Szerző Téma: Tanítások , videók hasznosak!  (Megtekintve 8134 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető torokildiko46

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Tanítások , videók hasznosak!
« Dátum: 2013 Április 21, 15:31:01 »
találtam pár nagyon hasznos tanítást  és videót és megszeretném osztani veletek :2smitten: :2smitten: :2smitten:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Ip6pW0xSYjA#!



Így szól az ÚR!
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető torokildiko46

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Tanítások , videók hasznosak!
« Válasz #1 Dátum: 2013 Május 25, 16:02:27 »
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető torokkarol

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 445
Tanítások , videók hasznosak!
« Válasz #2 Dátum: 2013 Június 06, 19:14:18 »
ma én is találtam egy érdekes videót megosztom  veletek! :044: :05:

http://www.youtube.com/watch?v=qYrrCaGhyLU#
Az Úr az én pásztorom; nem szűkölködöm.
Fűves legelőkön nyugtat engem, és csendes vizekhez terelget engem.
23 zsolt.

Nem elérhető Harang

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 246
    • Isten szeret
Re:Tanítások , videók hasznosak!
« Válasz #3 Dátum: 2013 Június 06, 22:29:06 »
  Köszönjük Karcsi szuper videó  :afro:

Igazolja az igét,hogy mindenkor örülhetünk,mindenért hálát adhatunk

 és az Úrnak öröme  ami erősségünk.   :fel:  "...aki mást felüdít, maga is felüdül" (Péld 11,25)

"Jézus az út, az igazság és az élet." János 14:6.

Nem elérhető torokkarol

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 445
Tanítások , videók hasznosak!
« Válasz #4 Dátum: 2013 Június 07, 12:39:37 »
 :05:  igen  kedves  Harang !erre gondoltam én is mikor megnéztem , nagyon érdekes , az jutott eszembe hogy : örüljetek:
1Thesszalonikai levél 5,16
 
16 Mindenkor örüljetek. :ima05:
Az Úr az én pásztorom; nem szűkölködöm.
Fűves legelőkön nyugtat engem, és csendes vizekhez terelget engem.
23 zsolt.

Nem elérhető torokkarol

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 445
Re:Tanítások , videók hasznosak!
« Válasz #5 Dátum: 2013 Június 07, 12:43:45 »
ma találtam egy megtérő imát  a youtube  on megosztom veletek   :05: 
 de szerintem az jobb ha mindenki a saját szavait használja a lényeg az hogy szívből legyen  mert a sziv bőségéből szól a száj is
:05: :044: :044:
http://www.youtube.com/watch?v=v0GFeIcfP5A#
Az Úr az én pásztorom; nem szűkölködöm.
Fűves legelőkön nyugtat engem, és csendes vizekhez terelget engem.
23 zsolt.

Nem elérhető Harang

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 246
    • Isten szeret
Re:Tanítások , videók hasznosak!
« Válasz #6 Dátum: 2013 Június 07, 16:12:15 »

"Jézus az út, az igazság és az élet." János 14:6.

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Tanítások , videók hasznosak!
« Válasz #7 Dátum: 2013 Június 07, 21:03:12 »
Ez a "megtérő ima" a hit gyülekezetben hangzott el. Sokan vannak akik egyáltalán nem tudnak imádkozni, azoknak ezsegitséget nyújt. De az igazi ima az, amikor egy őszintén elhangzott mondat elhangzik, hogy "Uram, Jézus, szükségem van rád!". Olyankor ünnep van a mennyben.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető torokildiko46

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Tanítások , videók hasznosak!
« Válasz #8 Dátum: 2013 Június 09, 06:54:17 »
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető torokildiko46

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
videók hasznosak!
« Válasz #9 Dátum: 2013 Június 09, 06:57:24 »
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Tanítások , videók hasznosak!
« Válasz #10 Dátum: 2013 Június 09, 07:11:55 »
Ha felismerjük Isten szeretetét és tőle kapott keggyelmét akkor áldottak vagyunk. és ha áldottak vagyunk akkor ezt nem tartathatjuk meg magunknak hanem áldássá kell válnunk mások számára.

