Szerző Téma: Gyülekezetben való ruhaviselet  (Megtekintve 7742 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Sofia

• Testvérünk
  • *
Re:Gyülekezetben való ruhaviselet
« Válasz #75 Dátum: 2019 Március 03, 18:21:15 »
Én a farmer nadrágon és a mini szoknyán szoktam megbotránkozni. A farmer nadrág már mindennapos viselet, közönséges hétköznapi öltözet. Kényelmes, de nem szép. Pont ezért ha tehetjük, vagyis ha meg tudunk venni egy szebb ünneplő nadrágot, akkor tiszteljük meg Istent azzal, hogy ebben és nem farmerben, nem a hétköznapi ruhánkban megyünk istentiszteletre. Ha valakit farmerben látok a templomban egy márkás, drága edző cipővel, egy valódi bőrkabátban, akkor tudom, hogy nem az anyagi gondok miatt nincs az alkalomhoz illően felöltözve. Ha valakit egy kopott, ódivatú farmerben látok egy kopott cipővel, akkor tudom, hogy lehet, hogy ez a legjobb ruhája, ami rajta van. A mini szoknyát sem mindegy, hogy kin látom. Van különbség egy igazságot kereső érdeklődő és egy presbiter felesége között. Én szeretek a legszebb, legjobb, legújabb ruhámban templomba menni, ami nem farmer, nem mini szoknya, nem a legújabb divat szerint készült. Tudom, hogy Isten szereti a szépet és gyönyörködik bennünk amikor tisztán, szépen, csinosan, az alkalomhoz illően megyünk Őt dicsőíteni és nem kényszerből vagyunk így öltözve, hanem azért, mert erre indított bennünket a lelkiismeretünk.