Szerző Téma: Baál imádás  (Megtekintve 4181 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Baál imádás
« Dátum: 2013 Július 19, 18:49:27 »
Áldott Testvérek, úgy gondolom ez egy igen fontos téma amelyről beszélnünk kell. A Baál imádást a legtöbben kihaltnak hiszik, kőből-fából készült bálványokra gondolnak amelyek több ezer éve már nincsenek jelen.

Mi erről az igazság?
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Baál imádás
« Válasz #1 Dátum: 2013 Július 19, 19:13:35 »
A baál héber szó, a jelentése: "úr" de egyben azt is jelenti, hogy: "férj". Mint ahogyan a magyar nyelvben is hasonlóan a feleségek is a férjüket "uram"-nak nevezték/nevezik.

Hóseás könyve 2,18-19
"Azon a napon férjednek fogsz hívni - így szól az ÚR -, és nem hívsz többé Baalnak. Kiveszem szájából a Baalok nevét, nem emlegetik többé nevüket."

Így megértjük, hogy amikor olvassuk ezt a szót, akkor nem egy idegen Istenre gondolnak, hanem a valódi egy Istenre akit nagyon félreismertek.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Baál imádás
« Válasz #2 Dátum: 2013 Szeptember 13, 23:12:18 »
Nem lett valami aktív topic.  :061: De lehet azért, mert mindenki előtt tiszta.  :020:

A baál imádatról sokáig azt gondoltam, hogy egy más istenség, amit úgy imádtak, hogy eltávolodtak a valódi Istentől.
De az igében észre lehet venni, hogy tulajdonképpen ugyanúgy az egy Istenben hittek, viszont annyira tévesen ismerték meg Őt, hogy az imádatukkal már nem Őt tisztelték.

Ez pedig a mai korra is igaz, sokan úgy gondolják, hogy a baál imádás már kihalt.
Viszont ha Jézusról valami olyat gondolunk, ami valójában nem összeegyeztethető az Ő személyével, akkor az baál imádat.

Példának okáért, ha valaki azt hiszi, hogy Jézus mindenkit üdvözíteni fog (akár jó vagy gonosz emberről is legyen szó), akkor az már nem a valódi Jézus, hanem egy másik istenség. Eszembe jutott ez az ige:

2Korintusi levél 11,4
"Mert hogyha az, aki jő, más Jézust prédikál, akit nem prédikáltunk, vagy más lelket vesztek, amit nem vettetek, vagy más evangyéliomot, amit be nem fogadtatok, szépen eltűrnétek."

Más Jézust, vagyis Jézusról beszélnek, csak tévesen. Így más evangélium is lesz, mivel ha más Jézus, más az evangélium is. 
Kicsit konkrétabban megfogalmazva: antikrisztusi tanítás. Mert az antikrisztus azt jelenti, hogy "Krisztus helyett" vagy "Krisztus ellen".

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Clio

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 255
    • rineweld
Re:Baál imádás
« Válasz #3 Dátum: 2013 Szeptember 13, 23:32:28 »
Ezt én így nem is olvastam még.  Számomra az "Antikrisztus" fogalma nyert világosságot pár éve amikor megértettem hogy nem egy ellentétről valamiféle diktátorról hanem egy hamis "helyettesről " van szó. Aki nagyon is jónak látszik és igen toleráns békességet hirdető mindent egybemosó személyiség..
Lhet hogy a többiek is azért hallgattak mert ez a gondolat nekik is új..

Baal ezek szerint egy Isten akar lenni akit a világmindenség urának gondoltak ..
Mert most is sok ilyen van, igaz egyik sem bálványszoborként jelenik meg.  Például a Krisna tudatú hívők legfelsőbb Istene, akit szintén egy Istennek tartanak.. Vagy a keresztény vonatkozásban akit "JÓistenként" emlegetnek.
"Ne félj Sion ne csüggedj el.  Veled van az Úr  az Istened  Ő erős és megsegít. Boldogan örül neked megújít szeretetével ujjongva örül neked." zof.3 16-17

