Szerző Téma: Gyógyulásról-betegségről  (Megtekintve 50577 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

maria

• Vendég
Re: Gyógyulásról-betegségről
« Válasz #60 Dátum: 2008 Március 12, 17:51:36 »
Anti! Egy anyának hol van isteni hatalma? Rossz a hasonlat. Azért a mi MIndenható Istenünk, Aki teremtett alkotott, ahhoz az anya és az apa fel sem ér! Isten bármit megtehet a hit által, de egy anya nem biztos. Ami nincs a hatalmában azt nem teheti meg. Bizony, hogy hinnem kellett, hogy megkapom a szüleimtől a babámat, mert ha nem hittem, akkor nyaggattam őket. Mi is ezt teszzük Istennel. Nyaggatjuk. Add meg Uram!...Tedd meg Uram!...

Pét. 2,24 Aki a mi bűneinket maga vitte fel testében a fára, hogy a bűnöknek meghalván, az igazságnak éljünk: akinek sebeivel szógyultatok meg.
Ésa. 53,5 És Ő 1. megsebesíttetett bűneinkért, 2. megrontatott a mi vétkeinkért, 3. békességünknek büntetése rajta van, és az 4. Ő sebeivel gyógyulánk meg.

Csak lelkiekben? Akkor miért vagy lelki beteg? Miért vannak lelkibetegek? Jézust megostorozták, 1. sebeket kapott a bűneinkért. 2. A bűnt magára vette. 3. Isten megbékéljen velünk. 4. meggyógyultunk. Ezt bizonyhogy hinni kell!

Gal. 3,13 Krisztus váltott meg minket a törvény átkától, átokká levén érettünk; mert meg van írva: Átkozott minden, aki fán függ:

Az átok alá a betgség is alátartozik. Nézd csak meg az V. Mózes 28-at.

Természetesen lehet ölre is menni, lehet vitázni is, lehet megosztás közöttünk, de egy az Istenünk és nem üdvösségkérdése ki hiszi ezeket és ki nem. Mindenki magyrázhatja úgy ahogy akarja. Aki azt várja, hogy Isten meggyógyítsa, várja, aki hittel elfogadja hát fogadja el! Mindenki maradjon abban amit hisz. Az Igét ki lehet forgatni, de egy biztos! A kizárólagos igazság nincs egyikünknél sem!! A másik, soha nem tudni, hogy kinek mire van szüksége. Mivel nem egy egyházból vagyunk, nem egy a földi tanítónk, eltérések lesznek közöttünk! Ezt vegyétek figyelembe mielőtt válaszoltok/válaszolunk egymásnak. Az alázat és a szeretet maradjon a sorok között, akkor nem lesz hajtépés.
Van aki azt vallja, hogy Isten egyeseket meggyógyít, ketteseket nem. Ez személyválogatás lenne! Isten pedig nem személyválogató. Ez a tanítás felér azzal, hogy előre megírt élet. Te a pokolba te a mennybe mész...

maria

• Vendég
« Válasz #61 Dátum: 2008 Március 12, 18:41:35 »
Anti írta: Ne is feltételezzünk olyat, hogy ha valaki nem gyógyul meg, hogy az a hitével van összefüggésben. Vagyis hit hiánya miatt nem gyógyul meg.

Nem bizony, nem biztos, hogy a hite hiányzik. Lehet neki akkora hite, hogy a hegyeket megmozdíthatja is vele, szeretet pedig nincs benne, mondjuk haragszik, akkor semmi az egész.

- Lehet, hogy egy megnem bocsátás van az életében. Olyan bűn, amit addig Isten sem bocsát meg. Addig elmaradnak az áldások ameddig valaki távol van Istentől a szívében. A bűn pedig mint tudjuk.... Az Ó szövben nézzétek meg, kik voltak betegek? A bűnös és az engedetlen szívűek.

- Az is lehet, hogy nem ismeri az Ige Igazságát, ami szabaddá tudná tenni.