Köszönöm Ildikó a videót.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető torokildiko46

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Tanítások , videók hasznosak!
« Válasz #12 Dátum: 2013 Június 13, 09:47:29 »
http://www.youtube.com/watch?v=vWBNrK56JAE#ws


Megbocsátás

 :019:



Márk Evangéliuma:11:25   És mikor imádkozva megállotok, bocsássátok meg, ha valaki ellen valami panaszotok van; hogy a ti mennyei Atyátok is megbocsássa néktek a ti vétkeiteket.
Ámen!!!
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető torokkarol

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 445
Re:Tanítások , videók hasznosak!
« Válasz #13 Dátum: 2013 Június 19, 11:49:37 »
Megismerhető-e Isten akarata?

 

Sorozatunk negyedik témáját egy rendkívül izgalmas kijelentéssel kezdjük:

Istennek terve van életünkkel

Születésünk előtt megtervezett minket. Lépésről-lépésre ismerteti meg velünk tervét életünk folyamán. Ez egy személyes, átfogó és szeretet által motivált terv.

A Zsoltáros a pásztor munkájához hasonlítja Isten vezetését. Zsolt 78:52,53 A képet úgy érthetjük meg, ha megismerjük a keleti pásztorkodás lényegét. Ez egészen más, mint pl. egy gyapjútermelő gazdaságban, ahol az egyedüli kapcsolat az állattal, a nyírás.

A bibliai kép szerint a nyáj a család gondozása alatt áll, és rendkívüli jelentősége volt, mivel az élelem és a ruházat jelentős részét adta. A család életben maradása függött a nyájtól. Ezért minden egyes állatra rendkívüli szükség volt. Gondosan törődtek velük és egyenként vigyáztak rájuk.

Isten is ilyen gondoskodó szeretettel és vezetéssel vesz körül. Biztonságban tart, törődik velünk és megtanít félelem nélkül élni.

Jézus egy példán keresztül beszél Isten ránk vonatkozó tervéről. Mk 13:34 Jézus a ház Ura, aki hosszú útra ment. Visszatért a mennybe. Otthont készít azoknak, akik az Ô szolgálatát választják. Hamar visszatér, hogy haza vigyen bennünket mennyei otthonunkba.

Azonban hátrahagyott minket, feladatot bízva ránk. Tervet készített kinek-kinek a szolgálatáról. Mindegyik terv különbözik, hiszen így szolgálja Isten szándékát, hogy a legjobbat hozza ki belőlünk.

Életünk alapvető kérdése, hogy miként ismerhetjük meg ezt a tervet. Képes-e valaki arra, hogy Isten akaratát megismerje?

Zsolt 25:9 Mit jelent ez? Találkoztál már olyan emberrel, akit nem lehetett tanítani? Ha valaki azt gondolja, hogy mindent tud, akkor nincs olyan ember, aki képes lenne megtanítani neki valamit. Erről beszél itt ez a zsoltár. Isten vezeti az alázatosokat. Azokat, akik taníthatók. Azokat, akik bevallják, hogy segítségre van szükségük. Akik tudják, hogy nem járhatnak egyedül az élet útján.

Ha Isten mindent ismer kezdettől a végig, miért ne kérnénk az Ô vezetését?! Ô szeretne vezetni bennünket, de nekünk kérnünk kell azt.

A keresztény élet odaadással kezdődik és folytatódik nap mint nap. Ha őszintén szeretnénk ismerni és keresni Isten akaratát, meg fogjuk találni. Jn 7:17 El kell mondanunk Neki, hogy készek vagyunk Őt követni, függetlenül attól, mi a terve számunkra. Ekkor kijelenti akaratát előttünk és vezet minket.

 

Milyen problémák kerülnek felszínre Isten akaratának keresése közben?

Az egyik félreértés pontosan Isten akaratának megismerésével kapcsolatos. Sokan arra gondolnak, hogy Istent kérlelni kell és rábeszélni arra, mondja el mi a terve életünkre vonatkozólag. Ez szükségtelen. Isten jobban vágyik arra, hogy elmondja akaratát, mint ahogy mi kérjük őt erre.

