Szerző Téma: Kegyelemből van!  (Megtekintve 34471 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kövecske

  • Vendég
Re: Kegyelemből van!
« Válasz #45 Dátum: 2008 Február 11, 13:31:10 »
Sándor mondja:
Idézet
Jöjj. Én is mondom mindenkinek - hogy gyere, nem azt, hogy gyertek. A sokaság nem tér meg. Az akaratomat és mindent, ami ezt befolyásolja - azt Uram, a kezedbe, a szívemet tisztítsd meg, hogy tiszta legyek mint a hó. Az 51.Zsoltár kulcsfontosságú volt - mikor megértette velem, pedig ismertem.

Amikor én... mondjuk egy 400 fős gyülekezett előtt bizonyságot teszek, akkor nem azt mondom, hogy "jöjj"... hanem, hogy "gyertek"...
Mert a Bibliában sehol nem olvasom, hogy Jézus egyes számban beszélne... vagy az apostolok... mert nem csak egyeseknek adatott meg a kegyelem...
Egyetlen egy példácska... :088:

Zsid 4,16
Járuljunk - (mindnyájan) - tehát bizalommal a kegyelem trónusához, hogy irgalmat nyerjünk, és kegyelmet találjunk, amikor segítségre van szükségünk.

Ézs 55,1
Ti szomjazók mind, jöjjetek vízért, még ha nincs is pénzetek! Jöjjetek, vegyetek és egyetek! Jöjjetek, vegyetek bort és tejet, nem pénzért és nem fizetségért!

Tehát MIND... azaz, mindenki számára ott az éltető víz... CSAK oda kell menni hozzá... ingyen lehet venni...DE venni kell... és enni kell...
Mert ha csak ülök, és várom, hogy majd... ha Isten kiválasztott - esetleg - akkor oda is hozza nekem... és akkor ott a sültgalamb... hamm... bekapom... mert úgy is  nekem van szánva... nem baj ha csak itt ülök ölbetett kézzel és várom... csak iderepül... :08:
Bocsánat... :pirul:

A többivel egyetértek... mindenemet átadom az Úrnak... MINDENEMET... a szó szoros értelmében... az "okosságomat" is... és könyörögve kérem, hogy Ő adjon világosságot, tisztánlátást... és valóban tegyen fehérré mint a hó... :05:
Tegyen mások áldásáva... mások épülésére... és ne legyek senki terhére... :08:

Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re: Kegyelemből van!
« Válasz #46 Dátum: 2008 Február 11, 13:46:26 »
Kedves Kövecske,

Sokan epekedve várják Isten fiainak megjelenését. Ott vannak a mindenki között. Nem a mi dolgunk eldönteni - ezért mindenkinek, pedig tudjuk - hogy nem jön mindenki. Nem a mi szintünk.
Arra nem biztatok senkit, hogy mikor Isten új életet ad neki abból magának csináljon dicsőséget. Bele estem én is, de Isten nem hagyott benne.
Tudod a rókáknak barlangjuk van - nem lehet őket megfogni, egyik kijáratot befogod- másikon kibújik, de nekünk nem a párna van elkészítve, hogy lehajtsuk a fejünket. A csontjainkba rekesztett tűz van - és még álmunkban is kapunk belőle, hogy értelmesen töltsük el a hátralévő időt. Kérlek - emlékezzél rá, mondtam - szólj be a sokaságba , gyertek, akik megfáradtatok a harcban, meg vagytok terhelve és néhányan majd mocorogni kezdenek. Nem azért, mert okosak, vagy különbek lennének.
szeretettel Sándor
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

kövecske

  • Vendég
Re: Kegyelemből van!
« Válasz #47 Dátum: 2008 Február 11, 13:56:18 »
Sándor mondta:
Idézet
Arra nem biztatok senkit, hogy mikor Isten új életet ad neki abból magának csináljon dicsőséget.

