Szerző Téma: Az ige szerint kik vagyunk?  (Megtekintve 7678 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Az ige szerint kik vagyunk?
« Válasz #15 Dátum: 2013 Április 04, 23:44:00 »
Őrállóvá is rendelt minket az Úr. Nagyon fontos és felősségteljes feladatot adott. Életet vagy halált jelent ez a szolgálat.

17
Embernek fia! őrállóul adtalak én téged Izráel házának, hogy ha szót hallasz számból, intsd meg őket az én nevemben.
18
Ha ezt mondom a hitetlennek: Halálnak halálával halsz meg, és te őt meg nem inted és nem szólasz, hogy visszatérítsd a hitetlent az ő gonosz útjáról, hogy éljen: az a gonosztevő az ő vétke miatt hal meg, de vérét a te kezedből kívánom meg.
19
De ha te megintetted a hitetlent, és ő meg nem tért hitetlenségéből és gonosz útjáról: ő az ő vétke miatt meghal, de te megmentetted a te lelkedet.
20
És ha elfordul az igaz az ő igazságától, és cselekszik álnokságot, és én vetek eléje botránkozást: ő meg fog halni; ha meg nem intetted őt, vétke miatt hal meg és elfelejtetnek igazságai, amelyeket cselekedett; de vérét a te kezedből kívánom meg.
21
Ha pedig te megintetted azt az igazat, hogy az igaz ne vétkezzék, és ő nem vétkezik többé: élvén él, mert engedett az intésnek, és te a te lelkedet megmentetted.
Ezékiel 3, 17-21
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Az ige szerint kik vagyunk?
« Válasz #16 Dátum: 2013 Április 05, 08:11:17 »
ÁMEN!

Elötte áll még ez a vers, szeretném ezt is beidézni:

És mondá nékem: Embernek fia! minden beszédimet, a melyeket szólok néked, vedd szívedbe, és füleiddel halld meg. 11. És eredj, menj el a foglyokhoz, a te néped fiaihoz, és szólj és mondjad nékik: Így szól az Úr Isten, vagy hallják vagy nem.
Ez 3,10-11

Emlékezzetek arra az igére, amelyet én mondtam nektek: Nem nagyobb a szolga az uránál. Ha engem üldöztek, titeket is üldözni fognak, ha az én igémet megtartották, a tieteket is meg fogják tartani.
Jn 15,20

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Az ige szerint kik vagyunk?
« Válasz #17 Dátum: 2013 Április 05, 15:57:07 »
Igen, nem csak az elménkbe hanem a szívünkbe kell vésni az Igét, hogy mindenkor tudjuk megcselekedni amit kell. És valóban felősségteljes, mert a világ foglyainak el kell mondani az Úr beszédeit.  A többi már rajtuk áll, hogy akarják-e meghallani vagy sem.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Az ige szerint kik vagyunk?
« Válasz #18 Dátum: 2013 Április 11, 19:59:03 »
Igen, nem hallgathatunk. Úgy kell hirdetni az örömhírt, mint aki személyesen is átéli. Ezért is mondja az Íge: Ti vagytok a tanúim... Az Íge szerint tanúk is vagyunk.

Ti vagytok a tanúim - így szól az ÚR -, és szolgáim, akiket kiválasztottam, hogy megismerjetek, higgyetek bennem, és megértsétek, hogy csak én vagyok. Előttem nem lett isten, és utánam sem lesz.
Ézs. 43:10.    
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Az ige szerint kik vagyunk?
« Válasz #19 Dátum: 2013 Április 11, 23:46:48 »
Mégis annyi fajta istent hirdetnek. Több száz felekezet létezik, pedig elvileg ugyanazt a Szentírást olvassuk mindnyájan...

Talán azért is van ez, mert az emberek nem hajlandóak megüresíteni magukat, tartogatnak maguknak valamit és ahhoz igazítják Isten igéjét is.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Az ige szerint kik vagyunk?
« Válasz #20 Dátum: 2013 Április 12, 08:33:23 »
Mégis annyi fajta istent hirdetnek. Több száz felekezet létezik, pedig elvileg ugyanazt a Szentírást olvassuk mindnyájan...

Talán azért is van ez, mert az emberek nem hajlandóak megüresíteni magukat, tartogatnak maguknak valamit és ahhoz igazítják Isten igéjét is.

