Szerző Téma: Hívőként világi munkahelyen  (Megtekintve 17823 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Hívőként világi munkahelyen
« Válasz #15 Dátum: 2008 Január 02, 18:14:31 »
Jön a farkas -Na nem az Anti :D


Más. Mária tökjóó a "farkas" hasonlatod... :hehe: Akkor szerinted ettől a "Farkastól" nem kell félni... :2crazy: :2funny:


kövecske! A mi Farkasunk már szelid bárány :2funny: :01: :D


Mária... :2angel:

hogy megmaradjak a tipikus fórumstílusnál...

Teljes mértékben egyetértek a hozzászólással... :hehe:


Nahát nahát.... :D Kövecske és Mária...úgy megéheztem már egy kis BÁRÁNYHÚSRA!!! :igen: Fussatok ha jót akartok.   :D

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Hívőként világi munkahelyen
« Válasz #16 Dátum: 2008 Január 02, 18:18:13 »
Kedves Sándor! :D

Valóban elképzelhető, hogy egy adott munkában Isten egy elhívást tartogat a gyermekére. Lehet kényelmetlen és szorult helyzetben kell a munkát végeznie, de ennek célja van. Talán egy bizonyság, talán egy ember Jézushoz vezetése. De mint tudjuk, nincs sablon.

Nekem volt egy munkahelyem, ahol két és fél ( 2.5 !!! ) napot dolgoztam. :D Eddíg bírtam az igazságtalanságot... de lehet mostmár máshogy lenne. Lehet hogy kibírnám 1 hétig. :2funny:

A hívő életünket meg kell élnünk mindenhol, az élet minden percében. Fogékonyak kell hogy legyünk az Úr hangjára és akkor a kilépés, avagy belenyugodás is a megfelelő pillanatban fog történni. Tehát egyszerűen, hangolódjunk rá Istenre!  :05:

Ámen!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

yeva

  • Vendég
Re: Hívőként világi munkahelyen
« Válasz #17 Dátum: 2008 Január 02, 19:31:58 »
Ámen!


maria

  • Vendég
Re: Hívőként világi munkahelyen
« Válasz #18 Dátum: 2008 Január 02, 20:18:15 »
Énrám ne fájjon a farkasfogad és a farkasgyomrod, keményhús vagyok én már.  :hehe: :hehe: Beletörne a fogad és elrontanád a hasad.  :2funny: :2funny:

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Hívőként világi munkahelyen
« Válasz #19 Dátum: 2008 Január 02, 20:23:26 »
 :020: :054:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re: Hívőként világi munkahelyen
« Válasz #20 Dátum: 2008 Január 02, 20:49:50 »
Kedves Anti

2,5 nap lehet hosszú és rövid. Érdekelne - hogy értékeled ma. Isten adta-e, volt-e Veled baj, különbnek tartottad a másokat - tudod, engedelmes voltál-e? Mi alapján keresel munkát?  Lehet-e véletlen bármi is? Történhet-e bármi is Isten tudta nélkül?  Azzal egyetértek, hogy nincs sablon. Van, mikor tarts oda a bal orcádat is és van, hogy a port is verd le a lábadról.

Még néhány szó Attilának.
Azt nézd, ki miatt kerültél oda. Valószínű az, aki a leginkább természetellenes. (tehát a normális, szokásos, semmi különöstől a leginkább eltér - túlzottan semmilyen, vagy túlzottan valamilyen).
szeretettel Sándor
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Hívőként világi munkahelyen
« Válasz #21 Dátum: 2008 Január 07, 18:41:57 »
Kedves Anti

2,5 nap lehet hosszú és rövid. Érdekelne - hogy értékeled ma. Isten adta-e, volt-e Veled baj, különbnek tartottad a másokat - tudod, engedelmes voltál-e? Mi alapján keresel munkát?  Lehet-e véletlen bármi is? Történhet-e bármi is Isten tudta nélkül?  Azzal egyetértek, hogy nincs sablon. Van, mikor tarts oda a bal orcádat is és van, hogy a port is verd le a lábadról.
 

Kedves Sándor.  :05:

Nekem ez a 2.5 nap igen hosszú volt. Egyébként jelzi a fél nap a kettő után, hogy nem is dolgoztam végig a munkanapot.
Már az Angliába utazásom terve megvolt, de előpénzszerzés céljából munkába álltam. Egy elég "furi" brigádba kerültem egy műszakba, ahol egy ember emelkedett ki, mint a probléma forrása. Egy munkafázisunk és egyforma rangban is voltunk. Ám hatalmaskodó és csicskáztató volt, amit nem igazán tudtam eltűrni. A főnök is tudott erről, de mégis őmellette állt ki. De azt sem lehet mondani, hogy ő már régen ott dolgozott, hiszen 3 héttel előtte került ő is oda. A port levertem lábamról, mivel épp az a gyengém amit ő csinált. Természetesen a tűrés lett volna belőle, ha éppen a családomnak kellett volna a keresetemből a kenyeret előteremteni. Röviden ennyi. :05:

Szeretettel,
Antee
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

emcsi1

  • Vendég
Re: Hívőként világi munkahelyen
« Válasz #22 Dátum: 2008 Január 08, 13:51:35 »
Kedves Attila tesó! Veled vagyunk imában, áldjon az Úr! Mindabból, amit leírtál az fogalmazódott meg bennem, hogy az Úr vezet téged és nem kell senkinek aggódnia a szellemi állapotodért, mindenképpen jó helyen vagy! :igen: Írj majd, hogy mi újság!
Szeretettel. Emcsi

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re: Hívőként világi munkahelyen
« Válasz #23 Dátum: 2008 Január 08, 17:41:32 »
Szerencsére, ezen a területen sose volt problémám, sok munkahelyen voltam, de mindíg szerettek, elfogadtak, pedig mindenhol tudták/tudják, hogy keresztény vagyok.
Nagyon hálás vagyok ezért Istennek, mert nálunk is van egy olyan ember, aki bárhova ment eddig, mindenhol rettenetes rászálltak. Rémes...
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Magda

  • Vendég
Re: Hívőként világi munkahelyen
« Válasz #24 Dátum: 2009 Január 29, 22:46:05 »
1Pt 2,18 A cselédek teljes félelemmel engedelmeskedjenek az uraknak; nem csak a jóknak és kíméleteseknek, de a szívteleneknek is.

Gondolom a mai cselédekre  :059: is ez vonatkozik, persze nehéz elfogadni, hogy amikor elszegődik valaki dolgozni, akkor eladja azt a részét, amire igényt tart az aki fizet.

 :118:

Magda

  • Vendég
Re: Hívőként világi munkahelyen
« Válasz #25 Dátum: 2009 Január 30, 07:06:13 »
Itt nem tartózkodik cseléd azt már látom, mert nem vette fel az elejtett fonalat
 :hehe:

Itt csak urak vannak, na meg persze urhölgyek

A "cseléd" az száműzve lett, mert sérti kifinomult fülünket, és gondolkodásunkat.
Pedig, ha valaki nem rendelkezik anyagi javakkal a mindnnapok szükségletének megtermelléséhez, akkor bérért el kell szegődjön, legyen az a legelső kutató vegyész, akkor is cseléd.
Cselédje annak aki a bért adja, és annak akit az ő felügyeletével megbízott.

Minél jobban háborgunk, annál inkább lázadunk, és annál messzebb kerülünk ISTEN IGAZSÁGÁTÓL
 :062:

ircsi

  • Vendég
Re: Hívőként világi munkahelyen
« Válasz #26 Dátum: 2009 Január 30, 08:10:04 »

Idézet
A "cseléd" az száműzve lett, mert sérti kifinomult fülünket, és gondolkodásunkat.

Drága Magda!
Ez nem éppen szertet telje kifejezés tölled.  :pirul:
Nem igazám értek vele eggyett.
Mi nem a világ "cselédei" vagyunk,hanem az Úré.   :01:

Azért immár nem vagytok jövevények és zsellérek, hanem pogártársai a szenteknek és cselédei az Istennek,

Engedelmeskedvén Isten parancsolatának ,Ti szolgák, engedelmesek legyetek a ti test szerint való uraitoknak félelemmel és rettegéssel, szíveteknek egyenességében, mint a Krisztusnak;
Nem a szemnek szolgálván, mint akik embereknek akarnak tetszeni, hanem mint Krisztus szolgái, cselekedvén az Istennek akaratját lélekbõl.
Jó akarattal, mint a kik az Úrnak szolgálnak és nem embereknek;
azt betöltve a munkahellyen.


Magda

  • Vendég
Re: Hívőként világi munkahelyen
« Válasz #27 Dátum: 2009 Január 30, 08:19:06 »
Szia Ircsi, na ugye mondtam, hogy sérti a fülünket  :hehe:

Aki mást kiszolgál, aki más kenyerére szorul, aki munkahelyen keresi a pénzét, az ott bizony cseléd - a biblia szóhasználata szerint.

Amennyiben találsz rá - a bibliában - más kifejezést, szívesen és szeretettel elfogadom.

A szeretet témánál jó lenne, ha kifejtenéd, hogy ennek a szónak az alkalmazása a megfelelő helyen, miért nem szeretetteljes.  :2smitten:

ircsi

  • Vendég
Re: Hívőként világi munkahelyen
« Válasz #28 Dátum: 2009 Január 30, 09:09:55 »
    Titus 2.9.A szolgákat intsed, hogy az õ uraiknak engedelmeskedjenek, mindenben kedvöket keressék, ne ellenkezzenek

Ef 6,5.    Ti szolgák, engedelmesek legyetek a ti test szerint való uraitoknak félelemmel és rettegéssel, szíveteknek egyenességében, mint a Krisztusnak;

Kol 3,22.    Ti szolgák, szót fogadjatok mindenben a ti test szerint való uraitoknak, nem a szemnek szolgálván, mint a kik embereknek akarnak tetszeni, hanem szíveteknek egyenességében, félvén az Istent.


Magda nem sért a cseléd szó,részemről az ige szerint a munkahellyemen szolga vagyok,de nem cseléd.
Cseléde csak Istennek vagyok.  :igen:



Magda

  • Vendég
Re: Hívőként világi munkahelyen
« Válasz #29 Dátum: 2009 Január 30, 10:03:23 »
A két szó között mi a különbség?

 :2smitten: