Szerző Téma: Jelek és csodák  (Megtekintve 6665 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Jelek és csodák
« Válasz #15 Dátum: 2014 Augusztus 13, 17:58:43 »
Áldott Testvérem. És ez már a tied, és senki nem tudja elvenni, vagy megkérdőjelezni....

Zsid.11,24.    
Hit által tiltakozott Mózes, midőn felnövekedett, hogy a Faraó leánya fiának mondják,
25.    
Inkább választván az Isten népével való együttnyomorgást, mint a bűnnek ideig-óráig való gyönyörűségét;
26.    
Égyiptom kincseinél nagyobb gazdagságnak tartván Krisztus gyalázatát, mert a megjutalmazásra tekintett.
27.    
Hit által hagyta oda Égyiptomot, nem félvén a király haragjától; mert erős szívű volt, mintha látta volna a láthatatlant.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Viz77

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 69
Re:Jelek és csodák
« Válasz #16 Dátum: 2014 Augusztus 15, 20:45:26 »
Hat sracok lanyok , en  a napokban lattam egy megterest  /asszem az /
rettenet fura ez meg nekem
,haverom buddhista volt vagy 10 evig
2 eve dudogok neki igy a
biblia ugy a hit
ellattam  magyarul vettem neki bibliat
egy rakas tanusagteteles konyvet
kismillio mp3 tanitast adtam neki
en evvel be is fejeztem a dolgom egyenlore
 en eleget  tettem a misszios parancsanak  Jezusnak
aztan 2 ev kellett ahhoz hogy kezdje mondogattni hogy ejj. igy meg ugy
 kozben meseli , hogy mostanaban egyre tobb kersztenybe fut bele / akik komolyan is gondoljak /
  az elet apro teruletetol a nyaralasig mindenhol
na mondom neki :
 hat mit vartal  ?
 az Ur nem figyel rad ?:)
en megadtam a kezdo loketet   innen mar az Isten munkalkodik 
es figyel rad..
es persze hozza tettem ami fontos:
ez az Ő dicsosege en csak elmondtam neked mint amit egy hivonek
 a misszios parancsba lett adva

de mikor  este imadkoztam azert eldicsiekedtem az Urnak h lám az elso gyumolcsom:)
persze mintha nem o iranyitott volna mindig mindent  persze / az elso talalkozasunktol a sok sok oras  hitbeli beszelgeteseinkig /
 de lenyeg hogy nekem rettenet jo erzes volt vegre egy valakit letenni az asztalra  ugymond  na o az en gyumolcsom :)
csak gondoltam ezt magosztom veletek
a srac meg mar megall a maga laban  majd az Ur  iranyitja viszi iranyitja  oda ahova neki szemely szerint szuksegesnek latja
az en munkam itt mar befejezodott




Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Jelek és csodák
« Válasz #17 Dátum: 2014 Augusztus 15, 21:02:32 »
Köszi, hogy megosztottad az örömhírt. Elsőként, a volt buddhista barátodért, másodsorban, hogy azt tetted amit Jézus elvár minden őt  követőtől.
Egy nagyon kis részt idézek a leveledből

Idézet
az en munkam itt mar befejezodott

Ez tévedés, nem fejeződött be, ezután már abba sem fogod tudni hagyni a gyümölcstermést... mert nem hiszem, hogy ezek után a babérjaidon fog csücsülni.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Viz77

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 69
Re:Jelek és csodák
« Válasz #18 Dátum: 2014 Augusztus 16, 04:37:27 »

Re:Jelek és csodák

« Válasz #17 Dátum: Tegnap - 21:02:32 »


Idézet

 

Köszi, hogy megosztottad az örömhírt. Elsőként, a volt buddhista barátodért, másodsorban, hogy azt tetted amit Jézus elvár minden őt  követőtől.
Egy nagyon kis részt idézek a leveledből



Idézet

az en munkam itt mar befejezodott



Ez tévedés, nem fejeződött be, ezután már abba sem fogod tudni hagyni a gyümölcstermést... mert nem hiszem, hogy ezek után a babérjaidon fog csücsülni.

mar nem csucsul a baberjain
 mar dicsekszik a baberjaival  en  csak a kezdo lokest  adtam meg neki
en megtettem ami ram voanatkozo torveny
/kozben nyertem egy testvert  :afro:/
o meg kozben tovabb adja mert o is ossza  tovabb az oromhirt
az evangeliumt




Nem elérhető Viz77

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 69
Re:Jelek és csodák
« Válasz #19 Dátum: 2014 Augusztus 16, 04:52:34 »
amugy Pista bayam /bacsipista/
rendszeeresen olvasom az itt levok beirasait
a tied s  le a kalappal a misszios szolgalatod  alapjan
egyet szeretnek a figyelmedbe ajanlani

teremtes.com

ajanlom szives figyelmetekbe /figyelmedbe

dr. kent howind

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Jelek és csodák
« Válasz #20 Dátum: 2014 Augusztus 16, 06:16:15 »
Köszönöm az ajánlásodat, megnézem és elolvasom.  :afro:
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Sofia

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 341
Re:Jelek és csodák
« Válasz #21 Dátum: 2019 Március 12, 17:08:54 »
"A kegyelmi ajándékok között ugyan különbségek vannak, de a Lélek ugyanaz. Különbségek vannak a szolgálatokban is, de az Úr ugyanaz. És különbségek vannak az isteni erő megnyilvánulásaiban is, de Isten, aki mindezt véghezviszi mindenkiben, ugyanaz. A Lélek megnyilvánulása pedig mindenkinek azért adatik, hogy használjon vele. Mert van, aki a Lélek által a bölcsesség igéjét kapta, a másik az ismeret igéjét, ugyanazon Lélek által. Az egyik ember ugyanattól a Lélektől a hitet, a másik ugyanazon Lélek által a gyógyítások kegyelmi ajándékait. Van, aki az isteni erők munkáit vagy a prófétálást kapta; van, aki lelkek megkülönböztetését, a nyelveken szólást vagy pedig a nyelveken szólás magyarázását kapta. De mindezt egy és ugyanaz a Lélek munkálja, aki úgy osztja szét kinek-kinek ajándékát, amint akarja. (1Korinthus 12:4-11)

"Ezek közül pedig némelyeket először apostolokká tett az Isten az egyházban, másodszor prófétákká, harmadszor tanítókká. Azután adott csodatevő erőket, kegyelmi ajándékokat: gyógyításra, gyámolításra, vezetésre, nyelveken szólásra. Mindnyájan apostolok? Mindnyájan próféták? Mindnyájan tanítók? Mindenkiben van csodatevő erő? Mindenki rendelkezik a gyógyítás kegyelmi ajándékával? Mindnyájan szólnak nyelveken? Mindnyájan meg tudják azt magyarázni?
De törekedjetek a fontosabb kegyelmi ajándékokra! Ezen felül megmutatom nektek a legkiválóbb utat." (1Korinthus 12:28-31)

A Bibliában leírt csodáknak céljuk volt, szükségesek voltak ott és akkor, amikor megtörténtek, ezek jelek voltak. Ma már ilyen látványos csodák nincsenek, mert Isten már nem akar semmit közölni velünk a csodákkal. Apróbb, kevésbé látványos csodák mindenkivel történhetnek és történnek is, nekem is volt részem ilyenben, de Isten ilyenkor nem egy kiválasztott emberen keresztül cselekszik, nem használ közvetítőt, Ő maga cselekszik.

"Mert hamis krisztusok és hamis próféták támadnak majd, nagy jeleket és csodákat tesznek, hogy így megtévesszék, ha lehet, a választottakat is." (Máté 24:24)