Szerző Téma: Gyógyulásról-betegségről  (Megtekintve 78879 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető h.isro

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 887
Gyógyulásról-betegségről
« Dátum: 2006 December 16, 13:47:38 »
Képzeljétek!Múlt hónapban volt itt Nyíregyházán a Vajtai bibliasuliból egy csoport és kimentünk a főtérre és a környékre evangélizálni!Ami bár csak apránként volt észrevehető,de apró kis áldások jöttek a mennyből.Például,hogy én voltam köztük az egyetlen magyar és,ha Isten nincs jelen,akkor nagyon nehéz dolgunk lett volna.Heten jöttek a bibliasuliból és mindannyian amerikaiak voltak.Kettessével mentünk szerteszét és kis bibliákat és magazinokat próbáltunk szétosztani a városban.Közben embereket próbáltunk megszólítani.Ami nem minden esetben volt sikeres,de éreztem,hogy azokkal az emberekkel nem hiába találkoztunk.Mert volt egy-két ember,akik nagyon nyitottak voltak és 1,5-2 órán keresztül beszélgettünk velük.12:00-16:00-ig kinn voltunk.Mondok egy példát,amiben biztos vagyok,hogy nem véletlenül történt.Az egyik parkban találkoztunk egy emberrel,akivel ugyan én nem értettem meg magam,mert nem beszélt magyarul,de ott ültem az amerikai lány mellett és 1,5 órán keresztül beszélgettünk vele.Sikertelenül,de nem hiába.Mert nagyon nyitott volt,bár nem igazán értett velünk egyet,mégis azt mondom,hogy akkor és ott azt a beszélgetést Isten készítette el számunkra.Valamint a főtéren találkoztun egy hajléktalan nővel,ahol meg pont fordítva volt,először nem tudtam mit mondjak,mert csak arra figyeltem,hogyan tunék tolmácsolni,mikor az egészből amit ők ott nagolul beszéltek nem értettem semmit,azt Isten egyszer csak elindította belőlem a szavakat.Utána az vlt a vége,aminek szerintem még nincs vége,hogy imádkoztunk e fölött a hajléktalan nő fölött.Majdnem odáig jutottunk,hogy másnap,ami vasárnapra esik elmegyek érte és elviszem a gyülekezetbe.Akkor már vége volt az evangélizálásnak.Azóta több hajléktalannal találkoztam,akiknek ételt vittem.Isten egyszerűen csodálatos.Sokszor megyek a téren és megnézem ott vannak-e!Isten megmutatta,hogy akikhez eddig undorral viszonyodtam,most szeretem őket és nem undorodom attól sem,ha meg kell ölelnem valamelyikőjüket,mert Isten őket is nagyon szereti! :thanks: :fel: :D
With God All Things Are Possible= Istennel minden lehetséges!
Ki vagyok szolgáltatva Istennek. Teljesen fegyvertelen és védtelen vagyok, ezért kell, hogy a Szentlélek befedezzen.

kiscsillag

  • Vendég
Re: Gyógyulásról-betegségről
« Válasz #1 Dátum: 2006 December 16, 15:40:28 »
Isten hatalmas csodái közé tartozik,hogy megláttatja velünk,hogy más is él körülöttünk!!
 Ha felismerjük ezt, alkalmassá tesz bennünket, hogy szolgálhassunk a testvéreink felé.

Legyen dicsősség Istennek minden csodájáért,amit megláthatunk!
Ne feledkezzünk meg arról, hogy már az CSODA,hogy élhetünk!

Dicsősség az URnak!

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Gyógyulásról-betegségről
« Válasz #2 Dátum: 2006 December 16, 23:35:09 »
Egy történet,Isten megfelelően időzített csodájáról!

Így beszél a történtekről Chuck Smith(Golgota gyülekezet alapítója):