Ralph Davis misszionárius mondta: “Ha olyan vágy lenne bennünk Isten akaratának cselekvésére, mint annak megismerésére, akkor megismernénk azt.”

A másik probléma, bizonytalanságunk a döntéshozatalban. Amikor döntenünk kell, Isten legtöbbször nem száll alá, és nem szól hallható hangon, hanem számtalan gondolattal találjuk szembe magunkat, melyek mind-mind megoldások lehetnének.

Hogyan válasszunk? Amikor kértük Istent, hogy egy helyzetben adjon útmutatást, merre induljunk, de nem kapunk indítást, fogadjuk el, hogy abban a pillanatban mindegy melyiket választjuk. Lépjünk hitben előre, s kérjük Istent, hogy zárja be az ajtót előttünk, ha rossz döntést hoztunk volna.

Legtöbb esetben Isten vezetése, a gondviselés, nyitott és zárt ajtón keresztül jön hozzánk. Megnyitja az ajtót az egyik helyen és bezárja a másikon.

Honnan meríthetjük a vezetést?

Isten először is a Biblián keresztül vezet bennünket. Vannak keresztények, akik ezt kihasználva szerencsejátékot űznek az Igével. Bezárják a szemüket és azt mondják: “Ahol kinyílik a Szentírás, ott lesz a válasz!”. Istennek vannak ésszerűbb útjai is akarata megismertetésére.

Ô sokkal inkább akarja, hogy kutassunk a Bibliában, keresve azokat az igéket, amelyek válaszolhatnak problémáinkra. Keressük az Ô tanácsát. Nem ad más választ egy olyan témában, amely már korábban rögzítve lett a Bibliában.

Isten vezetésének második forrása, a Szentlélek közvetlen szolgálata a lelkiismeretünkön és az értelmünkön keresztül. Rm 8:14 Isten Lelke vezeti Isten gyermekeit. Ez így is igaz, de ne felejtsük el, hogy a Biblia íróit is ez a Lélek vezette (2Pét 1:21) S a Szentlélek nem kerülhet ellentétbe önmagával. Nem adhat tanácsot a Biblián keresztül, aztán pedig annak az ellentétét személyesen valakinek. Egy ilyen tanács nem a Szentlélektől, hanem egy hamis lélektől ered.

Isten vezetésének harmadik forrása a gondviselés. Említettük már ezt a nyitott és a zárt ajtók kapcsán. Dániel tapasztalatán keresztül végigtanulmányozhatjuk ezt az egész kérdést. Nabukodonozor megtámadta Jeruzsálemet. Ifjakat vitt el - köztük Dánielt és társait is. “Miért éppen én? Miért történik ez pontosan velem? Vannak akik jobban megérdemelték volna ezt...”

Egyszer Nabukodonozor különös álmot látott. Dániel Isten eszköze lett az álom megfejtésében, mely végül felemelkedését eredményezte.

A történet elmondja nekünk, hogy Isten gondviselése által belekerülhetünk olyan helyzetekbe, amelyeket az ellenség tervelt ugyan ki, de ő mégis javunkra fordítja. Méltán bízhatunk egy ilyen Istenben.

Napról-napra erősödhetünk az Isten iránti bizalmunkban, ha lehetőséget adunk Neki, hogy tapasztalatokat szerezzünk Vele
Az Úr az én pásztorom; nem szűkölködöm.
Fűves legelőkön nyugtat engem, és csendes vizekhez terelget engem.
23 zsolt.

