Szerző Téma: Mi kedves Isten előtt?  (Megtekintve 3080 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Elisabeth

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
Re:Mi kedves Isten előtt?
« Válasz #15 Dátum: 2013 Május 06, 14:49:13 »
Bizony nagyon fontos, hogy a Szellem gyümölcseit megteremjük.

Így igaz, mert ha a Szellem gyülcsei nem látszanak az életünkben akkor nem is történt igazi újjászületés.

"Ha jó a fa, jó a gyümölcse is, ha rossz a fa, rossz a gyümölcse is. Mert gyümölcséről lehet megismerni a fát."

Mt 12:33.

Elöször is köszönöm én is Magdikának, az áldott témát! Tudtuk és éreztük, hogy az ÚRtól van. Már tegnap este is nagyon jó beszélgetésünk volt, és ma még elgondolkoztam a témán. Szivemre helyezett az ÚR még néhány Igeverset, amin jó elgondolkozni.

Felele Jézus: Bizony, bizony mondom néked: Ha valaki nem születik víztől és Lélektől, nem mehet be az Isten országába.
Jn 3,5    

Térjetek meg, ha megdorgállak, és én kiárasztom rátok lelkemet, megismertetem veletek igéimet.
Péld. 1:23.    

Az én lelkemet adom belétek, és azt művelem veletek, hogy rendelkezéseim szerint éljetek, törvényeimet megtartsátok és teljesítsétek.
Ez. 36:27.    

"Ha szerettek engem, megtartjátok az én parancsolataimat, 16. én pedig kérni fogom az Atyát, és másik Pártfogót ad nektek, hogy veletek legyen mindörökké: 17. az igazság Lelkét, akit a világ nem kaphat meg, mert nem látja őt, nem is ismeri; ti azonban ismeritek őt, mert nálatok lakik, sőt bennetek lesz." 18. "Nem hagylak titeket árván, eljövök hozzátok.
Jn 14,15-18

A reménység pedig nem szégyenít meg; mert az Istennek szerelme kitöltetett a mi szívünkbe a Szent Lélek által, ki adatott nékünk.
Rm 5,5

:2smitten: :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető bacsipista

• Testvérünk
  • *
    • Keresztény kincskereső
Re:Mi kedves Isten előtt?
« Válasz #16 Dátum: 2013 Május 06, 14:55:05 »
"Jó a só, de ha a só ízetlenné válik, hogyan adjátok vissza az ízét? Legyen bennetek só, és békességben éljetek egymással."
Mk 9:50.

Ez a só akkor ízetlenül meg, ha nem akarunk a Lélek vezetése szerint élni, ha dacosak leszünk és mindenáron saját akaratunk vezetésére támaszkodunk. Akkor nem lesz békességünk sem Istennel, sem az emberekkel.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12