Szerző Téma: Hírek a világból  (Megtekintve 235625 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re: Hírek a világból
« Válasz #1935 Dátum: 2013 December 03, 14:08:00 »
Teljesen természetes és biblikus a népszavazás erdménye
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re: Hírek a világból
« Válasz #1936 Dátum: 2013 December 05, 14:15:23 »
 :taps:

ez  csodálatos!!!
Légitársaság
www.elal.comAz EL AL ISRAEL AIRLINES magyarországi irodája. Repülőjegyek Tel Avivba már 57.000 Ft-tól.Tel : 1 266 2970, e-mail hu.elal@elal.co.il
 igy már többen is utazhatnak Izraelbe!!!

https://www.facebook.com/ELALHungary
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető Árvai Emil

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2297

Nem elérhető Árvai Emil

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2297
Re: Hírek a világból
« Válasz #1938 Dátum: 2013 December 20, 07:18:09 »

Nem elérhető torokkarol

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 445
Re: Hírek a világból
« Válasz #1939 Dátum: 2014 Január 11, 15:09:47 »
Elhunyt Ariel Sharon Izrael volt miniszterelnöke

Címkék: Társadalom, Ariel Sharon, halál,
 
11.01.2014, 16:54
   
Életének 86. évében elhunyt Ariel Sharon volt izraeli miniszterelnök. Az elmúlt nyolc évben súlyos agyvérzés miatt kómában volt. Ezalatt a politikus soha nem nyerte vissza eszméletét.
Ariel Sharon évtizedek óta az izraeli politikai élet egyik legfontosabb alakja volt. Sok izraeli lakos nemzeti hősnek, sőt, az ország szimbólumának is tartja.
Ariel Sharon, eredetileg Sheinerman, 1928-ban Kfar Malala zsidó településen jött világra, oroszországi bevándorlók családjában. Szülei földművesek voltak. Ő maga is agronómusnak készült. De 1948-ban, rögtön az első arab-izraeli háború kitörése után megszakította tanulmányait, és a frontra ment. Sharon katonai karrierjét nagyon sikeresnek tartják. A 70-es évek elején azonban Sharon elhagyta a katonai pályát, és a nagy politikába ment. 1973-ban a Likud párttól először választották a Knesszetbe. A 80-as és 90-es években földművelésügyi miniszter, honvédelmi, kereskedelmi, iparügyi, építőipari, az infrastruktúraügyi, és külügyminiszter is volt. Kidolgozta a ciszjordániai és a Gázai övezeti zsidó települések építési programját.

2000-ben Sharon meglátogatta a Templom-hegyet, zsidó és muzulmán szentélyt, amely Jeruzsálem óvárosában, annak arab részében található. Ez a lépés jelentősen bonyolította az arab-izraeli kapcsolatokat, és semmivé tette a Jordán-völgy a Palesztin Hatóság ellenőrzése alá történő átadásának a tervét. A szakértők szerint Ariel Sharon éppen arra számított, hogy az ilyen helyzet rákényszeríti az izraelieket, hogy kemény vezetőt válasszanak, mint amilyen ő volt.

Számítása bevált: 2001. február 6-án elsöprő győzelmet aratott, és Izrael miniszterelnöke lett.

2005-ben, Sharon éles fordulatot valósított meg a közel-keleti békefolyamatban. Kemény biztonsági intézkedések híve váratlanul bjelentette a zsidó települések kiürítését a Gázai övezetben és falépítést Ciszjordániában. Ezek a tervek annyira ellenséges fogadtatásra találtak párttársai körében, hogy 2005-ben Sharon kilépett a Likudból, és a Kadima („Előre”) új, centrista pártot hozta létre.

2006. január 4-én Ariel Sharon agyvérzést kapott és kórházba került. Néhány nappal később kómába esett, és légzőkészülékhez kapcsolták.

2006 márciusában, a Kadima párt nyerte meg a választásokat, és áprilisban kijelentették, hogy Sharon, aki több mint három hónapja kómában volt, teljesen cselekvőképtelen. Az elkövetkező években Ariel Sharon intenzív terápiában részesült, több műtéten esett át, de nem jött ki a kómából. 2014. január 2-án, az orvosok bejelentették, hogy a 85 éves betegnél akut veseelégtelenséget állapították meg. Ariel Sharon január 11-én  halt meg anélkül, hogy visszanyerte volna az eszméletét



http://hungarian.ruvr.ru/2014_01_11/Elhunyt-Ariel-Sharon-Izrael-volt-miniszterelnoke/
Az Úr az én pásztorom; nem szűkölködöm.
Fűves legelőkön nyugtat engem, és csendes vizekhez terelget engem.
23 zsolt.

Nem elérhető Árvai Emil

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2297
Re: Hírek a világból
« Válasz #1940 Dátum: 2014 Január 11, 18:36:16 »
Messiás-várás. Cikk az internetről:

http://inforadio.hu/hir/tudositoink/hir-607499

Nem elérhető irene

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2573
Re: Hírek a világból
« Válasz #1941 Dátum: 2014 Január 15, 14:03:40 »
Jó hír!   :119:  Nekem tetszik   :afro: ..köszönöm   :019:
zsolt 25:8.    Jó és igaz az Úr, azért útba igazítja a vétkezőket.

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re: Hírek a világból
« Válasz #1942 Dátum: 2014 Január 15, 16:11:25 »
"Az ügy kapcsán most sokan arra emlékeztetnek, hogy Kaduri rabbi életében nem volt hajlandó elárulni a Messiás nevét, hanem azt felírta egy papírra, majd lepecsételte, arra kérve családját, hogy az üzenetet csak egy évvel a halála után nyissák fel. Kérését tiszteletben tartották, ám meglepődtek, amikor a szöveget 2007-ben elolvasták.

A Kabbala szabályai szerint, az "irgalmasság hónapjában" megírt rövid szöveg úgy szól, hogy a Messiás "fel fogja emelni népét és bebizonyítja, hogy az Ő igéje és törvénye igaz". A fenti mondatot alkotó szavak kezdőbetűi adják ki a Megváltó nevét, és ez váltotta ki néhány évvel ezelőtt a csodálkozást: a név ugyanis nem más, mint Jehosua vagy Jeshua, azaz Jézus.
"


Ugye ha jól emlékszem, Pál is jelölt oly Próféciát, amit az idők rendjére nézve még, nem mondhatott el...  ( mindent a maga idejében... Jézus bizonysága, az Isten Igéjének és Törvényének Igazsága... vajon hány hívő lesz ettől sokkolva? )
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re: Hírek a világból
« Válasz #1943 Dátum: 2014 Január 15, 18:52:19 »
Malakiás 3, 13-24  Újfordítás

13. Vakmerően beszéltetek ellenem - mondja az ÚR. Ezt kérdezitek: Mit beszéltünk ellened?
14. - Azt mondtátok: Hiábavaló az Istennek szolgálni, mi haszna, hogy teljesítettük, amit ránk bízott, és hogy gyászban jártunk a Seregek URa előtt?
15. Inkább a kevélyeket tartjuk boldogoknak, hiszen a gonosztevők gyarapodnak, kísértik az Istent, mégis megmenekülnek.
16. Amikor erről beszélgettek egymás között azok, akik félik az URat, az ÚR figyelt, és meghallotta. És beírták egy könyvbe az ÚR előtt emlékezetül azokat, akik őt félik és megbecsülik nevét.
17. Az én tulajdonommá lesznek - mondja a Seregek URa - azon a napon, amelyet elhozok. Könyörületes leszek hozzájuk, amilyen könyörületes az ember a fiához, aki tiszteli őt.
18. Akkor ismét látni fogjátok, hogy különbség van az igaz és a bűnös között, az Istent tisztelők és az őt nem tisztelők között.
19. Eljön az a nap, amely olyan lesz, mint az izzó kemence. Olyan lesz minden kevély és minden gonosztevő, mint a polyva, és elégeti őket az az eljövendő nap - mondja a Seregek URa -, nem marad sem gyökerük, sem águk.
20. De fölragyog majd az igazság napja számotokra, akik nevemet félitek, és sugarai gyógyulást hoznak. Úgy ugrándoztok majd, mint a hizlalóból kiszabadult borjak.
21. Úgy széttapossátok a gonoszokat, hogy porrá lesznek talpatok alatt azon a napon, amelyet elhozok! - mondja a Seregek URa.
22. Gondoljatok szolgámnak, Mózesnek a tanítására, azokra a rendelkezésekre és a törvényekre, amelyeket általa parancsoltam az egész Izráelnek a Hóreben!
23. Én pedig elküldöm hozzátok Illés prófétát, mielőtt eljön az ÚRnak nagy és félelmetes napja.
24. Az atyák szívét a gyermekekhez téríti, a gyermekek szívét az atyákhoz, hogy pusztulással ne sújtsam a földet, amikor eljövök.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Hírek a világból
« Válasz #1944 Dátum: 2014 Január 15, 18:56:29 »
Ámen
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re: Hírek a világból
« Válasz #1945 Dátum: 2014 Január 15, 19:14:53 »
Mal.3,13. Keményen szóltatok ellenem, azt mondja az Úr, és azt mondjátok: Mit szóltunk ellened?
  14. Azt mondtátok: Hiábavaló az Isten szolgálata, és mi haszna, hogy megtartjuk törvényeit, és hogy alázatosan járunk a Seregeknek Ura előtt?
  15. Sőt inkább magunk hirdetjük boldogoknak a kevélyeket; hiszen gyarapodtak, noha gonoszságot űznek, és megszabadulnak, noha kisértik az Istent!
  16. Akkor tanakodtak egymással az Úrnak tisztelői, az Úr pedig figyelt és hallgatott, és egy emlékkönyv iraték ő előtte azoknak, a kik félik az Urat és becsülik az ő nevét.
  17. És azon a napon, azt mondja a Seregeknek Ura, a melyet én szerzek, tulajdonommá lesznek és kedvezek nékik, a mint kiki kedvez a maga fiának, a ki szolgálja őt.
  18. És megtértek és meglátjátok, hogy különbség van az igaz és a gonosz között, az Isten szolgája között és a között, a ki nem szolgálja őt.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Hírek a világból
« Válasz #1946 Dátum: 2014 Január 15, 19:17:33 »
Ámen!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Árvai Emil

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2297
Re: Hírek a világból
« Válasz #1947 Dátum: 2014 Január 21, 06:37:15 »
Lev Tolsztoj jutott eszembe, mikor elolvastam az alábbi internetes hírt:

http://www.punkosdi.hu/content/puritan-modon-a-biblia-szerint-el-az-egykori-multimilliomos

Nem elérhető Árvai Emil

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2297
Re: Hírek a világból
« Válasz #1948 Dátum: 2014 Január 21, 06:43:15 »

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re: Hírek a világból
« Válasz #1949 Dátum: 2014 Január 22, 08:05:54 »
Európában vetné be Szíriában kiképzett merénylőit az al-Kaida


Az al-Kaida több száz európai és amerikai dzsihádistát képez ki Szíriában, akik hazatérésük után terrorsejteket hozhatnak létre, hogy otthonukban hajtsanak végre merényleteket – közölte nyugati biztonsági forrásokra és egy al-Kaida-dezertőrre hivatkozva a brit Telegraph. Egy amerikai újoncnak például minden álma, hogy felrobbantsa a Fehér Házat. Magyarok is lehetnek a harcosok között.
A török-szíriai határon az al-Kaida helyi szervezetét, az Iszlám Állam Irakban és Szíriában (ISIS) elnevezésű csoportot elhagyó férfi arról beszélt, hogy Európából és Amerikából verbuvált újoncokat szélsőséges nyugatellenes ideológiára oktatják, autóba rejtett pokolgép és öngyilkos merényletekhez használt robbanóöv készítésére és használatára oktatják, majd hazaküldik őket, hogy otthonukban szervezzenek terrorsejteket.Eddig már többször hangoztatták nyugati országok az aggodalmukat, hogy szélsőséges agymosást kaphatnak a szíriai polgárháborúban harcoló állampolgáraik, de első kézből most először derült ki, hogy a szélsőséges, al-Kaida-közeli lázadócsoportok nyugatellenes ideológiára tanítják a Szíriában harcoló fiatalokat.
„Fanatikusok agymosásban részesítik azokat, akik valójában a szíriai rezsim megbuktatásának szándékával érkeztek” – figyelmeztetett az ISIS egykori tagja.
Szíriában csak Nagy-Britanniából mintegy 500 férfi harcol. A hatóságok most attól tartanak, hogy a fegyveresek hazatérve a 2005-ben Londonban vagy a 2001. szeptember 11-én New Yorkban elkövetett merényletekhez hasonló támadást hajthatnak végre.
Biztonsági és hírszerző ügynökségek szerint félő, hogy a háború sújtotta Szíriában a valódi ellenzék háttérbe szorulásával egyre nagyobb befolyásra tesznek szert az ISIS-hez és al-Kaidához hasonló szélsőséges terrorcsoportok. Ezeknek a szélsőségeseknek már most is egyre több lehetősége nyílik arra, hogy a nyugati újoncokat megnyerjék céljaik számára.
A Murad néven nyilatkozó férfi a következőket állította azokról a Szíriában harcoló külföldiekről, akikkel találkozott: „Gyakran beszélgettek terrortámadásokról. A külföldiek büszkék voltak a londoni és a 9/11-es merényletre. A szobában tartózkodó brit, francia és amerikai – magukat szent harcosoknak nevező – fegyveresek azokról az európai vagy amerikai helyekről kezdtek beszélgetni, ahol pokolgépes, vagy öngyilkos merényletet hajthatnak végre. Mindenki megnevezett egy-egy célpontot. Egy amerikai újonc például azt közölte: minden álma, hogy felrobbantsa a Fehér Házat.”
Szíriában több tízezer külföldi fegyveres csatlakozott már a Basár el-Asszad rezsimje ellen folytatott harchoz. Némelyik önkéntes eredetileg valóban a rezsim elleni harc szándékával érkezett Szíriába, aztán az al-Kaida agymosásban részesítette, és arra bátorította őket, hogy inkább térjenek haza, és hazai földön hajtsanak végre támadásokat. „Ez a fenyegetés nem szűnik, sőt valószínűleg nőni fog” – közölte egy vezető brit kormánytisztviselő.
A közelmúltban két 21 éves birminghami férfit vádoltak meg azzal, hogy azért utazott Szíriába, hogy terrorcselekményeket hajtson végre. A múlt héten pedig két 15 éves francia fiú indult el Toulouse-ból, hogy csatlakozzon a szíriai harcokhoz. Manuel Valls francia belügyminiszter szerint az lesz a következő évek legnagyobb fenyegetése, amivel az ország szembesülni fog, hogy francia állampolgárok harcedzett dzsihádistaként térnek vissza Szíriából. Szerinte a jelenség lassan elhatalmasodik egész Európában. Valls becslése szerint 700 francia már vagy elutazott Szíriába, vagy vissza is tért onnan. Néhányan éppen úton vannak, mintegy huszonegyet pedig megöltek.

http://www.atv.hu/kulfold/20140121-europaban-vetne-be-sziriaban-kikepzett-merenyloit-az-al-kaida
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25