Nem elérhető torokkarol

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 445
Re:Tanítások , videók hasznosak!
« Válasz #14 Dátum: 2013 Június 19, 12:00:28 »
Isten akarata  2

Szeretnék értelmesen élni, úgy, hogy minnél kevesebb megbánni valóm legyen életem végén, ha tudnám mi az életem célja, s nem csak tengnék-lengnék egyik napról a másikra, egyik évről a másikra.  Mitől is lesz értelmes, értékes egy ember élete? Ha hiszem, hogy Isten teremtett, hogy terve, célja van az életemmel, akkor beteljesedett életem csak akkor lehet , ha megismerem, elfogadom Isten tervét az életemre. Ez elsősorban azt jelenti, hogy elfogadom Jézus váltsághalálát bűneimért. De nem csak ennyi? Mi Isten akarata rám vonatkozóan?
A Római levél 12. rész 2. versét megnéztem több fordításban és román nyelven is. Nagyon tetszik a Károli fordítás, a Ravasz László által átdolgozott szöveget írom ide:
És ne szabjátok magatokat a jelenlevő világhoz, hanem alakuljatok át a ti elmétek megújúlásával, hogy megítélhessétek, mi az Istennek jó, kedves és tökéletes akarata.
Isten akarata milyen? Jó, kedves és tökéletes.
Jó lenne ezt megismerni, hogy ez valósuljon meg az életemben. De hogyan? Hogyan ismerhetem fel biztosan, könnyedén (román ford.) Isten akaratát? Úgy hogy átalakulok, megváltozik a gondolkozásmódom. Értelmem, elmém megújúlása által. Miért kell megváltozzon és jó-e ez nekem? Milyen most a gondolkozásmódom, hogyan alakult? Különc és csodabogár kell legyek? Sokkal jobb elvegyülni a tömegben és menni az árral, nem vállalni felelősséget semmiért.
Mit tegyek? Ne szabjam magam a jelenvaló világhoz. Ne … e jelenvaló világhoz? Milyen is ez a jelenvaló világ? Humanista. Az én kényelmem, jólétem a cél. És minnél több pénz (mert ezzel minden megvásárolható) és hatalom bármi áron. Lebontva az én mindennapi életemre ez nagyon konkrét dolgokat jelent minden nap… Ne legyek olyan, mint a világ, ne gondolkozzak úgy, mint a többség, ne éljek úgy, mint a jelenvaló világ lelkülete, szellemisége diktálja. Ne menjek a tömeggel. Gyáváknak itt nincs hely! Nem túl nagy ez az ár? Vajon ez az útja, módja annak, hogy felismerjem Isten jó, kedves és tökéletes akaratát? Mi az amit többre tartok: az emberek jó tetszését vagy Isten jó, kedves és tökéletes akaratát? A másság nem marad észrevétlen: tiszteletet vagy lenézést vált ki, a mássággal szembesülve döbbenünk rá, milyenek vagyunk. Isten szentségét látva lesz utálastossá számunkra a bűn. Merek-e más lenni? S rám nézve mit, kit látnak?
József élete csodálatos átalakuláson ment át. Átformálódott a gondolkodásmódja. Az 1 Mózes 50:20-ban ezt mondja testvéreinek apjuk halála után, amikor ők attól féltek, hogy József megtorolja az őt ért sérelmeket:
Ti rosszat terveztetek ellenem, de Isten terve jóra fordította azt, hogy úgy cselekedjék, ahogyan az ma van, és sok nép életét megtartsa.
Megváltozott, megújjúlt gondolkodásmód: szebbé teszi az életet. Sok mindent nem változtathatunk meg. A nehezet, a fájdalmat nem kerülhetjük el. Nem kérdeztek mikor, hol, milyen családban akarunk megszületni és sorolhatnám… Hogy valaki nem szeret, nem ért meg, megbánt, gyűlöl, kiszolgáltat (mindezt én élem úgy meg), nem változtathatom meg sok esetben. De merek-e Istenben bízni, hogy mindenről tud és hatalma van mindenből jót kihozni – mikor és hogyan nem tudom? Merek-e máshogy gondolkozni? Merek-e máshogy élni akkor is ha nem tenné (lásd Dán. 3: 17-18)? József élete nem volt könnyű, mégis szépen élt, mert mert máshogy gondolkozni, viszonyulni élethelyzetekhez, emberekhez, mint ahogy úgymond természetes lett volna. Szép példa.
Akarom-e hogy életemben megvalósuljon Isten jó, kedves és tökéletes akarata?
Az Úr az én pásztorom; nem szűkölködöm.
Fűves legelőkön nyugtat engem, és csendes vizekhez terelget engem.
23 zsolt.