül hív engem, ezért meghallgatom őt; vele vagyok

háborúságában: megmentem és megdicsőítem őt.
Isten válasza: Vezetni fogom lépteidet. Péld. 3,5-6:Bizodalmad legyen az

Úrban teljes elmédből; a magad értelmére pedig ne támaszkodjál.
6
Minden te útaidban megismerd őt; akkor ő igazgatja a te útaidat.
Azt mondod: Nem tudom a dolgokat megvalósítani.
Azt mondod: Nem tudom megcsinálni.
Isten válasza: Mindent meg tudsz csinálni. Fil. 4,13:3
Mindenre van erőm a Krisztusban, aki engem megerősít.
Azt mondod: Nem vagyok képes.
Isten válasza: Én képes vagyok. 2 Kor. 9,8:Az Isten pedig hatalmas arra,

hogy rátok árassza minden kegyelmét; hogy mindenben, mindenkor

teljes elégségtek lévén, minden jótéteményre bőségben legyetek,
Azt mondod: Nem éri meg.
Isten válasza: Miattam megéri. Róma 8,28:
Tudjuk pedig, hogy azoknak, akik Istent szeretik, minden javokra van,

mint akik az ő végzése szerint hivatalosak.
Azt mondod: Nem tudok megbocsátani magamnak.
Isten válasza: Én megbocsátok neked. 1 János 1,9:Ha megvalljuk

bűneinket, hű és igaz, hogy megbocsássa bűneinket és megtisztítson

minket minden hamisságtól Róma 8,1: Nincsen azért immár semmi

kárhoztatásuk azoknak, akik Krisztus Jézusban vannak, kik nem test

szerint járnak, hanem Lélek szerint.
Azt mondod: Nem tudom megvalósítani.
Isten válasza: Betöltöm minden szükségedet. Fil. 4,19:Az én Istenem

pedig be fogja tölteni minden szükségeteket az Ő gazdagsága szerint

dicsőségesen a Krisztus Jézusban
Azt mondod: Félek.
Isten válasza: Nem a félelem szellemét adtam neked. 2 Tim. 1,7 :Mert

nem félelemnek lelkét adott nékünk az Isten; hanem erőnek és

szeretetnek és józanságnak lelkét
Azt mondod: Mindig aggódom és reményvesztett vagyok.
Isten válasza: Vesd minden gondodat RÁM. 1 Péter 5,7:Minden

gondotokat ő reá vessétek, mert néki gondja van reátok
Azt mondod: Nincs elég hitem.
Isten válasza: Mindenkinek adok hitet a saját mértéke szerint. Róma
12,3:Mert a nékem adott kegyelem által mondom mindenkinek

közöttetek, hogy feljebb ne bölcselkedjék, mint ahogy kell bölcselkedni;

hanem józanon bölcselkedjék, amint az Isten adta kinek-kinek a hit

mértékét.
Azt mondod: Nem vagyok elég okos.
Isten válasza: Bölcsességet adok neked. Péld. 2,6:Mert az Úr ád

bölcseséget, az ő szájából tudomány és értelem származik. 1 Kor.

1,30:Tőle vagytok pedig ti a Krisztus Jézusban, ki bölcseségül lőn

nékünk Istentől, és igazságul, szentségül és váltságul:
Azt mondod: Egyedül érzem magam.
Isten válasza: Sosem foglak egyedül hagyni, vagy elhagyni téged. Zsid.
13,5:Nem hagylak el, sem el nem távozom tőled..
Ámen!
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető torokildiko46

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:GONDOLATOK IGE ALAPJÁN!
« Válasz #12 Dátum: 2013 Július 30, 11:22:52 »
SZERINTEM EZ AZ igazi  SZABADSÁG!
Galata 5:1–26. Annakokáért a szabadságban, melyre minket Krisztus megszabadított, álljatok meg, és ne kötelezzétek meg ismét magatokat szolgaságnak igájával. (2) Ímé, én Pál mondom néktek, hogy ha körülmetélkedtek, Krisztus néktek semmit sem használ. (3) Bizonyságot teszek pedig ismét minden embernek, a ki körülmetélkedik, hogy köteles az egész törvényt megtartani. (4) Elszakadtatok Krisztustól, a kik a törvény által akartok megigazulni, a kegyelemből kiestetek. (5) Mert mi a Lélek által, hitből várjuk az igazság reménységét. (6) Mert Krisztus Jézusban sem a körülmetélkedés nem ér semmit, sem a körülmetélkedetlenség, hanem a szeretet által munkálkodó hit. (7) Jól futottatok; kicsoda gátolt meg titeket, hogy ne engedelmeskedjetek az igazságnak? (8) Ez a hitetés nem attól van, a ki titeket hív. (9) Kis kovász az egész tésztát megkeleszti. (10) Bizodalmam van az Úrban ti hozzátok, hogy más értelemben nem lesztek; de a ki titeket megzavar, elveszi az ítéletet, bárki legyen. (11) Én pedig atyámfiai, ha még a körülmetélést hirdetem, miért üldöztetem mégis? Akkor eltöröltetett a kereszt botránya. (12) Bárcsak ki is metszetnék magukat, a kik titeket bujtogatnak. (13) Mert ti szabadságra hivattatok atyámfiai; csakhogy a szabadság ürügy ne legyen a testnek, sőt szeretettel szolgáljatok egymásnak. (14) Mert az egész törvény ez egy ígében teljesedik be: Szeresd felebarátodat, mint magadat. (15) Ha pedig egymást marjátok és faljátok, vigyázzatok, hogy egymást fel ne emészszétek. (16) Mondom pedig, Lélek szerint járjatok, és a testnek kívánságát véghez ne vigyétek. (17) Mert a test a lélek ellen törekedik, a lélek pedig a test ellen; ezek pedig egymással ellenkeznek, hogy ne azokat cselekedjétek, a miket akartok. (18) Ha azonban a Lélektől vezéreltettek, nem vagytok a törvény alatt. (19) A testnek cselekedetei pedig nyilvánvalók, melyek ezek: házasságtörés, paráznaság, tisztátalanság, bujálkodás. (20) Bálványimádás, varázslás, ellenségeskedések, versengések, gyűlölködések, harag, patvarkodások, viszszavonások, pártütések, (21) Irígységek, gyilkosságok, részegségek, dobzódások és ezekhez hasonlók: melyekről előre mondom néktek, a miképen már ezelőtt is mondottam, hogy a kik ilyeneket cselekesznek, Isten országának örökösei nem lesznek. (22) De a Léleknek gyümölcse: szeretet, öröm, békesség, béketűrés, szívesség, jóság, hűség, szelídség, mértékletesség. (23) Az ilyenek ellen nincs törvény. (24) A kik pedig Krisztuséi, a testet megfeszítették indulataival és kívánságaival együtt. (25) Ha Lélek szerint élünk, Lélek szerint is járjunk. (26) Ne legyünk hiú dicsőség kívánók, egymást ingerlők, egymásra irígykedők.

Galata 6:1–18. Atyámfiai, még ha előfogja is az embert valami bűn, ti lelkiek, igazítsátok útba az olyant szelídségnek lelkével, ügyelvén magadra, hogy meg ne kísértessél te magad is. (2) Egymás terhét hordozzátok, és úgy töltsétek be a Krisztus törvényét. (3) Mert ha valaki azt véli, hogy ő valami, holott semmi, önmagát csalja meg. (4) Minden ember pedig az ő maga cselekedetét vizsgálja meg, és akkor csakis önmagára nézve lesz dicsekedése és nem másra nézve. (5) Mert kiki a maga terhét hordozza. (6) A ki pedig az ígére taníttatik, közölje minden javát tanítójával. (7) Ne tévelyegjetek, Isten nem csúfoltatik meg; mert a mit vet az ember, azt aratándja is. (8) Mert a ki vet az ő testének, a testből arat veszedelmet; a ki pedig vet a léleknek, a lélekből arat örök életet. (9) A jótéteményben pedig meg ne restüljünk, mert a maga idejében aratunk, ha el nem lankadunk. (10) Annakokáért míg időnk van, cselekedjünk jót mindenekkel, kiváltképen pedig a mi hitünknek cselédeivel. (11) Látjátok, mekkora betűkkel írok néktek a saját kezemmel! (12) A kik testre szépek szeretnének lenni, azok kényszerítenek titeket a körülmetélkedésre; csak azért, hogy a Krisztus keresztjéért ne üldöztessenek. (13) Mert magok a körülmetélkedettek sem tartják meg a törvényt; hanem azért akarják, hogy ti körülmetélkedjetek, hogy a ti testetekkel dicsekedjenek. (14) Nékem pedig ne legyen másban dicsekedésem, hanem a mi Urunk Jézus Krisztus keresztjében, a ki által nékem megfeszíttetett a világ, és én is a világnak. (15) Mert Krisztus Jézusban sem a körülmetélkedés, sem a körülmetéletlenség nem használ semmit, hanem az új teremtés. (16) És a kik e szabály szerint élnek, békesség és irgalmasság azokon, és az Istennek Izráelén. (17) Ennekutána senki nékem bántásomra ne legyen; mert én az Úr Jézusnak bélyegeit hordozom az én testemben. (18) A mi Urunk Jézus Krisztusnak kegyelme legyen a ti lelketekkel atyámfiai! Ámen


 :016:

 :2smitten: :2smitten: :2smitten:

 Csak egy kis példával hadd illusztráljam ezt. Valaki egyszer meglátott egy kislányt, aki a még kisebb testvérkéjét vitte a hátán. Megszólította:

„Nem túl nehéz terhet cipelsz te, kislányom?” A lányka így felelt: „Ez nem teher, ez a testvérem!” Valahogy így vagyunk a mások terheivel, amint magunkra vesszük: nem teher az, hanem sokkal inkább áldás, ahogy az elébb mondtam:

meggazdagodás!


Vagy egy másik, nagyon közismert, de nagyon szemléltetőhasonlatot hadd mondjak: Nagyon hideg télen egy vándor fáradtan, kimerülve, dideregve leült az út szélére, már elzsibbadtak a tagjai, szemét az álom kerülgette, ha elalszik, menthetetlenül megfagy... Egyszerre nem messze önmagától meglátott valakit, egy még fáradtabb vándort, a hó már félig betemette. Erre utolsó maradék erejével odavonszolta magát hozzá, elkezdte dörzsölni, megmenteni azt a másikat a biztos fagyhaláltól. És addig dörzsölte, melengette, míg maga is kimelegedett bele, újra életre kelt és most már ketten folytatták tovább az utat vígan. Valahogy így van az is mindig, amikor valaki kész segíteni egy másik valakin. Mások terhének a magunkra vállalása csodálatos módon nem hogy szaporítaná, súlyosbítaná a terheket a saját vállunkon, hanem inkább a sajátunkat is könnyíti. Ha valaki nem akar összerogyni a terhek alatt, amiket rárakott az élet: vegye magára másokét, segítsen hordozni mások terhét: majd meglátja, hogy milyen új erőre kap maga is, és hogy fölfrissül benne az elbágyadt lélek! Ez a parancs, hogy egymás terhét hordozzátok: kiderül, hogy nem is parancs, hanem áldás, ajándék, kiváltság: persze hogy az, hiszen éppen ezért nevezi ezt Pál apostol a Krisztus törvényének!

Ez a szó: hordozni: gyakorító ige, folyamatos cselekvést jelent, nemcsak pillanatnyi aktust. Benne van a huzamos, a kitartó, a meg-megújuló cselekvés. Ez a hordozás sokféle formában történhetik: mások terhének a hordozása minden olyan cselekedetünk, amelyből a másik megérzi, hogy nem közömbös számunkra a baja, a szenvedése, hanem foglalkoztat bennünket, segíteni akarunk rajta. Lehet az egy komoly beszélgetés vagy vígasztalás, egy részvétteljes, meleg tekintet vagy kézszorítás, talán egy kis karácsonyi csomag a betegágyon, vagy mint ma: anyagi áldozással való hozzájárulás ahhoz, hogy komoly segítséget kapjanak ismeretlen, távoli embertestvéreink rengeteg mindenféle szenvedéseik enyhítésére, testi és lelki sebeik gyógyítgatására! És mindezeken felül az imádság. Naponkénti imádságainkban a legtávolabb élőemberek terheit is eredményesen hordozhatjuk.

