Szerző Téma: Hírek a világból  (Megtekintve 236552 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

maria

  • Vendég
Re: Hírek a világból
« Válasz #15 Dátum: 2008 Január 03, 13:07:45 »
Egyszerűen otthagyta megunt egyhónapos csecsemőjét
2008. január 03. 10:56 | Forrás: MTI

Magára hagyta alig egyhónapos gyermekét szüleinek a lakásában egy 19 éves kadarkúti nő; az anya ellen kiskorú veszélyeztetésének megalapozott gyanúja miatt indított büntetőeljárást a rendőrség - közölte a Somogy Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóügyeletese csütörtökön az MTI-vel.

Az anya egy levelet helyezett el a gyermek mellett, amelyben közölte, hogy a továbbiakban nem kíván róla gondoskodni - tájékoztatott Pálné Gergely Mónika a szerdán történtekről.

Hozzátette: a babát a családsegítő szolgálat munkatársai, a rendőrség értesítését követően, egy közeli csecsemőotthonba szállították.

maria

  • Vendég
Re: Hírek a világból
« Válasz #16 Dátum: 2008 Január 03, 13:10:00 »
Az ablakon át lövöldözött a részeg
2008. január 03. 10:30 | Forrás: STOP/HavariaPress

Hosszas rábeszélés után hagyta csak abba tettét az a férfi, aki erősen ittas állapotban lövöldözött kifelé a lakása ablakán Siófokon.

A somogyi város egyenruhásait szerdán napközben riasztották amiatt, hogy az egyik helyi lakóház ablakából lövések hallatszanak - értesült a HavariaPress.

Mint kiderült, egy ott élő, szinte magatehetetlenül ittas férfi egy engedély nélkül tartott flóbertpisztollyal lövöldözött ki a lakásából. A rendőröknek többször fel kellett szólítaniuk a fegyver letételére, mire a férfi megadta magát az egyenruhásoknak. Az illetőt a siófoki kapitányságra állították elő, ahol lőfegyverrel való visszaélés miatt indítottak ellene büntetőeljárást.

Nem elérhető Moncsi

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1454
Re: Hírek a világból
« Válasz #17 Dátum: 2008 Január 03, 13:11:09 »
Mária egyet értek veled!Jézus az egyetlen király!Őa királyok ,királya.Nincs más csak egy út te vagy akiért élek Jézus!

Megtérésem elött nagyon szerettem Jimy dalait,nagy rajongoja voltam.De Isten megvilágosította számomra,hogy ez csak bálvány imádás és megszabaditott ettől a bűntől.
  Moncsi
Az Úr szegénnyé tesz és gazdagít,megaláz s fel is magasztal. 1Sám2/7

Nem elérhető E.Edit

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1427
Re: Hírek a világból
« Válasz #18 Dátum: 2008 Január 03, 13:19:35 »
Irtam ehhez egy hozzaszolast de nem talalom.Hogy mi tortenhetett??? :051:

Irom megegyszer.
Jimmy halalakor nekem mar az volt a gondolatom,hogy nem csoda,ha meghalt,mert mar nagyon istenitettek az emberek.Megdobbenessel neztem a temeteset is,hogy milyen kiralyi pompaval temetik.
De Isten nem engedi,hogy az igazi Kiralytol barki is elvegye a dicsoseget.
Amugy semmi bajom nem volt Jimmyvel,elismerem,hogy nagyon jo es egyedi hangja volt,meg a szovegeinek is volt ertelmes mondanivaloja.Nem csak szirupos halandzsa.
Errol ennyit. :05:
"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b

Nem elérhető Moncsi

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1454
Re: Hírek a világból
« Válasz #19 Dátum: 2008 Január 03, 13:24:12 »
ÁMEN!
Az Úr szegénnyé tesz és gazdagít,megaláz s fel is magasztal. 1Sám2/7

maria

  • Vendég
Re: Hírek a világból
« Válasz #20 Dátum: 2008 Január 03, 13:44:05 »
Edit! Biztosan nem a hozzáadás gombot nyomtad meg. Már csináltam én is ilyent, mert nem figyeltem. Semmi baj, csak ismételhetsz. Az életben soha ne legyen nagyobb a bajod.  :044:

Tudjátok, Isten elhívta Jimmyt az éneklésre, de nem jól használta föl. Adott neki tehetséget, de Jimmy a világnak adta az értéket, mert elvakította a pompa, csillogás. Elvette jutalmát szegény. Az Úr adjon bölcseséget nekünk, hogy mire használjuk a talentumunkat.

kövecske

  • Vendég
Re: Hírek a világból
« Válasz #21 Dátum: 2008 Január 03, 14:41:39 »
Egyetértek...

Ha azt a kiváltságát, hogy ilyen gyönyörű hanggal áldotta meg az Úr, az Ő szolgálatába állítja... lehet, hogy az általa énekelt dicsőítések, sok embert vezettek volna Jézushoz!

De legyen áldott az Úr, hogy sok hívő, gyönyörűhangú énekes van, aki dicsőítéseket énekel. Aki odaszenteli életét az Úrnak...   :05:

Szeretettel:
kövecske


Nem elérhető Adnama

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 122
  • Egy testvér az Úrban
Re: Hírek a világból
« Válasz #22 Dátum: 2008 Január 03, 21:50:12 »
Ha már az Isten ellopott dicsőségénél és az emberi büszkeségnél tartunk Jimmy kapcsán, azt tudtátok, hogy a Titanic-ra állítólag valami olyasmi volt írva, hogy "Még Isten sem állíthatja meg?" Amikor megépítették, az embereket hasonló érzések fűthették kb. mint akik Bábel tornyát építették. Erről beszélgettünk hívő tesókkal, miközben néztük a kiállítást.
"A woman's heart should be so lost in God that a man has to seek Him to find her..."

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Hírek a világból
« Válasz #23 Dátum: 2008 Január 03, 22:01:43 »
Idézetet írta: Amanda
Titanic-ra állítólag valami olyasmi volt írva, hogy "Még Isten sem állíthatja meg?"
 

Szia Adnama! :05:

Valóban ehhez hasonló lehetett ráírva. Az én emlékezetem szerint: "Isten nélkül" volt. Azonban a mondanivalója így is, úgy is érthető.


"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

maria

  • Vendég
Re: Hírek a világból
« Válasz #24 Dátum: 2008 Január 08, 08:13:05 »
Az evangélikus testvérek munkálkodnak. A szívükön van egy áldott munka, olvassátok el, hogy mi.  :afro:


Az evangélikus egyház egy- és kétforintosokat gyűjt a gyermekeknek
2008. január 08. 05:28 | Forrás: MTI

A Magyarországi Evangélikus Egyház Püspöki Tanácsa "Aprókkal az aprókért" mozgalmának keretében egy- és kétforintosokat gyűjt gyülekezeteiben óvodáik támogatására - mondta a Magyarországi Evangélikus Egyház Északi Egyházkerületének püspöke.

Fabiny Tamás közlése szerint egy istentisztelete után egyházkerületének egyik tagja 20 kilogramm egy- és kétforintost ajánlott fel erre a célra. A gyűjtés az egyházközségekben február 24-én zárul, az aprópénzeket az Északi Egyházkerülethez juttatják el - tájékoztatott a püspök, hozzátéve: az adakozásban számítanak az evangélikus iskolákra is.

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) 2007 szeptemberében jelentette be, hogy 2008. március 1-jén bevonja a készpénzforgalomból az egy- és kétforintos érméket, mert azokat egyre kevésbé használja a lakosság a fizetéseknél. A legkisebb pénzérmék előállítása ugyanakkor értékük négyszeresébe-ötszörösébe kerül, a költség a húszforintos érménél nagyobb címletértéknél térül meg.

Be lehet váltani és elvinni az egyházukhoz, akik érzik a szívükön. Hát ennek örülök. Mégha csak kis apróval is, de tudunk nekik segíteni már jó. Egy pár ötlet tőlem okoskától.  :040:
- Kitenni egy dobozt a gyülibe és a többi tesóka is tudjon adni, ami éppen a zsebben lapul
- Beváltani mondjuk egy bankjegyet kicsikékre
- Emailbe elküldeni ezt a felhívást
- A családodat, barátodat, munkahelyedet bevonni
Ha van még ötleted, hajrá, írjad meg, hátha mi is részt tudunk venni benne

maria

  • Vendég
Re: Hírek a világból
« Válasz #25 Dátum: 2008 Január 08, 22:32:21 »
Balul sikerült közös öngyilkosság
2008. január 08. 19:57 | Forrás: MTI

Erői fogytán közös öngyilkosságra határozta el magát egy idős olasz házaspár, de miután együtt folyóba ugrottak, a férfi életösztöne felülkerekedett és kivitte a partra feleségét - az azonban már halott volt.


