Szerző Téma: Re: Pokol  (Megtekintve 38035 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re: Pokol
« Válasz #195 Dátum: 2013 Július 25, 13:42:36 »
Több embertől is hallottam már, hogy ne ijesztgessük őket a pokollal, mert már most ott érzik magukat. És ha van pokol akkor az ettől rosszabb már nem lehet. Éppen ezért mindent elkövetnek, hogy amíg élnek jól érezzék magukat.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Re: Pokol
« Válasz #196 Dátum: 2013 Július 25, 14:26:12 »
Elég nyakatekert felfogás ez. Ezen a földön Isten kegyelmében és szeretetében részesül hívő és hitetlen. Felhozza a napot jóra és gonoszra, esőt is ad és a természet csodálatos volta is a felüdülésünkre van. Ez nem pokol, a pokolban ugyanis nem lesznek még ezek sem.

Az Isten követőinek pedig nem arra kell törekedniük hogy jól érezzék magukat ezen a földön, hanem hogy bevégezzék az Istentől kapott elhívásukat.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re: Pokol
« Válasz #197 Dátum: 2013 Július 26, 08:43:44 »
Az a legelszomorítóbb, amikor keresztények hirdetnek olyat, hogy nincs pokol, nincsen örök kárhozat. Mert, hogy szerintük ez egy szerető Isten természetével ellentétes. Isten a SZERETET, ez igaz, de ő igazságos is. És bűn nem jöhet a közelébe. Nincsen őbenne semmi sötétség. Neki le kell számolnia a bűnnel. Ezért van az Ő hatalmas terve! Azonban, ha egyesek szerint egy bizonyos büntetés után a bűnösök megsemmisülnek és nem kell számolniuk bűneik büntetésével, akkor miért hagyta volna Isten az Ő szent fiát,aki semmi bűnt nem cselekedett, hiába szenvedni és kínos halált halni?!! Miféle Bibliát olvasnak ezek a keresztények?!
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Re: Pokol
« Válasz #198 Dátum: 2013 Július 26, 09:48:45 »
Igen, és itt ez az ige is:

Ézsaiás könyve 26,10
"Ha kegyelmet nyer a gonosz, nem tanul igazságot, az igaz földön is hamisságot cselekszik, és nem nézi az Úr méltóságát."

Akik gonoszul élnek a földön, azok a Mennyben is gonoszul élnének. Isten pedig ezt nem fogja megengedni.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Jazmin

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 482
Re: Pokol
« Válasz #199 Dátum: 2013 Július 26, 12:46:29 »
Az a legelszomorítóbb, amikor keresztények hirdetnek olyat, hogy nincs pokol, nincsen örök kárhozat. Mert, hogy szerintük ez egy szerető Isten természetével ellentétes. Isten a SZERETET, ez igaz, de ő igazságos is. És bűn nem jöhet a közelébe. Nincsen őbenne semmi sötétség. Neki le kell számolnia a bűnnel. Ezért van az Ő hatalmas terve! Azonban, ha egyesek szerint egy bizonyos büntetés után a bűnösök megsemmisülnek és nem kell számolniuk bűneik büntetésével, akkor miért hagyta volna Isten az Ő szent fiát,aki semmi bűnt nem cselekedett, hiába szenvedni és kínos halált halni?!! Miféle Bibliát olvasnak ezek a keresztények?!

Akik ilyeneket mondanak azok nem igazi keresztyenek,csak annak mondjak magukat.Bibliat meg nem olvasnak.
Az Isten SZERETET. 1 Ján 4:8

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Pokol
« Válasz #200 Dátum: 2013 Július 27, 11:06:35 »
Egyszer beszéltem egy testvéremmel, aki azt mondta nekem, hogy Isten hatalmas és ezért a sátánt is üdvözíteni tudja...  :061:
Meg kell érteni azt, hogy Isten hatalma és szeretete bár valóban minden értelmet meghalad, de igazságos is egyben.

Nem kedves Isten előtt az, ha a szeretet oltárán mindent feláldozunk, még Isten igazságát is. Ez is baj a mai kor hívői között, Isten szeretetében bíznak, miközben Istentelen dolgokat cselekednek.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re: Pokol
« Válasz #201 Dátum: 2013 Július 27, 11:08:55 »
A bűnös emberek eleve nem is törődnek a pokollal. Ők megvallják, hogy nekik mindegy hová kerülnek. Legfeljebb akkor böbbennek rá, hogy mégsem mindegy, ha már ott lesznek.
A baj valóban ott van amikor a hívők is tagadják a pokol létezését, sőt ha esetleg el is fogadják azzal biztatnak, hogy van egy Purgatórium és ha még az élő rokonaink kitartóan imádkoznak akkor isten kegyelmet ad.
Hát én ezt furcsának tartom.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Pokol
« Válasz #202 Dátum: 2013 Július 27, 12:20:22 »
Mert furcsa is Testvérem!

Római levél 14,12
"Tehát mindegyikünk maga fog önmagáról számot adni az Istennek."