„Egymás terhét hordozzátok!” Egyetlen Valaki töltötte be ezt a törvényt maradék nélkül ezen a földön, az, Aki adta: Jézus! Ő volt az, Aki mindnyájunk legnagyobb terhét, bűneink súlyát Magára vette és a végsőkig, egészen a keresztfa haláláig elhordozta. Ezt a terhet már sem nekünk, sem másnak nem kell többé hordoznunk, és ehhez a teherhez képest minden más terhe az életnek már csak elenyészőcsekélység... Ez az Őteherhordozása nemcsak példa a számunkra, hanem erőforrás, ebből merítve lehet nekünk is betöltenünk eredményesen, áldást jelentőmódon a Krisztus törvényét!


Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető torokildiko46

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:GONDOLATOK IGE ALAPJÁN!
« Válasz #13 Dátum: 2013 Augusztus 06, 21:45:09 »
János Evangéliuma:14:6   Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.

Az Úr Jézus azt mondja: "Én vagyok az út, az igazság (valóság) és az élet." Krisztus a mi utunk, Krisztus a mi igazságunk és Krisztus a mi életünk. Ha tehát valaki azt szeretné, hogy utat mutassunk neki az üdvösségre, ha valaki igazságot keres, legyen az akár az igaz élet, akár az Isten előtti megigazulás, és ha valaki azt szeretné, hogy új élete legyen, ezt egy személyen keresztül és egy személyben találja meg, Krisztusban.


 szóval az Egyetlen  járható ÚT ! Nincsenek  szentek sem Mária sem János , Pál vagy bárki más CSAK JÉZUS! természetesen tiszteletben tartom  Máriát , Pál, és  Jánost  és a többieket is de Imádkozni Imádni CSAK A Mindenhatót és csak JÉZUS KRISZTUSON KERESZTÜL!!!!
 lássuk csak egy Ige:


 :019:

János Evangéliuma:3:16-21:
Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.
17
Mert nem azért küldte az Isten az ő Fiát a világra, hogy kárhoztassa a világot, hanem hogy megtartassék a világ általa.
18
Aki hiszen ő benne, el nem kárhozik; aki pedig nem hisz, immár elkárhozott, mivelhogy nem hitt az Isten egyszülött Fiának nevében.
19
Ez pedig a kárhoztatás, hogy a világosság e világra jött, és az emberek inkább szerették a sötétséget, mint a világosságot; mert az ő cselekedeteik gonoszak valának.
20
Mert minden, aki hamisan cselekszik, gyűlöli a világosságot és nem megy a világosságra, hogy az ő cselekedetei fel ne fedessenek;
21
Aki pedig az igazságot cselekszi, az a világosságra megy, hogy az ő cselekedetei nyilvánvalókká legyenek, hogy Isten szerint való cselekedetek.
szóval  Isten a Teremtő a Mindenható az Örökkévaló szeret minket és elküldte az Ő EGYSZÜLÖTT FIÁT   aki meghalt értünk  meghalt az én  a te és mindnyájunk bűneiért!
 megüresítette magát és emberi formában  le jött ide  a földre:

Filippi levél:2:7   -11Hanem önmagát megüresíté, szolgai formát vévén föl, emberekhez hasonlóvá lévén;8
És mikor olyan állapotban találtatott mint ember, megalázta magát, engedelmes lévén halálig, még pedig a keresztfának haláláig.
9
Annakokáért az Isten is felmagasztalá őt, és ajándékoza néki oly nevet, amely minden név fölött való;
10
Hogy a Jézus nevére minden térd meghajoljon, mennyeieké, földieké és föld alatt valóké.
11
És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére.