A Szentírás ugyan az. De elhagyva illetve kiemelve belőle sokféleképpen lehet róla beszélni. Lehet más értelmet adni neki, hozzá lehet fűzni saját téveszméket. Aki pedig nem ismeri a Szentírást az helyesnek fogja elfogadni, mert egy olyan személytől hallotta akinek megbízik a kijelentéseiben és kész lenne  vakon  követni.
Ezért volt és van sok hamis ideológia amelyek emberek millióit tévesztették meg.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Az ige szerint kik vagyunk?
« Válasz #21 Dátum: 2013 Április 12, 09:42:39 »
Kedves Pista Testvérem! Pont itt van a gond, ahogy írtad. Beszélnek róla, de nem az a táplálékuk. Annyira ide kívánkozik Jézus Szavai:

"Nem mindenki megy be a mennyek országába, aki ezt mondja nekem: URam, URam, hanem csak az, aki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát. 22. Sokan mondják majd nekem ama napon: Uram, Uram, nem a te nevedben prófétáltunk-e, nem a te nevedben űztünk-e ki ördögöket, és nem a te nevedben tettünk-e sok csodát? 23. És akkor kijelentem nekik: Sohasem ismertelek titeket, távozzatok tőlem, ti gonosztevők!" 24. "Aki tehát hallja tőlem ezeket a beszédeket, és cselekszi azokat, hasonló lesz az okos emberhez, aki kősziklára építette a házát. 25. És ömlött a zápor, és jöttek az árvizek, feltámadtak a szelek, és nekidőltek annak a háznak, de nem omlott össze, mert kősziklára volt alapozva. 26. Aki pedig hallja tőlem ezeket a beszédeket, de nem cselekszi, hasonló lesz a bolond emberhez, aki homokra építette a házát. 27. És ömlött a zápor, és jöttek az árvizek, feltámadtak a szelek, és beleütköztek abba a házba; az összeomlott, és teljesen elpusztult." 28. Amikor Jézus befejezte ezeket a beszédeket, a sokaság álmélkodott tanításán, 29. mert úgy tanította őket, mint akinek hatalma van, és nem úgy, mint az írástudóik.
Mt 7,21-29

Mi nem teológiákhoz tértünk meg, hanem Jézus Krisztusban Istenhez. Amig az emberi vélemények Isten Ígéje felett állnak, gáz van. Ha Isten Ígéjére alapozunk, jöhet a vihar....
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Az ige szerint kik vagyunk?
« Válasz #22 Dátum: 2013 Április 12, 10:12:39 »
Egyetértek Testvéreim. A topic címe: "Az ige szerint kik vagyunk?"
Erre kapásból jön a válasz: "Jézus gyermekei"

De ha úgy mondjuk, hogy az: "Ige gyermekei"? Így még többet mond ugye?
Ha valóban az Ige gyermekei vagyunk, az meg fog látszani:

János evangéliuma 8,31
"Monda azért Jézus a benne hívő zsidóknak: Ha ti megmaradtok az én beszédemben, bizonynyal az én tanítványaim vagytok;"
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Az ige szerint kik vagyunk?
« Válasz #23 Dátum: 2013 Április 12, 10:16:56 »
Igen, mert a fügefa nem dinnyét terem, és az almafa pedig nem kókuszt...

 :afro:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Az ige szerint kik vagyunk?
« Válasz #24 Dátum: 2013 Április 12, 10:52:33 »
Elég érdekesen nézne ki. :hehe:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Gálné Magdika

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Az ige szerint kik vagyunk?
« Válasz #25 Dátum: 2015 Január 13, 21:41:17 »
Shalom!
 Köszönöm szépen, hogy befogadtatok a csoportotokba kedves Testvérem.
 Olvasva a témát, hogy :Az Ige szerint kik vagyunk?
 Dicsőség az Úrnak, hogy olyan közösségben csöppentett, ami valóban lelki épülésemre szolgál.
 Mivel én magam is azon emberek közé tartozom, akik alacsony önbecsüléssel állnak Isten előtt, így jó volt ezen
 írás által is megtapasztalnom, hogy mennyire értékesek vagyunk Urunk szemében. felbátorít arra, hogy tovább
 fussam a hit nemes harcát elnyerve az örökélet koronáját az út végén.
 Jelenleg ennyi hozzászólásom van. Mégegyszer köszönöm szeretetedet kedves Antee testvérem.
 Isten áldja életedet és szolgálatodat. 
   :2smitten:  :2smitten:  :2smitten:

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Az ige szerint kik vagyunk?
« Válasz #26 Dátum: 2015 Január 16, 00:06:27 »
Magdika biztosan épülésedre fog válni az az idő amit itt töltesz el.  És gondolom az önbecsülésed is növekedni fog.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12