Szerző Téma: Hírek a világból  (Megtekintve 235480 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

maria

  • Vendég
Hírek a világból
« Dátum: 2007 November 15, 18:39:21 »
Megerőszakolt nőt büntettek meg Szaúd-Arábiában
Hat hónapi börtönre és 200 ostorcsapásra súlyosbították szerdán egy szaúd-arábiai nő büntetését, aki nemi erőszak áldozata lett - közölte a nő ügyvédje, akinek a működési engedélyét időközben visszavonták.

A szaúdi ügyvéd és emberi jogi harcos, Abder-Rahmán al-Lahem elmondta, hogy al-Katíf város bírósága visszavonta működési engedélyét, miután fellebbezést nyújtott be az ügyben tavaly meghozott ítélet ellen.
A bíróság akkor egytől öt évig terjedő szabadságvesztésre ítélt hat szaúdi férfit, akiket bűnösnek találtak egy szaúdi nő megerőszakolásában. Az áldozatra büntetésként 90 ostorcsapást szabtak ki. Az elítélt férfiak tettük elkövetésekor fegyvert viseltek.

Lahem túl enyhének találta a férfiakra kirótt büntetést egy olyan országban, ahol a nemi erőszakért halálbüntetés is kiszabható, így fellebbezett a Legfelsőbb Igazságügyi Tanácsnál, amely perújrafelvételt rendelt el.

Az új ítéletet szerdán hirdették ki. Ugyanaz a bíróság most kettőtől kilenc évig terjedő börtönre ítélte a hat férfit. A bíróság ugyanakkor súlyosbította az áldozat büntetését is: hat hónapi elzárásra és 200 ostorcsapásra - mondta el az ügyvéd.

Az ügy kiváltotta az országban élő síita kisebbség elégedetlenségét, az áldozat ugyanis síita. Az elítélt férfiak a szunnita többséghez tartoznak.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Hírek a világból
« Válasz #1 Dátum: 2007 November 15, 21:06:51 »
De Mária!

Az áldozatnak miért kellett bűntetésben részesülnie? :nem:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

maria

  • Vendég
Re: Hírek a világból
« Válasz #2 Dátum: 2007 November 15, 21:31:14 »
Hát ez az. Ez volt a számomra is a döbbenet. Ez sajnos igaz hír. Ma vettem le a hírekből. Ezek a dolgok legalább imára indíthat bárkit. Teljesen megdöbbentő, hogy a nőket hogy elnyomják. :pityereg:

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Hírek a világból
« Válasz #3 Dátum: 2007 November 15, 21:44:42 »
Nagyon szomorú...Jézus idejében is nagyon rosszul bántak a nőkkel! :04:

Akkoriban bármiféle okból elbocsájthatta feleséget. Ha az étel sem ízlett...
Mózes parancsát, hogy írjanak váló levelet és úgy elbocsájthatja a feleségét, teljesen kihasználták... A nőknek így nagyon kellett vigyázniuk, mert mehettek a háztól minden apróságból következően. Persze ha már elküldtek egy nőt a házból, azt már nemigen vették feleségül újra. :04:

Gondoljunk csak vissza az Ószövetségi történetre: egy férj kitette feleségét, a ház előtt összegyülekezett embereknek, hogy saját bőrét mentse...

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

maria

  • Vendég
Re: Hírek a világból
« Válasz #4 Dátum: 2007 November 16, 08:31:47 »
Anti! Tudod miért nyomják el a nőket? Mert nem Bibliai alapokra teszik. Isten nem nyomatta el Ádámmal a feleségét és nem is uralhatta le. Társnak adta. A társ pedig egyenlő jogokkal rendelkezik, különben nem beszélünk társról, hanem alárendeltről. Sok soviniszta férfi pedig így gondolja. Még a kereszténykörökben is látható ez a model. Teljesen meglepett, hogy van egy pünkösdi vezető pásztor, akinek a felesége állandóan azt lesi, hogy mikor mit tehet a férjéért. Hát ez nem családmodel. Ez frászmodel ha átesnek a ló túloldalára. Még a gyülekezetet is így vezeti. A nőket elnyomva tartja. A férjeket arra tanítja, hogy a nő alá van rendelve neki. Még jó, hogy vannak nők, akik olvassák a Bibliát.  :igen:

Uram! Adj nekik megvilágosodást, hogy meg tudd őket áldani!

maria

  • Vendég
Re: Hírek a világból
« Válasz #5 Dátum: 2007 December 07, 12:03:46 »
Egy klinikailag halottnak nyilvánított harminchárom éves venezuelai férfi szörnyű fájdalomra ébredt a halottasházban, miután megkezdték boncolását. A Carlos Camejo-ként azonosított férft azután szállították a halottasházba, hogy autóbalesetet szenvedett, és halottnak nyilvánították. Amikor az orvosok elkezdték a boncolást, észrevették, hogy valami nincs rendben, mert vérezni kezdett. Ezután gyorsan összevarrták az arcán ejtett vágást. „Azért ébredtem fel, mert a fájdalom elviselhetetlen volt.”- mondta Camejo. A férfi felesége azért ment a halottasházba, hogy azonosítsa férje holttestét, de legnagyobb megdöbbenésére a kórház folyosóján találta őt – élve.

Forrás: Medipress

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Hírek a világból
« Válasz #6 Dátum: 2007 December 07, 16:38:02 »
uhhh....nem semmi. De szerintem az orvosok még jobban megilyedtek. Elég horrorisztikus. És természetesen orvosi műhiba történt. Vagy halott volt, csak Isten feltámasztotta?
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

maria

  • Vendég
Re: Hírek a világból
« Válasz #7 Dátum: 2007 December 22, 22:50:54 »
"Nem voltak háromkirályok?

Legenda a három napkeleti bölcs a Canterbury érsek szerint
Legendának minősítette a három napkeleti bölcs történetét Canterbury érseke, az anglikán egyház legfőbb vallási főméltósága. Szerinte a forrásirodalom csak halványan utal rájuk. Sőt: valószínűleg Jézus sem decemberben született.
2007.12.22 12:20, Forrás:

Rowan Williams, aki a BBC rádió karácsonyi beszélgetős műsorában vett részt, azt mondta: kevés a bizonyíték arra, hogy a háromkirályok ténylegesen léteztek, arra pedig egyáltalán semmilyen forrás nem utal, hogy hárman voltak, és hogy királyok lettek volna.

Az érsek szerint a bölcsekre egyedül Máté evangéliumában történik utalás, és "a részletek nagyon halványak".

"Máté azt mondja: csillagászok voltak, bölcs emberek, papok valahonnan a Római Birodalom határain túlról, de ez minden, amit valójában tudunk ... legendának azonban meglehetősen jó" - mondta az anglikán világegyház vallási vezetője.

Williams érsek - azokra az ábrázolásokra utalva, amelyek havas Betlehemet mutatnak - "igen valószínűtlennek" nevezte, hogy a városban annak idején havazott volna, sőt kijelentette: Jézus valószínűleg nem is decemberben született. Úgy vélte: karácsony azért van december végén, mert ez az időpont jól beleillett a téli ünnepek sorába.

Valószínűleg nem hiteles ábrázolás"

Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re: Hírek a világból
« Válasz #8 Dátum: 2007 December 26, 12:04:18 »
Ami a bibliában benne van az biztos. A napkeleti bölcsek jöttek - mert indításuk volt, hozták az aranyat, tömjént és mirhát. Az aranyat, amit eddig maguknak gyüjtöttek, a tömjént - amivel magukat tömjénezték és a mirhát - amit nem sajnáltak magukra - és letették az új király lábaihoz, hodoltak - ez tette igazán méltóvá őket, hogy bölcsek - Istent dicsérni bölcsesség. A nagy találkozás legszebb következménye pedig - másik úton mentek már haza. Minden történetben benne van az evangélium. Lehet, hogy érsekeknek ez ne üzenet, de nekünk, akik megtartatunk - értjük, Isten ereje van mindenben.
Egy fogalmat még szeretnék tisztázni - hivő az, akinek van mit elhinnie és az elhiszi.
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

Nem elérhető Katus73

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 233
    • Életem Krisztusban
Re: Hírek a világból
« Válasz #9 Dátum: 2007 December 26, 13:12:00 »
Elolvastam a két írást a bölcsekről, és gondoltam, leírom, ami bennem van.
Azt tudjuk, hogy az Úr Jézus nem decemberben született, nem volt fagy, és nem volt hó. De szerintem ez lényegtelen.
Bölcsek mentek imádni a megtestesült Istent, - ott van Máté evangéliumában.
Isten földre jött. Ez is ott van az Igében.

A karácsony egy pogány szokás, de számunkra, hívőknek egy olyan ünnep, amikor a Megtestesült, Emberré lett Istent imádjuk, és hódolunk Neki. Az tény, hogy a keresztet nem homályosíthatja el a karácsonyfa, és az egyéb emberi ajándékok, mert mi sokkal nagyobb Ajándékot kaptunk, magát az Élő Istent, Aki minden hatalmát hátrahagyva, emberré lett, hogy közöttünk éljen, példát mutatva nekünk, és, hogy értünk adja életét. Miértünk szenvedett, és halt meg!
Ez a lényeg, szerintem, mert ez van az Igében.

Bocsánat, ha túl erős voltam.

Én is állítok fenyőfát, és veszek kisebb ajándékokat a kisfiamnak is, de számunkra ez az Ünnep az Úr Jézus Krisztusról szól. Nem a Jézuskáról, hanem Arról a Fiúról, Aki bennünket annyira szeretett, hogy életét adta értünk.

Egyébként valamelyik esti áhítatkor a kisfiammal a bölcsekről beszélgettünk. Arról, hogy messziről jöttek ezek a bölcsek, és eljutottak a célig, eljutottak Isten Fiáig, és nagy örömük volt emiatt. Ebből fakadóan tették le ajándékaikat Elé.
Én is messziről jöttem, nagyon messziről, de hála Mennyei Atyámnak, hogy végül eljutottam én is az Úr Jézus Krisztushoz, és én is másik úton indulhattam el.
Áldott az Úr mindörökké!
"Gyönyörködjél az Úrban, és megadja szíved kéréseit." Zsoltárok 37,4

Nem elérhető Katus73

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 233
    • Életem Krisztusban
Re: Hírek a világból
« Válasz #10 Dátum: 2007 December 26, 16:46:50 »
Leesett a tantusz, hogy ez "csak" hír volt.  :igen:

De azért leírom az egyik kedves igémet:

"A teljes Írás Istentől ihletett, és hasznos a tanításra, a feddésre, a megjobbításra, az igazságban való nevelésre" - 2Tim 3,16
"Gyönyörködjél az Úrban, és megadja szíved kéréseit." Zsoltárok 37,4

Nem elérhető Adnama

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 122
  • Egy testvér az Úrban
Re: Hírek a világból
« Válasz #11 Dátum: 2007 December 26, 20:58:07 »
Hm, én még azt is hallottam, hogy a bölcsek valószínűleg Dániel követői voltak, hívők, akik Istenről és a próféciákról tudtak, sőt várták a Messiást, ezért indultak el... Még hogy nem léteztek... Akkor hogy teljesedett volna be az a prófécia, hogy "Királyok jönnek hozzád..." De az a baj, ha 1 valamit már nem igaznak nyílvánítanak hivatalosan az Igében, akkor az egészet megkérdőjelezik majd. Újabb jó kis kifogás a nemhívőknek...  :(
"A woman's heart should be so lost in God that a man has to seek Him to find her..."

maria

  • Vendég
Re: Hírek a világból
« Válasz #12 Dátum: 2008 Január 03, 12:51:27 »
Jimmy nem király többé!
2007. december 10. 06:35 | Forrás: STOP|

Elkerült eredeti helyéről Zámbó Jimmy trónja, bárki beleülhet ezentúl a Király székébe. A néhai énekes nevét viselő emlékhely a hétvégén átalakult, Jimmy feledésbe merült.
Kapcsolódó cikkek:
Megdöbbentő! Hirdetőoszlop lett Jimmy sírkövéből!
Jimmy felesége nem látogatja már a "Király" sírját
2008 Zámbó Jimmy éve lesz!
Zámbó Jimmy most lenne 50 éves
Hűtlenek a Jimmy-rajongók - anyagi csőd az emlékhely
Döbbenet! Zámbó Jimmy a túlvilágról üzent haza a családnak!
Zámbó Jimmy holtan is segít


Kisebb feszültséget okozott a Zámbó családban, hogy az elhunyt énekesnek emléket állító szórakozóhely tulajdonosa, Zámbó György, azaz Öcsi úgy döntött: az érdeklődés megcsappanására hivatkozva átalakítja klubját, mely ezentúl Öcsi és Jolly mulatójaként várja a vendégeket.

Az emlékhely eddigi egyik legnagyobb nevezetessége a vendégközönségtől kordonnal elzárt, és állandóan égő gyertyákkal körülvett trónus volt, rajta aranykoronával. A katafalk helyén ma már asztalok és székek állnak, a bíborvörös bársonnyal bevont trón egy félreeső lépcső alá került, ezentúl a dolgozók és VIP-vendégek kényelmét szolgálja - tudta meg a Napi Ász.

"Be kell látni, ha valami felett eljár az idő. Testvérem emlékét halálomig megőrzöm, de egy ideig csak a szívemben tudom tovább szeretni" - mondta a szórakozóhely tulajdonosa.


maria

  • Vendég
Re: Hírek a világból
« Válasz #13 Dátum: 2008 Január 03, 12:52:35 »
Csak egy Király tud fennmaradni! Ő Jézus! Milyen döbbenet, hogy erre sokan nem jönnek rá. Nem tűnik föl, hogy királyok jönnek, királyok mennek? De Jézust a Királyt, senki nem tudja ledönteni a Trónjáról! Nem tűnik föl, hogy a Bibliát sem tudják elpusztítani? Számtalan könyv már sehol, számtalan király már sehol, de Jézus és a Biblia még él? Nem elgondolkodtató ez?

maria

  • Vendég
Re: Hírek a világból
« Válasz #14 Dátum: 2008 Január 03, 13:04:06 »
Balek tolvaj - két autó is bedöglött alatta, a harmadikkal meg elkapták
2008. január 03. 11:10 | Forrás: MTI  |

Különleges érzéke van a rossz kocsikhoz egy autótolvajnak az Egyesült Államokban: a minap kettő is használhatatlanná vált alatta, a harmadikkal meg elfogták.

A 19 éves ifjú először egy Chevrolet-t kötött el, de hamarosan defektet kapott. Erre lopott egy Subarut, amelynek 15 perc múlva túlhevült a motorja és kigyulladt. Az oltásban segítségére sietett egy férfi, aki a jövőben már nem lesz ennyire önzetlen: míg oltogatott, a tolvaj ellopta az autóját.

Az immár harmadik kocsi is defektes lett azonban hamarosan, de "mesterségesen": két gumiját is kilyukasztotta a rendőrség tüskés útzárja, a tolvaj pedig árokban kötött ki vele.

A rendőrség őrizetbe vette az ifjút, aki a járőrkocsit már nem lopta el.