Az észak-olaszországi Padovában történt keddi drámáról az olasz ANSA hírügynökség számolt be. A szomszédok szerint a hetvenes éveiben járó házaspár jól megértette egymást, két közelben élő fiuk segítette őket, de az utóbbi időben mind gyakrabban beszéltek arról, mi lesz, ha egyikük magára marad. Az asszony már hat éve betegeskedett, kerekesszékbe kényszerült.

Kedden reggel autójukba ültek, a Bacchiglione folyó partjára hajtottak, ott kiszálltak a kocsiból és együtt belevetették magukat a vízbe. A férfi azonban végül a partra evickélt, magával húzva az asszonyt, de már hiába, a járókelők által azonnal kihívott mentők sem tehettek érte semmit.

"Szerettem, mindig szerettük egymást 50 éven át, boldogok voltunk és tudtam, hogy ő érettem aggódik" - mondta sírva a túlélő, hetvenes éveiben járó férfi. A rendőrség egyelőre még nem tett ellene feljelentést, de akár emberöléssel is vádolhatják.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Hírek a világból
« Válasz #26 Dátum: 2008 Január 08, 22:33:59 »
Szomorú történet. :060:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

yeva

  • Vendég
Re: Hírek a világból
« Válasz #27 Dátum: 2008 Január 09, 08:16:05 »
Tényleg, nagyon szomorú.  :062:

Hová is vezethet, milyen kilátástalannak tűnhet  egy élet Jézus nélkül. :04:

maria

  • Vendég
Re: Hírek a világból
« Válasz #28 Dátum: 2008 Január 10, 12:28:56 »
Ezt se tudom hová tenni


Egy évig feküdt holtan lakásában egy nyugdíjas
2008. január 10. 11:41 | Forrás: MTI

Egy évig feküdt holtan a lakásában egy idős ausztrál nyugdíjas anélkül, hogy valakinek feltűnt volna a távolléte.

A 64 éves korában elhunyt Jorge Chambre holttestét kedden találták meg Sydneyben. A férfi magányosan éldegélt bérlakásában, amelynek rezsijét a bankja automatikusan rendezte a folyószámlájára befutó nyugdíjából - jelentették csütörtökön a helyi újságok.

A postaládája tömve volt ugyan, de mégsem tűnt fel senkinek a hiánya. Végül hétfőn egy szomszédja fogott gyanút, értesítette az illetékeseket, s a hatósági emberek rátörték az ajtót. A holttest már erősen oszlásnak indult, a szakértők a maradványokból állapították meg, hogy egy éve következhetett be Chambre halála.

A szomorú történet ismét felhívta a társadalom figyelmét az elmagányosodó idős emberek helyzetére. Tavaly év elején Ausztráliában két hét leforgása alatt három idős ember holttestét találták meg otthonában, akiknek eltávozása hónapokig nem szúrt szemet senkinek. Akkor a kormány olyan megfigyelőprogram bevezetését helyezte kilátásba, amely elkerülhetővé tenné az ilyen eseteket, ám végül hamvába holt az ötlet.

Az ausztráliai idős emberek szervezetének egyik vezetője most ismét sürgette a társadalmi szolidaritás felélesztését és a szövetségi kormányt határozott lépések megtételére sarkallta.

Nem elérhető Moncsi

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1454
Re: Hírek a világból
« Válasz #29 Dátum: 2008 Január 10, 12:41:08 »
Hát ez szomorú és egyben szörnyű is.A világ annyira szalad,nem ér rá semmire.Nem figyelnek az emberek egymásra,sőt néha még saját magukra sem fordíttanak idöt.
Hiányzik Isten az életükből!Ezek valóban az utolsó idők!Közel az Úr visszajövetele!
Az Úr szegénnyé tesz és gazdagít,megaláz s fel is magasztal. 1Sám2/7