Szerző Téma: Gyógyulásról-betegségről  (Megtekintve 79073 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Gyógyulásról-betegségről
« Válasz #90 Dátum: 2008 Március 13, 23:36:30 »
Kedves Anti nem tényleg nem szeretnék vitát ,de van ige több helyen is, a két vak sazemének megnyilásaMáté  9,28 ...Jézus:Hiszitek-é,hogy én azt megcselekedhetem ˙(ha hiszitek).Mondának néki:Igen Uram...29 Akkor  illeté meg az ő szemeiket mondván:Legyen a ti hitetek szerint (mi szerint),következő Márk 5,34... (a vérfolyásos asszony )...olvasd el,Márk10,52...Eredj el,a te hited megtartott téged...
Éci

Kedves Éci!  :088:

Ismerem ezeket a történeteket. De mi van azokkal az esetekkel, amiket nem a hit gyógyított meg?
A halott nemigazán tud bármiben is hinni ( Lázár, Özvegy lánya, Százados szolgája, Az ablakból leesett Eutikhosz ). Vannak olyan esetek is, mikor a hitnek nyomát se látjuk.

  • sorvadt kezű ember
  • meggörnyedt asszony
  • vízkóros ember
  • Péter anyósa

Ezeket a példákat azért hoztam fel, mert nem feltétlen a "fene nagy hitünkre" van szükség.
Isten nem csupán a hitünk ellenében gyógyít! Ő nem egy vidámparki játéklovacska, hogy a megfelelő pénzzel adagolva elkezd le-fel mozogni ( egyhangúan cselekedni).

Szeretettel,
Antee
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

kövecske

  • Vendég
Re: Gyógyulásról-betegségről
« Válasz #91 Dátum: 2008 Március 13, 23:47:32 »
Drága GLD46!  :2smitten:

Köszike a bizonyságtételed... :2angel:

És itt a példa, amikor Isten szuverén módon cselekszik... amikor még nem is volt hited, akkor gyógyította meg a kislányod... és nem a hiteden múlott...

Szeretetből, kegyelemből cselekedett...  :2smitten:

Áldjon az Úr - Családostúl! :037:


Szeretettel:
kövecske






Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re: Gyógyulásról-betegségről
« Válasz #92 Dátum: 2008 Március 14, 06:56:53 »
Látni kell, hogy Istennek nincs szüksége a hitünkre, hogy meggyógyítson. Az más dolog, hogy meg akar tanítani arra, hogy hit által nyerhetjük el az ígéreteket.
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Magda

  • Vendég
Re: Gyógyulásról-betegségről
« Válasz #93 Dátum: 2008 Március 14, 07:22:27 »
 :D

Látni kell, hogy Istennek nincs szüksége a hitünkre, hogy meggyógyítson. Az más dolog, hogy meg akar tanítani arra, hogy hit által nyerhetjük el az ígéreteket.

Egyet értek

DE

Csak a BENNE hívő lehet VELE kapcsolatban


 :084:

Nem elérhető E.Edit

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1427
Re: Gyógyulásról-betegségről
« Válasz #94 Dátum: 2008 Március 14, 08:17:49 »
Idézet
Mielőtt tévtanítónak ítélsz, valójában gondolkozz el a mondat értelmén.

Kedves Anti!  :05:


Semmi tévtanítást nem olvastam a hozzászólásaidban. Ellenkezőleg, azt látom, hogy fiatal korod ellenére, Isten bölcsességgel áldott meg.  :05:
Azt kívánom, hogy a Szentlélek legyen a Te tanítód, adjon neked világosságot, és bölcsességet továbbra is.  :2smitten:

Róm. 14,22
Te néked hited van: tartsd meg magadban Isten előtt. Boldog, a ki nem kárhoztatja magát abban, a mit helyesel.


Szeretettel:
yeva

Kedves Antee!
Teljesen egyforman gondolkozom ezen a teren Yevaval es csak batoritni szeretnelek ujra es ujra az altala irt igevel.
Azonkivul jusson eszedbe amit irtam neked nem is olyan regen priviben. :afro:
Isten aldasat kivanom eletedre tovabbra is es kitartast,hogy megharcold a hitnek szep harcat.A jutalmad mar elvan keszitve,ebben biztos legy. :106: :066:
Szeretettel
Edit.
"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b

Nem elérhető E.Edit

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1427
Re: Gyógyulásról-betegségről
« Válasz #95 Dátum: 2008 Március 14, 09:00:43 »
MIERT VAN ANNYIFELE FELEKEZET?-teszik fel sokan a kerdest.
Hat azert mert emberek kiragadnak egy-egy bizonyos dolgot a Bibliabol es arra helyezik a hangsulyt.Sajnos!
A Biblia egeszeben igaz,ugy ahogy van.Sem tobbel sem kevesebbel.
A lenyeget kell szemelott tartsuk:Isten elkuldte az O Fiat,hogy megvaltson bennunket buneinkbol es orok eletunk lehessen.Krisztus vallalta az aldozatibarany szerepet,kereszthalalt halt,hogy nekunk szabad utunk legyen az Atyahoz.Sot,Isten ennel tobbet is tett,feltamasztotta OT a halalbol,igy nekunk egy elo Krisztusunk van,ezzel egyutt remenysegunk(hitunk),hogy bennunket is fel fog tamasztani majd"azon" a napon.Mindannyian akik ezt hisszuk es valljuk-orok eletunk van.
Testverek,jon a Husvet,amikor pont erre emlekezunk.
Ne a nezetbeli kulonbsegeken legyen a hangsuly,hanem oruljunk egyutt a mi feltamadott Krisztusunknak( :043:)es annak,hogy Isten gyermekei vagyunk.
Egeszsegesen vagy betegen?Nem szamit.Csak dicserjuk Ot szuntelen.Semmi nem tortenhet velunk az O tudta nelkul,meg a betegseg sem.En kerhetem a gyogyulasom,de aztan bizzam oda,hogy az legyen meg az eletemben amit O akar.Ami eppen a javamat szolgalja.Ha O ugy latja jonak,hogy betegseget kell hordoznom,hat ugy legyen.Egesz addig amig ugy akarja.Ha eletem soran meggyogyit-dicsoseg erte Neki.Ha halalomig?-dicsoseg erte Neki!
Eleg sok betegseget hordozok magamban-mint Magda-ugyhogy nem a levegobe beszelek.Azonkivul kijelentem,hogy igencsak aldasomra volt egynehany nyavalyam.Sot a jovomet is pozitivan befolyasolta ez a fajta korlat.Halat adok Istennek,hogy megengedte ezeket az eletemben.Idobe telt amig idaig eljutottam,hogy igy lassam a dolgokat,de halat adok,hogy ezeket megertettem.Teljes bekesseg van efelol a szivemben,marpedig a satan sokmindent ad de bekesseget azt nem :nem:
Az Ur Jezus azt mondta:ezen a vilagon sok nyomorusagunk lesz,de bizzunk,mert O legyozte a vilagot.Ne feljunk mert velunk van minden napon e vilag vegezeteig.
Hat kell akkor ennel tobb?