Egy hölgy hívott fel egyszer mikor Tucsonban voltam pásztor. Azt modnta: "Oh, Chuck, imádkozz
 a kisfiamért, Dávidért. A kocsiajtó odacsukta az ujját. Voltunk orvosnál, és azt mondta, amputálni kell.
Kérlek, imádkozz Chuck, hogy Isten meggyógyítsa, és ne kelljen levágni Dávid ujját!"
Imádkoztam az anyával telefonon keresztül. A Lélek rajtam volt, és valóban jót éreztem a helyzettel
kapcsolatban. Azt mondtam: "Tudom,Isten meggyógyítja Dávid ujját! Dicsőség az Úrnak, és örvendezz! Isten
egy csodálatos munkát fog végezni!" Az orvos azt mondta Dávid anyjának, hogy vigye vissza a fiát
másnap. Addigra meg kell hoznia a döntést.Másnap az anya visszavitte a kis Dávidot a szakorvoshoz.
Az megnézte az ujjat, és azt mondta, hogy sajnos a vérmérgezés megindult, amputálni kell; a csont is zúzott,
nincs mit tenni.A hölgy felhívott. Úgy zokogott, hogy nem tudott beszélni. "Mi a baj?" - kérdeztem. Hisztérikus volt.
A nővére vette át a kagylót, és elmondta, hogy az orvos épp most amputálta Dávid ujjának hegyét, és ez
rázta meg az anyát ennyire."Mondja meg neki, hogy elmegyek hozzá" - szóltam én.
Ahogy vezettem hozzájuk, olyan mérges voltam Istenre! "Uram, miért nem gyógyítottad meg azt az ujjat?
Oly könnyen megtehetted volna! Ez Neked semmi! Tetejében még azt mondtam neki, hogy bízzon és
higyjen Benned! És most nézd, mit csináltál! Mindkettőnket cserben hagytál! Most pedig mennem kell, és beszélni vele.
Hisztérikus, és azt sem tudom, mit mondok majd!" Mikor ott voltam a házuknál, azt mondtam: "Asszonyom, mi tudjuk,
hogy minden javukra van azoknak, akik Istent szeretik... Istennek megvan a célja... Kar is lehetett volna.
Légy hálás, hogy csak egy ujjhegy... Nem is olyan rossz. Dávid megtanul majd élni vele. Egyszer majd megtudjuk Isten
céljait."Nem könnyű ilyen helyzetben tanácsot adni, de megtettem a tőlem telhetőt. Hazafelé még mindig mérges voltam Istenre.
"Uram, egyszerűen nem értem, mit csinálsz! Ha a helyedben lettem volna, minden bizonnyal meggyógyítottam volna a gyereket!"
Valóban bosszankodtam. A hitem összetört. Még egy nátháért sem tudtam volna imádkozni azon az estén.
Dávid anyjának hite is megingott. Noha próbáltam vígasztalni őt, vígasztalhatatlan volt.Másnap reggel felhívott.
Nagyon izgatott volt, és így kiáltott a kagylóba: "Chuck! Chuck! Valami történt."
- Na, most mi történt? - kérdeztem.
- Egyszerűen mesés! Dávid birkózott a testvérével, és leesett a kötés az ujjáról. Odamentem, hogy visszategyem.
Ott van egy másik rózsaszín ujjhegy növekedőben! Úgy néz ki, mint egy teljesen új hús!Elvitte Dávidot a szakorvoshoz.
Ő megnézte az ujjat és vakarta a fejét.
- Nővér, hozza ide a diagrammot. - szólt. Megnézte a jegyzetet...
- Nővér, mi megtettük, ugye?
- Igen, doktor úr - helyeselt a nővér.
- Megvan a levágott rész?
A nővér előhozta a kis üveget, benne volt az ujj az alkoholban. Az orvos a fejét rázta.
- Ez lehetetlen! Vissza tudná hozni a fiát holnap?
Az anya elvitte Dávidot másnap, és a doktor elvégezte azokat a
vizsgálatokat, amelyeket előzőleg végzett, majd így szólt:
- El tudná hozni őt holnap is?
Egy héten át Dávid anyja minden nap elvitte kisfiát a szakorvoshoz,aki csak nézte az új ujjhegyet, és vakarta a fejét.
Megröntgenezte és látta, hogy a csont sértetlen. Így szólt: "Ez valami fantasztikus!Amennyire én tudom,
az orvostudomány nem látott még ilyet. Nincs rá magyarázatom egyáltalán. De, természetesen tudja, lehetetlen, hogy
köröm valaha is nőjön rajta."
Pár héttel később a köröm is kezdett növekedni. Két hónap múlva,ha Dávid egymás mellé rakta a kezét,
nem lehetett megmondani melyik ujj volt amputálva!Dávid egy évig hetenként járt a doktorhoz. Az orvos képeket
készített, dokumentálta az egész esetet, és bemutatta az Amerikai Orvosi Egyesület folyóiratában
(Journal of the American Medical Association). A doktor zsidó volt, és Dávid anyja bizonyságot tett neki Jézus Krisztus
hatalmáról. Végül azt mondta az orvos: "Be kell vallanom, hogy ez Isten egy csodája volt." Majd én is elismertem:
"Nahát! Bizonyára bölcs Isten vagy!Messzemenően!" Ha Isten Dávidot az amputáció előtt gyógyította volna
meg, az orvos semmit sem hitt volna el az anya bizonyságából. Azt tartotta volna ésszerűnek, hogy a teste gyógyította
meg saját magát. De az amputáció után..."Megtetted, hogy az orvost meggyőzd!"
Miért korlátozzuk Istent? Mert mi korlátoltak vagyunk. Tudatosuljon benned, kihez beszélsz amikor imádkozol. Ne a problémáidra
tekints. Arra a tényre összpontosítsd figyelmedet, hogy a mindenség Teremtőjéhez beszélsz: Istenhez,
aki oly nagyszerű, oly hatalmas, és mérhetetlenül erős!
 
