Szerző Téma: Re: Pokol  (Megtekintve 37916 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Re: Pokol
« Válasz #210 Dátum: 2013 Október 14, 13:50:19 »
Azt hiszem értem a gondolatmenetedet! Példának hozhatjuk Jézust, aki bűnösökkel együtt evett, hogy megnyerjen közülük egyeseket. Jézus a tökéletesség, de tökéletlenek közé ment, hogy hirdesse a megtérést.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Re: Pokol
« Válasz #211 Dátum: 2013 Október 14, 13:50:47 »
Ja igen, és ettől Jézus nem vált tökéletlenné.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re: Pokol
« Válasz #212 Dátum: 2013 Október 14, 14:41:52 »
Örülök, hogy tovább folytattad a gondolataimat. Amikor újjászülettem, még többször visszatértem a régi cimboráim közé, de már nem az voltam akinek ismertek.  Éppen ezért egy idő után már nem éreztem jól magam közöttük, mert nem akarták  befogadni az evangéliumot.
Azt viszont elismerték, hogy jó nekem, mert én már szabad vagyok, és ők bármennyire is szeretnék nem tudnak azok lenni.  Azt valójában nem akarták elfogadni, hogy ez a szabadság Jézustól van, többnyire azt akarták erősíteni bennem, hogy igen erős az akaraterőm.
Sajnálom, hogy ők ott maradtak a pokol felé vezető úton, de nem fogadták el azt a lehetőséget amit Jézus kínált rajtam keresztül.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Re: Pokol
« Válasz #213 Dátum: 2013 Október 14, 15:00:53 »
Tehát a kegyelmet elfogadva nem részegeskedni mentél vissza, hanem Isten megváltoztatott, megszabadított ettől a bűntől. Erre mondja Jézus a János 8. fejezetében, hogy ha a Fiú megszabadít, akkor valósággal szabadok leszünk. Dicsőség az Úrnak, aki valósággal megszabadított Téged ebből. 
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re: Pokol
« Válasz #214 Dátum: 2013 Október 14, 16:41:27 »
Így igaz. Csak az a szomorú, hogy a kegyelem elutasítása egy kikövezett egyenes út a kárhozat,pokol felé.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Árvai Emil

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2296
Re: Pokol
« Válasz #215 Dátum: 2023 Január 19, 16:05:35 »