Szerző Téma: Elrendelés és szabad akarat  (Megtekintve 44199 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

maria

• Vendég
Re: Elrendelés és szabad akarat
« Válasz #405 Dátum: 2010 Január 27, 08:29:51 »
Gal. 1,10 Mert most embereknek engedek-é, avagy az Istennek? Vagy embereknek igyekezem-é tetszeni? Bizonyára, ha még embereknek igyekezném tetszeni, Krisztus szolgája nem volnék.

Pál nem rabszolgának hívja magát, hanem csak szolgának. Különbség van a kettő között, de nagyon is nagy. Rabszolgát a sátán tart, ő a fogva tartó, Jézus  szabad szolgákat. A rabszolga sorsa gyötrelem, Jézus szolgáinak áldás. Én felszabadított szolga vagyok. Drága áron vagyok megvásárolva a szabadságra. Ez a kegyelem. Nem azt kapom, amit megérdemeltem volna.

Nem elérhető Csaba

• Testvérünk
  • *
« Válasz #406 Dátum: 2010 Január 27, 09:16:40 »
Sziasztok!
Robi, én nem azt mondtam, hogy Krisztus sebei CSAK szellemi gyógyulásra valók, hanem
hogy elsősorban arra valóak!

Lemondtál a szabad akaratodról, szabad akaratból, hogy az Úr akaratát cseleked?!
Hát van önbizalmad tesókám ez kétségtelen!
:2funny:

Drága Mária valóban másként szemléljük az igét!

Ha 1Pét. 2:24 alatt lévő kereszthívatkozásokat is végig követed, akkor kevés szó esik a testi betegségekről és az azokból történő gyógyúlásról!

A törvény átka Mária nem a betegség, hanem a bűn, amelyet feltár.
Ezért mondja az ige: 'Aki a mi BŰNEINKET maga vitte fel testében a fára, hogy a bűnöknek meghalván, az igazságnak éljünk: akinek sebeivel gyógyultatok meg.

Érthetőbb magyar nyelven:
aki által eltöröltettek bűneitek.

A törvény nem betegségeket eredményez, hanem a bűn megsokasodását.
Miért?!

Mert a törvény által válik láthatóvá a bűn!

'Mert a kívánságról sem tudtam volna, ha a törvény ne mondaná: ne kívánjad!'

'Mert akik törvény cselekedteiből vannak, átok alatt vannak; minthogy meg van írva: Átkozott minden, aki meg nem marad mind azokban, amik megirattak a törvény könyvében, hogy azokat cselekedje'

Gal. 3:10

Ez a törvény átka, hogy az ember képtelen a törvény betöltésére, mivel hogy bűnös!
Ezért a szabad akarata képtelen a törvényt tökéletesen megtartani!

A betegség nem a törvény átka, hanem a bűn következménye!
Mielőtt Mózes megkapta volna a A Tíz Parancsolatot és a Tórát, betegség már előtte is létezet, tehát ez nem a törvény átka!
Amikor Isten betegségekkel való fenyítésről beszél, akkor azt nem a törvénnyel, hanem az emberi engedetlenséggel kapcsolja össze!

:044:
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

maria

• Vendég
« Válasz #407 Dátum: 2010 Január 27, 10:11:17 »
Daba: A törvény átka Mária nem a betegség, hanem a bűn, amelyet feltár.

Daba! Nézd már meg az V. Mózes 28 -t. Áldások ígérete és Átok fenyítése. Nézd meg, aki nem engedelmeskedik Istennek, - az ellenszegül a törvénynek és annak milyen átok ígéret van Tőle. A bűn a gyökér, annak a következménye az átok és annak a következménye a betegség, szegénység, szellemi halál. A bűn nem engedelmeskedik Istennek és annak lesznek következményei, ez hozza magával az átkot.

5 Móz. 28,15
Ha pedig nem hallgatsz az Úrnak, a te Istenednek szavára, hogy megtartsad és teljesítsed minden parancsolatát és rendelését, amelyeket én parancsolok ma néked: reád jönnek mind ez átkok, és megteljesednek rajtad:

Nem azt írta, ha bűnös vagy, hiszen az, hanem azt, ha nem engedelmeskedik "akkor reád jönnek mind ez átkok, és megteljesednek rajtad" Felsorolja, hogy mi. Átkozott leszel a városban, és átkozott a mezőn. Átkozott lesz a te kosarad és a te sütő tekenőd. Átkozott lesz a te méhednek gyümölcse és a te földednek gyümölcse, a te teheneidnek fajzása és a te juhaidnak ellése. Átkozott leszel bejöttödben, és átkozott leszel kimentedben. Bocsát az Úr te reád átkot, bomlást és romlást mindenben, amit kezdesz vagy cselekszel; mígnem eltöröltetel és mígnem gyorsasággal elveszel a te cselekedeteidnek gonoszsága miatt, amelyekkel elhagytál engem. Hozzád ragasztja az Úr a döghalált, mígnem elemészt téged arról a földről, amelyre bemégy, hogy bírjad azt. Megver téged az Úr szárazbetegséggel hidegleléssel, gyulasztó és izzasztó betegséggel, aszálylyal, szárazsággal és ragyával; és üldöznek téged, mígnem elveszel, Az Úr eső helyett port és hamut ád a te földedre; az égből száll reád, mígnem elpusztulsz. . ...

Ha figyelmesen olvasod, ott van a három amiről beszéltem. Szegénység, betegség, halál.

Nem elérhető Sándor

• Testvérünk
  • *
« Válasz #408 Dátum: 2010 Január 27, 16:34:22 »
Kedves Mária,

A Mózesi törvények Krisztushoz vezérlő mesterünk. Ahogy írtad - aki nem tartja be, ill. aki betartja - mindkét csapatnak igérete van, nagy különbséggel. A baj, hogy valójában csak egy csapat létezik. Senki nem tudja betartani, tehát inkább ébresztőnek, kijózanítónak mondja Isten - mert tudja, hogy nem tudjuk betartani. Tudjuk, hogy sokan illuzióban ringatták magukat, hogy betartják, ezért tekert egyet Jézus a törvényen, hogy ha már gondolatban, már az is elég. Nos - aki egy kicsit reális, az itt feladja.
szeretettel Sándor
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

Nem elérhető Csaba

• Testvérünk
  • *
« Válasz #409 Dátum: 2010 Január 27, 18:03:26 »

Mária írta:

'Megver téged az Úr szárazbetegséggel hidegleléssel, gyulasztó és izzasztó betegséggel, aszálylyal, szárazsággal és ragyával; és üldöznek téged, mígnem elveszel, Az Úr eső helyett port és hamut ád a te földedre; az égből száll reád, mígnem elpusztulsz. . ...

Ha figyelmesen olvasod, ott van a három amiről beszéltem. Szegénység, betegség, halál.'

Hát nem igazán tudok mit kezdeni a karizmatikus teológia 'joghézagaival'!

Most akkor még is csak Isten ver meg bennünket betegséggel, szegénységgel,
halállal, vagy ezek a bűn következményei?!

Most akkor a szegénység, betegség és a halál a törvény átka, vagy maga a bűn?!

Továbbra se feledkezzünk el arról, hogy Isten még semmit sem szólt Mózesnek a törvényről, amikor Nóé, Ábrahám, Jákób már mind rég meghaltak!
Semmit sem szólt még a törvényről, amikor Jákob az éhínség elől egyiptomba menekűl családjával.

Ha a törvény átka nem az, hogy az ember képtelen betartani, akkor ne mószeroljuk a Judaizmus követőit, mert talán Krisztus nélkűl is üdvösségre jutnak!
Továbbra sem állítom azt, hogy Krisztus engesztelő áldozata, halála és feltámadása, az ebben való hit ne lenne képes 
testi betegségeket is meggyógyítani!
De vegyük már észre, hogy Jézus halála nem a testi, hanem a szellemi betegségek gyógyítására, a szellem újjászületésére és üdvösségére adatott!
Drága Mária, három tételt soroltál fel a törvény átka gyanánt!

1, szegénység
Nincsennek szegény testvéreink?!

2, Betegség
Nincsennek beteg testvéreink?

3, Halál
Kellemetlen, de a statisztika szerint 100-ból száz keresztyén meghal!

Ha helyes lenne a fenti igeértelmezésed, akkor az a következőket vonná maga után:
1, A keresztyének még mindig törvény alatt és annak átka alatt vannak!

2, Jézus nem szabadított meg bennünket a törvény átkától

3, Lehet, hogy mégis csak újra átkellene gondolni a váltság célját és a törvény átkának fogalmát!

:2smitten:

Daba 

maria

• Vendég
« Válasz #410 Dátum: 2010 Január 27, 18:43:57 »
Daba: Hát nem igazán tudok mit kezdeni a karizmatikus teológia 'joghézagaival'!

Daba! Miért kell mindent karizmatikusnak titulálnod? Ez szerinted egy rákfene?

Daba: Most akkor még is csak Isten ver meg bennünket betegséggel, szegénységgel,
halállal, vagy ezek a bűn következményei?! Most akkor a szegénység, betegség és a halál a törvény átka, vagy maga a bűn?!

Én azon gondolkodom már egy jó ideje, mit keresek én itt egyáltalán a fórumon? Szinte semmiben nem tudunk azonos tudáson lenni, csak folynak itt az egymás győzködése, magyarázkodása, félreértése, vitája.... Ennek a világon semmi, de semmi értelme.

Daba: Ha helyes lenne a fenti igeértelmezésed, akkor az a következőket vonná maga után:

Lassan hamis tanítónak is titulálni fogsz, ha ennyire haladsz előre. Sajnálom, hogy számodra nem világos amit írtam és csak ennyi jutott nekem tőled. Talán figyelmesebben kéne olvass.

Daba, a sorszámozott kérdéseidre a választ akkor kapod meg, ha végre hajlandó leszel megérteni, hogy a sátán hozza az átkot és Isten az áldást ebbe a világba és azt, hogy az embernek szabadsága van dönteni melyiket fogadja el és kit szolgál.

Nem elérhető Csaba

• Testvérünk
  • *
« Válasz #411 Dátum: 2010 Január 27, 19:19:06 »
Szia Nővérkém!
Nem tartom a karizmatikus teológiát rákfenének!
Tőlem még valószínűleg nem hallottál olyat, hogy 'karizmatikus baromság'...
Viszont nem lehet nem észrevenni azt, amikor  ellentmondás van az ige és a teológia között!
Ugyan ilyen szánalmasnak tartom, amikor a reformátusok hasonlóan érvelnek a bibliából, hogy bebizonyítsák néhány ajándékról, hogy az már nem létezik!
Bennem is többször felmerűlt már a kérdés: Mit keresek ezen a fórumon?!

Hát nem azért járok ide, hogy bárkit is meggyőzzek, nem is a vita kedvéért, az nélkűl is megtudok lenni!
Szóval jobban szeretlek benneteket, mint a teológiát !
Ezt az elrendeléses témát most meg már tényleg hagyom, másként látjuk, másként értjük!

Bocsánat, ha megbántottalak az előző hozzászólásommal! 
Őszíntén sajnálom!

Daba

Nem elérhető erdei

• Testvérünk
  • *
« Válasz #412 Dátum: 2010 Január 28, 07:03:31 »
1, szegénység

Vannak. Jézus azt mondta, hogy mindig lesznek közöttünk szegények.

2, Betegség

Vannak. Azt mondja az apostol, ha van köztetek beteg, akkor azért a gyülekezet vezetői imádkozzanak, olajjal kenjék meg, hogy a bűn, ami miatt lett a betegség el legyen törölve.

3, Halál

Mert test és vér nem örökölheti a mennyeknek országát.

Ha helyes lenne a fenti igeértelmezésed, akkor az a következőket vonná maga után:

Igen sok ilyen keresztény van.

Megtette, csak sokan nem hiszik el.

3, Lehet, hogy mégis csak újra átkellene gondolni a váltság célját és a törvény átkának fogalmát!

A törvény nem átok, a törvény megmutatja a bűnt.
Az átok, a bűn elkövetésének a következménye.

Igen, aki betartja a törvényt él az által.(zsidók)
Aki pedig nem ismeri a törvényt, az a saját lelki ismeretére van bízva.
Akik pedig hiszik, hogy Jézus a Krisztus, által mentek a mennyeknek országába.
 :2smitten: :044:
1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

maria

• Vendég
« Válasz #413 Dátum: 2010 Január 28, 08:03:17 »
erdei, köszönöm! Ehhez nekem már túl "fárasztó" volt, főleg egy olyan valakinek elmagyarázni, aki elég jó igei ismerettel rendelkezik. A törvény átka pedig elég egyértelmű az V. Móz. 28,15- és a Gal. 3:13, ahol le is írja Pál. Ahogy törvény is később lépett életbe, pedig meg volt már a bűn, úgy a törvény átka is később lett napvilágra hozva.

Nem elérhető Sándor

• Testvérünk
  • *
« Válasz #414 Dátum: 2010 Január 28, 08:49:15 »
Szeliden fogadjátok a beoltott igét. Nem hiába szól. Istennek van terve és teremtési rendje is, az is szent. Minden, amit ő tervezett, ő határozott meg - épülésünkre szolgál. A hibák is, ugyanis abból látszik a legjobban.
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

Nem elérhető Csaba

• Testvérünk
  • *
« Válasz #415 Dátum: 2010 Január 28, 09:14:08 »

Szia Robi!

Az eleve elrendeléssel tényleg nem fogok többet itt foglalkozni, mert felesleges!

Amiről most beszélünk az inkább az igeértelmezés kategoriájába tartozik!

'1, szegénység

Vannak. Jézus azt mondta, hogy mindig lesznek közöttünk szegények.'

Tesókám, ha szerinted a szegénység átok
és ennek az átoknak az eltörléséért is meghalt az Úr, akkor miért mondja Ő maga, a tanítványoknak, hogy mindig lesznek szegények közöttetek?!

Eltörölte, vagy nem törölte el?!
Átok, vagy nem átok a szegénység?!

A szegénységet eltörölni jött Krisztus, vagy az ember által meg nem tartható törvény következményét a kárhozatot számolta fel?!

Csak egyetlen zsidót említs meg Krisztuson kívűl, aki betudta tölteni a Tórát!
'Mert ha valaki az egész törvényt megtartja,de vét egy egy ellen, az egésznek megrontásában bűnös'
Jak. 2:10

Mi ha nem ez a törvény átka?!

Bárhogy is igyekszel, meg nem tarthatod, még a Tíz Parancsolatot sem, nem hogy a Tórát!

2, Betegség

Vannak. Azt mondja az apostol, ha van köztetek beteg, akkor azért a gyülekezet vezetői imádkozzanak, olajjal kenjék meg, hogy a bűn, ami miatt lett a betegség el legyen törölve.

És mi a bűn?!
Ellenkezés a törvénnyel!

3, Halál

Mert test és vér nem örökölheti a mennyeknek országát.

Nem testvérem!
Mert a bűn zsoldja a halál!

Hogy test és vér nem örökölheti Isten országát ez azért van, mert a test a bűn alá van rekesztve!

Igen sok ilyen keresztény van.

Kedves Tesókám, aki keresztyén nem lehet a törvény átka alatt, mert ha alatta van, akkor nincsen Megváltva!

Megtette, csak sokan nem hiszik el.

Tévedöl tesókám! :hehe:
Ezt minden Keresztyén hiszi csak nem egyet értünk alatta!

A törvény nem átok, a törvény megmutatja a bűnt.
Az átok, a bűn elkövetésének a következménye.

Igen, aki betartja a törvényt él az által.(zsidók)

Mit tartanak be?!

Aki pedig nem ismeri a törvényt, az a saját lelki ismeretére van bízva.

Miről beszélsz?!

Újra ott tartunk, hogy van üdvösség Krisztus nélkűl?!

Nem elérhető erdei

• Testvérünk
  • *
« Válasz #416 Dátum: 2010 Január 28, 17:00:43 »
Tesókám, ha szerinted a szegénység átok
és ennek az átoknak az eltörléséért is meghalt az Úr, akkor miért mondja Ő maga, a tanítványoknak, hogy mindig lesznek szegények közöttetek?!

Fil 4:19  Az én Istenem pedig be fogja tölteni minden szükségeteket az Ő gazdagsága szerint dicsőségesen a Krisztus Jézusban.
A választ Jézus adja meg:Máté 6:31  Ne aggodalmaskodjatok tehát, és ne mondjátok: Mit együnk? vagy: Mit igyunk? vagy: Mivel ruházkodjunk?
Máté 6:32  Mert mind ezeket a pogányok kérdezik. Mert jól tudja a ti mennyei Atyátok, hogy mind ezekre szükségetek van.
Máté 6:33  Hanem keressétek először Istennek országát, és az ő igazságát; és ezek mind megadatnak néktek.
Máté 6:34 Ne aggodalmaskodjatok tehát a holnap felől; mert a holnap majd aggodalmaskodik a maga dolgai felől. Elég minden napnak a maga baja.
Sokan hívőként is, igen aggodalmasok. A másik pedig, ha valaki szegényen tér meg, idő kell ahhoz, (mindenkinek, nem csak szegénynek) hogy megértse, hogy Isten gondoskodik róla, és ezt bátran el is fogadhatja.
Jézus nem azt mondta, hogy akarom, hogy legyenek szegények köztetek.

Csak egyetlen zsidót említs meg Krisztuson kívűl, aki betudta tölteni a Tórát!
'Mert ha valaki az egész törvényt megtartja,de vét egy egy ellen, az egésznek megrontásában bűnös'
Jak. 2:10

Mi ha nem ez a törvény átka?!

Bárhogy is igyekszel, meg nem tarthatod, még a Tíz Parancsolatot sem, nem hogy a Tórát!

Két embert biztosan tudok akik a "tóra" által jutottak üdvösségre, Mózes és Illés. (az ő életükben, már élt a törvény)

1Tim 1:8  Tudjuk pedig, hogy a törvény jó, ha valaki törvényszerűen él vele,
Róm 10:5  Mert Mózes a törvényből való igazságról [azt] írja, hogy aki azokat cselekeszi, él azok által.

És mi a bűn?!
Ellenkezés a törvénnyel!

Jak 5:14  Beteg-é valaki köztetek? Hívja magához a gyülekezet véneit, és imádkozzanak felette, megkenvén őt olajjal az Úrnak nevében.
Jak 5:15  És a hitből való imádság megtartja a beteget, és az Úr felsegíti őt. És ha bűnt követett is el, megbocsáttatik néki.
Jak 5:16  Valljátok meg bűneiteket egymásnak és imádkozzatok egymásért, hogy meggyógyuljatok: mert igen hasznos az igaznak buzgóságos könyörgése.

Mi a bűn? Róm 14:23  Aki pedig kételkedik, ha eszik, kárhoztatva van, mert nem hitből [eszik]. Ami pedig hitből nincs, bűn az.
Ilyet nem olvasol a tórában.
Amennyivel többet kaptunk, annyival többet is várnak tőlünk.

Nem testvérem!
Mert a bűn zsoldja a halál!

1Ján 3:14  Mi tudjuk, hogy általmentünk a halálból az életbe, mert szeretjük a mi atyánkfiait. Aki nem szereti az ő atyjafiát, a halálban marad.
2Tim 1:10  Megjelentetett pedig most a mi Megtartónknak, Jézus Krisztusnak megjelenése által, aki eltörölte a halált, világosságra hozta pedig az életet és halhatatlanságot az evangélium által,
Hós 13:14  Megváltom őket a Seol hatalmából! Megmentem őket a haláltól! Hol van a te veszedelmed oh halál?! Hol van a te romlásod oh Seol?! Megbánás elrejtetett én előlem.

Kedves Tesókám, aki keresztyén nem lehet a törvény átka alatt, mert ha alatta van, akkor nincsen Megváltva!

Miért gondolod, hogy aki azt mondja magáról, hogy keresztény, az az is?

Tévedöl tesókám!
Ezt minden Keresztyén hiszi csak nem egyet értünk alatta!

Gal 3:13  Krisztus váltott meg minket a törvény átkától, átokká levén érettünk; mert meg van írva: Átkozott minden, aki fán függ:
Kol 2:14  Az által, hogy eltörölte a parancsolatokban ellenünk szóló kézírást, amely ellenünkre volt nekünk, és azt eltette az útból, odaszegezvén azt a keresztfára;
1Pét 2:24  Aki a mi bűneinket maga vitte fel testében a fára, hogy a bűnöknek meghalván, az igazságnak éljünk: akinek sebeivel gyógyultatok meg.
Itt nincs mit félre érteni.

Hogy mennyire nem szellemi gyógyulásról van szó:
gyógyultatok :  ἰάομαι  (iaomai)
1) meggyógyít, helyreállít, éppé tesz
2) mediális alak: meggyógyul, (betegségtől) megszabadul

Az is a szabad akaratunk, hogy mit hiszünk el és mit nem.
Én mint már írtam lemondtam a szabad akaratomról, ezért feltételek nélkül hiszem ami le van írva. Amikor nem, akkor legalább tudom, hogy bennem van a hiba, és nem Isten akarata, hogy szegény vagy beteg legyek, hanem a saját hitetlenségem.

1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Nem elérhető Csaba

• Testvérünk
  • *
« Válasz #417 Dátum: 2010 Január 28, 17:57:49 »
Köszi a válaszodat Tesókám!

maria

• Vendég
« Válasz #418 Dátum: 2010 Január 30, 13:08:01 »
Kedves Mária,

A Mózesi törvények Krisztushoz vezérlő mesterünk. Ahogy írtad - aki nem tartja be, ill. aki betartja - mindkét csapatnak igérete van, nagy különbséggel. A baj, hogy valójában csak egy csapat létezik. Senki nem tudja betartani, tehát inkább ébresztőnek, kijózanítónak mondja Isten - mert tudja, hogy nem tudjuk betartani. Tudjuk, hogy sokan illuzióban ringatták magukat, hogy betartják, ezért tekert egyet Jézus a törvényen, hogy ha már gondolatban, már az is elég. Nos - aki egy kicsit reális, az itt feladja.
szeretettel Sándor

Szia Sándor!  :044:

Bocsi, most vettem észre, hogy írtál nekem. Ezt írod nekem: "Ahogy írtad - aki nem tartja be, ill. aki betartja -"

Ezt nem értem. Hol írtam azt, hogy valaki betudja tartani a törvényt? Nagy baj lenne a tudásommal, ha ilyent írtam volna. Légyszíves másold ide, köszi.

Áldott napot!

Nem elérhető Csaba

• Testvérünk
  • *
« Válasz #419 Dátum: 2010 Február 08, 00:13:04 »
Szevasz Főnök!
Erre a topicra gondoltál?!
Ahogy mondtam nem vitatkozom veled, sem mással!
Közösen haladunk versről-verse.
Elmondod egy versről az értelmezésed és én is.
Kérdezünk, ha nem értjük egymást, vagy ha mást értünk a szavak alatt, mindig tiztázzuk, hogy ki, mit, miért ért úgy, ahogy!
Nem lépünk tovább, amíg mindkettőnk számára elfogadható közös álláspontra nem jutunk.

Előre mondom nagyon hosszú lesz, ezért akartam külön topicot!

Mivel Róma 9 részben az egyiptomi kivonulást látod kizárólag, ezért itt kezdem, Mózes II. könyvénél!

'Az Úr pedig monda Mózesnek:
Lásd, Istenévé teszlek téged a Fáraónak, Áron pedig, a te atyádfia, szószolod lészen'
2Móz. 7:1

Na nálad van a labda tesókám, ha lesz időd értelmezd az igét!