Mindenkinek saját magának kell rálépnie Isten útjára, más ezt nem tudja megtenni helyettünk.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Gitta

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re: Pokol
« Válasz #203 Dátum: 2013 Szeptember 24, 13:58:22 »
Tudják-e az emberek, hogy a halál után, egészen a feltámadásig semmilyen testünk nem lesz? Ézsaiás „árnyaknak” nevezi a lelkeket, Ézs.14,9: „Felkölti miattad az árnyakat” (újabb lelkek érkezésekor) Ézs. 26,19: „a föld visszaadja az árnyakat” (feltámadáskor)
A Pokol a két gyűjtőhely egyike, ahol a kárhozat feltámadására várnak. Test nélkül a lelkek csak feküdni tudnak. Minden értelmi képességgel bírnak, csak helyet nem tudnak változtatni.
A Pokolról egy hosszabb leírás van az Ez.32,17-től a rész végéig Különböző korokból, különböző földrajzi helyekről érkeznek csatákban elesett csapatok és vezéreik. A földön rettegtek tőlük, ott pedig gyalázat a sorsuk, a megöltek közé dobják őket .(25., 29 versek)
A földi életben kell az Úr Jézust választani, hozzá kötni az életünket, hogy halálunk után is Ővele lehessünk.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Re: Pokol
« Válasz #204 Dátum: 2013 Október 11, 10:49:43 »
Idézetet írta: Gitta
A földi életben kell az Úr Jézust választani, hozzá kötni az életünket, hogy halálunk után is Ővele lehessünk.

Teljesen egyetértek Testvérem. Isten ezen a földön végzi a megtisztítást, nem pedig a Mennyben. Egy tökéletes környezetben is bűn ütötte fel a fejét, sátán fellázadt és azok az angyalok is, akik elhagyták fejedelemségüket. Sokak akik bíznak Istenben bűnt dédelgetnek a keblükön, nem tudom mit vár az ilyen, Isten ugyanis mindvégig bűngyűlölő volt. Ha a saját Fiától elfordult, akkor pont vele kivételezne? Vagy azt hiszik, hogy Jézus legalizálta a bűnt? Esztelenség...
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re: Pokol
« Válasz #205 Dátum: 2013 Október 11, 18:58:29 »
2 Péter 2:4
   
Mert az Isten nem kímélte meg a bűnbe esett angyalokat sem, hanem az alvilág sötét mélységébe taszította őket, hogy őrizetben maradjanak az ítéletig.

Ezek tudtában felkészülhet minden bűnhöz ragaszkodó, hogy ha nem tér meg akkor számára sincs kegyelem.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Re: Pokol
« Válasz #206 Dátum: 2013 Október 11, 19:14:55 »
Így van Testvérem, a bűn mindig is elválasztott minket Istentől.

Ézsaiás könyve 26,10
"Ha kegyelmet nyer a gonosz, nem tanul igazságot, az igaz földön is hamisságot cselekszik, és nem nézi az Úr méltóságát."
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re: Pokol
« Válasz #207 Dátum: 2013 Október 11, 21:25:25 »



 Pedg van Pokol is ahogyan van menny is  és igen is valóságos!
igen nekem most ez az ige jutott  eszembe:



Jeremiás könyve:26:3   Hátha szót fogadnak, és mindenki megtér az ő gonosz útjától, akkor megbánom a veszedelmet, amelyet nékik okozni gondoltam az ő cselekedeteik gonoszsága miatt.


 akkor nem kerül a pokolba,és hála az Úr Jézusnak  van még visszatérés a pokol  felé vezető útról! ért nagyon hálásak lehetünk  , és ha vétkezünk is  akkor még meg lehet térni szóval vissza lehet fordulni az Úrhoz!!
 Csodálatos szó ez hogy Kegyelem!!!
 nem végzünk a pokolba :2smitten: :2smitten: :2smitten:


Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Re: Pokol
« Válasz #208 Dátum: 2013 Október 14, 11:52:00 »
Igen Testvérem, a széles útról még van visszatérés a keskenyre. A probléma viszont ott van, mikor valaki meg van győződve arról, hogy a keskeny úton jár, miközben valójában a széles út talaját tapossa. Pedig az igéből fel lehetne ismerni azt, hogy épp jó úton járunk-e vagy sem, de sokan annyira biztosak magukban, hogy ezért elő sem veszik az Élet Beszédét.

Jézust pedig csak úgy lehet követni, ha látjuk merre megy.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re: Pokol
« Válasz #209 Dátum: 2013 Október 14, 13:47:09 »
Érdekes gondolat jutott az eszembe. Én azt vallom magamról, hogy a keskeny úton járok. De amikor evangélzálok akkor rá kell lépnem a széles útra. Viszont a széles úton is úgy járok, mint az Úr Jézus követe és nem hagyom magamon az széles út porát. Éppen ezért nem hagyom, hogy a világ hasson rám, hanem én hatok a világra.

(Valahogy nem tudom most a gondolatot kifejezni ami ezzel kapcsolatban van bennem.)
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12