Egy biztos! Isten nem akarja, hogy beteg legyen valaki. A szeretet erről szól.

maria

• Vendég
« Válasz #62 Dátum: 2008 Március 12, 19:07:39 »
Jogos lenne a kérdés ha valaki azt kérdezné, miért betegszik meg valaki? Isten sújt le rá? Nem!

Mondok erre egy példát. Ha bemész egy disznóólba a tiszta ruháddal, bizony átveszed a disznóól jellegzetes bűzöz szagát. Mit kell tenned? Lemosakodni és tiszta ruhába bújni. Ha viszont a piszkos ruhára felveszed a tisztát, az is átveszi a szagát.

Disznó= sátán
Disznóól= világ
Szag = bűn
Víz= Ige

Nézzük ezt biblikusan. Ebben a bűzös betegséggel, nyomorral teli világban élünk, ahol a disznó az úr. Átvesszük azt, ami ebben a világban van. Kikerülhetetlen. Ellenben az Ige megtud tisztítani bennünket. Fel lehet venni az Igét, de közben élhetjük a bűnös életünket is. Hát bizony nem lesz áldás az életünkön. Meg kell mosakodni az Igével, hogy jó illatúak legyünk.

kövecske

• Vendég
« Válasz #63 Dátum: 2008 Március 12, 19:47:04 »
Kedves Éci! :088:

Igen, megkaptuk a gyógyulásunkat. A Lelki gyógyulásunkat!
Testünk még vár a megváltásra. Nem gyógyul meg mindenki, mert Isten szuverén akaratában van.
Ne is feltételezzünk olyat, hogy ha valaki nem gyógyul meg, hogy az a hitével van összefüggésben. Vagyis hit hiánya miatt nem gyógyul meg.
Vagy azért nem gyógyul meg, mert valami még nem stimmel vele.

Kedves Anti!  :05:

Teljes mértékben egyetértek azzal amit írsz...   
Én is ezt vallom...
Istennek hatalmában van  minden... nincs Előtte semmi lehetetlen... de hogy kivel mi a terve... mit végzett felőle... ez egyedül az Ő szuverén joga!

Azt, hogy miért döntött pl. úgy, hogy a tanítványok közül Jánoson kívül mindegyik mártírhalált hal...vértanú is lesz... egyedül csak Rá tartozik.
Péter is szerette volna tudni, hogy Jánossal mi a terve az Úrnak... Ő ezt válaszolta:

Ján. 21,22
Monda néki Jézus: Ha akarom, hogy ő megmaradjon, a míg eljövök, mi közöd hozzá? Te kövess engem!    (Károli)

És ez így van ma is... Isten úgy tesz , ahogy  AKAR!

Én csak kérhetem Tőle azt, hogy meggyógyúljak...  azt olvasom... kérjetek...
De , hogy mit tesz, hogy tesz... az az Ő szuverén döntése...  én szolgája vagyok, nem ügyvédje... nem én szabom meg Neki mit tegyen.

Jézus azért jött, hogy megszabadítsa az embereket a bűn rabságából... hogy örök életet adjon...  hogy a lelküket mentse meg. Ez az, ami mindennél fontosabb.
Anno sem értette meg ezt Izráel népe. Olyan Messiás kellett nekik, Aki meggyógyítja őket, Aki "kenyérszaporító"..., Aki megszabadítja őket a földi nyomorúságból..., Aki felszabadítja őket az elnyomás alól .. nem a lelkükkel törődtek... a földi dolgok voltak azok, amik fontosabbak voltak...

Igen, Anti, egyetértek! A testünk megváltása még várat magára. Azt is megváltotta Jézus, de ennek beteljesedése még várat magára. Még a gyarló  romlandó  testben élünk, ami porból lett, ami megbetegedhet, és porrá lesz. Megdicsőült, romolhatatlan testet feltámadásunkkor kapunk majd (vagy aki eléri, az elragadtatáskor változik át ) ...

Nem mondom azt, hogy bennem már nincs bűn... hogy én tökéletes vagyok... mint ahogy senki nem az közülünk...de  nem hiszem, hogy ezért lennék beteg...
Isten  végtelen kegyelme az, hogy valaki egészséges, és az Ő "titka " az, hogy a másik ember miért hordoz betegséget, miért születik rendellenességgel...

Senkinek nincs joga megmondani, hogy miért is...
Nem kérdőjelezhetem meg a hitét..., sem azt, hogy Isten mit lát jónak tenni vele... :08:

Bocsika, hogy ilyen hosszú lett...

Szeretettel:
kövecske

maria

• Vendég
« Válasz #64 Dátum: 2008 Március 12, 20:28:43 »
kövecske! Az orvostudomány is tudja, hogy a legtöbb betegség okozója a stressz,  idegesség, a harag, a gyűlölet.... felhalmozódása is lehet. Ez pedig néven nevezve a bűn következménye. Tudok olyanról, amikor sokéves gyűlöletből szabadult meg egy nő, akkor felkelt a beteg ágyából. Nagyon sok oka lehet a betegségnek. Megtudjuk nyitni magunkat a sátánnak bármivel. Lehet a hit hiánya is. Lehet, hogy ez nálad nem így van, akkor vesd el  magadtól. éci nem azt állította ezzel, hogy csak a hit hiánya az oka. Rengeteg oka lehet annak ha valaki nem gyógyul meg. De olyannal nem találkoztam a Bibliában még, hogy Isten ne akarta volna. Isten téged erre a betegségre rendelt el? Nem hiszem. Isten nem akarna meggyógyítani? Nem hiszem el! Akkor mi az oka? Erre én nem tudom a választ. Ha nem tudod ezt elfogadni semmi baj. Hidd azt, amit eddig hittél. Ne gyötörd magad olyan miatt, amit te másképpen látsz. A mártírhalál, amit felhoztál az más kategória. Tudunk tanulni egymástól, ha nyitott szívvel járunk.

kövecske

• Vendég
« Válasz #65 Dátum: 2008 Március 12, 21:41:25 »
Mária...Én nem akarok vitatkozni... mert azt lehetne vég nélkül...

És nem is rólam van szó...
Ez a tanítás, hogy mindenkinek meg kell gyógyulni, mert különben baj van vele... ez alapjaiban dől meg... mert nem erről szól a Biblia...hanem a lélek gyógyításáról! Az ember üdvösségéről! Ez a legfontosabb... 

A testi egészség másodlagos! Nem akarok ennek a témának "szenvedő alanya" lenni, tehát ismétlem ne legyen rólam szó...
 Én nagyon boldog vagyok, és tudom, hogy Isten mindenek felett szeret...És én így imádom Őt.. és szintén mindenek felett... Ő az életem egyetlen középpontja...

Könnyű egy egészséges embernek imádni az Istent, és hálával megköszönni az egészségét...

Könnyű valakinek hinni és hirdetni hogy Isten mindenkit meggyógyít..,különösen, ha soha nem is volt beteg a hirdető...

De ha valaki betegen szereti, imádja az Istent...aki nem kérdőjelezi meg Isten szeretetét azért mert rendelleneséggel született... aki nem lázadozik a Teremtője ellen, aki alázattal meghajol Isten akarata előtt... legyen az bármi...ahhoz nagy hit kell... ezt higgyétek el! Aki így, betegen is boldog, mert szeretheti az Urát, és Megváltóját..., akinek így is békessége van..., az nem semmi...ez tuti...

A Bibliában Jézus mindig a hitetlen embert gyógyította meg...
Nem olvasok hívő gyógyításáról...

Nem akarom felsorolni a bibliai hívő betegeket... nem is akarok semmit bizonyítani...

Azt sem én akarom megmondani, hogy az életből vett Joni Eareckson miért nem gyógyult meg, amikor rengetegen hittel, hitből imádkoztak a gyógyulásáért...

De hallottam a bizonyságát... olvastam a könyveit.. és láttam az életét bemutató filmet...

