Szerző Téma: Elrendelés és szabad akarat  (Megtekintve 70753 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

maria

  • Vendég
Re: Elrendelés és szabad akarat
« Válasz #30 Dátum: 2007 December 21, 21:19:28 »
Sándor: "Kérlek ne legyél indulatos"

Kedves Sándor! Légyszíves írd meg hol voltam indulatos? Melyik mondatom volt indulatos?

Köszönöm a válaszod.

maria

  • Vendég
Re: Elrendelés és szabad akarat
« Válasz #31 Dátum: 2007 December 21, 22:41:39 »
kövecske : "Remélem, nem mondtam nagy "ostobaságot"... "

Egyáltalán nem mondtál. Teljesen Igei és örülök a tisztánlátásodnak. Isten áldása van rajtad!

Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re: Elrendelés és szabad akarat
« Válasz #32 Dátum: 2007 December 22, 08:23:40 »
Kedves Mária,

Nem kell megkérdezni tőlem, hogy mi szükség volt arra, hogy Jézus meghaljon - ha én ilyeneket mondok. Hidd el, értelek.

Jézus azokért halt meg, akiket az Atya neki adott. Nem a világért kéri, hanem azokért - az atyát, hogy ne kivegye őket, hanem megőrizze. Azt szeretném, hogy az örömünk teljes legyen - ne stresszeljük magunkat, igazi karácsonyunk legyen.
Senki sem véletlenül van itt a fórumon. Mária - a Te megtérésed is Isten csodája és szeretete, hidd el. Senki ki nem vesz az Ő kezéből, el nem marad tőled soha többé. Ne félj. Ő mondta, tehát biztos. Nem Te választottad, Ő keresett. Neked megadta, hogy meg is halld a hívást - aki melletted ült - nem hallotta meg, pedig lehet, hogy el is tudta volna ismételni, akár lelkesen másoknak is átadta az üzenetet - mégsem ért célba.Neked megadatott, hogy értsd, míg mások látván nem látnak és hallván nem hallanak, de Te - Te mást kaptál, mást szánt Neked. Nem voltál különb a mellette ülőnél, nem voltál okosabb, hogy Te jól dönts. Örülj mindenkor, ismét mondom. Nem tudom, hogy csinálta velem - de nagyon megható számomra.
Sokszor hisszük, hogy közülünk való volt valaki és elment a világba, pedig ez lehetetlen. Lehet, hogy csak megizlelte és elbukott - de sohasem lakott jól vele, sohasem evett - hidd el, az övéi nem vesznek el sohaörökké. Ez az örömhír.
Isten nem kegyetlen - mivel mindannyiunk kárhozatot és halált érdemlünk, ha nem könyörül. Ha igazságos lenne - nem beszélhetnénk a kegyelemről itt ezen a topicon sem, sőt már régen eltörölt volna minden embert. Kegyelem az is, hogy a megszárad kezem ki tudom nyújtani a kegyelem felé, hogy a tönkrement felfogásom ellenére elkezdem érteni amit mond, hogy a rózsaszin szemüvegemet leveszi, hogy jól lássak és ne a test hizlalására keressem az okokat. Minden kegyelem ami jó.
szeretettel Sándor
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

Nem elérhető Margó

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 154
Re: Elrendelés és szabad akarat
« Válasz #33 Dátum: 2007 December 22, 09:59:38 »
Sziasztok!

Nekem az a véleményem erről, hogy ez az a téma mindig, ami megoszt és sok esetben szakadáshoz visz!
Nem tartom igazán szerencsésnek, ha hívő emberek ezt nagyon feszegetik.
Isten, aki a szeretet .... "az Atya elküldte a Fiút a VILÁG üdvözítőjévé!" 1 Ján 4:14, hogyan tenne kivételt?
...vagyis szerintem Isten hatalmas szeretetével, amit megmutatott az ő Egyszülött Fia által képes lenne embereket a kárhozatba taszítani! Én ezt nem hiszem el! Sőt inkább mi emberek akarunk néha a felelősség alól menekülni, még olyan áron,  hogy nem bízunk az Ő mindenkit üdvözítő erejében!.. mert megjelent az Isten üdvözítő kegyelme MINDEN embernek!

Különösen így karácsony táján a Sátán mindent felhasznál, hogy megosszon bennünket!

Bízom az Úr mérhetetlen szeretetében, amely sokáig keresett engem is, amíg én a saját akaratommal mellette döntöttem! 
Köszönöm Neki ezt a TÖKÉLETES áldozatot!
"Boldogok, akik házadban laknak, szüntelenül dicsérhetnek Téged!"  Zsolt. 84:5

maria

  • Vendég
Re: Elrendelés és szabad akarat
« Válasz #34 Dátum: 2007 December 22, 11:04:17 »
Kedves Margó! Teljesen egyezik a véleményünk. Köszönöm, hogy sokan így látjuk Isten irgalmát.

Ő soha nem kényszerít ránk semmit. Ő ettől olyan tökéletes. Milyen kár, hogy nem tudunk úgy gondolkodni ahogy Ő. Isten nem olyan mint mi emberek. Ő azt szeretné ha minden ember üdvözülne és eljutna az ismeretre. Ő írja az Igéjében, akkor ez az Ő akarata és nem a kárhozata. Isten a Szeretet és soha tud gyűlölni. Amikor a Biblia Isten haragjáról ír, akkor azt nem úgy kell elképzelni senkinek, hogy Ő most tombol a Mennyben és lesúlyt a teremtményeire. Ő nem ember. A bűnben élő másképpen haragszik mint a tökéletes Isten. Hát ki az, aki jobban ismeri a szívünket ha nem Ő? Valaki azt mondta nekem, hogy Isten a pokolba vagy a mennybe küldi az embereket. Hát ezt borzasztó hallani. Nem Isten küld minket a pokolba, hanem az ember maga dönt mellette.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Elrendelés és szabad akarat
« Válasz #35 Dátum: 2007 December 22, 11:08:57 »
Kedves Sándor!

Kérlek, gondolkozz el ezeken az igéken:

Jel 3,20   
"Íme, az ajtó előtt állok, és zörgetek: ha valaki meghallja a hangomat, és kinyitja az ajtót, bemegyek ahhoz, és vele vacsorálok, ő pedig énvelem."

Idézet
mások látván nem látnak és hallván nem hallanak
 

Mt 13,15   
"Mert megkövéredett e nép szíve, fülükkel nehezen hallanak, szemüket behunyták, hogy szemükkel ne lássanak, fülükkel ne halljanak, szívükkel ne értsenek, hogy meg ne térjenek, és meg ne gyógyítsam őket."

Idézet
Senki ki nem vesz az Ő kezéből, el nem marad tőled soha többé. Ne félj. Ő mondta, tehát biztos.
 

Az ige jelentése a szabad akaratunkban való döntés utáni ígéret.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Margó

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 154
Re: Elrendelés és szabad akarat
« Válasz #36 Dátum: 2007 December 22, 11:39:24 »
Kedves Mária és Anti! :016: :016:

Olyan jó, hogy Isten így szeret bennünket!

Legyen tőle kapott szeretettel áldott szép napotok!
"Boldogok, akik házadban laknak, szüntelenül dicsérhetnek Téged!"  Zsolt. 84:5

maria

  • Vendég
Re: Elrendelés és szabad akarat
« Válasz #37 Dátum: 2007 December 22, 11:45:09 »
Sándor írta: "Mária - a Te megtérésed is Isten csodája és szeretete"

Ebben 100 %-ig biztos vagyok. Ő tudta mikor kell megérintsen. Tudta mikor tud magához vonzani. Nem is szűnök meg hálát adni ezért. Borzalmas lenne nélküle. Már egyáltalán nem vágyom másra, csak Rá. Szeretem ahogy vezet, ahogy megérint, ahogy tanít, ahogy fedd, ahogy buzdít, lelkesít, vígasztal... Szeretete határtalan. Túlcsordul a szívem örömmel amikor érzem a közelségét. Nem szeretem a puszatságot, de szükségem van a növekedésemhez a nehézségekre is.
Jak. 1,2-2
Teljes örömnek tartsátok, atyámfiai, mikor különféle kísértésekbe estek, Tudván, hogy a ti hiteteknek megpróbáltatása kitartást szerez.


Drága Margó! Köszönöm és neked is!  :012:

Ma lesz az utolsó alkalmunk ebben az évben és már izgatott a szívem, hogy mit készít az Úr az Őt szeretőknek.
 

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Elrendelés és szabad akarat
« Válasz #38 Dátum: 2007 December 22, 16:47:59 »
Kedves Mária és Anti! :016: :016:

Olyan jó, hogy Isten így szeret bennünket!

Legyen tőle kapott szeretettel áldott szép napotok!

Neked is Margó! :05:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re: Elrendelés és szabad akarat
« Válasz #39 Dátum: 2007 December 22, 17:45:09 »
Kedves Margó, Anti  és Mária

Az én célom az volt, hogy megosszam a testvérekkel, hogy Isten jobban szeret mindannyiunkat, mint eddig hittétek és nem megosztani a testvéreket. Látom, sokakat bánt. Szerintem a kegyelem ellenállhatatlan. Nem rámerölteti. Zárjuk le ezt a kérdést, akinek szólt az elolvasta - elhangzott minden.
Szeretettel üdvözlök mindenkit, boldog karácsonyt
Sándor
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

maria

  • Vendég
Re: Elrendelés és szabad akarat
« Válasz #40 Dátum: 2007 December 22, 18:55:27 »
Sándor! Köszönöm és boldog karácsonyt neked is!  :012:

"Szerintem a kegyelem ellenállhatatlan." Hu, ez egy nagyon bölcs mondat, köszönöm.

yeva

  • Vendég
Re: Elrendelés és szabad akarat
« Válasz #41 Dátum: 2007 December 22, 19:27:46 »
Kedves Mindenki!

Olvastam a hozzászólásokat, de elfoglaltságom miatt csak most tudok hozzászólni. Én sem akarom tovább feszegetni, mert igaz, hogy ez az a téma, ami a legjobban megossza Isten gyermekeit. És Margónak igaza van,  olykor szakadáshoz is vezethet.

Kedves Sándor!

Ahogy olvastalak, eszembe jutott drága szülőföldem, Kárpátalja, Ugocsa megyei egyházkerülete.
Egy néhány fiatalabb lelkipásztor, úgy vélte, hogy szükség van a református egyházon belül a megújulásra, és "megreformálta" a református egyházat. Hiszem azt, hogy valóban szükség a megújúlás - de nem olyan drasztikus módon, ahogy csinálták.
Ők vallják ilyen "szigorúan" a predesztinációt. Egyenesen kijelentik, hogy nem halt meg Jézus mindenkiért, csak azokért akik ki vannak választva. Akkora szakadást okoztak.  :04:
Megosztották a hívőket. Nem adták ki az Úrvacsorát sem mindenkinek, csak annak, akikről ők döntötték el, hogy "méltók" rá.
Csakhogy ez nem így működik.
 Én is vallom azt, hogy Isten senkit nem rendelt el a kárhozatra. Jézusban mindenkié a kegyelem, akinek kell, aki tudja azt, hogy kegyelemre szorult nyomorult bűnös ember. Ezt a kegyelmet mindenkinek személyesen kell elfogadni.
 És igaz, hogy ez is kegyelem. :05:
Minden kegyelem! A meg nem tért bűnös is Isten kegyelméből él, kap esőt, napsütést, áldást - csak nem tud róla. Míg a megtértek mindezzel tisztában vannak, nagy hálával és alázattal megköszönik az Úrnak.

2Pt 3,9
Nem késlekedik az Úr az ígérettel, amint egyesek gondolják, hanem türelmes hozzátok, mert nem azt akarja, hogy némelyek elvesszenek, hanem azt, hogy MINDENKI megtérjen.

Ez az Ige is mindent elmond Isten akaratáról. Ezekután, hogy lehet azt hinni, hogy nem mindenkiért halt meg Jézus. Hogy Isten némelyeket a kárhozatra ítélt eleve.
Nem! Ez nonszensz! Csak az nem üdvözül, akinek nem kellett Jézus, nem fogadta el a kegyelmet, mert jobban érezte magát a bűnnek ideig óráig tartó mámorában, boldogságában. Jobb szerette a széles útat. Mert az az út ami üdvösségre visz, keskeny, és rögös. Tele van buktatókkal. De az igazi boldogok azok, akik ezt választották.

Az Úr legyen velünk!

Én is kívánok Mindenkinek Áldott Karácsonyt! :011:

Szeretettel: :2smitten:
yeva

maria

  • Vendég
Re: Elrendelés és szabad akarat
« Válasz #42 Dátum: 2007 December 22, 20:15:18 »
yeva! Szomorúan olvastam soraidat. Nekem mindig fáj, ha "reformálnak" az Úr nélkül.

"Nem adták ki az Úrvacsorát sem mindenkinek, csak annak, akikről ők döntötték el, hogy "méltók" rá.
Csakhogy ez nem így működik."


Nem bizony. Sajnálattal hallom, amikor azt mondják, hogy nem vesznek Úrvacsorát, mert gondolatban vétkezett. Majd azt kérik mondjon el ennyi és ennyi mi atyánkot és akkor szabad lesz a bűntől. Retteneteses félre vannak vezetve szegények. Nem biblikus. Vagy megváltottak vagyunk vagy nem. Engem nem az ima váltott meg és nem a 10 mi atyánk, hanem Jézus vére. Ha Jézus még Júdásnak is kiadta, akkor kik vagyunk mi, hogy ne tegyük? Melyikünk nem vétkezik? Azt is sajnálom, hogy nem mernek venni Úrvacsorát ha egyik egyháztag elmegy a másikba. Mintha ott nem arról a Jézus Krisztusról lenne szó.

Hasonló nézetek vannak a bemerítéssel is. Emberek döntik el, ki merítkezhet be és ki nem.

Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re: Elrendelés és szabad akarat
« Válasz #43 Dátum: 2007 December 22, 20:15:40 »
Kedves Yeva,

Tudok a Kárpát alján zajló bajokról és nagyon nem örültem én sem - de ez egy teljesen más kérdés. Az én bajom az, hogy rám kezd haragudni a csapat. Idézem az Istent, - nem ti választottatok engem - szóval ne engem nézz, ne úgy vedd, hogy én mondom - hanem maga az élő Isten mondja. Így olvassuk - egyszerű mondat, és nincs mögötte semmi, hogy kivéve ezek és azok. Nos ez a pont az, ha nem tiszteljük az Igét - nem szeretnék tovább résztvenni. Szívesen belementem volna a két féleképpen értelmezhető igék tanulmányozásába - de az egyértelmű ellen már lázadás van. Én örömhírnek szántam és nem hiszem, hogy a kárpátalján itélkezőket is ide kellene hozni, mintha én is olyan lennék. Azt szerettem volna, hogy örömünk teljes legyen - nem bosszantani, hanem mégjobban örülni. Az értelmetlen vitákat szeretném elkerülni. Nálunk mindenki kap úrvacsorát - azt, hogy ki megerősítésre, ki ítéletre - saját ügye Istennel. Nem hatalmazott fel minket az itéletre. Nagy gyülekezet vagyunk és Isten a tenyerén hord bennünket. Felelősséggel is jár - és sokat imádkozunk imaórákon, presbiterek - hogy tegyen minket képessé, hallóv, mivelje velünk azt, hogy halászokká tesz - és tudjuk, hogy amit nem Ő munkált ki bennünk azzal csak kárt okozunk. Viszont azt is tudjuk - hogy alkalmatlanságunk ellenére is ad megtéréseket és jönnek az emberek a hegyen épült városba, messziről látszik. Az egyház, amit Jézus a saját vérén szerzett - nem a templomos sokaság és egy test részei. Imádkoztunk Kárpátaljáért is, tedd te is. Ahogy a topicot nyitottam - ha elolvasod az első irásomat - zavart egy kicsit az, hogy illuzióink vannak magunkról. Ha az Úr nem épiti, nem épül. Ha megnyitja, senki be nem zárja. Én a magvető példázatán is megrettentem és meghatódtam. Nem tudunk hozzátenni semmit a magunkéból - Isten csak azt áldja meg, ami tőle van, amit már ő munkált ki, ami már őt dicsőiti és nem a magam érdeme. Pál sem szégyellte kimondani - hogy végül nekem is megjelent, nekem - az idiótának. Nekem is - ugyanigy, megállitott engem a vakot, süketet, esztelent (2 diplomám van) , és azt mivelte velem, hogy őrállóul állított. Senki nincs véletlenül az olvasók közül köztünk.
Mindenkinek azt kívánom, hogy örüljön - mert Isten nagyon, sokkal jobban szereti - mint eddig hitte. Sokkal jobban. Merd elhinni és ne keresd az érdemeidet tovább - Sándor.
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

maria

  • Vendég
Re: Elrendelés és szabad akarat
« Válasz #44 Dátum: 2007 December 22, 20:24:15 »
Sándor: "Az én bajom az, hogy rám kezd haragudni a csapat. " Drága Sándor! Nem! Egyáltalán nem haragszunk rád. Isten óvjon meg ettől bárkit is! Szeretünk téged és kérjük, hogy ne érezd ezt közöttünk. Azért merem ezt írni, mert biztos vagyok abban, hogy a többi testvér is ezt gondolja. Ha mások a nézeteink, teológiai tudásunk, azzal  még nem haragudhatunk rád vagy te miránk. Eszemben nem jutott ez, hogy te pl. haragudnál ránk. A szíved tiszta Isten felé és ezt érzem is.

Valóban Isten vonz magához minket ez nem is vita. Te írtad és ez válasz éppen erre: "Szerintem a kegyelem ellenállhatatlan." Csak nem mindenki számára. Van akit nem vonz még a kegyelem sem.

Sándor! Anti a megmondhatója, hogy nem volt a szívemen ez a topic. Ismerem a hosszú évek tapasztalata alapján, hogy mit válthat ez ki. Mégis belementem a modicsapattal hogy legyen. Már sajnálom, mert vitát eredményez és sérülést okoz. Sok szeretetlen gondolat húzódik meg mögötte ha nem vigyázunk. Nem jó amikor már győzködjük egymást az Igéről.

 Isten adjon mindegyiküknek bölcsességet ebben az ügyben! Nem számít kinek van igaza. Egy biztos, Isten tudja és ismeri a szívünket. Úgy gondolom, ez a lényeg.