Szerző Téma: Ítélet Isten házán  (Megtekintve 5491 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Ítélet Isten házán
« Válasz #15 Dátum: 2013 Október 28, 10:25:27 »
Igen, a cselekedeteink által tűnik ki, hogy valójában mennyire van közünk Istenhez. Jézus érthetően tudtunkra adta, hogy ki örökli az áldást és ki az átkot. Akik az áldást öröklik:

Máté evangéliuma 25,33-36
"És a juhokat jobb keze felől, a kecskéket pedig bal keze felől állítja. Akkor ezt mondja a király a jobb keze felől állóknak: Jertek, én Atyámnak áldottai, örököljétek ez országot, amely számotokra készíttetett a világ megalapítása óta. Mert éheztem, és ennem adtatok; szomjúhoztam, és innom adtatok; jövevény voltam, és befogadtatok engem; Mezítelen voltam, és megruháztatok; beteg voltam, és meglátogattatok; fogoly voltam, és eljöttetek hozzám."

Megcselekedték!

Akik pedig az átkot öröklik:

Máté evangéliuma 25,41-43
"Akkor szól majd az ő bal keze felől állókhoz is: Távozzatok tőlem, ti átkozottak, az örök tűzre, amely az ördögnek és az ő angyalainak készíttetett. Mert éheztem, és nem adtatok ennem; szomjúhoztam, és nem adtatok innom; Jövevény voltam, és nem fogadtatok be engem; mezítelen voltam, és nem ruháztatok meg engem; beteg és fogoly voltam, és nem látogattatok meg engem."

Nem cselekedték meg, ők a kárhozatra mennek.

Elég egyértelmű és tiszta üzenet, mégis sokan hadakoznak a cselekedetek szüksége ellen. De hát mit lehet erre mondani!? Aki így gondolkozik az vak Isten igéjére.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Ítélet Isten házán
« Válasz #16 Dátum: 2013 Október 28, 11:11:08 »
Erről ez jutott az eszembe:  1 János 3,18 "Gyermekeim, ne szóval szeressünk, ne is nyelvvel, hanem cselekedettel és valóságosan.

Itt világosan láthatjuk, hogy nem azt kéri tőlünk, hogy valljuk meg egymásnak, hogy szeretem a tesvéremet, felebarátomat, hanem tetteim és cselekedeteim igazolják azt.

János 14,15
Ha szerettek engem, megtartjátok az én parancsolataimat.


Istenem szeretlek téged! - hangzik el imáinkban, megvallásainkban. De ha tetteink ezt nem igazolják akkor ezek a kijelentések csak üres frázisok.

Ha viszont életünk igazolja hogy megtartjuk Isten tanítását és az szerint élünk Isten előtt is igazak leszünk.

János 14,21
Aki befogadja parancsolataimat, és megtartja azokat, az szeret engem, aki pedig szeret engem, azt szeretni fogja az én Atyám; én is szeretni fogom őt, és kijelentem neki magamat.

"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Ítélet Isten házán
« Válasz #17 Dátum: 2013 Október 28, 11:37:40 »
Igen. Nekem meg erről ez az ige jutott eszembe:

Lukács evangéliuma 6,46
"Miért mondjátok pedig nékem: Uram! Uram! ha nem mívelitek, amiket mondok?"
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető manoka38

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 163
Re:Ítélet Isten házán
« Válasz #18 Dátum: 2013 Október 29, 16:20:11 »
Zsolt 119,21 Megdorgálod a kevélyeket; átkozottak, a kik elhajolnak parancsolataidtól.
Ez az ige egyértelműen kijelenti mit is kell tennünk.
Mégis sajnos sok esetben találkozunk a hívők, testvérek között kevélységgel, az ige el-kifordításával, vagy a törvény figyelmen kívúl hagyásával.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Ítélet Isten házán
« Válasz #19 Dátum: 2013 Október 29, 16:39:11 »
Sajnos így van Testvérem. Ha Isten éltet minket és jónak látja, a holnapi skype alkalmon is erről lesz szó, Jézus egyik példabeszédéből kiindulva.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)