Szerző Téma: Re: Pokol  (Megtekintve 37915 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Pokol
« Válasz #15 Dátum: 2008 Május 03, 22:44:09 »
Kedves Olajág!

Köszönöm, hogy betetted ide. Itt jó helyen van! :088:

Tothg-vel egyetértek, tényleg mindegy hogy milyen formában is értetendő a tűz, ha a szenvedés nem változik.
Azonban a közismert pokoli tűzről, sokan a testi szenvedést gondolják. Szerintem nem testi szenvedés lesz a szenvedés, hanem lelki.
De ha lesz is testi szenvedés, a lelki mégnagyobb lesz!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

olajág

  • Vendég
Re: Pokol
« Válasz #16 Dátum: 2008 Május 03, 23:07:04 »
Kedves Margó!

E kijelentés fölött, sajnos elsiklottam. Tényleg nem semmisülnek meg, mert örökké tartó gyötrelemben lesz részük.
Bocsánat! :08:
Inkább a tűzzel kapcsolatos véleményre koncentráltam.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Pokol
« Válasz #17 Dátum: 2008 Május 04, 11:23:31 »
Sziasztok!  :05:

Sokaknak a pokolról való elképzelésük olyan, hogy egy kevésbé rosszabb hely a Mennyországnál, ahol úgymond a Sátán mamája sütivel várja, az oda kerülőket.

Azonban az igéből világosan kiderül, hogy a démonok sem szeretnek ott lenni:
Lk 8,30-31
"Jézus erre megkérdezte tőle: "Mi a neved?" Az így felelt: "Légió!" - mert sok ördög költözött bele. Ezek nagyon kérték őt, ne parancsolja őket vissza az alvilágba."

Tehát nagyon nem akartak visszamenni az alvilágba...

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Doke

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re: Pokol
« Válasz #18 Dátum: 2008 Május 06, 08:30:32 »
Ez egy igen érdekes cikk...pont az említett témában.

http://index.hu/politika/kulfold/hell4114/

Megkérdeztem én is a barátaim Antee kérdését illetően.
Ők azt mondták a pokol inább a saját lelkünkben van....az Istentelenség és a kárhozattól való félelem miatt. S az emberek miért nem mennek a Krisztusi úton ennek ellenére?
Ez is egy jó kérdés....

Nem elérhető Évus

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 544
Re: Pokol
« Válasz #19 Dátum: 2008 Május 06, 08:57:39 »
S az emberek miért nem mennek a Krisztusi úton ennek ellenére?
Ez is egy jó kérdés....

A válasz szerintem azon a környéken keresendő, hogy az emberek nem akarnak lemondani semmiről, és mindent a maguk feje után szeretnek csinálni, úgy gondolják az Istennek való engedelmesség valami kibírhatatlan dolog, nem akarnak semmit a más parancsai alapján csinálni az életben. ( persze arról nincs tudomásuk hogy ebben az állapotban is másnak a parancsait teljesítik.....)
Dicsőség az Úrnak!

olajág

  • Vendég
Re: Pokol
« Válasz #20 Dátum: 2008 Május 06, 09:05:16 »
Ez is egy elgondolkoztató kérdés...

  Úgy gondolom, hogy aki megérzi már itt ebben a földi életben az Istentől való elszakadás állapotát, hogy végül is az maga a pokol - az akkor abból ki is akar szabadulni, és előbb-utóbb Isten kegyelméből úgy is lesz.
  Az a szomorú, amikor a Sátán úgy el tudja "vakítani" az embert, amikor úgy "elaltatja" a lelkiismeretet, hogy az aki a világ útján -, a széles úton jár, nem is veszi észre ezt. Sőt, teljesen jól érzi magát ezen az úton. Élvezi a világ adta lehetőségeket, a világ örömeit.  :118:
  De ha egyszer ez a lelkiismeret "megszólal", ha felismeri valaki hol és hová tart, ha megismeri a pokol félelmeit, akkor - és csak is akkor - van esélye arra, hogy válassza a keskeny utat; a krisztusi utat. :2angel:

Szeretettel:
olajág

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Pokol
« Válasz #21 Dátum: 2008 Május 08, 11:19:20 »
Sziasztok!  :088:

Mivel ez is ide tartozik, ezért szeretném, ha beszélnénk erről:
Jézus volt a pokolban?

Tehát a kereszthalála után a Mennybe ment vagy a Pokolba szállt le?

Várom a bibliai alapokon levő meglátásokat!  :089:


Szeretettel,
Antee
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re: Pokol
« Válasz #22 Dátum: 2008 Május 08, 11:26:37 »
Ahogy én értem a halála után leszállt a Seolba (az szerintem a pokol része) és ott kihirdette a győzelmét, aztán 3 nap múlva jött fel, ahol mondta is Máriának, hogy nem ment fel még az Atyához...
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Pokol
« Válasz #23 Dátum: 2008 Május 08, 11:36:33 »
Amikor Jézus a kereszten volt, ezt mondta a latornak:

Lk 23,43
Erre ő így felelt neki: "Bizony, mondom néked, ma velem leszel a paradicsomban."

Mikor Jézus kilehelte lelkét, eképpen szólt: "Atyám, a te kezedbe teszem le az én lelkemet!" És ezt mondva meghalt.
Tehát ha Jézus az Atya kezébe tette le lelkét, akkor mimódon ment a pokolba?

Van egy olyan ige, hogy:
Mt 12,40
"Mert ahogyan Jónás három nap és három éjjel volt a hal gyomrában, úgy lesz az Emberfia is a föld belsejében három nap és három éjjel."

Tehát ezt az igét sokan úgy magyarázzák, hogy a föld gyomra a pokollal egyenlő. Ezt én is így hittem, de szerintem valószínűbb, hogy Jézus a sírhelyére utalt, ami egy barlang volt.



"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re: Pokol
« Válasz #24 Dátum: 2008 Május 08, 11:54:15 »
Mindannyian tudjuk, hogy az ember szellemi lény: ha meghal nem kerül tudattalan állapotba napokig. Nem gondolom, hogy a barlangra utal...
Szerintem a paradicsom a Seol azon része, ahol az ószövetségi szentek voltak, akik nem gyötrettek. Ott lehetett Jézussal a lator, és onnan támadtak fel szentek Jézussal együtt és mentek fel a Mennybe Jézussal.
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Pokol
« Válasz #25 Dátum: 2008 Május 08, 11:58:14 »
Tetszik ez a magyarázat. :088:


És akkor a "kezedbe teszem le az én lelkemet" is megmagyarázza ezt az állítás?



"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re: Pokol
« Válasz #26 Dátum: 2008 Május 08, 12:02:58 »
Igen (vagyis részben), ugyanis az írás aztmondja: van hatalma Jézusnak letenni az életet és felvenni azt. Máshol viszont nyilvánvalóvá teszi, hogy az Isten támasztotta fel, és amikor Jézus a bűnöktől sújtva halt meg, rábízta az Atyára az elkövetkezendőket, hiszen ő a bűnök terhe alatt volt... Nem tudom érthető-e amit mondani akarok: egyszerűen az Atyjára bízta azt, hogy mi legyen. Szerintem.
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető Évus

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 544
Re: Pokol
« Válasz #27 Dátum: 2008 Május 08, 12:05:00 »
Szerintem nem zárja ki egymást a két állítás.

Jézus halála után a fizikai testből kilépve a szelleme visszament az Atyához, ekkor már ott volt vele az említett lator szelleme is.
De a feltámadása előtt volt még egy feladata valóban, leszállni  a pokolba és prédikálni az ott lévőknek:
1 Pét. 3,19
A melyben elmenvén, a tömlöczben lévő lelkeknek is prédikált.

Közben írt Gábor is, ez is egy lehetőség, de hogy prédikált a megszületése előtt meghaltaknak az biztos.

Dicsőség az Úrnak!

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Pokol
« Válasz #28 Dátum: 2008 Május 08, 12:08:37 »
Köszönöm Évus! :088:

Talán akkor ez az ige is erről szól?
Ef 4,8
"Ezért mondja az Írás: "Felment a magasságba, foglyokat vitt magával, ajándékot adott az embereknek."

Tehát a Seolból foglyokat vitt magával?
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re: Pokol
« Válasz #29 Dátum: 2008 Május 08, 12:12:02 »
Vicces Évus, de én aztírtam, amit te még az igehely is eggyezik csak én Csia fordítást használtam  :D
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)