 
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető laci

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re: Gyógyulásról-betegségről
« Válasz #3 Dátum: 2006 December 27, 11:07:25 »
Isten legnagyobb csodája, hogy hitet tud ébreszteni emberekben. Meg tud szabadítani a bűntől, a bűnök között vergődő életet fel tudja szabadítani egy Őt dícsérő, szolgáló életté. Halleluja!  :D

kiscsillag

  • Vendég
Re: Gyógyulásról-betegségről
« Válasz #4 Dátum: 2006 December 27, 15:16:49 »
Halleluja  :D

Boldogok ,akik részesedhetnek ebben a csodában , amit írtál Laci!

maria

  • Vendég
Re: Gyógyulásról-betegségről
« Válasz #5 Dátum: 2007 Január 31, 17:47:48 »
Gyógyít -e ma Jézus? Isten akarata-e a betegség? Istentől jön mint átokként a betegség? Miért vagy beteg? Isten haragjától? Isten akaratából? Mi köze van Istennek a betegséghez? Van-e célja, hogy betegen hagy? Meggyógyít-e mindenkit? Miért nem gyógyul meg mindenki? Miért.... miért... Számos kérdés foglalkoztat minket.

Nem számít mi van veled, amíg élsz, van esélyed, hogy csoda történjen veled! Soha ne add fel! Isten képes arra, hogy segítsen! Kérdés, miben hiszel. Abban, amit az orvosok mondanak, vagy abban, amit Isten mond? Legyél olyan mint a kisgyerekek, mondta Jézus. Ők aztán feltétel nélkül hisznek a szüleiknek és elfogadják amit mondanak.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Gyógyulásról-betegségről
« Válasz #6 Dátum: 2007 Január 31, 21:49:37 »
Sziasztok!

Jn 4,47-50
"Amikor meghallotta, hogy Jézus megérkezett Júdeából Galileába, elment hozzá, és kérte, hogy jöjjön és gyógyítsa meg a fiát, mert halálán van.   
Erre Jézus ezt mondta neki:
"Ha nem láttok jeleket és csodákat, nem hisztek."   
A királyi tisztviselő újra kérte őt: "Uram, jöjj, mielőtt meghal a gyermekem."   
Jézus erre így válaszolt: "Menj el, a te fiad él." Hitt az ember a szónak, amelyet Jézus mondott neki, és elindult."


Jézusnak nem az a fő terve hogy a csodáin keresztül húzzon magához minket,hanem a Szeretetén,és a kegyelmén keresztül.

Tamásnak ezt mondta,amikor feltámadt Jézus,és nem hitt a többi 11-nek hogy látták Őt:

Jn 20,29   
Jézus így szólt hozzá: "Mivel látsz engem, hiszel: boldogok, akik nem látnak és hisznek."

Pál kérte Jézust,hogy vegye el a tövist a teséből.(ami egy betegség volt)
Jézus meggyógyíthatta volna,de mit is mondott helyette?

2Kor 12,9   
"De ő ezt mondta nekem: "Elég neked az én kegyelmem, mert az én erőm erőtlenség által ér célhoz."

Talán azért nem vette el a tövist Pál tesében,hogy el ne bizakodjon,és hogy ne legyen "erős".
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

kiscsillag

  • Vendég
Re: Gyógyulásról-betegségről
« Válasz #7 Dátum: 2007 Február 01, 14:55:12 »
"Ha egészség van minden van......jajj,csak egészség legyen!"...hányszor halljuk ezeket a mondatokat magunk körül!
Ez a világ szinte erre rendezkedik be,hogy valami módon őrizze az ember fiatalságát,egészségét,erejét. A kínálat már minden területen hatalmas.Ha ezt és ezt eszed..ha így és  így élsz...akkor jobb életed lesz, boldogabb leszel és megőrzöd egészséged,fiatalságod.....

Az Ige azt mondja,hogy ez a test a mulandóságnak vettetett alá. Romlandóságba kell öltöznie. Jönnek betegségek,talán bűneink következményei is sokszor. És jönnek betegségek,amelyek próbára tesznek minket. Megszégyenítő, hogy kétségbe tudunk esni és próbálunk szabadulni a betegségtől és ragaszkodni e világban való élethez. Pál apostol azt mondta egyszer,hogy inkább elköltözne már és Ott lenne.
Az biztos ,hogy pont akkor fogunk elköltözni ebből  a világból,amikor Isten azt mondja elég. Se előbb se később!
Az idő Isten titka.
Betegségek pedig jönnek és azt mondja Jakab,hogy imádkozzunk hittel!
Ne attól féljünk,ami a testet megöli,hisz a halál mint utolsó ellenség legyőzetett!

Jézus él és a hatalom mindenek felett az Ő kezében van!         


maria

  • Vendég
Re: Gyógyulásról-betegségről
« Válasz #8 Dátum: 2007 Február 01, 19:16:10 »
Azután Bethsaidába méne; és egy vakot vittek hozzá és kérik Őt, hogy illesse azt. Ő pedig megfogja a vaknak kezét, kivezeti őt a falun kívül; és a szemeibe köp és kezeit reá tévén, megkérdi őt, ha lát-é valamit? Az pedig föltekintvén, monda: Látom az embereket, mint valami járkáló fákat. Azután kezeit ismét ráveté annak szemeire, és feltekinte véle. És megépüle, és lát messze és világosan mindent. Márk. 8:22-25

Egy vakot vittek Jézushoz, hogy gyógyítsa meg. "Ő pedig megfogja a vaknak kezét, kivezeti őt a falun kívül; és a szemeibe köp és kezeit reá tévén, megkérdé őt, ha lát-é valamit?" Arra gondolnánk, hogy mindenki előtt teszi a csodát Jézus, de inkább kivezette kézen fogva azt a vak embert a faluból. Vajon miért? Mi oka lehetett rá? Miért nem akarta, hogy lássák a többiek is? Jézus egy igen szokatlan gyógymódot választott. A szemeibe köpött és kezeit rátette. Vajon mit szóltak volna a többiek ehhez? Mi csak nevetünk rajta, de vajon a körülötte lévők nem botránkoztak volna meg? Arra azonban nem tudom a választ, hogy egyesek miért gyógyulnak meg egy szempillantás alatt, mások miért csak folyamatosan, megint mások pedig miért nem gyógyulnak meg soha. Nem tudom, de egyet biztosan, Jézus ma is gyógyít. Tapasztalom a sokéves szolgálatom alatt. Még csak elképzelésem sincs róla, hogy ki fog meggyógyulni és ki nem. Ez Isten dolga. Én csak hiszem, hogy Isten meggyógyít és ennyi elég neki. Ez az Ő akaratában van. Még a napi szükségleteinkről se gondoskodik egyformán. Arra sincs séma. Hol így, hol úgy. Van amikor szinte azonnal, van amikor várhatunk rá akár napokat, hónapokat esetleg éveket. Jézus, aki meggyógyítja ezt az embert egy egészen váratlan módon teszi azt. Beleköp a szemébe és utána teszi rá a kezét. Nem gyógyult meg azonnal, de valamit már látott az az ember, csak nagyon homályosan. "Látom az embereket, mint valami járkáló fákat." Ekkor Jézus ráteszi a kezét a szemeire ismét és ekkor következik be a látása. Ez egy folyamatos gyógyulás volt. Két részben gyógyult meg. Ezzel szól a tanítványokhoz is. Isten belőlünk kihozza a hitet. Hit nélkül lehetetlen tetszeni Istennek. Az elmúlt héten azt olvastuk, hogy Jézus beledugta a kezét a süket ember fülébe és a nyelvére köpött mert néma is volt. Most pedig ezt a vakot gyógyította meg, hogy a nyálát használta. Eléggé furcsa gyógymód, de ha Ő így gyógyít, el kell fogadnunk. Ő mindig tudja mit tesz és hogyan, milyen módszerrel.

És haza küldé, mondván: Se a faluba be ne menj, se senkinek el ne mondd a faluban. Márk. 8:26

Miért mondta ezt? Azt tudjuk, hogy kiviszi a városból, hogy senki ne lássa mit tesz, most meg azt mondja neki, hogy hallgasson. Ne legyen a tanúbizonysága, hogy mit tett vele? Lehet, csupán csak véddeni akarta a farizeusok haragjától. Véddeni akarta a világ szájától.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Gyógyulásról-betegségről
« Válasz #9 Dátum: 2007 Február 01, 20:03:28 »
Sziasztok!

Ugyhiszem,hogy Jézus azért választotta a gyógyulásának ezt a fajtáját,hogy a Hitüket növelje..
Mert milyen nehézséget okozott volna az,hogy csak szóval gyógyítsa meg?
Akinek a szavára a háborgó tenger,és a szelek engedelmeskednek?
Istennek minden lehetséges...Akár egy szavával meggyógyíthatta volna a vakot.

Itt a kérdés,hogy miért kettő fázisban gyógyította meg a vakot?
Itt is ugy hiszem,hogy a Hitet erősítette a vak férfiban!

Hogy amit elkezd az Úr,az be is fejezi....
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető kzoli

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 33
  • Mert kegyelemből tartattatok meg...
    • Kegyelem Honlap
Re: Gyógyulásról-betegségről
« Válasz #10 Dátum: 2007 Február 03, 10:02:09 »
Sziasztok!

100% vagyok abban, hogy Isten ma is gyógyít. akár orvosokon keresztül, akár természetfeletti módon.

Két dologért teszi ezt szerintem.

- Mert nagyon nagyon szeret minket és nem leli kedvét abban, hogy bennünket betegen lásson.
- Mert ezzel is a dicsőségét láttatja. Sok ember talál így Jézushoz, a bűneinek bocsánatára...
Kérlek, hogy finoman mondd meg, ha megbántottalak, mert nem szándékosan tettem... és bocsáss meg nekem...

KEGYELEM honlap

kiscsillag

  • Vendég
Re: Gyógyulásról-betegségről
« Válasz #11 Dátum: 2007 Február 03, 15:30:41 »
Már régebben hallottam egy AIDS-es férfi bizonyságtételét arról,hogy ismerte meg a Megváltót. Megvallotta,hogy ha nem lett volna beteg,akkor nem tudna vallást tenni arról,hogy ismeri Jézust. A fájdalmas betegségen keresztül szólította meg őt Isten. Jobb,hogy beteg és ismeri Jézust,mintha még mindig egészséges és nincs köze az Urhoz.
Nem tudhatjuk sokszor,hogy miért kerülünk bele egy betegségbe,vagy miért úgy születünk,de Isten tudja. A kellő időben kapunk választ,de lehet hogy csak Ott nála. De talán számunkra nem is a válaszok szükségesek hanem,hogy mire akar abban a helyzetben tanítani Isten minket. Legyen az egy betegség.
Jobb ha csonka-bonkán megyünk be az Üdvösségbe,mint a Tűzre.

"Mivel tehát Krisztus testben szenvedett,vértezzétek fel magatokat azzal a felismeréssel,hogy aki testileg szenved,az elszakad a bűntől,hogy többé ne emberi vágyak, hanem az Isten akarata szerint éljétek le testi életetek hátralévő idejét."  1.Pét.4.1.

kiscsillag

  • Vendég
Re: Gyógyulásról-betegségről
« Válasz #12 Dátum: 2007 Február 08, 11:08:44 »
  Odament hozzá egy leprás. Jézus megszánta, kezét kinyújtva megérintette, és így szólt hozzá: "Akarom,
          tisztulj meg!" (Mk 1,40-41)
     
   
 Egyedül vagyok. Nincs, aki segítene. Egyedül maradtam
     gondolataimmal, betegségeimmel, vétkeimmel,
     lelkiismeretemmel. Ki lenne az, aki megállna és
     meghallgatna? Ki lenne az, aki kiszabadítana vétkeim
     körforgásából? Csak jönnek-mennek az emberek, de a
     gyógyírt egyik sem hozta el beteg testemnek-lelkemnek.
     Míg egy napon megtalált egy szempár. A könyörület
     nézett velem farkasszemet. Láttam magam tisztán,
     egészen. Felragyogott előttem hőn óhajtott egészséges
     képem. Testem, lelkem szomjúhozva kapkodott e Megmentő
     felé. Kitárt karokkal ragadtam meg ezt az utolsó
     lehetőséget. Minden reményemet belé vetettem, hogy
     életem ismét értelmet nyerhessen. Utolsó mentsváramat
     láttam benne. Ő megszánt, kezét kinyújtva megérintette
     testemet-lelkemet, hogy ismét egészségessé válhassak.
     Testvér, e gyógyító tekintet téged is megtalálhat. Ha
     találkozol vele, kezét soha el ne engedd. Ő az igazi
     Gyógyító, akire lelked oly régóta vágyott. Enyhíti
     fájdalmad, és segít, hogy megtaláld igazi valódat.
     
