Szerző Téma: Keresztény filmek  (Megtekintve 25411 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Keresztény filmek
« Válasz #30 Dátum: 2014 Július 07, 18:10:36 »
Hitetlen Tamás - (Tommaso)
színes, olasz film, 91 perc, 2001




rendező: Raffaele Mertes
forgatókönyvíró: Gareth Jones
operatőr: Giovanni Galasso
zene: Marco Frisina

szereplő(k):
Ricky Tognazzi (Tommaso)
Mathieu Carriére (Pilato)
Maria Grazia Cucinotta (Maria Maddalena)
Mehmet Günsür (Giovanni)
Mathias Herrmann (Longinus)
Danny Quinn (Jesus)
Manfred Zapatka (Veturius)

Jézus követői éppen a tiszteletüket fejezik ki tanítójuk elvesztése miatt, amikor Barabás a hű csatlósaival a temetési menet útját állja, és felszólítja a gyászoló tömeget, hogy inkább csatlakozzanak hozzájuk, hogy harcba szállhassanak Róma ellen. Az ezt követő zűrzavarban Tamásnak és Jánosnak sikerül elmenekülnie, s a tanítványok közös akarata szerint Tamás egy kéréssel fordul a befolyásos Józsefhez, mely szerint Jézus testét Galilea városába vihessék. Kajafás javaslatára - hogy béke költözzön Jeruzsálembe - Pilátus a beleegyezését adja. Amikor azonban Tamás boldogan közli a hírt a társaival, Mária Magdolna tudatja velük, hogy a jóslat beteljesedett: Jézus feltámadt és a teste eltűnt. Tamás nem hisz Mária Magdolna szavaiban, a saját szemével akar meggyőződni róla.

A film megnyitásához kattints ide!
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Viz77

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 69
Re:Keresztény filmek
« Válasz #31 Dátum: 2014 Július 09, 14:24:51 »
Bekesseg Testverek

No en is ajanlanek  egy filmet a figyelmetekbe :

Adam almai cimmel
szamomra a film valahol  a vigjatek es a keresztenyseg kozott laviroz :293:

http://www.filmkatalogus.hu/Adam-almai--f21174



A masik inkabb bizonysagtetel mintsem film :

   

 Bekesseg  :afro:

Nem elérhető M.Csilla

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 87
Re:Keresztény filmek
« Válasz #32 Dátum: 2018 Október 22, 13:47:36 »
Áldott Testvérek!
Látom, fent van a Názáreti Jézus című film, mely 4:21:32 perc.
Az alábbi linken a vágatlan verzió érhető el, ami 6:05:25 perc.

https://videa.hu/videok/nagyvilag/a-nazareti-jezus-1977-vagatlan-iK7xmdpowZnx2sgw

rendező: Franco Zeffirelli
forgatókönyvíró: Franco Zeffirelli, Suso Cecchi d'Amico, Anthony Burgess
zeneszerző: Maurice Jarre
operatőr: David Watkin, Armando Nannuzzi
vágó: Reginald Mills

szereplő(k):
Robert Powell (Jézus)
Anne Bancroft (Magdolna)
Yorgo Voyagis (József)
Olivia Hussey (Mária)
Sir Laurence Olivier (Nikodémusz)
James Farentino (Péter)
Claudia Cardinale (asszony)
James Earl Jones (Boldizsár)
Stacy Keach (Barabás)
Donald Pleasence (Menyhért)
Christopher Plummer (Heródes Antipás)
Anthony Quinn (Kajafás)
Fernando Rey (Gáspár)
Ralph Richardson (Simon)
Ian McShane (Júdás)
Rod Steiger (Pilátus)
Peter Ustinov (Heródes)
Michael York (Keresztelő János)
Ian Holm (Zerah)
Ernest Borgnine (Centúrió)
"... ímé én ti veletek vagyok minden napon a világ végezetéig. Ámen!" Máté 28,20

Nem elérhető M.Csilla

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 87
Re:Keresztény filmek
« Válasz #33 Dátum: 2018 Október 26, 15:34:14 »
Tízparancsolat (film, 1956)

A Tízparancsolat (eredeti cím: The Ten Commandments) Cecil B. DeMille filmrendező 1956-ban készített színes, amerikai filmje. A főszereplők Charlton Heston (Mózes) és Yul Brynner (Ramszesz). A film zenéjét Elmer Bernstein komponálta.

