Szerző Téma: Gyógyulásról-betegségről  (Megtekintve 78866 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

maria

  • Vendég
Re: Gyógyulásról-betegségről
« Válasz #30 Dátum: 2008 Február 15, 14:05:08 »
Nézzük mi történik:

“És kinyújtván kezét, megilleté őt Jézus, mondván: Akarom, tisztulj meg. És azonnal eltisztult annak poklossága. És monda néki Jézus: Meglásd, senkinek se szólj. Hanem eredj, mutasd meg magadat a papnak, és vidd fel az ajándékot, amelyet Mózes rendelt, bizonyságul nékik.” Máté 8:3-4

Amikor te mondod az Úrnak, akarod? Jézus válasza: - Akarom! Hajlandó vagyok rá! Meghaltam érted, bevégeztem. Ezt az embert sok éve nem érintette meg senki. Vajon mit jelentett ez neki? Jézus megérintette és azonnal meggyógyult. És monda néki Jézus: Meglásd, senkinek se szólj. Vajon miért mondhatta ezt? Titokban kellett tartania ameddig a pap nem minősítette gyógyultnak. Nem volt elég Jézus szava neki? Valószínű nem. Sokszor előfordult, hogy meggyógyult a beteg és amikor a hitetlenek közé került, akkor azok beszéde ismét a kételkedésbe sodorta, majd újra beteg lett. A sátán győzött felette. Jézus tudta, hogy ennek az embernek valamiért szüksége volt arra, hogy előbb a paptól hallja, hogy meggyógyult. A kiközösítést is megszüntesse a pap a törvények szerint. Neki pedig ajándékul kellett vinnie két galambot. 3 Mózes 14 -nél olvashatsz róla részletesen. Isten azt akarja, gyógyulj meg. Az Ő akarata a gyógyulás. Ez már megvan a számodra. Jézus bevégezte a Golgotán.

Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re: Gyógyulásról-betegségről
« Válasz #31 Dátum: 2008 Február 15, 14:08:49 »
Kedves Mária
Ez a történet tényleg így volt. Teljesen világos - mindenki tudta, leprás embert nem tud meggyógyítani ember, Naámán azt hitte, de Izraelben senki. Ennek az embernek nem állt útjába semmi - ugyanúgy Bartimeusnál ugyanezt látjuk, pedig ott a tanítványok akarják elhallgattatni. Jézus a sokaság előtt egy Messiási jelt tesz, és a leprás is - ha akarod, megtisztíthatsz engem. Ha megtisztitasz, tiszta leszek. Minden mozzanatában világos a történet.

Azt egy kicsit máshogy látom, hogy fájdalmak férfia, betegség ismerője - azt inkább azzal látom összefüggésben, hogy a bűneset óta az. Aki vétkezik ellene, erőszakot tesz az ő lelkén, aki a bűnt szereti, szereti a halált. De ez inkább a kegyelem lelki kategóriája szerintem - de nem fogunk ezen összekapni, szóval szerintem. Az lenne jó, ha összehasonlítások lennének és nem vita. Így látom én - úgy látod te - és megyünk tovább. Mindenkinek hasznára lesz, ha haladni tudunk.
szeretettel Sándor
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re: Gyógyulásról-betegségről
« Válasz #32 Dátum: 2008 Február 15, 14:16:14 »
Kedves Mária

Nincs kérdésem sok gyógyítással kapcsolatban, teljesen értem. Igazán nekem azok a történetek nem érthetők - hogy miért gyógyít titokban és ne is mondják el. Amikor a szombat napot teszi helyre, vagy Messiási jeleket tesz - azokat értem. Amik négyszemközt zajlanak.
szeretettel Sándor
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

maria

  • Vendég
Re: Gyógyulásról-betegségről
« Válasz #33 Dátum: 2008 Február 15, 14:19:05 »
A következő a százados hite:

“Mikor pedig beméne Jézus Kapernaumba, egy százados méne hozzá, kérvén õt, És ezt mondván: Uram, az én szolgám otthon gutaütötten fekszik, és nagy kínokat szenved.” Máté 8:5-6

Nézzük meg Lukács mit ír és vessük össze Mátéval.

“Az pedig, mikor hallott Jézus felõl, hozzá küldé a zsidók véneit, kérvén Õt, hogy jõjjön el és gyógyítsa meg az õ szolgáját.” Luk. 7:3

A százados nagyon szerette a szolgáját, hiszen azt akarta, hogy meggyógyuljon. Ott volt a hatalmas isteni szeretet benne, mert a gyógyulását akarta. A zsidók igen jó embernek tartották. Istenfélő ember volt. Teli volt írgalommal. Száz katona vezetője volt ez a százados és volt hatalma. Sőt, méltónak találtatott a zsidók körében, mert zsinagógát építtetett nekik, és szerette a zsidó népet. Ez a százados a rómaikat képviselte, és azok szolgálatában volt. A zsidók felett uralkodtak. Nagy beteg volt az egyik szolgája. Hallott Jézusról és odaküldetett a zsidó véneket a Lukács evangélium szerint. Itt pedig azt olvassuk, hogy ő maga ment Jézushoz. Akkor most ellentmondanak egymásnak? Nem. Akkor mi a magyarázat?

Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re: Gyógyulásról-betegségről
« Válasz #34 Dátum: 2008 Február 15, 14:24:57 »
Kedves Mária,

Nem, nincs ellentmondás - ennek a századosnak volt hite, a tömeg mégsem látta, hogy meggyógyult. Ott nézelődtek, hallották ezt a párbeszédet - de nem látták. A százados elindult - a többiek pedig azt is gondolhatták - majd meglátjuk, vagy sohasem tudjuk meg. Nem látták a gyógyítást. A százados hitét látták.
A kananeusi asszonynál ugyanez a helyzet - azt hiszik, jól megalázta - de nem tudják, hogy közben az a lány meggyógyult.
szeretettel Sándor
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

maria

  • Vendég
Re: Gyógyulásról-betegségről
« Válasz #35 Dátum: 2008 Február 15, 14:29:01 »
Sándor! Nem erre gondoltam. Nézd meg, az egyiknél a százados megy oda, míg a másiknál kik? Nincs ennek ellenére sem ellent mondás. De mi a magyarázata?

Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re: Gyógyulásról-betegségről
« Válasz #36 Dátum: 2008 Február 15, 14:41:22 »
Kedves Mária,

Nem ellened harcolok, remélem ebben biztos vagy. Egy dolog zavart egy kicsit - egyszer megnéztem a 700 Club adását és nagy csinnadratta volt és nagy hókusz-pókusz, fényoszlopok meg minden, klasszikus amerikai giccsdiszlet. Ott voltam meglőve - hogy volt egy igeszakasz, teljesen biblikusnak találtam - és utána jöttek a gyógyítások nagyon harsány ordítozásokkal a mikrofonba. Belül nem köszönt vissza. Olyan rossz érzés volt nézni, mi zajlik Jézus nevében.
Azért mondom el, mert vannak szélsőséges esetek és szerintem kell pakolni, mindent a helyére. Akkor azt éreztem, ez nem Jézus. Azt is tudom, nem az érzések számítanak, éppen ezért írtam a kegyelem sorozatot. Tényleg az lenne jó - ha világosságunk lenne. Alázatban vagyok hidd el.
szeretettel Sándor
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

maria

  • Vendég
Re: Gyógyulásról-betegségről
« Válasz #37 Dátum: 2008 Február 15, 15:17:35 »
Sándor: "Nem ellened harcolok, remélem ebben biztos vagy."

Sándor! Eszembe sem jutott. Ha valamiben eszmecserélünk, nem jelenti azt, hogy ellenem harcoló lennél.
 :01:

maria

  • Vendég
Re: Gyógyulásról-betegségről
« Válasz #38 Dátum: 2008 Február 15, 15:22:17 »
“És Jézus a főember házához érvén, látván a sípolókat és a tolongó sokaságot, Monda nékik: Menjetek el innen, mert a leányzó nem halt meg, hanem aluszik. És kinevették Őt. Mikor pedig a sokaság eltávolíttaték, bemenvén, megfogá annak kezét, és a leányzó felkelt. És elterjede ez a hír abban az egész tartományban.” Máté 9:23-26

Milyen furcsa egy szituáció ez. Sipákolnak a kislány halála miatt, de mond valamit Jézus és elkezdnek nevetni rajta. Kiküldte az Úr a gúnyolódó, hitetleneket. A kislány pedig feltámadt. Volt ennek a lánykának valamire is hite? Nem, hiszen halott volt. Egy halottnak pedig nincs hite. Az apának viszont annál nagyobb, hiszen ő ment Jézushoz, hogy támassza föl a lányát. 

Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re: Gyógyulásról-betegségről
« Válasz #39 Dátum: 2008 Február 15, 15:30:39 »
Kedves Mária,

Ez a történet is úgy zajlik, kiküld mindenkit. Az apa gyógyítani hívta, nem támasztani. Nevetnek rajta - mégsem hívja be őket, hogy idenézzetek ti nevetgélők. Nem akárki van ám itt, kapj már észbe. Hanem kiküld mindenkit. Neki a kislány fontos. Nincs semmi mondanivalója. Mindegy neki, hogy beteg, vagy halott.
Nem az a kérdés, hogy Jézus gyógyit-e, hanem az, hogy hogyan. A 700-as klubbal bajom van, lehet, hogy indokolatlan - csak a bibliám ami biztos.
szeretettel Sándor
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

maria

  • Vendég
Re: Gyógyulásról-betegségről
« Válasz #40 Dátum: 2008 Február 15, 15:32:17 »
Sándor: Igazán nekem azok a történetek nem érthetők - hogy miért gyógyít titokban és ne is mondják el.

Előszöris, mert a hitetlenek letudják rombolni a hitet a gyógyultban is. A másik meg az, hogy szembesül az emberek és a farizeusok gyalázatával. Nem biztos, hogy eltudja hordozni a félelem miatt. Mivel Jézus ismeri a szíveket, tudja kinek kellett mondania, hogy ne szóljon senkinek. Ezt sem mondta mindenkinek, hogy ne szóljon, csak egyes esetekben. Példát is tudok erre. Amikor a születésétől sánta férfi meggyógyult és a szülei kérdezték, mennyire féltek a farizeusoktól, hiszen inkább hárították, hogy elég felnőtt már a fiúk, kérdezzék meg őt. Tehát a farizeusoktől való félelem miatt nem merték bevállalni a fiúk gyógyulását. Féltek, hogy kiközösítik őket a templomból. Nézd meg Jézust is mennyire megalázták sokszor a gyógyításnál. Akkor képzeld el, hogy egy hitben gyenge, hogyan merné felvállani. Volt aki hebrencskedett és annak ellenére mégis elmondta.

Így már érthető?

maria

  • Vendég
Re: Gyógyulásról-betegségről
« Válasz #41 Dátum: 2008 Február 15, 15:36:35 »
Sándor! A 700 Clubbal semmi baj a gyógyulás terén. A tudomány beszéde van ott működésben és a gyógyítások ajándékai. Bibilikus! Ott inkább a sok politizálással van baj, akárcsak néhány egyházban. Nekünk nem politizáni kell, hanem imádkozni. Szerintem. Mivel az is Isten szolgálata, így ítélje meg inkább Ő helyettem/ tünk!

Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re: Gyógyulásról-betegségről
« Válasz #42 Dátum: 2008 Február 15, 15:43:25 »
Kedves Mária,
Ahogy Te értelmezed a történetet - kicsit máshogy látom, de mindegy abból a szempontból, hogy nincs nagy csinnadratta. Kérjük Isten bölcsességét. Az az érzésem, hogy akit meggyógyított az dicsőitette az Istent és képtelenség lett volna visszahúzni a betegségbe, vakságba, sántaságba, görnyedthátúságba...stb. Én is kicsit átolvasom inkább újra ezeket a történeteket ebből a szempontból, nem volt a fejemben ez a téma reggel, csak úgy jött. Igy pedig nem szeretnék felületesen belemenni.
szeretettel Sándor
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re: Gyógyulásról-betegségről
« Válasz #43 Dátum: 2008 Február 15, 17:38:39 »
Kedves Mária,

Elolvastam most ilyen szemmel mind a két történetet - Apcsel 3 - születésétől fogva sánta, mikor Péter és János a templomkapuban Jézus nevében felszólítja a koldulót, álljon fel - és utána menne be a templomba.
Ott szembesül a sokaság a ténnyel, nem hívják ki őket a gyógyításhoz, hogy lássák.
A Ján9. ben a születése óta vak - amire a tanítványok is rákérdeznek, ki vétkezett - ez-é, vagy a szülei - Jézus azt mondja, hogy a gyógyítása szempontjából nem ez a kérdés, hanem hogy nyilvánvalókká legyenek benne az Isten dolgai. Ennek a vaknak egy érdekes története kezdődik - a porból teremt neki szemet Jézus, és kéri, menjen el - mosakodjék meg a Siloám tavában. Ez a tanítványok előtt. A vak pedig elmegy - és ott megjön a látása. Teljes magányában. Gyógyultan jön vissza és nem akarják elhinni - meg is kérdezik tőle - Ő-e az. El is mondatják vele a történetet - és kérdezik, hol van aki ezt tette - de Jézus nem akar előállni. Szóval ez az a rész, amiről beszélek. Jézus - valahogy ez jellemző a leginkább rá. Ez a lélek - aki nem harsány. Persze a szülei - ahogy írtad, be.....nak mert a farizeusok nem akarnak hinni még a szemüknek sem - annyira nagy hívők, viszont a szülők nem akarják, hogy kizárják őket a zsinagógából. A vakot, a legnagyobb stressz és indulat sem zökkenti ki, sőt - úgy beszól nekik, hogy nem tudom, ti mit hisztek, de én vak voltam most pedig látok. Az egyszer-egyet mondja el nekik - csak ez magas.
A vak még nem is tudja - ki az. Ezután fog találkozni Jézussal, ahol egy szép vallomást is tesz. Nem  szemének örül, hanem - Hiszem, hogy az Isten Fia vagy - és imádá őt.
Nekem a két történet egy egész más lelkületű Jézust mutat - mint a harsány showműsorok. Valahogy nem a gyógyítás ténye a kérdés, hanem a lélek. Lehet, hogy előítéletem van - csak az igei történetek alapján nem azt a Jézust, azt a lelket látom.
szeretettel Sándor
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

maria

  • Vendég
Re: Gyógyulásról-betegségről
« Válasz #44 Dátum: 2008 Február 15, 18:41:47 »
Sánodr: Ott szembesül a sokaság a ténnyel, nem hívják ki őket a gyógyításhoz, hogy lássák.

Drága Sándor! Nem látok ebben semmi kivetnivalót, hogy kihívják a gyógyításhoz a betegeket mások előtt, hogy lássák. Tudod miért nem? Mert ez is biblikus és mondok erre is egy Igét, - mert van. Tudod ki hívta ki a beteget a tempolmba, hogy meggyógyít egy pupos idős asszonyt? Maga az Úr Jézus. Sőt, sokan voltak a templomban.

Luk. 13,11-13
És ímé volt ott egy asszony, kiben betegségnek szelleme volt tizennyolc esztendőtől fogva; és meg volt görbedve, és teljességgel nem tudott felegyenesedni. És mikor azt látta Jézus, előszólítá, és monda néki: Asszony, feloldattál a te betegségedből! És reá veté kezeit; és azonnal felegyenesedék, és dicsőíté az Istent.


Ha azt nézzük, hogy showműsor, akkor nézzük meg az Úr gyógyítását is. Jézusnak elég furcsa sajátosságai voltak a gyógyításnál. Ráköpött a nyelvére a némának, a kezét bedugta a süket fülébe, leköpött a földre egy csomó nyálat és abból készített sarat....Engem nem lep meg már semmi a mai gyógyításoknál.

Imádkoznak érte és az Úr végzi a dolgát. Tudod mi sokmindenben nem vagyunk az Ige magaslatán. Nem baj ha te meg másképpen látod mint én. A showműsorok valóban túlkapások, de vajon annak is, aki meggyógyul a halálos betegségéből? Ugye nem? Aki meg úgy szolgál, neki kell megálljon az Úr előtt. Egy biztos, ott is tud Isten gyógyítani és munkálkodni. Ha én olyan beteg lennék, hogy nem tudnák a tolószékből kiszállni, közben meg hallanák arról, hogy YX showműsorral gyógyít, hát a csuda bánná ha közben meg meggyógyulok. Nem? Barthimeust se érdekelte, hogy az emberek leakarták állítani.