          Aki a csillagok számát ismeri, és nevükön szólítja,
          ígérete szerint bekötözi a vérző sebet és meggyógyítja
          a megtört szívet. (C. H. Spurgeon)
     

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Gyógyulásról-betegségről
« Válasz #13 Dátum: 2007 Július 19, 10:49:54 »
ISten csodái a teremtés kezdete óta beszél.
Szava által összeállt a láthatatlanból a látható. Isten szavára a SEMMIBŐL létrejött a világ mindenség!

Isten csodái és szeretete már ott beszél, mikor saját képmására megteremtette az embert. Saját én tudattal, és szabad akarattal teremtette meg!
A szabad akarat, Isten csodálatos és mérhetetlen szeretetéről tanúskodik! A szabad akarat csodálatos, de ugyan akkor nagyon veszélyes is...

Isten legjobban itt mutatta meg szeretetét irántunk:

Jn 3,16
"Mert úgy szerette Isten a világot, hogy egyszülött Fiát adta, hogy aki hisz őbenne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen."
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető krisztuskovetoje

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 69
Re: Gyógyulásról-betegségről
« Válasz #14 Dátum: 2007 Július 30, 18:36:04 »
A CSODA MEGTAPASZTALÁSA

   Éltünk-e már át csodákat Jézussal járva? Mint ahogy régen, úgy ma is lehetséges az, hogy valaki Jézus útján jár és csodákat él át. Amikor a mai ember  igei vezetéssel megy az úton, pontosan úgy történnek a dolgok, hogy Isten gondviselését meglátja a minden napokban. Ez ma is lehetséges. Ismerős-e nekünk ez? Ekkor a saját ügyességünket dicsőítjük, hogy mi milyen jól járjuk Isten útját, vagy pedig Istennek a tettjeit, vezetését? Isten Igéjét olvasva át lehet élni azt is, mintha mi Jézussal járnánk. Mintha újra átélnénk ezeket a csodákat. Van, amikor a Biblia megnyílik és olyan, mintha lelki szemeink előtt játszódna le az egész. Ilyen élővé és elevenné tudja tenni Isten Szentlelkével az Igét. Ismerős-e nekünk ez? Éltünk-e már így át csodákat?
   Mert a csoda, nem káprázat, nem valami levegőben járás, hanem az amikor Jézus az Igéjével küld valahová, te pedig arra mész. Persze, ehhez az Igét olvasni kell. E nélkül ez sohase fog menni. Amikor arra mész, akkor közben csodákat élsz át. Ha valaki a Jézus Igéje által rendelt utat nem járja, az csodát sohase fog átélni. Ismerős-e nekünk ez? Vagy ez még nem olyan gyakori? Netán teljesen ismeretlen? Bennünket még Jézus az Igéjével nem is küldött sehová? Miért? Mert gyakran távolságtartással szemléljük az Ő Igéjét. Mert nem olvastuk, vagy ha olvastuk, nem vettük magunkra, hogy ez rám is igaz, hanem csak másokra igaz. Magunkra kell venni és így járni az Ige útját, akkor mi is csodákat élünk át és akkor tudjuk igazán dicsőíteni Istent. E nélkül nem lehet.
   Az Úr tanítását hallgatva e világtól idegen élményben lehet részünk. Nagyon komoly lelki élmény ez. Nem a csoda látványa, vagy a tanítás hallása. Az nem elég. A Szentlélek munkája kell a szívünkben. Hiszen sokan látták Jézus csodáit és sokan hallották az ő tanítását, mégis elhagyták Őt. Csak, ha Isten Szentlelke munkál a szívünkben – ez egy belső munka –, és ha mintegy kívülről az Ő Igéje elér bennünket írott vagy hallgatott Ige által, és a kettő találkozik, akkor élünk át csodadolgokat. Ennek mind a kettőnek meg kell lennie életünkben! Ha Isten Szentlelke munkál bennünk és az Igéje szól, akkor ez a külső csoda belsővé lesz.

                           Így bizonyosodik be a Szentlélek munkája.