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Baál imádás
« Válasz #4 Dátum: 2013 Szeptember 13, 23:38:24 »
Igen, a keresztények is sokfajta istenséget imádnak úgy, hogy meg vannak győződve arról, hogy az egy igaz Istent imádják. Pedig nem az, hiába is nevezik Jézusnak...
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Clio

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 255
    • rineweld
Re:Baál imádás
« Válasz #5 Dátum: 2013 Szeptember 13, 23:48:20 »
Nincs esetleg erről a Baal imádatról valamilyen történelmi konkrétum? Vagy hogy jöttél rá hogy ez nem egy szoborként imádott bálványisten, miben különbözött a többi hasonló bálványistentől?
"Ne félj Sion ne csüggedj el.  Veled van az Úr  az Istened  Ő erős és megsegít. Boldogan örül neked megújít szeretetével ujjongva örül neked." zof.3 16-17

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Baál imádás
« Válasz #6 Dátum: 2013 Szeptember 14, 10:48:26 »
Szia Clio!

A téma elején olvashatsz a baál szó jelentéséről és Isten beszédéből a Hóseás könyve 2,18-19 részben. Ez már egyértelmű bizonyíték, a történelmi feljegyzéseket az Úr igéje űbereli.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Clio

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 255
    • rineweld
Re:Baál imádás
« Válasz #7 Dátum: 2013 Szeptember 19, 23:26:20 »
Szia Clio!

A téma elején olvashatsz a baál szó jelentéséről és Isten beszédéből a Hóseás könyve 2,18-19 részben. Ez már egyértelmű bizonyíték, a történelmi feljegyzéseket az Úr igéje űbereli.

Igen ebben teljesen igazad van, csak azt gondoltam van valahol más biblián kívüli ókori irattöredék .
"Ne félj Sion ne csüggedj el.  Veled van az Úr  az Istened  Ő erős és megsegít. Boldogan örül neked megújít szeretetével ujjongva örül neked." zof.3 16-17

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Baál imádás
« Válasz #8 Dátum: 2013 Szeptember 22, 11:29:48 »
Gondolom valahol csak találtak afféle ókori leleteket, én nem kutattam utánuk.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Sofia

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 341
Re:Baál imádás
« Válasz #9 Dátum: 2019 Május 21, 16:57:01 »

Ez pedig a mai korra is igaz, sokan úgy gondolják, hogy a baál imádás már kihalt.
Viszont ha Jézusról valami olyat gondolunk, ami valójában nem összeegyeztethető az Ő személyével, akkor az baál imádat.



Hát ezt nem nagyon értem!?
Ha valamit rosszul gondolok, akkor már más istent imádok!?
A Szentírás szerintem egyértelműen leírja, hogy mi a baál imádat.

"A mi Istenünk a mennyben van, megalkotott mindent, amit akart!
A bálványok ezüstből és aranyból vannak, emberi kéz csinálmányai.
Van szájuk, de nem beszélnek, van szemük, de nem látnak.
Van fülük, de nem hallanak, van orruk, de nem szagolnak.
Van kezük, de nem tapintanak, van lábuk, de nem járnak, nem jön ki hang a torkukon.
Hozzájuk hasonlók lesznek készítőik és mindazok, akik bennük bíznak." (Zsoltárok 115:3-8)

Egyszerűen fogalmazva: Ha nem az egyetlen, igaz, élő Istent imádom, akkor más istenekkel paráználkodom, baált imádok.
Volt idő, (megtérésem előtt) amikor az Istent egy szigorú, félelmetes, haragos istennek gondoltam, mert az Ószövetségből csak azt hallottam, hogyan büntette meg választott népét, amikor azok nem engedelmeskedtek Neki. Azt nem tudtam, hogy előtte hányszor figyelmeztette őket, hogy mennyire türelmes volt velük, mert szerette/szereti őket. Így már egy egészen más istennek láttam az Örökkévalót. Nem hiszem, hogy baál imádatot követtem volna el ez esetben, amikor rosszul ítéltem meg Istent. Nekem soha sem fordult meg a fejemben, hogy több isten is létezik.