Szerző Téma: Re: Pokol  (Megtekintve 37922 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Pokol
« Dátum: 2008 Május 02, 10:55:06 »
Sziasztok!

Lehet ez egy furcsa kérdés, de szerintetek van tűz a pokolban?
Én is majd hozzászólok, de először szeretném, ha a ti meglátásotokat írnátok le.


Szeretettel,
Antee
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Évus

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 544
Re: Pokol
« Válasz #1 Dátum: 2008 Május 02, 13:42:34 »
A múlt héten olvastam a 23 perc a pokolban című könyvet, ami tartalmazza az össze erre vonatkozó ígét is. Rádöbbentett, hogy mennyire fontos még jobban foglakozni a környezetünkben élőkkel, hiszen ha mi nem szólunk nekik mi is vétkesek vagyunk...
Ez egy rémisztő prezentáció erről a témáról: Letter from hell: http://www.youtube.com/watch?v=3ly68m04br0&feature=related
Dicsőség az Úrnak!

Nem elérhető Doke

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re: Pokol
« Válasz #2 Dátum: 2008 Május 02, 14:29:11 »
Itt van magyarul is ha valaki nem értene angolul  :063:


A téma érdekes...
Mindenki előtt adott a hit útja.
Ez a válaszom Évusnak...
Antee....van pokol?
Vagy csak mi emberek találtuk ki saját félelmeink igazolására?
Én előbb ezt a kérdést tenném föl...
Lehet ti ezen már túl vagytok...én még nem :08:

olajág

  • Vendég
Re: Pokol
« Válasz #3 Dátum: 2008 Május 02, 14:35:20 »
Ilyenkor sajnálom nagyon, hogy nem beszélem, és nem értem az angolt.   :04:

   Ami a kérdésedet illeti Antee; őszintén szólva, csak annyit tudok róla, hogy borzasztó lesz. Behatóan nem gondolkoztam el arról, hogy tulajdonképpen valóban lesz-e tűz? (bár a Biblia ír róla). Mt 3,12; Mk 9,43-44).
   De egy biztos, hogy szörnyű hely lesz; egy szörnyű  áldatlan állapot; egy olyan ahol egyfolytában gyötrődni, szenvedni fog az aki odakerül, aki elkárhozik.
   Engem - míg meg nem tértem - rettentett már a kárhozat gyötrelme, félelme; az Isten nélküli áldatlan állapot...
Ezért is értek egyet Évussal. Nagyon kell fájjon ha látom, hogy valaki a széles úton jár, hogy  célegyenesen megy a kárhozat felé. Kötelességem bizonyságot tenni és hívni Jézushoz; mert egyedül csak Nála van a megoldás; csak egyedül Ő képes kihozni, és megmenteni az embert ebből a kárhozatos áldatlan állapotából, ami a bűn egyenes következménye.
   Áldott legyen szent Neve!  :2smitten:

Szeretettel:
olajág

olajág

  • Vendég
Re: Pokol
« Válasz #4 Dátum: 2008 Május 02, 15:16:56 »
Kedves Doke!  :05:

Köszönöm! Együtt írtuk a hozzászólásunk; és most örömmel olvasom, hogy felraktad magyarul.

Kedves Doke!

Igen, van pokol; ami a héber "seol"-nak felel meg. Nagyon sok helyen ír róla a Biblia. Az ÚSZ-ben a legtöbbször az örök gyötrelem helyét jelenti, de jelzi a halál komor és örömtelen oldalát is.
Beidézek néhány igehelyet, ha érdekel olvasd; kérd Isten Szentlelkét, hogy világosítsa meg számodra ezeknek az igéknek az értelmét.
Csel 2-27; Jel 1,18; 6-8; 20,13-14;
A következő helyeken a megváltatlan emberek büntetésének helyéről és módjáról olvashatsz: Mt 18,8-9; Mt 3,12; Mk 9,43-44; Jel 14,10;

Kedves Doke!  :2smitten:

  Az olyan egyszerű és könnyű lenne, ha nem lenne pokol, és nem lenne kárhozat. De VAN. Mint ahogy van üdvösség, úgy van kárhozat. És aki nem üdvözül; aki bűneit megbánva nem ment oda Jézushoz, nem kapott kegyelmet - az az ember elkárhozik. Nem azért mert bűnös - hisz bűneire Jézusban kegyelmet kapott - azért kárhozik el, mert ezt a kegyelmet nem fogadta el. Nem kellett neki ez az áldozatos nagy szeretet, Jézus váltsághalála, ami megmentheti. Nincs több, nincs más lehetőség az üdvösségre, csak ez az egyetlen egy.
  És aki nem tér meg, akinek nem kell Jézus, az az ember elkárhozik, mert nincs más állapot, nincs "arany középút"...
Csak ez a kettő: örök élet, vagy örök kárhozat. Olyan nincs, hogy nekem nem kell egyik sem; sem az üdvösség, sem a kárhozat, "majd csak elleszek úgy magamnak".
  De annyira nagy öröm, olyan nagy boldogság, olyan hála és magasztalás tölthet el bennünket, hogy van KEGYELEM!
És az ÚT, Aki Jézus Krisztus előttünk áll. Ő az ÉLET, oda lehet menni Hozzá, és Ő senkit nem küld el Magától! Mindenkit tárt karokkal örömmel vár, és hív Magához!  :2angel:
  Ma aki az Ő szavát hallja, ne keményítse meg a szívét, menjen bátran! Mindenki úgy mehet hozzá ahogy van!
Ma még tart a kegyelem ideje!
"Ma még lehet, ma még szabad,
Borúlj le a kereszt alatt!"

Szeretettel:
olajág




Nem elérhető szolgáló

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 278
Re: Pokol
« Válasz #5 Dátum: 2008 Május 02, 16:35:24 »
Jel.2o,14
A pokol pedig és a halál vettetének a tűznek tavába. Ez a második halál, a tűznek tava.

Ez a vers utal arra, hogy igenis a pokolban van tűz.
Amikor azt olvassuk, hogy a Pokol és a Halál a tűznek tavába vettetnek, az az egész személyt jelenti. Szellemet, lelket és testet.

SZeretettel,
szolgáló
Dicsérem az Urat, a míg élek; éneklek az én Istenemnek, a míg vagyok.

Nem elérhető Margó

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 154
Re: Pokol
« Válasz #6 Dátum: 2008 Május 02, 16:37:25 »
Nekem az a véleményem, hogy pokol természetesen létezik. Ez nem fizikailag a tüzet jelenti, hanem Istentől elszakadt állapotot, ahol már nincs lehetőség megtérésre és a lélek szenved, gyötrődik  :( :(
"Boldogok, akik házadban laknak, szüntelenül dicsérhetnek Téged!"  Zsolt. 84:5

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Pokol
« Válasz #7 Dátum: 2008 Május 02, 17:00:46 »
Sziasztok! :088:

Örülök a hozzászólásoknak. Személyesen nincs meggyőződésem, hogy van a pokolban tűz vagy sem.
De erősebben hajlok afelé, hogy nincs! A tüzet mint emésztő, égő és szüntelenül vádló lelki gyötrődést értem.
De az is lehet, hogy nem jól gondolom és valóban tűz van ott. Abból is kiindulok, hogy a pokolban levő lelkek, egy másfajta
testben lesznek, mint a hús és vér. Mert ha húsból és vérből lennének, akkor hamar elégnének. :118:
Bizonyára egy megdicsőült testhez hasonlót fognak kapni, mint mi. Vagyis olyat, ami nem "kopik".

Pál apostol beszél arról, hogy vannak akik üdvözülnek, de majdcsak "üres kézzel lépnek be" (vagyis nem követik őket a jó cselekedeteik amit Isten által cselekedtek):

1Kor 3,12
"Azt pedig, hogy ki mit épít erre az alapra: aranyat, ezüstöt, drágakövet, fát, szénát, szalmát; az a nap fogja világossá tenni, mivel tűzben jelenik meg, és akkor mindenkinek a munkája nyilvánvalóvá lesz; és hogy kinek mit ér a munkája, azt a tűz fogja kipróbálni."

Akkor ezek szerint lesznek hívők, akik valódi tűzön fognak átmenni?  :118: (kérem a tisztítótűz tanítást mellőzni)
Sírni, fogat csikorgatni lehet lelki gyötrődésben is átélni.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető E.Edit

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1427
Re: Pokol
« Válasz #8 Dátum: 2008 Május 03, 10:01:50 »
Hat ezen ellehetne filozofalni  :03:

Soha nem gondolkodtam meg ezen  :118:

Pokol az van.Az a bizonyos "tuz",hogy milyen,azt nem tudom.Lehet,hogy egy egeszen masfajta valami jelensegrol van szo,amit mi nem ismerunk a mostani "ketrecbe zart" elmenkkel,de mivel hasonlo a tuzhoz,ezert lett ezzel a szoval jelolve.Mindeneserte egy biztos,az,hogy kinzo valami.Termeszetesen,az oda kerulok is egy mas -szellemi- testet kapnak.A hus testuk ugyanugy elporlad,mint barkie.
Hogy lelki gyotrodes lenne? (Antee irta) Azt,hogy lehetne a "tuznek tavaba" dobni?

Tuznek tava:tehat valami nagy,szeles kiterjedesu valamire utal.Mint egy vulkan kratere.
Olvastam egy apokrif iratba errol,Pal leirasa volt,mikor elragadtatott,hogy mit mutattak meg neki.Tobbek kozott azt a helyet is.Csak sajnos nem emlekszem ra reszletesen.
Emberi eszemmel valahogy ugy kepzelem azt a helyet,mint egy tagas,sotet hely,korbe langnyelvekkel,aminek a forrosaga egeto,kinzo,gyotro.Raadasul a gyotro lelkiismeretuk is egyfajta fizikai fajdalmat okoz,ami allandoan mardossa oket.Nemcsak maga a tuz tud egesi sebeket okozni,hanem a nagy forrosag is.Szellem testukon egesi sebeket kepzelek el,amit ugy a forrosag okoz mint a vadlo lelkiismeretuk.Mindenesetre csak talalgathatunk,kepzelodhetunk,ugyanis biztos,hogy nem ismerhetjuk az odaati allapotokat (sem pozitiv,sem negativ ertelemben) a mi mostani ertelmunkkel.

Huuu!Ebbe belebonyolodtam rendesen. :040:

Na de miert is tetted fel ezt a kerdest,Antee?
Amugy jo kerdes!!!

Cs.Edit
"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Pokol
« Válasz #9 Dátum: 2008 Május 03, 10:59:04 »
Mondhatnám azt is a pokol kinézetével kapcsolatosan, hogy majd meglátjuk! :hehe:
De inkább én nem akarom meglátni!  :060:

Egy másik hozzászólásodban már említetted azt a bizonyos apokríf iratot, melyben Pál az elragadtatásának látomását írja le.
Azonban nem véletlenül apokríf az az irat. A valós bibliai igében elmondja Pál, hogy:

2Kor 12,2-4
"Ismerek egy embert a Krisztusban: tizennégy évvel ezelõtt - hogy testben-e, vagy testen kívül-e, nem tudom, csak az Isten tudja -, elragadtatott a harmadik égig. Én tudom, hogy az az ember - hogy testben-e vagy testen kívül-e, nem tudom, csak az Isten tudja -,   elragadtatott a paradicsomba, és olyan kimondhatatlan beszédeket hallott, amelyeket nem szabad embernek elmondania."

Tehát "amelyeket nem szabad embernek elmondania."

Szeretettel,
Antee
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Pokol
« Válasz #10 Dátum: 2008 Május 03, 16:50:00 »
Sziasztok!  :088:

A "tegyél fel kérdéseket" topicból szétválasztottam a pokol témájú hozzászólásokat, és csináltam ezt az új topicot.

Ma ez az ige jött elém:

Mt 8,11
"De mondom néktek, hogy sokan eljönnek napkeletrõl és napnyugatról, és asztalhoz telepednek Ábrahámmal, Izsákkal és Jákóbbal a mennyek országában; akik pedig Isten országa fiainak tartják magukat, kivettetnek a külsõ sötétségre, ott lesz majd sírás és fogcsikorgatás."

Tehát sötétség is lesz. Ha ez is szó szerint értelmezhető, akkor miként férhet össze a tűznek lángja a sötétséggel?

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Margó

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 154
Re: Pokol
« Válasz #11 Dátum: 2008 Május 03, 17:10:48 »
Kedves Antee!

Nekem az a véleményem erről az igéről, hogy arra az iszonyatos állapotra utal, ami az Isten nélküli végleges sorsot jelenti.
Isten a fény, a szeretet! Nélküle minden értelmetlen, fájó! Ma amikor még a kegyelem ideje tart, lehet választani az üdvösség és a kárhozat útja között. Minden emberért két kéz nyúlik: egy isteni és egy ördögi!

Én a kárhozatot úgy gondolom, hogy a lélek sóvárog Isten után, de már a kegyelem ideje lejárt. Nem döntött, amikor arra lehetőség volt! 

Nagy a felelősségünk, hogy a kegyelemből megtapasztalt hitről bizonyságot tegyünk másoknak, mert a pokol iszonyat lesz annak, aki odakerül! :( 
Hogy lesz-e tűz és sötétség?............ :08: jaj, erre még gondolni és borzalom!
"Boldogok, akik házadban laknak, szüntelenül dicsérhetnek Téged!"  Zsolt. 84:5

olajág

  • Vendég
Re: Pokol
« Válasz #12 Dátum: 2008 Május 03, 19:36:45 »
Ezt a magyarázatot találtam, az interneten; elképzelhetőnek, értelmes magyarázatnak vélem.
Akit érdekel...; ha  pedig úgy véled Antee, hogy nincs itt helye, természetesen törölheted. 

SZIMBOLIKUS TŰZ


A Biblia valóban gyakran használja az örökké tartó tűz jelképét azért, hogy rámutasson Isten haragjára a bűnnel szemben, melynek eredménye a bűnösök teljes megsemmisülése lesz a föld belsejében, egy gödörben. Sodoma az "örök tűz büntetését szenvedi" (Júd.7), azaz teljesen el lett pusztítva lakói bűnösségének köszönhetőleg. Ma ez a város romokban hever, a Holt-tenger alatt, ma semmi esetre sem emészti tűz, amely szükségszerű volna, ha az ‘örökké tartó tűzet’ szó szerint értelmezzük. Jeruzsálem hasonlómódon Isten haragjának örökké tartó tüzével volt fenyegetve, Izráel büneinek köszönhetőleg: "akkor olthatatlan tüzet gyújtok kapuiban, amely megemészti Jeruzsálem palotáit!" (Jer.17:27). Jeruzsálem az eljövendő Ország megjövendőlt fővárosa (Ézs.2:2-4; Zsolt.48:2), Isten nem úgy gondolta, hogy mi ezt szó szerint értelmezzük. Jeruzsálem hatalmas házait felgyújtották (2Kir.25:9), de ez a tűz nem maradt meg örökké.

Hasonlóan, Isten megbüntette Edóm földjét tűzzel, amely "Nem alszik el sem éjjel, sem nappal, folyton gomolyog a füstje. Nemzedékeken át pusztán marad... Pelikán és bölömbika veszi birtokba... Palotáit gaz veri fel" (Ézs.34:9-15). Növények és állatok fognak Edóm romjain élni, az el nem alvó tűz kifejezésének Isten haragjára kell, hogy utaljon, és a hely Általa való teljes megsemmisítésére, inkább mint ennek a szó szerinti megvalósulására.

A héber és görög "örökké tartónak" fordított kifejezések pontos jelentése "a korszakra". Ez néha szó szerinti végre vonatkozik, például a Ország korszakának a végére, azonban nem mindig. Ézs.32:14,15 egy példa erre: "a várhegy és a bástya barlang lesz mindörökre... végül kiárad ránk a lélek a magasból". Ez egy út ahhoz, hogy megérthessük az ‘örökös voltát’ az ‘örökké tartó tűznek’. Újra és újra Isten haragja Jeruzsálem és Izráel vétkei miatt, tűzhöz van hasonlítva: "Lángoló haragom kiárad erre a szent helyre (Jeruzsálemre)... Égni fog, nem alszik ki" (Jer.7:20; más idevonatkozó példák Jer.sir. 4:11 és 2Kir.22:17).

A tűz ezenkívül még asszociálva van Isten ítéletével a bűnre is, különösen Krisztus visszatérése kapcsán: "Eljön az a nap, amely olyan lesz, mint az izzó kemence. Olyan lesz minden kevély és minden gonosztevő, mint a polyva, és elégeti őket az az eljövendő nap" (Mal.3:19). Mikor a polyvát, vagy akár egy emberi testet tűz égeti, porrá lesz. Lehetetlen bármilyen szubsztancia, különösen az emberi test esetén, hogy örökké égjen szó szerinti értelemben. Az "örök tűz" kifejezése így nem vonatkozhat szó szerint örökké tartó büntetésre. A tűz nem éghet örökké, ha nincs semmi, amit égethetne. "A pokol belevettetett a tűz tavába" (Jel.20:14). Ebből nyilvánvaló, hogy a pokol nem egyenlő a "tűz tavával", ez a teljes megsemmisülést fejezi ki. Jelenések Könyve képletes ábrázolásai kinyilatkoztatják számunkra, hogy a halál teljesen megsemmisül, mivel a Millennium végén megszünik.

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re: Pokol
« Válasz #13 Dátum: 2008 Május 03, 20:33:34 »
Végül is teljesen mindegy, hogy van-e tűz vagy nincs, ha a gyötrődés fájdalma ugyanakkora.
Szokták mondani: a katona nem éhes, nem fáradt, nem fázik, csak úgy érzi. Ha úgy érzi, akkor nem mindegy, hogy valójában az, vagy nem az? Az érzés megmarad.
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető Margó

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 154
Re: Pokol
« Válasz #14 Dátum: 2008 Május 03, 20:44:13 »
Kedves Olajág!

Az interneten így találtad:
".........a bűnösök teljes megsemmisülése......"
ha ez így lenne még vigasz is lehetne a bűnösöknek, de a biblia örök kárhozatról beszél a Mk 3:29-ben.  :(
"Boldogok, akik házadban laknak, szüntelenül dicsérhetnek Téged!"  Zsolt. 84:5