Sok tusakodáson ment keresztül... de belátta...megértette... így...hogy kerekesszékből hirdeti Isten mindent elsöprő szeretetét, és kegyelmét...így sokkal hitelesebb a bizonysága, és rengeteg embert vitt Jézushoz. Mert nem azért szereti és szolgálja az Úrat, mert meggyógyult...egyes egyedül azért, hogy Isten megállította a széles úton... magához vonta, és megváltotta az örök kárhozattól...  :05:

Ez a lényeg... ez a mindenkefeletti igazi öröm, és boldogság...amikor tudom, hogy bármi is van, Isten szeret, és Jézusban örök életem van.. békességem van..., Jézusban megbékélt velem az Atya, mert azért jött Jézus, hogy megkeresse és megtartsa ami elveszett... mert úgy szeretett, hogy életét adta értem/értünk... :2smitten:

"Világszerte sok kétségbeesett szenvedő ember találta már meg Joni bizonyságtétele által az Istenben való örömhöz vezető utat. "

"Tehetetlenségében megtapasztalta, hogy számára Isten erőforrássá lett, Aki még a nyomorúság közepette is boldoggá teheti az embert."
(Idézet a könyvből)

Kedves tesók! Így vihet egy beteg ember beteg embert..., sőt... sok egészségest is Jézushoz...
De ha egy egészséges azzal "vigasztalja"... azért nem gyógyulsz meg mert...
Azon nincs áldás... bocsánat, hogy ezt kimondom... de így igaz... mert ezzel csak még rátesz egy lapáttal a beteg "sebekre"...

Elnézést, hogy hosszú voltam... :08:

Szeretettel:
kövecske

maria

• Vendég
« Válasz #66 Dátum: 2008 Március 12, 22:30:28 »
Drága kövecske! Miből következettél, hogy csak lelki gyógyulást hozott Jézus? Melyik Ige az, amelyik erről szól egyértelműen? Mert az 1 Péter 2:24 és az Ésaiás 53:4-5 nem egyéretelműsíti ezt az állításodat. Akkor senki nem lelki beteg? Mindenki meggyógyult lekiekben. Akkor imádkozni sem kell a testi gyógyulásért, mert Isten úgyis akkor gyógyítja meg amikor Ő akarja, hiába is kérik. Meg a test nincs megváltva. Vagy ki kell könyörögni imával? Vagy megadja, vagy nem? Ha meg Isten mérte ki, betegítette meg, akkor minek kellene az akarata ellen menni? Nem furcsa ez így? Nekem az. Vagy imádkozzunk hátha megadja? De azt hiszem ez csupán csak egy meddő beszélgetés lenne közöttünk és azok között akik abban hisznek amiben én. Vagyunk itt egy páran, de ti is akik nem abban hisztek amiben mi. Ebben a világban mindenki megbetegszik- Éppen a disznóóllal szimbolizáltam ezt, hogy hogyan is van. Látod, megtudjuk magyarázni mindannyian a magunk tudásával. Nem akarlak megbántani nem ez a szándékom. szerintem ne is essünk egymásnak. Mindenki higgye amit hisz, és ennyi. Csak az a baj, hogy óvatosnak kell lenni ezután ki mit ír, hogy nem legyen teológiai háború közöttünk itt a fórumon. Indulatokat szabadít föl az ellentét. Márpedig van közöttünk.

Áldott szép estét kívánok!

maria

• Vendég
« Válasz #67 Dátum: 2008 Március 12, 22:37:11 »
Még azért lenne egy megjegyzésem. Isten nem erre hívott el minket hogy vitázzunk egymással az Igéjén. Teljesen felesleges időpocsékolás lenne. Megaztán nem csak református tanok vagy baptista tanok vannak itt, így mivel máshonnan vagyunk, karizmatikusok is, mások a tanaink is. Ez szül ellentétes tanokat. Vagy elfogadjuk egymást így, vagy sem. Ez viszont az alázat kérdése és semmi más.

Nem elérhető Ádám

• Testvérünk
  • *
« Válasz #68 Dátum: 2008 Március 12, 23:47:34 »
Szerintem abban nincs nézeteltérés köztetek, hogy az üdvösség fontosabb-e az egészségnél, hisz Jézus mondta, hogy jobb neked fél kézzel, vagy fél szemmel bemenned az Isten országába, mint épen elveszni. Ez tény. Tény az is, hogy Jézus senkit nem bocsátott el betegen, aki hozzá fordult. Valóban megtörtént olyan is, hogy betegek közt állt, és csak egyet gyógyított meg.
Ma az egyháznak személyileg sajnos nincsenek ilyen 'fix pontjai' látható szinten, tehát Jézuson kívül. :)
Én személy szerint a Down-kórosokkal, és hasonlókkal kapcsolatban úgy érzem, hogy a csoda az emóciós készségük fejlődése például. Az is öröm, ha ki tudja fejezni magát, sőt hitre jut Jézusban, és ezt kimutatja, meg ilyenek.  Nehéz, de ilyen esetekben valóban nem ildomos, nem etikus 'eröltetni' a csodát, de nem hinném hogy ez Máriának, vagy a karizmatikus gyülekezeteknek feltétlen a velejárója... talán csak a Biblia 'felfedezésének' kezdeti szakaszában. Hiszem hogy Máriában, és más érettebb vezetőkben már van tapasztalat ahhoz, hogy mikor, kinél 'rukkoljanak elő' a gyógyulással. :) Nem hinném, hogy kérve-kéretlenül 'házalnak' vele minden hívőnél. Én úgy hiszem, az igehírdetésben bármelyikünk a megváltást hangsúlyozná ki, akár van, akár nincs beteg a hallgatóságban.
Ennek ellenére biztosan van olyan isteni késztetés is, ami adott esetben noszogathatja az embert, hogy na most viszont itt az ideje hogy hirdesd a gyógyulást. Én hiszem hogy ez akkor történik, amikor a vágy ez iránt magától megfogalmazódik valakiben (persze igeismeretből..) és ezt Isten elé viszi.
Úgy érzem azok az emberek, akik betegségük mellett élik meg a hitüket, természetesen nem lelkietlenebbek, mint aki egészségesként, és nem id gondolnám, hogy ezt bárki is vitatná. A Paxon megy néhányszor, hogy vak emberek hogyan hisznek.  Nos tény, hogy sokan, főleg karizmatikusok szeretnék, hogy ez ne maradjon így, de biztos vagyok benne, hogy Isten ilyen szinten is megélhető jelenlétét, békéjét tudja adni a szívbe, amit adott esetben a nem megfelelő időben közölt gyógyulás lehetősége megbolygathat. A fordítottja is előfordulhat... hogy valaki epedve keresi ezt az üzenetet, de a szolgáló nem hangoztatja, mert nincs ilyesmiben megtapasztalása, vagy gyakorlata. Hiszem hogy az egyház együtt egész, és egy lelkész nem kevesebb attól, hogy 'csak' a lélek pallérozásában jártas. Hiszem hogy kereshet, ajánlhat olyat, aki rendelkezik jártassággal a kijelentés, Isteni vezetés ezen területén is, ha a lelkész úgy látja, hogy erre fokozott igénye van a hozzá fordulónak. Ha nincs, nem feltétlenül szükséges, mesterségesen előidézni ezt a vágyat, mert lehet, hogy Isten a lélekkel akar behatóbban foglalkozni.

Egy biztos, én úgy érzem Isten jósága, bár a keskeny úton van, mégis tenger széles, így bárhol állapodik meg rajta az ember, Istenben marad, békessége lehet...
Hogy kinek mi a szakterülete, mire van elhívása az Úrtól, az más kérdés, természetesen az elhívás meghatározza az adott személy szolgálatát, hitgyakorlatát. Például, ha egy bokaficammal valakit fogorvoshoz viszel, az megmondja hogy bokaficam, de ha nincs nálla épp felszerelés nem tudja sínbe tenni, de ha nem tudja, mert nem látja hogy sántított, csak beültetik a székébe, biztos hogy a szájában kezd el babrálni, mert az a szakterülete. Ha megtudja, hogy bokaproblémája van, azonnal a balesetire vagy hasonló szakosztályra küldi. Ettől még nem 'sötét', ha futólag bekukkant a szájába is, hisz sose lehet tudni... talán a gyógyulás uán oda is vissza kell majd mennie, ha nem fél a szuritól! ;)

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
« Válasz #69 Dátum: 2008 Március 12, 23:55:16 »
Idézetet írta: Mária
Anti! Egy anyának hol van isteni hatalma? Rossz a hasonlat.

A szülő és gyerek kapcsolat alatt nem a hatalmat értettem, hanem a felsőbrendűséget ( okosabb; bölcsebb; jobban tudja hogy mi kell a gyermekének, mint maga a gyerek. ).
Az Úr rengeteg helyen hasonlítja magát szülő gyerek kapcsolathoz. Kérdezek:
Amit kérünk az Úrtól azt mind megfogja adni, mert hittel kérjük? Miért mondja az Úr, hogy:

Ézs 55,9   
"Mert amennyivel magasabb az ég a földnél, annyival magasabbak az én utaim a ti utaitoknál, és az én gondolataim a ti gondolataitoknál."

Ézs 55,8   
"Bizony, a ti gondolataitok nem az én gondolataim, és a ti utaitok nem az én utaim - így szól az ÚR."

Zsid 12,6
"mert akit szeret az Úr, azt megfenyíti, és megostoroz mindenkit, akit fiává fogad."

Amit a gyógyulásról írtál, hogy mindenkit meg akar gyógyítani az Úr, nem áll 100%-os alapon. Ilyet nem jelent ki a Biblia.

"Van aki azt vallja, hogy Isten egyeseket meggyógyít, ketteseket nem. Ez személyválogatás lenne! Isten pedig nem személyválogató. Ez a tanítás felér azzal, hogy előre megírt élet. Te a pokolba te a mennybe mész..."

Az ágyban fekvő bénán kívül miért nem gyógyította meg Jézus a többi beteget? Ott voltak Jézus körül! A 4 ember által vitt bénának is először azt mondta Jézus, hogy "megbocsátattak bűneid" és csak azután gyógyította meg. Ugyanis, a Lelki gyógyulásért jött el Jézus és nem a betegségek gyógyulásáért. Vannak még példák a Bibliában. Tehát személyválogató? NEM! Csak szuverén...

Róm 9,20-21
"Ugyan ki vagy te, ember, hogy perbe szállsz az Istennel? Mondhatja-e alkotójának az alkotás: "Miért formáltál engem ilyenre?"   
Nincs-e hatalma a fazekasnak az agyagon, hogy ugyanabból az agyagból az egyik edényt díszessé, a másikat pedig közönségessé formálja?"

Szeretettel,
Antee

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

kövecske

• Vendég
« Válasz #70 Dátum: 2008 Március 13, 00:58:55 »
Kedves Mária!

Sok igehirdetésben hallottam már azt, hogy a Jn 3,16-ban benne ban a Biblia "dióhéjban"...azaz...a Biblia eszmei mondanivalója:
Jn 3,16
Mert úgy szerette Isten a világot, hogy egyszülött Fiát adta, hogy aki hisz őbenne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

Tehát egyértelműen ezért jött Jézus, hogy örök éltet adjon... és ez nem a testem, hanem a lelkem/szellemem állapotától függ. Attól, hogy Jézus Krisztus áldozatos haláláért - aki a bűneim miatt függött a keresztfán - bocsánatot kapjak bűneimre. (és ahogy Ádám írta, jobb csonkán, félszemmel bemenni...stb.)

Lk 19,10
Mert az Emberfia azért jött, hogy megkeresse és megtartsa az elveszettet."

ezt már írtam előbbi hozzászólásomban is, de nem vetted figyelmbe... :08:

Tehát aki elveszett állapotban van bűnei miatt...

És nem olvasom sehol, hogy "azért jött, hogy mindenkit meggyógyítson... vagy azt, hogy "úgy szerette a világot, hogy mindenkinek testi gyógyítást hozott"...

Mert az Isten tökéletes akarata ez:
1Tim 2,4
...aki azt akarja, hogy minden ember üdvözüljön, és eljusson az igazság megismerésére.
2Pét 3,9
...mert nem azt akarja, hogy némelyek elvesszenek, hanem azt, hogy mindenki megtérjen.

Nos... ez Isten tökéletes akarata... ezekről olvasok...
De olyan Igét, ami azt akarná, hogy minden ember meggyógyuljon, olyat nem találtam sehol a Bibliában!

Ennek hiszek... ez tartom tiszta, igei tanításnak.

Persze egy szóval sem mondom azt, hogy Jézus nem gyógyít ma is... szeretett, drága, áldott emlékezetű Nagypapámat 3.infarktus után, amikor a prof kijelentette, hogy nem éri el a reggelt, meggyógyította... még ezután 4x365 reggelt élt meg... :2smitten:

Csak nem jelentem ki kategórikusan, hogy mindenkinek meg kell gyógyulnia, különben baj van a hitével... vagy mit tudom én mivel... nem az én jogom ezt megitélni...

Ez az én véleményem, ez az én hitem... ezt kifejtettem, és többé nem kivánok ehhez a témához hozzászólni!

Isten legyen a mi világosságunk!

Szeretettel:
kövecske

yeva

• Vendég
« Válasz #71 Dátum: 2008 Március 13, 07:37:20 »
Jézus mondja:

Lk 5,32
Nem azért jöttem, hogy az igazakat hívjam, hanem a bűnösöket megtérésre."
Jn 12,47

mert nem azért jöttem, hogy elítéljem a világot, hanem azért, hogy megmentsem.
Jel 3,19

Akit én szeretek, megfeddem és megfenyítem: igyekezz tehát, és térj meg!
Zsid 12,6

mert akit szeret az Úr, azt megfenyíti, és megostoroz mindenkit, akit fiává fogad."

Zsid 12,7
Szenvedjétek el a fenyítést, hiszen úgy bánik veletek az Isten, mint fiaival. Hát milyen fiú az, akit nem fenyít az apja?

Zsid 12,8
Ha pedig fenyítés nélkül maradtok, amelyben mindenki részesül, fattyak vagytok, nem pedig fiak.

Zsid 12,9
Azután: testi apáink fenyítettek minket, és tiszteletben tartottuk őket, nem kell-e sokkal inkább engedelmeskednünk a lelkek Atyjának, hogy éljünk?

Zsid 12,10
Mert ők rövid ideig, a saját elgondolásuk szerint fenyítettek, ő pedig javunkra teszi ezt, hogy szentségében részesüljünk.

Zsid 12,11
Pillanatnyilag ugyan semmiféle fenyítés nem látszik örvendetesnek, hanem keservesnek, később azonban az igazság békességes gyümölcsét hozza azoknak, akik megedződtek általa.

No comment.

Nem elérhető E.Edit

• Testvérünk
  • *
« Válasz #72 Dátum: 2008 Március 13, 09:05:08 »
Ebben a temaban teljesen ugyanaz a meglatasom mint Anteenak es kovecskenek.Yeva pedig roviden es tomoren megfogalmazta.Adam is nagyon jol kifejtette a LENYEGET!
A satannak egyik nagyon eredmenyes taktikaja a megosztas abszolut nem lenyegretoro kerdesekben.
Vigyazzunk ra,hogy koztunk ez ne sikeruljon neki.
Edit.
"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b

maria

• Vendég
« Válasz #73 Dátum: 2008 Március 13, 10:03:28 »
Legyen néktek a ti hittek szerint!

Ádám! Köszönöm! Jól megfogalmaztad. Igen, ezzel egyetértek!