Szeretettel
Edit.
"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b

Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re: Gyógyulásról-betegségről
« Válasz #96 Dátum: 2008 Március 14, 09:36:42 »
Kedves Testvérek - arra szeretnék kérni mindenkit, tanulmányozzuk az igét. Aki a református igeolvasó kalauz szerint halad, gondolom rendesen felöltözött ma és a fegyverei is mások, mint a világé. Naámán történetét szeretném kicsit átfutni. Istennek megvannak a szolgái - ilyen a betegség is - mikor meg akarja mutatni magát. Azt is mondta a mennybemenetele előtt, elmegy és nem látjuk őt többé, csak mikor majd visszajön (szóval álmunkban sem). A Szentlélek által láthatjuk őt - az igén keresztül. A lelki ajándékok között is különbségek vannak, de ugyanaz a lélek.
Naámán - Sziria második embere - leprás, de elhiszi a zsidó kislánynak, hogy Izrael Istene meg tudja gyógyítani őt. El is indul - és a maga gondolatai szerint Izrael királyához megy először, mert neki ez lenne természetes. Onnan mégis hajlandó átkocsikázni Elizeus házához - ahol kap egy üzenetet: 2Kir.5.10 - Menj el és fürödj meg hétszer a Jordánban és megújul a te tested és megtisztulsz. (2 igéret)
Naámánnak teljesen határozott elképzelése volt a gyógyításáról, bár a királyi palotától már eljött.
A 11-12 verseket szedjük pontokba.  A versek így szólnak: Akkor megharaguvék Naámán és elment és így szólt. Imé, ÉN AZT GONDOLTAM!!!!   1./ hogy kijön hozzám (Elizeus ki sem ment) 2./ Előáll (ide elém) 3./ Segítségül hívja az Úrnak, az ő Istenének nevét  4./ kezével megilleti a beteg helyeket (a lepráit) 5./ úgy gyógyítja meg  kiütést.  A Jordánban való megmerítkezésre pedig.  6./ Damaszkusz folvizeti jobbak és a végén mégis van egy kérdés is, nem csak kijelentései - 7./ Nem fürödhetnék meg abban?
A mi gondolataink körülbelül ilyenek - engedelmességünk is. Mindent tudni akarunk. Naámánnak nem csak a leprája gyógyult meg, hanem megtisztult (ugye a Rimmon templomával máris baja van). Nincs boldogság lelki tisztaság nélkül. Nem lehet felhúzni a fehér ruhát a leprára. A magunk rongyai hiába takarják a leprát - alul mégis ott van. Azt tanácsolom - mindenki tegye le a saját gondolatát alázatban az Urunk kezébe, megvallva annak hiábavaló szintjét. Mi többre, jobbra vágyunk - mint a mi szintünk, nem?
szeretettel Sándor
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

Nem elérhető E.Edit

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1427
Re: Gyógyulásról-betegségről
« Válasz #97 Dátum: 2008 Március 14, 09:43:03 »
De igen,Sandor :igen:-tobbre  :afro:
"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b

Nem elérhető éci

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 106
Re: Gyógyulásról-betegségről
« Válasz #98 Dátum: 2008 Március 14, 10:06:44 »
Jézus tanitása a hit imájáról.
Márk 11,22-24
És jézus felelvén monda nékik:legyen hitetek Istenben.....ha valaki azt mondja ennek a hegynek...(mi a hegy?)a hegy a probléma  bármilyen (azt mondja szólj a hegyhez) .....és szivében nem kételkedik (szivből jöjjön),hanem hiszi,hogy amit mond megtörténik,meglesz néki, amit mondott.

24,Azért mondom néktek:Amit csak kivántok,amikor imátkoztok "higgyétek",hogy megkaptátok,és meglesz az néktek.

amit csak kivántok ,mi az amit kivánhatsz?bármit,amit csak szeretnél ,Isten annak örül ha téged boldognak és egészségesnek lát,mert Ő ,már odaadta neked mindezt csak el kell venned,ezért tanit meg rá az Ige.
Máté7,11....mennyivel ád a ti mennyei Atyátok jókat azoknak,akik kérnek tőlle?!

Drága Anti legyen neked a te hited szerint!
Áldjon az Úr.

Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re: Gyógyulásról-betegségről
« Válasz #99 Dátum: 2008 Március 14, 10:10:27 »
Kedves Éci,

Kérlek pontosan értelmezd az igét és ne tegyél hozzá olyat, ami nincs ott.
szeretettel Sándor
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

Nem elérhető GLD46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 263
Re: Gyógyulásról-betegségről
« Válasz #100 Dátum: 2008 Március 14, 10:17:32 »
Kedves Edit és Sándor!

Hálát adok a mi Urunknak, Jézus Krisztusnak a  bölcsességetekért.

Köszönöm, hogy leírtátok mindazokat, amit Isten a szívetekre helyezett, :2angel: hiszen mindannyian épülhetünk belőle.

Sok szeretet minden Tesónak  :2smitten: :GLD46




Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Gyógyulásról-betegségről
« Válasz #101 Dátum: 2008 Március 14, 10:52:46 »
Kedves Edit!  :05:

Nagyon szépen köszönöm a bátorításodat. :05:
Örömmel olvastam a bizonyságodat is. Igen, én is így hiszem, hogy a betegséget is felhasználja az Úr épülésünkre, fegyelmezésünkre!

Az Úr áldjon meg!

Szeretettel,
Antee

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Gyógyulásról-betegségről
« Válasz #102 Dátum: 2008 Március 14, 10:54:04 »
Kedves Sándor.  :088:

Nem is gondolkoztam még el ennyire a leprás Naámán történetén. Örülök, hogy megosztottad velünk, számomra áldás volt!
Az ÚR áldjon meg!

Szeretettel,
Antee
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető éci

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 106
Re: Gyógyulásról-betegségről
« Válasz #103 Dátum: 2008 Március 14, 11:05:57 »
Kedves Sándor az Igét a bibliából irtam ki pontosan ahogy le van irva,kérlek nézz utánna.Szeretettel Éci

Magda

  • Vendég
Re: Gyógyulásról-betegségről
« Válasz #104 Dátum: 2008 Március 14, 11:07:11 »
 :(

Jézus tanitása a hit imájáról.
Márk 11,22-24
És jézus felelvén monda nékik:legyen hitetek Istenben.....ha valaki azt mondja ennek a hegynek...(mi a hegy?)a hegy a probléma  bármilyen (azt mondja szólj a hegyhez) .....és szivében nem kételkedik (szivből jöjjön),hanem hiszi,hogy amit mond megtörténik,meglesz néki, amit mondott.

24,Azért mondom néktek:Amit csak kivántok,amikor imátkoztok "higgyétek",hogy megkaptátok,és meglesz az néktek.

amit csak kivántok ,mi az amit kivánhatsz?bármit,amit csak szeretnél ,Isten annak örül ha téged boldognak és egészségesnek lát,mert Ő ,már odaadta neked mindezt csak el kell venned,ezért tanit meg rá az Ige.
Máté7,11....mennyivel ád a ti mennyei Atyátok jókat azoknak,akik kérnek tőlle?!

Drága Anti legyen neked a te hited szerint!
Áldjon az Úr.


Bizony megkapjátok, de kitől?

Kedves Éci, Mária és még akik a gyógyulás Istenét imádjátok, kedvesek vagytok nekem, ezért írok.

Amikor Dánielt és a társait  kényszeríteni akarták, életüket veszélyeztető fenyegetéssel   :( arra , hogy más Istent imádjanak, mint

ÁBRAHÁM, IZSÁK és JÁKOB ISTENÉT  :D

Akkor ők mit mondtak?  :D

Akit az Úr Jézus Krisztus megváltott, azoknak az Istene is Ábrahám, Izsák és Jákob Istene.

Nekünk is azt kell mondani amit ők mondtak.  :D

Aki tényleg meg akarja ismerni Isten igazságát, az nem hajtogatja, mint egy verkli, a gyógyulást, mert azt már mindenki megkapta, akár látszik, akár nem.

Hanem ebben is keresi Isten igazságát.

Mert nekem nagyon sok módón mutatte meg magát Isten a különböző próbákban, és az ismeretem abból ered, a VELE  való járásból, mert a Szent Szellem vezet el minden igazságra, és ez próbákon keresztül történi.

Kinek-kinek mi a próba, a magasugrónak nem ugyan azt a magasságot teszik fel, mint a kezdőnek.

Legnehezebb megszabadulni azoktól a szellemi lényektől, akik a megtérésünk előtt jó cselekedetekben nyilvánultak meg, bizony ezeket nem ítéljük kárnak és szenétnek, pedig a halott nem hoz magával semmit,

ha

 feltámadtatok Krisztussal az odafenn valókat keressétek


 :084: