Szerző Téma: Halál után alszunk vagy azonnal a Mennybe kerülünk?  (Megtekintve 21675 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Halál után alszunk vagy azonnal a Mennybe kerülünk?
« Válasz #45 Dátum: 2014 Május 26, 13:49:49 »
:afro:

Az ige tudtunkra adja, hogy a természet értelmes vizsgálata révén is meglátható Isten. Ugyanis Isten ebben is el akarja érni gyermekeit. Annyi dolog körbevesz minket, amit amúgy természetesnek tartunk, de Isten kegyelme miatt részesülhetünk belőlük. A pokol nem ilyen lesz. Ott majd megtudják, hogy milyen Isten kegyelme nélkül élni.  :296:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Halál után alszunk vagy azonnal a Mennybe kerülünk?
« Válasz #46 Dátum: 2014 Május 26, 14:23:12 »
Hát én nem szeretném megtapasztalni.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Halál után alszunk vagy azonnal a Mennybe kerülünk?
« Válasz #47 Dátum: 2014 Május 26, 14:43:55 »
Ezzel én is így vagyok Testvérem. Ezért viszont tennünk kell (hú de sokan nem így gondolják). Mert az általános keresztény felfogás, miszerint csupán el kell fogadnunk az Isten kegyelmét; téves! Mert nem egy nagyszerű és egyszerű döntésen múlik az üdvösségünk, hanem az Istennel való járásunkon. Ezért nem mondta egyetlen egyszer sem Jézus, hogy: "fogadd el a kegyelmemet". Sőt, az apostolok sem mondtak ilyet. Mert Isten kegyelmét nem elfogadni kell, hanem Isten kegyelmébe be kell kerülni, ez pedig nem a döntés alapján válik valósággá! Mert Isten kegyelme azoké, akik életében nem válik hiábavalósággá. Aki továbbra is istentelen életet él, annak az életébe hiábavalóvá vált, így nem is lesz az övé; vége kárhozat. Nem sok keresztény van, aki ne olvasta volna el a Máté evangéliumát. Mégis a 18.-fejezet (király és adósa) olvasásakor nem kapnak észbe. Pedig Jézus példázata az, és világos üzenettel. Aki nem cselekszik kegyelmességet, attól Isten visszavonja kegyelmét.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Halál után alszunk vagy azonnal a Mennybe kerülünk?
« Válasz #48 Dátum: 2014 Május 26, 14:51:36 »
Pedig sok tanításban hallható az alábbi kiragadott igerészek és azt hiszik, hogy ennyi elég:,

 "Higgy az Úr Jézusban, és üdvözülsz mind te, mind a te házad népe!"
Apcsel 16, 31

vagy

"Ha tehát száddal Úrnak vallod Jézust, és szíveddel hiszed, hogy Isten feltámasztotta őt a halálból, akkor üdvözülsz."
Róm. 10:9.   
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Halál után alszunk vagy azonnal a Mennybe kerülünk?
« Válasz #49 Dátum: 2014 Május 26, 14:58:32 »
Bizony, mert nem értik ezen igéknek a mondanivalóját, nem látnak túl a betűkön és nem olvassák el nemhogy az egész Szentírást, de még a szövegkörnyezetet sem.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Halál után alszunk vagy azonnal a Mennybe kerülünk?
« Válasz #50 Dátum: 2014 Május 26, 15:31:22 »
Ez miatt van az a téves felfogás, hogy a feleség gyülekezetbe jár, hisz Istenben, a férj és a gyerekek ez által már Istenhez tartoznak.
Nem véletlen mondták a régi igehirdetők, hogy jó azt tudni, Istennek nincsenek unokái, csak gyermekei vannak.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Halál után alszunk vagy azonnal a Mennybe kerülünk?
« Válasz #51 Dátum: 2014 Május 26, 15:34:36 »
:afro:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Viz77

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 69
Re:Halál után alszunk vagy azonnal a Mennybe kerülünk?
« Válasz #52 Dátum: 2014 Augusztus 10, 23:31:14 »
Épp a napokban olvastam-futottam at ezt a konyvet:

http://moly.hu/konyvek/raymond-avery-moody-elet-az-elet-utan

erdekes konyv ajanlom

Nem elérhető Tunde1983

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Halál után alszunk vagy azonnal a Mennybe kerülünk?
« Válasz #53 Dátum: 2015 Január 16, 16:52:28 »
Mi történik azzal, aki meghal?
    "Arcod verítékével eszed a kenyered, míg vissza nem térsz a földbe, mert abból vétettél. Mert por vagy, és a porba térsz vissza."-1Mózes 3:19.
     " Az élők tudják, hogy meghalnak, de a halottak semmit sem tudnak..." "Mindazt, amit kezed megtehet, tedd meg a te erődből, mert sem cselekekedet, sem tervezés, sem ismeret , sem bölcsesség nincs a seolban, ahová mégy"-Prédikátor 9:5,10.
       A János 11:11,13,14 verseiben Jézus a halált az alváshoz hasonlítja. Mikor alszunk nem megyünk sehova, nem gondolunk semmire,nem  érzékeljük a külvilágot. Amikor feltámasztotta  Lázárt,Jézus bemutatta hogyan fog történni a feltámadás. A János 5:28,29 kijelenti: "Ne csodálkozzatok ezen, mert eljön az óra, amelyben mindazok, akik az emléksírokban vannak hallani fogják az Ő hangját és kijönnek"
      Mégha a testünk el is porlik, Isten megőriz minket az emlékezetében a feltámadás idejére. Úgy ahogy egy asztalos is képes egy bútordarabot létrehozni, mint amilyen az előző volt,ami csak az emlékezetében maradt meg.

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Halál után alszunk vagy azonnal a Mennybe kerülünk?
« Válasz #54 Dátum: 2015 Január 17, 10:11:18 »
Mivel mi Krisztusban vagyunk már, ezért ha földi sátorunk elbomlana is, az Úrhoz kerülnlnk a mennybe, mert Őbenne vagyunk már most, így hát vele leszünk.
 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Tunde1983

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Halál után alszunk vagy azonnal a Mennybe kerülünk?
« Válasz #55 Dátum: 2015 Január 30, 18:09:00 »
Van-e bármilyen reményük is a halottaknak?
MIÉRT MERÜL FEL EZ A KÉRDÉS?
Mert élni akarunk, és élvezni az életet azokkal, akiket szeretünk. Az csak természetes, hogy szívből vágyunk rá, hogy újra lássuk elhunyt szeretteinket.
A BIBLIA EZT TANÍTJA:
A halottak többsége fel lesz támasztva. Jézus megígérte, hogy „akik az emléksírokban vannak . . . kijönnek” (János 5:28, 29). Isten eredeti szándékával összhangban azok, akik feltámadnak, paradicsomban élhetnek majd  (Ézsaiás 11:6; 35:5, 6). Ez a megígért jövő tökéletes egészséget és örök életet jelent az engedelmes embereknek. A Biblia ezt mondja: „Az igazságosak öröklik a földet, és örökké rajta lakoznak” (Zsoltárok 37:29).
Ha minden ember a mennybe megy, ki fogja örökölni a földet?

Nem elérhető Valter

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Halál után alszunk vagy azonnal a Mennybe kerülünk?
« Válasz #56 Dátum: 2015 Január 30, 18:47:29 »
Szia Tünde.

Felsoroltál néhány ígét, gondolom amiket ismersz, de szeretném ha elmondanád hogyan értelmezed ez igéket:

2Kor 5:1  Mert tudjuk, hogy ha e mi földi sátorházunk elbomol, épületünk van Istentől, nem kézzel csinált, örökké való házunk a mennyben.
2Kor 5:2  Azért is sóhajtozunk ebben, óhajtván felöltözni erre a mi mennyei hajlékunkat;
2Kor 5:3  Ha ugyan felöltözötten is mezíteleneknek nem találtatunk!
2Kor 5:4  Mert a kik e sátorban vagyunk is, sóhajtozunk megterheltetvén; mivelhogy nem kívánunk levetkőztetni, hanem felöltöztetni, hogy a mi halandó, elnyelje azt az élet.
2Kor 5:5  A ki pedig minket erre elkészített, az Isten [az], a ki a Lélek zálogát is adta minékünk.
2Kor 5:6  Azért mivelhogy mindenkor bízunk, és tudjuk, hogy e testben lakván, távol vagyunk az Úrtól.
2Kor 5:7  (Mert hitben járunk, nem látásban );
2Kor 5:8  Bizodalmunk pedig van, azért inkább szeretnénk kiköltözni e testből, és elköltözni az Úrhoz.
2Kor 5:9  Azért igyekezünk is, hogy akár itt lakunk, akár elköltözünk, néki kedvesek legyünk.

hasonló reménysége volt péternek:

2Pét 1:13  Méltónak vélem pedig, a míg ebben a sátorban vagyok, hogy emlékeztetés által ébresztgesselek titeket;
2Pét 1:14  Mint a ki tudom, hogy hamar leteszem sátoromat, a miképen a mi Urunk Jézus Krisztus is megjelentette nékem.

Van még egy érdekes dolog, kíváncsi vagyok ezt hogyan érted:

1Kor 5:3  Mert én távol lévén ugyan testben, de jelen lévén lélekben, már elvégeztem, mintha jelen volnék, hogy azt, a ki ekként ezt cselekedte,
1Kor 5:4  Ti és az én lelkem a mi Urunk Jézus Krisztusnak nevében egybegyűlvén, a mi Urunk Jézus Krisztus hatalmával
1Kor 5:5  Átadjuk az ilyent a Sátánnak a testnek veszedelmére, hogy a lélek megtartassék az Úr Jézusnak ama napján.

Kérdésedre "Ha minden ember a mennybe megy, ki fogja örökölni a földet?" - a választ megtalálod a Jel.22 - ben

 :309:


Nem elérhető Tunde1983

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Halál után alszunk vagy azonnal a Mennybe kerülünk?
« Válasz #57 Dátum: 2015 Február 09, 18:35:02 »
A 2 Timóteusz 3:16 szerint a TELJES Biblia Istentől ihletett és hasznos a tanításra, ami azt jelenti hogy a kiválasztott témában minden verset figyelembe kell venni. A Biblia nem mondhat ellent önmagának, ezt is figyelembe kell venni. Vannak versek, amelyek nyíltan közlik Isten szándékát a földdel kapcsolatban. A BIBLIA azt írja Istenről, hogy „őnála nincsen változás, nem fordul, mint az árnyék”. Megnyugtató, hogy maga Isten is ezt mondja: „én vagyok Jehova, én meg nem változom” (Jakab 1:17; Malakiás 3:6).Isten nem hazudhat ( 4 Mózes 23:19), ezért mikor kijelenti ,hogy a föld mindörökre megmarad (Prédikátor 1:4, Zsoltárok 104:5, 115:16,  37:29 stb.)az biztosan úgy is lesz. Maga a föld úgy lett megteremtve, hogy fontos szerepe legyen Isten eredeti szándékában, ez kitűnik az 1 Mózes 1:11 -ből, amelyben Isten elmondja, hogy az édenkertet a földön hozta létre:" Majd ezt mondta Isten: „Hajtson a FÖLD füvet, maghozó növényzetet, gyümölcsfákat, melyek magot rejtő gyümölcsöt teremnek annak neme szerint e FÖLDÖN.” És ez így is lett"vagy az 1 Mózes2:8,9 ből:"Jehova Isten ezután egy kertet hozott létre Édenben, keleten, és odahelyezte az embert, akit megformált.  És Jehova Isten sarjasztott a FÖLDBŐL mindenféle fát, amely a szemnek kívánatos, és eledelnek jó, az élet fáját is a kert közepén, valamint a jó és rossz tudásának a fáját, vagy pedig az 1 Mózes 1:28 -ból:"Isten ezután megáldotta őket, és ezt mondta nekik Isten: „Legyetek termékenyek, sokasodjatok, töltsétek be a FÖLDET és hajtsátok uralmatok alá; uralkodjatok a tenger halain, az egek repdeső teremtményein, és minden élő teremtményen, amely a földön mozog.”.." Tudományos szempontból az hogy a föld képes regenerálódni és képes folyamatosan fenntartani az élethez szükséges feltételeket, mindenféle külső segítség nélkül, szintén egy örökkévalóságra utal. Ezekből, és azokból a versekből, amiket idéztél, azt a következtetést vonhatjuk le,hogy a Biblia kétféle csoportról beszél: egy földi reménységű csoportról, és egy másik csoportról akik égi feltámadásban reménykedhet. De vajon ki, és mi alapján dönti el hogy ki melyik csoportba tartozik? Jézus szavai világosak:"Így szólt hozzájuk: „A poharamat kiisszátok ugyan, de a jobb, illetve bal kezemhez való leülést nem az én dolgom megadni, hanem azokat illeti az, akiknek elkészítette az én Atyám.”Máté 20:23

Nem elérhető Imrepapa

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 43
Re:Halál után alszunk vagy azonnal a Mennybe kerülünk?
« Válasz #58 Dátum: 2015 Február 13, 03:13:29 »
Mi történik azzal, aki meghal?
    A János 5:28,29 kijelenti: "Ne csodálkozzatok ezen, mert eljön az óra, amelyben mindazok, akik az emléksírokban vannak hallani fogják az Ő hangját és kijönnek"
   



Kedves  Tünde és Ibolya!

„Mi történik azzal, aki meghal?”

Végig olvastam az előttem szólókat, arra a következtetésre jutottam, hogy nem sok újat tudnék mondani.

  Azonban a kérdésetek felidézett bennem néhány  dolgot, melyeket szinte állandóan szem előtt kell tartanom, hogy soha ne feledkezzek meg róla.

Számomra a halál azt jelenti, hogy nincs többé lehetőségem új felismerésre térni. Nem kérhetek kegyelmet az elrontott bűnös életem ujjá teremtésére. A megszentelődésem folyamata megszakadt és abban az állapotban kell megjelenni „a Krisztus ítélőszéke előtt”, ahogy addig éltem.

2Kor 5,10  Mert nyilvánvalóvá lesz Krisztus bírói széke előtt, hogy milyenek vagyunk, hogy ki-ki megkapja jutalmát a test által tett dolgokért, aszerint, amiket cselekedett, akár jó, akár hitvány az.

Cselekedetek 17:31
  Kitűzött ugyanis egy napot, amelyen megítélni szándékozik a lakott földet igazságosságban egy férfi által, akit kinevezett, és minden embernek biztosítékot adott azáltal, hogy feltámasztotta őt a halottak közül.


Jelenések 22:12
  »Íme! Hamar eljövök, és nálam van a jutalom, amit adok, hogy megfizessek mindenkinek a cselekedete szerint.


Mt 12,36-37
  Mondom nektek, hogy minden haszontalan beszédről, amit az emberek mondanak, számot fognak adni az ítéletnapon;   mert szavaid által leszel igazságossá nyilvánítva, és szavaid által leszel elítélve.

Dániel 12:2
  A föld porában alvók közül pedig sokan felébrednek: ezek időtlen időkig tartó életre, azok meg gyalázatra és időtlen időkig tartó iszonyatra


Tehát számomra a legfontosabb kérdés a témával kapcsolatban az, hogy a szavaim és cselekedeteim azon az eljövendő ítéletnapon kiállják a próbát. Amíg élek, addig van lehetőségem a helytelenségeket megbánni és bűnbocsánatot kérni. A hit általi tetteim fogják meghatározni, hogy életre vagy iszonyatra fogok felébredni.

János 14:2-3
 Az én Atyám házában sok lakóhely van. Ha nem így volna, megmondtam volna nektek, mert elmegyek, hogy helyet készítsek nektek.   És ha elmegyek, és helyet készítek nektek, ismét eljövök, és magamhoz fogadlak titeket, hogy ahol én vagyok, ti is ott legyetek

Jézus elment nékem is helyet készíteni. Ezért nem töröm a fejem, hogy földrajzilag hol van ez a hely.


Héberek 10:19
......Jézus vére által bátran beléphetünk a szent helyre ......

Nem elérhető Tunde1983

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Halál után alszunk vagy azonnal a Mennybe kerülünk?
« Válasz #59 Dátum: 2015 Február 27, 15:37:34 »
A Biblia azt mondja, hogy az az Isten akarata, hogy „minden ember idvezüljön” (1Timótheus 2:3, 4). A megmentés tehát bárki számára elérhető, aki elfogadja. De mit is jelent megmentésben részesülni? A „megmentés” szó ’veszélytől vagy pusztulástól való megszabadulást’ jelent.Azt jelenti, hogy az ember megmentésben részesül a dolgok jelenlegi gonosz rendszerének elpusztítása idején, és végül magától a haláltól! De hát ki az, akit Isten meg fog menteni? Válaszul vizsgáljuk meg, hogy mit tanított Jézus Krisztus erről a témáról.
Jézus felfedte a megmentésre vonatkozó nézetét, a farizeusokkal — a judaizmus előkelő vallási szektájával — kapcsolatban. A farizeusok felépítettek egy imádati rendszert, és abban hittek, hogy ez Isten helyeslését élvezi. De figyeld meg, milyen szavakat intézett Jézus a farizeusokhoz: „Képmutatók, igazán prófétált felőletek Ésaiás, mondván: Ez a nép szájával közelget hozzám, és ajkával tisztel engemet; szíve pedig távol van tőlem. Pedig hiába tisztelnek engem, ha oly tudományokat tanítanak, a melyek embereknek parancsolatai” (Máté 15:7–9).
Jézusnak ezek a szavai kijózanító következtetésekre indítanak. Azt jelzik, hogy sok hitbuzgó ember kudarcot vall ’az Atya akaratának cselekvésében’. Akkor hát hogyan nyerhet valaki igazi megmentést? A Timótheushoz írt első levél 2:3., 4. verse (NW) ezt a választ adja: „[Isten] azt akarja, hogy mindenfajta ember megmentésben részesüljön és az igazság pontos ismeretére jusson.” (Vö. Kolossé 1:9, 10.)Az ilyen ismeret létfontosságú a megmentés elnyeréséhez.
Fontos megtudnod az igazságot Jézusról. Hogy miért? Azért, mert a Biblia kijelenti: „Az pedig az örök élet, hogy ismeretet szerezzenek rólad, az egyedüli igaz Istenről, és arról, akit elküldtél, Jézus Krisztusról” (János 17:3). Igen, ha tudjuk az igazat Jehova Istenről és Jézus Krisztusról, akkor örök életet nyerhetünk a paradicsomi földön (János 14:6)
Például sokan hisznek Jézusban és az ő váltságáldozatában, de hányan tudják azt hogy ki ő? Te mit válaszolnál?