Erre nem is bíztathatsz... egy Krisztust követő keresztyén ember tudja, hogy minden dicsőség egyedül és kizárólagosan csak is Istené... :088:

Senki közülünk nem állítja az ellenkezőjét, és nem tulajdonít magának semmi féle dicsőséget, vagy érdemet... :088:


Szeretettel:
kövecske

Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re: Kegyelemből van!
« Válasz #48 Dátum: 2008 Február 11, 14:02:27 »
A régiek elmúltak, imé Ujjá teremtek mindent - így szólt az Úr. Kigyógyítom öket ingyen kegyelemből. Minden kegyelem. Minden. Abbá Atyám!!!!!!!
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

kövecske

  • Vendég
Re: Kegyelemből van!
« Válasz #49 Dátum: 2008 Február 11, 14:04:30 »
Kedves Sándor, ezzel egyetértek!

Minden kegyelem! :05:

Csak nem egy olyan "potya" kegyelem...  :03:

maria

  • Vendég
Re: Kegyelemből van!
« Válasz #50 Dátum: 2008 Február 11, 14:55:02 »
Sándor! Nem fogadom el a Lucifres válaszodat. Miért? Mert nem válasz a kérdésemre. Ismét felteszem.

Sándor: Mi történt a mennyben, a fényért felelős angyallal?

Ezt még nem is hallottam így soha. Nem Isten sugározza be a dicsőségével a Mennyet Sándor?

Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re: Kegyelemből van!
« Válasz #51 Dátum: 2008 Február 11, 15:05:15 »
Kedves Mária,

Felsoroltam néhány igét - lehet, hogy nem olvastad. Lucifer - a fényért felelős - nem a saját fényéért - fellázadt. Nem szeretnék találgatásokba se belemenni, tehát a felsorolt 4 igehely és egyéb helyen tett utalások alapján - Isten dicsősége, mindenhatósága ellen fellázadt. Ez a bűn kerül levettetésre a földre. Nem lerázni akarlak, csak nem tájékoztat a részletekről bennünket Isten, (vagy én nem értettem meg valamit - ahol igenis többet is mond). Egy biztos, nagy baj - és Új földet várunk, Új Teremtést - a mennyből (ahol már nincs ott).
szeretettel Sándor
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

maria

  • Vendég
Re: Kegyelemből van!
« Válasz #52 Dátum: 2008 Február 11, 15:25:07 »
Sándor! A Lucifer szó - lux szó, a fény mértékegysége, ma is használjuk

A  fényes hajnali csillag, azt jelenti fényhordozó, Lucifer. Tehát ez a szó, hogy Lucifer sehol nem szerpel a Bibliában. Ő levetetett a mennyből ahogy írod. Ő soha nem volt felelős Isten fényéért, hiszen Ő maga Isten világítja be a dicsőségével a mennyet. Ezért Lufifer soha nem volt felelős az eddigi tudásom szerint. Az Igét, amiket felhoztál, egyik sem utal Luciferre, ill. fényhordozásának a felelősségére.

Sándor: Nekünk is azt mondja a mi Urunk, legyünk a világ világossága, természetesen nem a mi fényünkkel.

Ez valóban így van, de... Jézus jelképesen használja. Mi Isten dicsőségétől fénylünk a szellemünkben, ahogy te is gondolom értelmezed.  Ehhez mi köze van Lucifernek?

Sándor: Jelenése 9,1 - Látám, egy csillag esett le a égről a földre. Adaték annak a mélység kútjának kulcsa.
Dániel 8,10 És megnöve mind a ég seregéig és a földre vete némelyeket ama seregből és a csillagokból és azokat megtapodá.
1Kor.15,41 - mert csillag a csillagtól különbözik dicsőségre nézve
Jud.1,13  Tengernek megvadult habjai a magok rútságát tajtékozzák, tévelygő csillagok, akiknek a sötétség homálya van fenntartva örökké.
Jel.8,12 (amikor a 4.angyal trombitál) - és a csillagok harmadrésze meghomályosodik.


Ezek az Igék jelentenék a te állításodat? Miszerint: Mi történt a mennyben, a fényért felelős angyallal?

