Szerző Téma: csodák ma is léteznek!  (Megtekintve 6351 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:csodák ma is léteznek!
« Válasz #15 Dátum: 2013 Október 18, 15:26:30 »
Így igaz.

"Békességet hagyok nektek: az én békességemet adom nektek; de nem úgy adom nektek, ahogyan a világ adja. Ne nyugtalankodjék a ti szívetek, ne is csüggedjen."

János 14:27.


 ez  az ige most teljesedet be  nem félek és annyira biztos vagyok hogy a Mindenható meg segít! mert Ő megígérte hogy el nem hagy minket és mindig meg segíttet! HISZEM Ő  CSODÁK ISTENE!!! :ima05: :ima02:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:csodák ma is léteznek!
« Válasz #16 Dátum: 2013 Október 20, 07:57:38 »
Ámen!
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető torokkarol

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 445
Re:csodák ma is léteznek!
« Válasz #17 Dátum: 2013 November 18, 14:57:45 »
Hála  Mindenható Istenek ,hisz Ő a csodák Istene ! és nála minden lehetséges! :afro:
Az Úr az én pásztorom; nem szűkölködöm.
Fűves legelőkön nyugtat engem, és csendes vizekhez terelget engem.
23 zsolt.

Nem elérhető torokkarol

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 445
Re:csodák ma is léteznek!
« Válasz #18 Dátum: 2013 December 14, 18:00:15 »
Az ember igényli a csodákat.

Az embert egy csodatevő Isten teremtette. A csoda alkotóeleme az embernek.
Az ember vágyakozik arra, hogy csodákat vigyen végbe, hogy a természetfeletti légkörében éljen.

Ez az alkotóelem tette feltalálóvá, felfedezővé, kutatóvá. Ez késztette arra, hogy addig kísérletezzen, amíg hatalma alá nem veti a vegyszereket, az elektromosságot, a levegőt.

Ez adta nekünk a repülőgépet, a tengeralattjárót, a drótnélküli távírót, a rádiót és minden olyan eszközt, találmányt és felfedezést, ami létrehozta modern civilizációnkat.

A csodák birodalma az ember természetes birodalma — az ember teremtésénél fogva társa a csodatévő Atya Istennek.

A bűn megfosztotta az embert a csodák birodalmának trónjától, a kegyelem azonban visszaállítja az őt megillető helyre.

Igen nehéz volt számunkra e különös hitélet alapelveit felfogni.
A bűn munkásokká tett minket, a kegyelem bizakodóvá tehet minket.

Kezdetben az emberi szellem volt az uralkodó erő a világban; de amikor az ember bűnbeesett, az elméje vette át az uralmat. A bűn megfosztotta trónjától a szellemet, és az értelmet koronázta meg.

A kegyelem azonban visszaállítja a szellemet az uralom helyére, és amikor az ember elfogadja a szellem uralmát, minden erőlködés nélkül a természetfeletti világában él majd.

A hit nem lesz többé görcsös akarás és küzdelem, hanem szinte ösztönösen éljük meg Isten világát.
A szellemi világ az ember normális otthona.

Ez teszi őt arra a helyre, ahol az Istennel való közösség természetes megtapasztalás, ahol a legmagasabb szinten gyakorolja a hitet, mégis oly ösztönösen, mint amikor kiállít egy csekket.
Idézet:
"EW.KENYON
Jézus csodálatos Neve"
című könyvből
Az Úr az én pásztorom; nem szűkölködöm.
Fűves legelőkön nyugtat engem, és csendes vizekhez terelget engem.
23 zsolt.

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:csodák ma is léteznek!
« Válasz #19 Dátum: 2013 December 15, 11:30:02 »
Egy történet. A hitetlen ember ilyenkor csodáról beszélne. A hívő ember pedig tudja, hogy ez nem csoda, hanem kegyelem.

Volt egy istentelen ember, aki hírhedt volt káromkodásáról, és éppen teherhajón utazott, amikor a mellette dolgozó ember véletlenül meglökte és beleesett a vízbe. Utolsó szava egy szörnyű káromkodás volt, amivel átkozta a bajtársát. A vízben azonnal eltűnt. Rövid idő múlva kimentették a hajó alól, és nagy erőfeszítések árán újjáélesztették. Amikor magához tért, az első lélegzetvétele után felkiáltott:
- Dicsőség az Úrnak, megmenekültem!
Valaki ezzel válaszolt:
- Igen, elég közel kerültél a halálhoz.
- Ó - válaszolt a férfi -, nem a vízből való megmenekülésre gondoltam, hanem belülről menekültem meg. Az Úr elvette bűneimet.
 Aztán elmondta, hogy amikor a hajó alá került, azt gondolta, hogy elérkezett a végórája. Néhány másodperc múlva ott látta magát térdepelni édesanyja mellett, és hallotta imádságát. Bűnei hegyként magasodtak fölé, és Istenhez kiáltott, majd üdvösséget nyert. Abban a pillanatban rádöbbent bűnei bocsánatára és Krisztus vérének tisztító erejére. Ezért dicsérte Istent az első lélegzetvétel után.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:csodák ma is léteznek!
« Válasz #20 Dátum: 2013 December 16, 11:14:50 »
csodás történet!
  :2smitten: :2smitten: :2smitten:
 mert Istent dicsérni jó és illendő dolog!
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető Jazmin

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 482
Re:csodák ma is léteznek!
« Válasz #21 Dátum: 2013 December 16, 11:56:58 »
Amen!!!
Az Isten SZERETET. 1 Ján 4:8

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:csodák ma is léteznek!
« Válasz #22 Dátum: 2013 December 16, 18:13:55 »
Csoda történt Cserdiben

A teljes összeomlás széléről fordult vissza a falu. A település cigány lakói ma már nem segélyekre várnak, hanem ők segítenek másokon.

Korábban mi is beszámoltunk arról a baranyai polgármesterről, aki „köcsögmentesítés" nevű akciójával hírét vitte egy kis baranyai községnek, Cserdinek. A cigány többségű falu szintén cigány polgármestere a helyieket elvitte a pécsi börtönbe, remélve, hogy a megtapasztalt körülmények visszatartják őket a bűnözéstől. Aztán bezáratta a kocsmát, és leszereltette a közintézmények ajtajairól, ablakairól a rácsokat.

A bűnözés és az erőszak akkor még dühöngött, aki tehette, kerülte Cserdit. Mára gyakorlatilag megszűnt a bűnözés a faluban. A helyi romák pedig odáig jutottak, hogy ma már nem szorulnak adományra. Dolgoznak – és ők adakoznak.

forrás: http://www.hir24.hu/belfold/2013/09/11/csoda-tortent-cserdiben/
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:csodák ma is léteznek!
« Válasz #23 Dátum: 2013 December 16, 18:45:17 »
 :afro: :afro: ez igazi csoda! :2smitten: :2smitten: :2smitten:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető irene

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2573
Re:csodák ma is léteznek!
« Válasz #24 Dátum: 2013 December 17, 10:44:15 »
 :afro:   Ezek csodás történetek  :119:


Az ÚR áldása legyen velük  :2smitten: 

halleluja 
zsolt 25:8.    Jó és igaz az Úr, azért útba igazítja a vétkezőket.