Soha nem kételekedtem Isten szuverinításában. Egy kereszténynek fel kell növekedni és nem maradhat csecsemő! Isten nem szolgál ki bennünket folytonosan, hanem meg kell állnunk az Ő akaratában! Mi az Ő akarata, azt az Ige megmondja. Csupán borzasztó látni sokak megkötözöttségét a gyógyulással kapcsolatban. Még Igéket is keresnek a maguk igazára, kiragadva a szövegkörnyezetéből. Meg is magyarázzák, hogy nekik mennyire igazuk van. De ha nem kell a Ige a gyógyulásról, hogy felnyiljon a szemetek, akkor a port is le kell verni a lábunkról. Odébb kell állni. Abba kell hagyni. Ez is Jézus szavai. Igét bárki bármire elő tud hozni. Én bizony azt fogom hírdetni még egy haldoklónak is, hogy van reménye a felépülésére, mert Jézus akaratában ez van. Az más kérdés, hogy ő inkább megakar halni! Hát legyen. Csupán az a döbbenet, akkor minek az orvoshoz járni, ha egyszer Isten nem akar gyógyulást hozni? Ellene menni Isten akaratának? Isten nem akarja megadni, de azért elmegy, hátha mégis meggyógyul?! Vagy inkább az orvosban mint Istenben jobban megbízni? Hát furcsa dolog és gondolkodás mód. Tudom most az jön, hogy az orvost Isten azért rendelte, hogy gyógyítson. Hát Istennek kell egy ember a munkájához? Ugye mindent meg lehet magyarázni! Nem szeretném győzködni se kövecskét, sem yevát, se Editet, sem Antit semmiről. Én csupán leírtam amiben én hiszek az Ige alapján! Anti! Ez is Igei és tiszta tanítás a gyógyulásról!

Azért szeretném kihangsúlyozni kedves testvérek! Számomra a legfontosabb az ÚJJÁSZÜLETÉS!!!! Aki ismer az tudja. Az Igéitek ellenére is. Nem a gyógyulást tartom a legfontosabbnak, még ha ti így gondoljátok, annak ellenére is. Látom erre felé terelgettetek. Ellenben ismerem Isten akaratát a gyógyulás területén is. Nem fogok mást hírdetni, mert ti másképpen tudjátok. Jól legyen dolgotok és lássatok Isten akaratában a gyógyulás területén is! Nagyon elzárkóztatok ezen a területen! Sajnálom. Erről hallottatok éveken keresztül, így nem csoda, hogy abban hisztek! De a karizmatikusokat nagyon megvetitek ezen a területen, és vannak akik azt állítjál, hogy fertőzik a hamis tannal. Szerintetek melyik a hamis? Hát ítélje meg Isten! Ti ugysem tudjátok.

Nem elérhető éci

• Testvérünk
  • *
« Válasz #74 Dátum: 2008 Március 13, 10:51:07 »
Bocsánat,nem volt szándékomban kavarodást okozni,de én ebben hiszek amit leirtam ,szabad akaratunk van,mindenki azt hisz amit akar .Ha valaki szenvedni akar hát tegye azt ,de ez nincs leirva hogy betegen kell leélni az életünket.Isten megváltott a törvény átka alól minden embert, amikor  betegen születik meg valaki az nem Isten akarata, az a sátán müve,de ha már igy is van Ő a legjobbat hozza ki abból is,Mi a törvény átka?-betegség,szegénység...Gal3,13-14. 29.olvassátok el nem irom le,de vissza lehet menni a 5 Mózes 28,1-14,nem egy helyen van leirva, hogy megkaptuk a gyógyulást is,csak meg kell tanulnunk elvenni,adni csak nyitott tenyérbe lehet.Tehát Isten nem válogatja meg, hogy kit gyógyit meg ,csakis rajtunk mulik ,hogy elvesszük a gyógyulást vagy szenvedünk a betegségeinktől. 
Ésaiás53,4-5...fájdalmainkat hordozá...és az Ő sebeivel gyógyulánk meg.Máté 9,22 ...a te hited megtartott téged.....
kell e a hitünk a gyógyuláshoz?...és meggyógyult az asszony abban az órában.
Máté 9 ,29...legyen néktek a ti hitetek szerint.Jézus mais ugyanaz aki tegnap volt szabad akaratot ad mindenki számára,itt a példa .Máté8,17...betegségeinket Ő viselte,és fájdalmainkat hordozá. ,... én hiszem és cselekszem az Igét,nem elég csak olvasni megis kell cselekedni Máté 7,21......hanem aki cselekszi az én Mennyei Atyám akaratát. 
Mindenek előtt ami a legfontosabb a szeretet ,ami a törvény betöltését jelenti ebben kell jobbá válnunk  .

Szeretettel Éci :017: :028: mindenkinek! :ima06: :kereszt02: