Szerző Téma: Re:GONDOLATOK IGE ALAPJÁN!  (Megtekintve 954 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Sofia

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 341
Re:GONDOLATOK IGE ALAPJÁN!
« Dátum: 2020 Május 07, 13:26:17 »
Kedves Testvéreim!
Szoktunk-e mi ezen gondolkodni?

 "Ti vagytok a föld sója. Ha pedig a só meg-ízetlenül, mivel lehetne ízét visszaadni? Semmire sem való már, csak arra, hogy kidobják, és eltapossák az emberek. Ti vagytok a világ világossága. Nem rejthető el a hegyen épült város. Lámpást sem azért gyújtanak, hogy a véka alá tegyék, hanem a lámpatartóra, hogy világítson mindenkinek a házban." (Máté 5:13-15)

Eszünkbe jut-e, hogy Jézus azt mondta a tanítványinak, hogy menjenek és tegyenek tanítvánnyá másokat is? Akarunk-e másoknak is Istenről és az Ő igazságáról beszélni, akarunk-e ezáltal lelkeket menteni? Akarom-e azt az örömet és biztonságot megosztani másokkal, amelyet már tapasztalok, aminek már részese vagyok? Ha valóban Isten gyermeke vagyok, nemcsak a számmal vagyok keresztény hanem a szívemmel is, akkor ez teljesen természetes a számomra, akkor tudom, hogy szolgálnom kell. Mindenkinek van valamihez tehetsége, mindnyájan kaptunk képességeket, talentumokat, amelyeket nem szabad elrejtenünk hanem használnunk kell.

Isten nem gyönyörködik a kényelmes, lusta fiakban. Jézus is egész életében szolgált.