Szerző Téma: Elrendelés és szabad akarat  (Megtekintve 44200 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Elrendelés és szabad akarat
« Válasz #420 Dátum: 2010 Február 08, 09:57:25 »
Nálam a labda? Hisz már két igét írtam neked és megkértelek a kifejtésére. :169:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #421 Dátum: 2010 Február 08, 10:00:27 »
Tehát légy szíves kezdjük ezzel:

Ez 18,23    
"Hiszen nem kívánom én a bűnös ember halálát - így szól az én Uram, az ÚR -, hanem azt, hogy megtérjen útjáról, és éljen"

Jn 3,16
"Mert úgy szerette Isten a világot, hogy egyszülött Fiát adta, hogy aki hisz őbenne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen."

Itt megjegyezném, hogy a világ szó a görögben a kozmoszt rejti magában. Vagyis az univerzumot. Hát igen...ebben benne van MINDEN!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Guti Tünde

• Testvérünk
  • *
    • www.gutitunde.eoldal.hu
« Válasz #422 Dátum: 2010 Február 08, 10:02:12 »
Ezek megnyugtató igék!!!  :168:

„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Csaba

• Testvérünk
  • *
« Válasz #423 Dátum: 2010 Február 08, 10:17:04 »

Sziasztok!
Antikám  elkezdhetném itt is és szokás szerint elbeszélnénk egymás mellett, köszi de ennek semmi értelme!
Amikor szakácsként bekapcsolod a mikrot, nem kell többet tudnod, mint hogy megmelegítí az ételt!
Nem kell látnod az erőműtől a magnetronig az áram utját, sem a mikrohullámú rezgések kialakúlását.
Ettől még nagyszerű szakács lehetsz!

:2smitten:

:044:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

Nem elérhető Guti Tünde

• Testvérünk
  • *
« Válasz #424 Dátum: 2010 Február 08, 10:27:05 »
Az nem is lenne jó, ha meddő vitát folytatnátok! (Bár maguk az igék mindig építenek!)
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!

Nem elérhető Csaba

• Testvérünk
  • *
« Válasz #425 Dátum: 2010 Február 08, 12:00:10 »
Szia Tündi!
Az igék csak akkor építenek, ha nem egymást cáfolják a vitatkozó testvérek kezében, hanem az igék egymást alátámasztva, esetenként egymást magyarázva Isten dícsőségére mutatnak!
Isten nem azért íratta le a Bibliát, hogy annak igéit egymás ellen fordítva legyen min vitatkoznunk!
Sajnálom, de az elmúlt 7 évben én ettől megcsömörlöttem, s eljött az ideje, hogy ezt abbahagyjam!

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #426 Dátum: 2010 Február 08, 12:23:33 »
Nekem is van jobb dolgom, mint vitatkozásokra adni az energiámat.  :afro:

Nem elérhető Csaba

• Testvérünk
  • *
« Válasz #427 Dátum: 2010 Február 08, 12:37:03 »
Na látod már egyet is értünk!
:hehe:

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #428 Dátum: 2010 Február 08, 12:38:02 »

Nem elérhető Guti Tünde

• Testvérünk
  • *
« Válasz #429 Dátum: 2010 Február 08, 13:28:45 »
 :2angel:

maria

• Vendég
« Válasz #430 Dátum: 2010 Február 08, 14:11:08 »
Gyorsak voltatok :hehe: Azzal zárom le - talán, hogy van aki az eleve elrendelésben hisz, hogy van, aki a pokolra, van, aki a Mennyországra van eleve elrendelve. Hát én meg azt mondom, jobb ha Jézust fogadja el mindenki és akkor az Atyához jut. Róma 10:9-10, Ján 3:3 Ebbe munkálkodjunk mert ez a megbízatásunk. Ez valóban meddő vita. Ki miben hisz? Én hiszek az eleve elrendelés bizonyos részében, de nem a pokolra való eleve elrendelésben. Ki kerül oda, ez az illetőn múlik, hogy elfogadja -e a Szellem kijelentését Jézusról vagy sem, mert ha nem, akkor káromolja Isten Szellemének kijelentését. Amikor elhagyja a fizikai világot, akkor ez miatt jut a pokolra. Az ember tudja a "génjeiben", hogy Isten létezik, hiszen Tőle jött ki. Tőle kapott életet, hogyan is ne tudná ezt? Más kérdés, hogy tagadja. Én is tudtam akkor is, hogy van Isten, mikor még nem volt a szívemben Jézus. Isten "szülte" meg az embert, adott életet neki, már hogyne tudna róla a belsőjében, hogy van egy Atyja? Tudja, nagyon is jól. Szabadsága van ebben dönteni. Nem kívánok vitázni, aki nem így látja, az másképpen látja. Ennyi

Jób. 33,4
Az Istennek Szelleme teremtett engem, és a Mindenhatónak lehellete adott nékem életet.  
Jób. 33,5
Ha tudsz, cáfolj meg; készülj fel ellenem és állj elő!

Nem elérhető Csaba

• Testvérünk
  • *
« Válasz #431 Dátum: 2010 Február 08, 16:18:12 »
Én is lezártam a dolgot! Nem vitát, hanem közös igeértelmezést kínáltam!
Nem én akartam értelmezni az igét, hanem Antival egyűtt szerettem volna értelmezni, attól a legelső időrendi ponttól, amit ő maga hozott fel!
Visszapörgettem a predesztinácíó topicot és láttam, hogy ezt Sándor is többször felkínálta.
Nincs üdvösségi szerepe az Isten kiválasztó kegyelméről szoló tanításnak!
Nincs rá szűkség,
hogy Anti tudja 'mitől lesz meleg az étel a mikroban'
Így is úgy is elkészűl benne, nem az ismereten mullik!
:044:

Nem elérhető Guti Tünde

• Testvérünk
  • *
« Válasz #432 Dátum: 2010 Február 08, 17:01:31 »
 :2angel:

maria

• Vendég
« Válasz #433 Dátum: 2010 Február 10, 09:25:22 »
Ján. 8,21
Ismét monda azért nékik Jézus: Én elmegyek, és kerestek majd engem, és a ti bűneitekben fogtok meghalni: ahová én megyek, ti nem jöhettek oda.

Ján. 8,24
Azért mondám néktek, hogy a ti bűneitekben haltok meg: mert ha nem hiszitek, hogy én vagyok, meghaltok a ti bűneitekben.

Ján. 3,18
 Aki hiszen Őbenne, el nem kárhozik; aki pedig nem hisz, immár elkárhozott, mivelhogy nem hitt az Isten egyszülött Fiának nevében.

Ján. 3,36
Aki hisz a Fiúban, örök élete van; aki pedig nem enged a Fiúnak, nem lát életet, hanem az Isten haragja marad rajta.

Ján. 5,24
Bizony, bizony mondom néktek, hogy aki az én beszédemet hallja és hisz annak, aki engem elbocsátott, örök élete van; és nem megy a kárhozatra, hanem általment a halálból az életre.

Róm. 10,9-10
Mert ha a te száddal vallást teszel az Úr Jézusról, és szívedben hiszed, hogy az Isten feltámasztotta őt a halálból, megtartatol.

Mert szívvel hiszünk az igazságra, szájjal teszünk pedig vallást az üdvességre.

Nem elérhető Guti Tünde

• Testvérünk
  • *
« Válasz #434 Dátum: 2010 Február 10, 09:37:14 »
Ámen!