Kedves Sándor! Megbocsáss, de valami nagyon zavaros megint amit írtál. Már előre kérlek, hogy ne írd azt, amit kövecskének! Nem vagyok ideges és nyugatlan sem. Köszönöm.

maria

  • Vendég
Re: Kegyelemből van!
« Válasz #53 Dátum: 2008 Február 11, 15:56:13 »
Sándor még egy kis apológia:

A magyar Úsz. fordítások sajátos "ördög" kifejezése mögött (néhány kivétellel) a görög diabolosz (szó szerint: "összevissza dobáló", ti. vádakkal) áll, ami a héber szátan = "ellenfél, vádló, ügyész" fordítása (görögösítve szatanasz, magyarosan Sátán). Az ősi keresztény hagyomány szerint Babilon bukott királya – vsz. mint előkép – azonosítható a Sátánnal (Ézs 14:12-14), egy Isten ellen lázadó kerúbbal vagy angyali fejedelemmel (Lk 11:15, Ef 2:2, 6:12, 2Kor 4:4, Jel 9:11). A közismert "Lucifer" név nem bibliai, hanem latin szó, jelentése "Fényhordozó", és az Ézs 14:12 latin fordításában (Vulgata) található. A "Beliál" (héber Blijaál) szó eredete bizonytalan, de jelentése kb. haszontalan, sőt gonosz; mivel szinte minden gonoszság megstestesítője, "fiai", "lányai", "emberei" a vallási-erkölcsi értelemben "elvetemült" emberek (Bír 19:22, 20:13, 1Sám 2:12, 30:22 stb.). A LXX diabolosz-nak (vádló), az Úsz. ponérosz-nak (gonosz) fordítja, tehát a Sátánnal azonosítja (vö. 2Kor 6:15. A "Belzebub", vagy pontosabban Baál-Zevul ("A Csarnoktemplom Ura") név egy filiszteus istené; Jézus kortárs kritikusai azt állították, hogy ő áll Jézus démonűzése mögött, Jézus válaszából azonban úgy tűnik, hogy azonos a Sátánnal (Mk 3.22, Lk 11:15-19). Jézus továbbá a pergamoni Zeusz-oltárt a Sátán trónjával azonosítja (Jel 2:12-13). Úgy látszik, a hamis istenkultuszok és minden gonoszság mögött – az eltérő megjelenési formák ellenére is – a Sátán áll (vö. 5Móz 32:17, 1Kor 10:20).

Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re: Kegyelemből van!
« Válasz #54 Dátum: 2008 Február 11, 16:00:48 »
Kedves Mária,

Ez már tetszik - komolyan, csak nem akartam ennyire belemenni - csak a lényegét próbáltam elmondani. Jövök, de majd otthonról, este.
szeretettel Sándor
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re: Kegyelemből van!
« Válasz #55 Dátum: 2008 Február 11, 18:12:41 »
Kedves Testvérek, jöttem haza és nagy dugó volt Pestről kivezetőben az M3-ra és ott is lépésben jöttem majdnem hazáig - és már úgy jól összeállt, hogy majd a Jelenések, ahogy Jézust nem sikerült és az asszony magja - stb , stb - de mire hazaértem kicsit megtorpantam.
Szóval csak amit szükséges: A fény hordozó - mielőtt a nap felkel, elsőként jelenik meg az égen hajnalban, hajnalcsillag - Vénusz, latinul Lucifer. Az Ézsaiás 14,9-16 közötti igeszakaszban el lehet olvasni a lázadását és bukását. Ha valaki a Károli bibliát olvassa, látja az utalást is a Lukács 10,18 - ra Láttam a Sátánt villámként leesni az égből. Jézus ott volt.
A teremtett világ céljából, rendeltetéséből bukott ki a lázadásával - ami isten dicsőségének, szeretetének összhangjára épül.
Akit komolyabban érdekel - a már korábban felsorolt 4 igeszakasz mellé még ideírok néhányat - Jel.12,7-9, Ezékiel 28,6 és 17.
Tudjuk, hogy Jézust is megkísértette - azt akarta, hogy boruljon le előtte és imádja őt, mert a világ az övé és akkor neki adja. Nem vitatkozik vele Jézus, hogy nem az övé, hanem megy megváltani minket.
szeretettel Sándor
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

maria

  • Vendég
Re: Kegyelemből van!
« Válasz #56 Dátum: 2008 Február 11, 19:36:21 »
Sándor! Állítottál valamit, de még most sem arra válaszoltál.  Ezek az Igék jelentenék a te állításodat? Miszerint: Mi történt a mennyben, a fényért felelős angyallal?

Sándor testvérem, azt tudjuk, hogyan bukott el Lucifer, de ezt biztos senki nem érti megint abban biztos vagyok: Kedves Testvérek, jöttem haza és nagy dugó volt Pestről kivezetőben az M3-ra és ott is lépésben jöttem majdnem hazáig - és már úgy jól összeállt, hogy majd a Jelenések, ahogy Jézust nem sikerült és az asszony magja - stb , stb - de mire hazaértem kicsit megtorpantam.

Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re: Kegyelemből van!
« Válasz #57 Dátum: 2008 Február 11, 20:44:43 »
Oké, leírom ide az igét - mert csak utaltam rá, hol található - tehát az Ézs.14,12-16:
Mikét estél az az égről fényes csillag, hajnal fia? (ez a hajnalcsillag latinul Lucifer) , holott te ezt mondád szívedben: az égbe megyek fel, az Isten csillagai fölé helyezem ülőszékemet és lakom a gyülekezt hegyén messze északon. Felibök hágok a magas felhőknek és hasonló leszek a Magasságoshoz.
Pedig sírba szállsz alá, sírgödör mélységébe. Kik látnak, rád tekintenek és elgondolják? Ez-é a föld ama háborgatója a ki királyságokat rendített meg?
Nem akartam leírni az egészet - de megjelöltem az igeszakaszt, úgyis ott van a bibliája mindenkinek - tehát így állítottam. Ez a topic a kegyelemről szól. Nem akartam mégsem azzal foglalkozni, hogy Jézust nem tudta legyőzni és ma a gyülekezetét támadja - és mit jelent a hamis próféta, stb... Ezeket terveztem még, de nem írtam mégsem ide.
Ezt nem én állítottam, hanem olvasható a kijelentésekben. A jelenések könyvében is utalás van arra, hogy komoly összetűzés támadt az angyalok között - de a Jelenések könyvére van külön topic.
Nincs szerintem szükség a Sátán komolyabb vizsgálatára - csak amennyire a kegyelem érthetővé válik. A mi erőnket meghaladó hatalom. Hit által van szabadulás - vissza ahonnan kiestünk - hitből vissza hitbe. Minden bűn gyökere a hitetlenség. Nem hiszem, hogy elég nekem Isten. Ebből következik minden bűn. Kegyelem, hogy Isten hittel jegyez el, kegyelem, hogy eljött értünk, megkeresett, elkezdte bennünk a jó munkát és a örökkévalóságot tervezte el velünk. Minden kegyelem - egyetlen lépésre sem lettünk volna képesek.
szeretettel Sándor
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

maria

  • Vendég
Re: Kegyelemből van!
« Válasz #58 Dátum: 2008 Február 11, 23:17:15 »
Sándor! Én nem azt nem hiszem, hogy Lucifer levetetett a mennyből, hanem azt nem írod meg, hogy mire alapozod.:

Sándort idézem utoljára: Mi történt a mennyben, a fényért felelős angyallal? 

Ez az utolsó próbálkozásom és feladtam.  :035: :040: Mire alapozod, hogy Lucifer a fényért volt felelős? Légyszi, légyszi, írd már meg! Könyörgöm.   :ima06:

Tudjuk, hogy nagy dugó volt Pestről kivezetőben az M3-ra és ott is lépésben mentél majdnem hazáig, de arra vagyok kiváncsi, hogy mire alapozod, hogy Lucifer felelős volt a világosségért, fényért vagy már mittudomén miért...  Komolyan mondom, már eljön az elragadtatás és én nem fogom megtudni?  :D



Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Kegyelemből van!
« Válasz #59 Dátum: 2008 Február 11, 23:20:47 »
Na neee...én is ittmaradtam?  :D
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)