A filmet hét Oscar-díjra jelölték, végül csak egyet kapott meg, monumentalitása megkérdőjelezhetetlen. Hatalmas díszleteket építettek a filmhez, több ezer statiszta vett részt a forgatáson. A film az 1923-as Tízparancsolat újrafeldolgozása, melyet szintén DeMille rendezett.


Szereplő   Színész   
Mesélő -   Cecil B. DeMille (hang)   
Mózes -   Charlton Heston   
Ramszesz -   Yul Brynner   
Nefretiri -   Anne Baxter
Dathan -   Edward G. Robinson   
Cippóra -   Yvonne De Carlo   
Lilia -   Debra Paget   
Józsué -   John Derek   
Széti    - Cedric Hardwicke   
Bithiá -   Nina Foch   
Jókhébed -   Martha Scott   
Memnet -   Judith Anderson   
Baka -   Vincent Price   
Áron -   John Carradine   
Mirjam -   Olive Deering   
Jannes -   Douglass Dumbrille   
Abiram -   Frank DeKova   
Pentaur -   Henry Wilcoxon   
Jethró -   Eduard Franz   
Mered -   Donald Curtis   
Hur Ben Caleb -   Lawrence Dobkin   
Aminádáb -   H.B. Warner   
Eliseba -   Julia Faye   
Ramszesz kocsihajtója -   Abbas El Boughdadly   
Öreg vak -   John Miljan   
Simon -   Francis McDonald   
I. Ramszesz -   Ian Keith   
Fővezér -   Henry Brandon   
Lugal -   Onslow Stevens   
Trójai követ -   Gavin Gordon   
Az Úr (Tűzoszlop) -   Donald Hayne (hang)   
Öreg sártaposó -   David Leonard   

1. rész:    https://videa.hu/videok/nagyvilag/a-tizparancsolat-1956-1.resz-N8dlsnIEsB9lpAey

2. rész:  https://videa.hu/videok/nagyvilag/a-tizparancsolat-1956-2.resz-vZgZmYFYb1HtMz1E
"... ímé én ti veletek vagyok minden napon a világ végezetéig. Ámen!" Máté 28,20

Nem elérhető Sofia

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 341
Re:Keresztény filmek
« Válasz #34 Dátum: 2019 Március 15, 19:37:18 »
Talán már idén, de legkésőbb 2020 húsvétja előtt a mozikba kerül „A passió”-nak, minden idők legsikeresebb vallási témájú filmjének folytatása, mely a feltámadásról szól – adta hírül spanyol filmes portálokra hivatkozva az osztrák katolikus hírügynökség, a Kathpress.
Több spanyol filmportál is beszámolt arról, hogy befejezés előtt áll Mel Gibson feltámadásról szóló filmje. Az Izraelben, Marokkóban és több európai helyszínen forgatott film középpontjában a Jézus halálát követő három nap áll, az az időtartam, amit eddig még nem igen emelt ki egy film sem – nyilatkozta Alfonso Mendiz, az UIC, a barcelonai egyetem kommunikációtudomány-professzora. A beszámolók szerint a film a sírbatétellel kezdődik, és arra a három napra koncentrál, amely a feltámadásig eltelik, amelyet Jézus tanítványai félelemben éltek meg. Az alkotás aztán ezt az utat bejárva a feltámadásban csúcsosodik ki.
Mendiz szerint a film foglalkozik azokkal az intrikákkal is, amelyek Jézus halála után Heródes környezetében alakultak ki, hangsúlyt kap Poncius Pilátus, Kaifás zsidó főpap és Júdás apostol alakja, illetve a hatalomvágy és a hatalom megszerzése.
A források szerint a film költségvetése 20 millió dollár körül mozog – erősítette meg a Samuel Goldwyn Films. Ahogy A passióban, úgy a készülő filmben is Jim Caviezel játssza Jézust, Mária szerepében Maia Morgenstern, János apostoléban Christo Schiwkow, Péterében pedig Francesco De Vito lesz látható. A forgatókönyv első feldolgozása Dan Gordan (A hurrikán) nevéhez köthető, amit aztán Randall Wallace (A rettenthetetlen) erőteljesen átdolgozott.
Caviezel 2018-ban egy, az USA Todaynek adott interjúban arról beszélt, a készülő alkotás a történelem legnagyobb filmje lesz. Úgy vélte, egyes részletei bizonyosan sokkolni fogják a nézőt. De Gibson nem akarja átlépni a „túlvilág határát” – fogalmazott a színész. A rendező pedig ezt megelőzően arról beszélt, filmje témája nemcsak a feltámadás csodálatos eseménye lesz, hanem mindazok a történések is, melyek kapcsolatban álltak a feltámadással, hogy annak tényét még inkább kiemeljék.
A bevételt tekintve – több mint 600 millió dollár – A passió tekinthető az eddigi legsikeresebb vallási témájú filmnek. A 2004-ben bemutatott, Krisztus szenvedéséről szóló film kezdettől fogva kritikák kereszttüzében állt, kifogásolták benne az erőszak túlzott ábrázolását. Az arámi, héber és latin nyelven forgatott mozi alapját a négy evangélium mellett az Ágoston-rendi nővér, Anna Katharina Emmerick (1774–1824) A mi Urunk Jézus Krisztus kínszenvedése című, Clemens Brentano (1778–1842) tollából származó irodalmi feldolgozása adta, és természetesen Mel Gibson személyes értelmezése.

forrás:magyarkurir.hu   :309:

Nem elérhető Sofia

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 341
Re:Keresztény filmek
« Válasz #35 Dátum: 2019 Március 18, 15:36:04 »
“A HIT AD ÉRTELMET AZ ÉLETEMNEK” – ILYEN EMBER VOLT BUD SPENCER!

Futtetenne, vagyis fütyülj rá, legyints rá! Ez volt Carlo Pedersoli, ismert művésznevén Bud Spencer (1929–2016) életfilozófiája, akiről Király Levente forgatott portréfilmet. Piedone nyomában, vagyis milyen volt az igazi Bud Spencer? A MiDió cikkét a szerző ajánlásával szemlézzük!

Otthon, a családban Bud Spencert „földönkívülinek” hívták. Mégpedig azért, mert mindig ellentétes módon viselkedett, mint ahogy azt egy adott helyzetben a legtöbb ember tenné. Ha gorombán szóltak hozzá, ő sosem szólt vissza, ha valamiért aggódni kellett, ő sosem idegeskedett, nem tudták kihozni a sodrából. Nem törődött olyan lényegtelen dolgokkal, amelyek megmérgezik a hétköznapokat, ezeket mindig el tudta engedni.

A filmben feleségén, fián és két lányán kívül sportolótársak és színészbarátok mesélnek a legendás színészről, akiről csak kevesen tudják, hogy elismert sportoló is volt. Sőt, sosem akart színész lenni, művésznevét is azért választotta, hogy ne veszélyeztesse valódi nevén megszerzett sportolói érdemeit. Úszott és vízilabdázott, két olimpián is részt vett, és többször játszott a Margitszigeten is, ami különösen a szívéhez nőtt. A magyarokat különleges, összetartó népnek, Kárpáti Györgyöt a világ legjobb sportolójának tartotta.

„Önök, magyarok büszkék lehetnek magukra. A magyar nép valóban egy igazi nép, ami rólunk, olaszokról nem mondható el. Mi széthúzunk, önök összetartanak. Már a nyelvük is mutatja, hogy mennyire különlegesek. A magyar talán a legnehezebb nyelv a világon. A sportolóikról nem is beszélve. Vízilabdázóként megtapasztalhattam, milyen nehéz a magyarok ellen játszani” – mondja a filmben a rendezőnek, Király Leventének, aki római otthonában látogatta meg az akkor 84 éves színészt.

Saját költségen, magánúton utazott hozzá, akkor még nem tudta, hogy mozifilm lesz a beszélgetésből. A fián keresztül kereste meg Bud Spencert, aki aztán nagy szeretettel (meg kávéval és házi süteménnyel) fogadta, és az egész napját rászánta: éjfélig maradhatott nála. Király Levente gyerekkora óta rajongott Bud Spencer és Terence Hill filmjeiért, és mint arról egy interjúban mesélt, Bud Spencer oly sok mosolyt és örömet csalt az arcára, hogy felnőttként kötelességének érezte, hogy ebből valamit visszaadjon. Hálája és köszönete jeleként forgatta tehát a filmet, amiben a színész emberi oldalát mutatja meg a nézőknek.

Milyen volt Carlo Pedersoli, azaz Bud Spencer? Igazából olyan, amilyennek a filmjeiben megszerettük. Szeretett élni. Szerette a családját, a gyerekeket, a zenét, Nápolyt (a szülővárosát), a finom ételeket. Már gyerekkorában kitűnt a többiek közül, nemcsak termetével, hanem kimagasló tudásával, lelkesedésével is.

Egy osztályt ugorva negyedikből hatosztályos gimnáziumba ment, majd 16 évesen már egyetemre járt.

Egyetemből hármat is elvégzett, jogot, kémiát és pszichológiát tanult, de érdekelte a történelem és a filozófia is. Sportolói karrierjét befejezve kezdett színészkedni, miután producer apósa felkérte egy filmre, ahová hozzá hasonló karaktert kerestek. Ekkor vette fel a Bud Spencer nevet, amit kedvenc színészének (Spencer Tracy) és kedvenc sörmárkájának (Budweiser) neveiből rakott össze. Szakállat is ekkor növesztett. Sosem tartotta magát igazi színésznek, azt mondta, ő csak színészkedik. Mindig szemüvegben próbálta a jeleneteket, mert nagyon rosszul látott, szemét a só és a klór kimarta a vízben töltött évek alatt. A forgatáskor viszont levette a szemüveget, ilyenkor nagyon izgultak a színésztársak, nehogy elhibázzon egy-két pofont, de sosem ütött mellé, remek memóriája volt. Bár filmjei a pofonokról híresek, az erőszakot nem szerette (arról álmodott, hogy szűnjön meg minden háború) és mindig a jó oldalon állt. Egyszer a forgatókönyv szerint késsel kellett volna verekednie, de átírták miatta a jelenetet és végül egy nádbottal kardoztak benne.

Kreatív volt, mindig tele volt ötletekkel, amiket meg is valósított. Több találmányát is szabadalmaztatta. Feltalált például egy repülőgépen használható elektromos fogkefét, amiből egy gombot megnyomva kijön a fogkrém. Saját légitársasága, pilótaengedélye, helikoptere volt. Maga szállította és dobálta ki a repülőből az irpiniai katasztrófa idején a segélycsomagokat a földrengés áldozatainak. Merthogy az elesettekre, a rászorulókra mindig figyelt, életfilozófiája volt a jótékonykodás. UNICEF nagykövetként is segítette sorstársait, a látássérülteket. Kampányolt a kábítószer- és mindenféle gyógyszerhasználat ellen, nem szeretett semmit, ami természetellenes.

A fentiek után talán nem meglepő, hogy Bud Spencer mélyen hívő, keresztény ember volt és ebben a mély hitben élte végig az életét.

„A vallásom katolikus, amit a szüleimtől kaptam. A hit számomra egy szükség. Szükségem van rá a mindennapokban, és nemcsak azért, mert a szüleim azt mondták, hogy fiam, légy hívő, hanem azért, mert ez ad értelmet az életemnek. Nélküle csupán állati ösztöneim lennének, és nem lennék az, aki vagyok. Se sportoló, se színész, se ember. Istent nehéz szavakkal megfogalmazni. Viszont tudom, hogy létezik. Szeretném tudni, milyen lesz a közelében élni. A lelkemnek. Mert a testünk már nem lesz ott velünk. Addig viszont marad a hit, ami nagyon sok erőt ad nekem. Amikor egy ember kilép az életbe, el kell döntse, melyik valláshoz tartozik. Én katolikus vagyok, és ez adja meg nekem a bizonyosságot, hogy valami történik velünk a halál után is.”


Egy alkalommal, forgatás közben kapta a hírt: rákot diagnosztizáltak nála. Egyből megkezdték a kezelését, injekciókat kapott, majd visszament dolgozni. Senkinek nem beszélt a betegségéről, nem foglalkozott vele, ugyanolyan volt, mint előtte: a forgatási szünetekben nagyokat evett, gitározott, énekelt. Mire véget ért a forgatás, a kontrollvizsgálaton az orvosok megdöbbenve tapasztalták, hogy a daganat csodával határos módon eltűnt.

86 éves korában ment el. Halálos ágyán ő bátorította a köré gyűlő családtagokat, mondván, annyi mindent kapott az életben. A földi életet csak egy átmeneti időszaknak tartotta, ezt tanította a gyerekeinek is. Szeretett volna már átmenni a túlvilágra, találkozni a Jóistennel. Meg akarta tapasztalni Isten melegségét, közvetlenségét. Utolsó szava ez volt: “Köszönöm!”

Színésztársa, barátja Mario Girotti, azaz Terence Hill így búcsúzott tőle: „Semmi sem történik véletlenül. Az élet örök és Bud már az öröklét örömében van”.

A Piedone nyomában 6-os karikát kapott, és a film után hazafelé azon gondolkoztam, milyen jó, hogy tele volt a mozi gyerekekkel. Apukák fiaikkal, akiknek Bud Spencer igazi példakép lehet. Akárcsak mindannyiunknak.

forrás:777blog.hu

Nem elérhető Sándor 4,4-7

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Keresztény filmek
« Válasz #36 Dátum: 2019 Augusztus 25, 20:00:30 »
Ha már valaki ajánlotta, elnézést kérek.
Feliratosak ugyan, de mai környezetben játszódik, rengeteg mondanivalója van!!
Egy tökéletes idegen.
Egy másik tökéletes idegen.
Hiszel?
Langymeleg.

Érdemes végigolvasni a filmeket!

Nem elérhető Sofia

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 341
Re:Keresztény filmek
« Válasz #37 Dátum: 2020 Július 14, 09:34:42 »
Az alábbi filmet nem régen láttam, napjainkban játszódik. Érdemes megnézni, igaz történet alapján készült, ezt állítják. Elgondolkodtató.


Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4324
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Keresztény filmek
« Válasz #38 Dátum: 2020 Július 16, 16:22:32 »
Kedves Sofia!

Körülbelül 8 évvel ezelőtt olvastam a könyvet. Mély hatást gyakorolt rám, később láttam a filmet is.
Sokat gondolkodtam azon, vajon igaz-e. Még ha "ilyeneké a mennyek országa", akkor is meg kell vizsgálni az Ige alapján.
Főleg azért, mert ez egy beszámoló. Vagy inkább látomás. Senki sem tudja biztosan, hogyan történt.
Sajnos, rengeteg visszaélés van az ilyen típusú átélések területén, így ezt a szép és igazán kedves történetet is óvatosan kezelem.
Nem gyanakvóan, szeretetlenül, nem kritizálva, hanem óvatosan és vizsgálódva. Összevetve mindazzal, amit a Biblia tanít a mennyről.
Összevetve azokkal, amiket Jézus elmondott e földön. S ez nem volt túl sok és részletes.
Azt tudom, hogy nem az én feladatom helyre tenni Colton élményeit. De arra oda kell figyelnem, hogy ne legyen rám jellemző, amit Pál írt:
"de a mesékhez odafordulnak". Sose legyen fontosabb mások megtapasztalása, mint az élő Ige.  :2smitten:

Természetesen, nem muszáj egyetérteni. Adjon az Úr kinek-kinek világosságot és értelmet!  :317:



„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Sofia

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 341
Re:Keresztény filmek
« Válasz #39 Dátum: 2020 Július 16, 18:53:39 »
Egyetértek veled kedves Tünde, én sem tudom határozottan azt állítani, hogy igaz és azt sem, hogy nem igaz. Valóban nagyon sok túlvilági turista beszámolóját olvashatjuk és hallhatjuk manapság, de ebben a történetben egy kisgyermeknek volt látomása/élménye, aki vélhetően még ártatlan és tiszta és a felnőttekkel szemben ő semmilyen üzenetet nem hozott. A felnőttek többnyire azt állítják, hogy Isten ezt meg ezt üzente, ami nyilvánvalóan nem igaz, mert Isten ma már nem ad új kijelentéseket. Nincs határozott véleményem, Pál is elragadtatott a harmadik égig és János is látta a mennyországot.  :2smitten:

Nem elérhető Árvai Emil

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2319
Re:Keresztény filmek
« Válasz #40 Dátum: 2021 November 08, 17:50:12 »
Az utolsó vacsora.
Leonardo képe alapján készült magyar animációs film:

https://vasarnap.hu/2021/11/07/az-utolso-vacsora-leonardo-de-vincii-rofusz-ferenc-animacio/

Nem elérhető Árvai Emil

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2319
Re:Keresztény filmek
« Válasz #41 Dátum: 2022 Január 10, 19:39:08 »
Nem keresztény film, de érdekes lehet:
két cikk a  "Ne nézz fel!" (Don't Look Up!) című filmről:

https://megvanirva.hu/a-vilagvege-es-egy-ustokos-gondolatok-a-ne-nezz-fel-cimu-film-kapcsan-spoilermentes/

https://divinity.szabadosadam.hu/?p=30234

Nem elérhető Árvai Emil

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2319
Re:Keresztény filmek
« Válasz #42 Dátum: 2022 Április 14, 20:38:09 »
Még egyszer a díjnyertes magyar animációs filmről:
AZ UTOLSÓ VACSORA

https://www.parokia.hu/v/az-utolso-vacsora/

Nem elérhető Árvai Emil

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2319
Re:Keresztény filmek
« Válasz #43 Dátum: 2022 Április 18, 07:29:20 »
A Passió.
A Barabást alakító színész vallomása:

https://777blog.hu/2017/04/16/megrendito-volt-igy-tert-meg-a/

Nem elérhető Árvai Emil

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2319
Re:Keresztény filmek
« Válasz #44 Dátum: 2023 Március 18, 11:51:47 »
"JÉZUS FORRADALMA...

Körülbelül ötven éve huszonéves hippik tömegein söpört végig a Jézus-forradalom, választ és új életet adva egy elveszettnek hitt generációnak.

Nagy sikerrel debütált a napokban az amerikai mozikban a Jézus-forradalom című film, amely az 1960-as és 1970-es évek egész világot megrázó keresztény ébredési mozgalmának kezdeteibe enged bepillantást.

A kezdeti várakozásokat jócskán felülmúlta a bevétel, amely a tervezett 7 millió dollárhoz képest az első két hét alatt 30 millió dollárt termelt, megelőzve számos Oscar-díjra jelölt film bevételét, beleértve a Tárt és A sziget szellemeit is. Az alacsony költségvetésű dokudráma népszerűségét mutatja az is, hogy a Rotten Tomatoes filmes oldalon 99 százalékos nézői értékelést kapott..."

(internetről, hetek hu)