János :14:6 Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.
Példa:12:27 Az igazságnak útjában van élet; és az ő ösvényének úta halhatatlanság. Nahát akkor nézzük is meg ki az Igazság??? Jézus Krisztus: ezért is mondta hogy:János :8:32 És megismeritek az igazságot, és az igazság szabadokká tesz titeket. szóval Megismerjük Őt Jézus és Ő szbadá tesz! mit is jelent a szabadság??? eddig rabok voltunk , a sátán rabságában , megismervén az igazságot Jézust szabadságot kaptunk:de kérdés az milyen szabdságot??? a választ csak az Igében találjuk meg:II. Korintus :3:17.Az Úr pedig a Lélek; és ahol az Úrnak Lelke, ott a szabadság.és a János:8:36:Azért ha a Fiú megszabadít titeket, valósággal szabadok lesztek.
szóval ez a szabadság:I. Korintus :7:22 :Mert az Úrban elhívott szolga az Úrnak szabadosa; hasonlóképpen aki szabadságban hívatott el, Krisztusnak szolgája.Jakab levél:2:12 Úgy szóljatok és úgy cselekedjetek, mint akiket a szabadság törvénye fog megítélni.
I. Péter levél:2:16 Mint szabadok, és nem mint akiknél a szabadság a gonoszság palástja, hanem mint Istennek szolgái.
II. Péter levél:2:19 Szabadságot ígérvén azoknak, holott ők magok a romlottság szolgái; mert akit valaki legyőzött, az annak szolgájává lett.
de int is az ige miket a szabadsággal kapcsolatba:Galátzia levél:2:4 Tudniillik a belopózkodott hamis atyafiakért, akik alattomban közénk jöttek, hogy kikémleljék a mi szabadságunkat, melylyel bírunk a Krisztus Jézusban, hogy minket szolgákká tegyenek:
Galátzia levél:5:1 Annakokáért a szabadságban, melyre minket Krisztus megszabadított, álljatok meg, és ne kötelezzétek meg ismét magatokat szolgaságnak igájával.
Galátzia levél:5:13 Mert ti szabadságra hivattatok atyámfiai; csakhogy a szabadság ürügy ne legyen a testnek, sőt szeretettel szolgáljatok egymásnak.
Jakab levél:1:25 De aki belenéz a szabadság tökéletes törvényébe és megmarad amellett, az nem feledékeny hallgató, sőt cselekedet követője lévén, az boldog lesz az ő cselekedetében.I. Korintus levél:8:9 De meglássátok, hogy ez a ti szabadságtok valamiképpen botránkozásukra ne legyen az erőteleneknek.
megszabadultunk a rabságtól és van reménységünk:Róma levél:8:21 Azzal a reménységgel, hogy maga a teremtett világ is megszabadul a rothadandóság rabságától az Isten fiai dicsőségének szabadságára.reménységünk van:Jób is ezt kérdezte:Jób könyve:17:14 Hol tehát az én reménységem, ki törődik az én reménységemmel?
a válasz az Igében van:
Zsoltárok könyve:62:6 Csak Istenben nyugodjál meg lelkem, mert tőle van reménységem.
Zsoltárok könyve:71:5 Mert te vagy az én reménységem, oh Uram, Istenem, én bizodalmam gyermekségemtől fogva!
Zsoltárok könyve:73:28 De én? Isten közelsége oly igen jó nékem. Az Úr Istenben vetem reménységemet, hogy hirdessem minden te cselekedetedet.
Zsoltárok könyve:78:7 Hogy Istenbe vessék reménységüket és el ne felejtkezzenek Isten dolgairól, hanem az ő parancsolatait megtartsák.
Zsoltárok könyve:119:49 Emlékezzél meg a te szolgádnak adott igédről, amelyhez nékem reménységet adtál!
Zsoltárok könyve:119:74 Akik téged félnek, látnak engem és örvendeznek, mivel a te igédben van az én reménységem.
Zsoltárok könyve:119:81 Elfogyatkozik az én lelkem a te szabadításod kivánása miatt; a te igédben van az én reménységem.
Zsoltárok könyve:119:114 Menedékem és paizsom vagy te; igédben van az én reménységem.
Zsoltárok könyve:119:116 Támogass engem a te beszéded szerint, hogy éljek, és ne engedd, hogy megszégyenüljek reménységemben.
Zsoltárok könyve:119:147 Hajnal előtt felkelek, kiáltok hozzád; a te beszédedben van reménységem.
Zsoltárok könyve:146:5 Boldog, akinek segítsége a Jákób Istene, és reménysége van az Úrban, az ő Istenében;Apostolok Cselekedetei:2:26 Annakokáért örvendezett az én szívem, és vígadott az én nyelvem; annakfelette az én testem is reménységben nyugszikApostolok Cselekedetei:24:15 Reménységem lévén az Istenben, hogy amit ezek maguk is várnak, lesz feltámadásuk a halottaknak, mind igazaknak, mind hamisaknak
a hit hőseinek is nagy reménységők volt: Ábrahám például:Róma levél:4:18 Aki reménység ellenére reménykedve hitte, hogy sok népnek atyjává lesz, aszerint, amint megmondatott: Így lészen a te magod. Van reménységünk: az ÚR:
Róma levél:5:2 Aki által van a menetelünk is hitben ahhoz a kegyelemhez, amelyben állunk; és dicsekedünk az Isten dicsőségének reménységében.csodálatos ige: reménységünk van:
Róma levél:5:4 A békességes tűrés pedig próbatételt, a próbatétel pedig reménységet,
Róma levél:5:5 A reménység pedig nem szégyenít meg; mert az Istennek szerelme kitöltetett a mi szívünkbe a Szent Lélek által, ki adatott nékünk.
Róma levél:8:21 Azzal a reménységgel, hogy maga a teremtett világ is megszabadul a rothadandóság rabságától az Isten fiai dicsőségének szabadságára.
Róma levél:8:24 Mert reménységben tartattunk meg; a reménység pedig, ha láttatik, nem reménység; mert amit lát valaki, miért reményli is azt?
Galátzia levél:5:5 Mert mi a Lélek által, hitből várjuk az igazság reménységét. Hitből ! Hiszünk Istenben a Mindenható és örökkévaló Istenben a mennynek és földnek teremtőjében, Hiszünk Jézus Krisztusba az Atya egyszülött Fiában akit értünk adott:János 3:16:Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.ha hiszünk benne örök életünk van! HIT:
Ábrahám is hit:Mózes I. könyve:15:6 És hitt az Úrnak és tulajdoníttaték az őnéki igazságul. mások is hittek:Zsoltárok könyve:106:12 És hittek az ő beszédeinek, és énekelték az ő dicséretét.Máté Evangéliuma:15:28 Ekkor felelvén Jézus, monda néki: Óh asszony, nagy a te hited! Legyen néked a te akaratod szerint. És meggyógyula az ő leánya attól a pillanattól fogva.Márk Evangéliuma:2:5 Jézus pedig azoknak hitét látván, monda a gutaütöttnek: Fiam, megbocsáttattak néked a te bűneid.Márk Evangéliuma:5:34 Ő pedig monda néki: Leányom, a te hited megtartott téged. Eredj el békével, és gyógyulj meg a te bajodból.Márk Evangéliuma:10:52 Jézus pedig monda néki: Eredj el, a te hited megtartott téged. És azonnal megjött a szemevilága, és követi vala Jézust az úton. Az ÚR felszólit hogy legyen hitünk:Lukács Evangéliuma:8:25 És monda nékik: Hol van a ti hitetek? És félelemmel csodálkoznak vala, mondván egymásnak: Ugyan ki ez, hogy a szeleknek is, a víznek is parancsol, és engednek néki? sokan pedig hitek :Lukács Evangéliuma:8:48 És ő monda néki: Bízzál leányom, a te hited megtartott téged; eredj el békességgel!Lukács Evangéliuma:18:42 És Jézus monda néki: Láss, a te hited téged megtartott.János Evangéliuma:4:50 Monda néki Jézus: Menj el, a te fiad él. És hitt az ember a szónak, amit Jézus mondott néki, és elment.
János Evangéliuma:4:53 Megérté azért az atya, hogy abban az órában, amelyben azt mondá néki a Jézus, hogy: a te fiad él. És hitt ő, és az ő egész háza népe.
HIT:miben hiszünk tehát:Apostolok Cselekedetei:3:16 És az ő nevében való hit által erősítette meg az ő neve ezt, akit láttok és ismertek; és a hit, mely ő általa van, adta néki ezt az épséget mindnyájan a ti szemetek láttára.tehát hiszünk az ő nevében: kinek a nevében:JÉZUS NEVÉBEN:Máté Evangéliuma:1:21 Szűl pedig fiat, és nevezd annak nevét Jézusnak, mert ő szabadítja meg az ő népét annak bűneiből.a szabaditó nevében: JÉZUS NEVÉBEN HINNI:Apostolok Cselekedetei:4:10 Legyen tudtotokra mindnyájotoknak és az Izráel egész népének, hogy a názáretbeli Jézus Krisztusnak neve által, akit ti megfeszítettetek, kit Isten feltámasztott halottaiból, az által áll ez ti előttetek épségben.
Apostolok Cselekedetei:4:30 A te kezedet kinyújtván gyógyításra; és hogy jelek és csodák történjenek a te szent Fiadnak, a Jézusnak neve által.
Apostolok Cselekedetei:19:17 Ez pedig tudtokra lőn mindeneknek, mind zsidóknak, mind görögöknek, kik Efézusban laknak vala, és félelem szálla mindnyájokra, és magasztaltatik vala az Úr Jézusnak neve. és ezzel el köszönök ma:II. Thessalonika levél:1:12 Hogy dicsőíttessék meg a mi Urunk Jézus Krisztusnak neve ti bennetek, és ti is ő benne, a mi Istenünknek és az Úr Jézus Krisztusnak kegyelméből.ámen

Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető torokildiko46

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:GONDOLATOK IGE ALAPJÁN!
« Válasz #14 Dátum: 2013 Augusztus 21, 10:59:26 »
Jézus választása

„Nem ti választottatok engem, hanem én választottalak titeket, és én rendeltelek titeket, hogy ti elmenjetek és gyümölcsöt teremjetek, és a ti gyümölcsötök megmaradjon; hogy akármit kértek az Atyától az én nevemben, megadja néktek.”
(János evangéliuma 15. fejezet 16. vers)

Az a mód, ahogy Jézus kiválasztotta tizenkét tanítványát, teljesen ellentétes mai világunk elüzletiesedett és sikerorientált gondolkodásával.

Hiszen, ha az egész világot megmozgató feladatra szeretnénk embereket kiválogatni, akkor nem egyszerű halászokat, lázongó lelkű zelótákat, hitetlenkedő Tamásokat választanánk, hanem magasan kvalifikált, iskolázott, elismert, mindenki által tisztelt és megbecsült és persze anyagilag is jól prosperáló személyeket.

Olyanokat, akik komoly referenciával rendelkeznek, legalább három nyelven beszélnek, több éves szakmai gyakorlatuk van. Kiváló szónoki képességgel bírnak és anatómiai ismeretekkel rendelkeznek.

Valószínű, ha Jézus kicsit jobban körülnézett volna, biztos akadtak volna megfelelőbb személyek is, akikből egy ütős szupercsapatot hozhatott volna létre, ám neki más terve volt.

Olyanoknak szavazott bizalmat, akik nem érdemelték meg, olyanoknak, akik a legnagyobb bajban otthagyták, akik megtagadták, akik még három és fél év után sem értették, mit is akar igazán. Ahogy Pál írja:

„A világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket; És a világ nemteleneit és megvetettjeit választotta ki magának az Isten, és a semmiket, hogy a valamiket megsemmisítse: Hogy ne dicsekedjék ő előtte egy test sem.” (1Kor.1:27-29)


fórrás:Bibliai Ige gondolatok

Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25