Szerző Téma: Okkultizmus (agykontroll, bioenergia...stb.)  (Megtekintve 75456 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Gyöngyike

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1372
Re: Okkultizmus (agykontroll, bioenergia...stb.)
« Válasz #30 Dátum: 2008 Május 06, 09:33:49 »
Kedves Olajág!

Szívesen küldtem, az érdekes az, hogy pont tegnap hallgattam meg, és most itt látom sokaknak aktuális.

Téged is áldjon gazdagon az Úr kedves Olajág, legyen szép áldott heted!

Szeretettel:Salome :2smitten:

olajág

  • Vendég
Re: Okkultizmus (agykontroll, bioenergia...stb.)
« Válasz #31 Dátum: 2008 Május 06, 09:45:44 »
homeopátiás gyógyszerekről:
erre (is) mondta Pál, hogy amit elétek tesznek egyétek meg, ne tudakozódjátok, hogy honnan van a lellkiismeret miatt...
Úgye ez a bálványáldozati étellel kapcsolatban mondja, de ma már olyan nem dívik (legalábbis magyarországon), viszont ezek szerint a homeopátiás gyógyszer teljesen hasonló. A spiritiszta dolgok akkor ártanak ha félünk tőlük, ahogy Pál mondja a hitben erőtelen jár rosszul...

Bocsánat, de úgy vélem -, mint Isten gyermekének - semmi közöm a spiritiszta dolgokhoz, és jónak látom azt, hogy félek tőle, és messze ívben elkerülöm.  :05:
Inkább ebben az esetben legyek "hitben erőtelen" - "mert amikor erőtelen vagyok, akkor vagyok erős"... :2smitten:

Szeretettel:
olajág

Nem elérhető Doke

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re: Okkultizmus (agykontroll, bioenergia...stb.)
« Válasz #32 Dátum: 2008 Május 06, 10:11:46 »


Bocsánat, de úgy vélem -, mint Isten gyermekének - semmi közöm a spiritiszta dolgokhoz, és jónak látom azt, hogy félek tőle, és messze ívben elkerülöm.  :05:
Inkább ebben az esetben legyek "hitben erőtelen" - "mert amikor erőtelen vagyok, akkor vagyok erős"... :2smitten:

Szeretettel:
olajág
Nem kell alkalmazd...de ha már félsz tőle,legalább tudd mitől teszed.
Védekezni az ismeretlen rossztól lehetetlen...mert a mosollyal arcán könnyen behálózhat.....
Ez nem jelenti,hogy mindent ki kell próálj! Sőt..
De nem kell mindenre és mindenkire "bűnöst" kiáltani aki másként gyógyít mint akit, vagy amit ismersz :)

olajág

  • Vendég
Re: Okkultizmus (agykontroll, bioenergia...stb.)
« Válasz #33 Dátum: 2008 Május 06, 10:45:46 »
Kedves Doke!  :05:

Egyértelmű, hogy nem minden rossz amit tesznek; csak az "okkult praktikáik".  :088:
De mindenkinek szabadsága van azt tenni, és úgy gyógyulni, ahogy jónak látja, olyan keleti gyógymódot venni igénybe amilyet a lelkiismerete megenged. :2angel:

Szeretettel:
olajág

Kedves Doke!  :088:

   Nem kiáltottam bűnöst SENKIRE. Kérlek ne értsd, és ne magyarázd félre amit írtam, és főleg, ha nem érvényes rád, ne vedd magadra. Nem bántottam, és szerintem nem sértettem meg senkit azzal, ha leírtam a saját véleményem, éppen úgy ahogy Te is a tiédet.
   Ugye látod mit írtam? Visszaidéztem. Mindenki azt tegyen, amit jónak lát! :2angel:
 
Isten áldjon meg, kedves Doke!

Szeretettel:
olajág

Nem elérhető Margó

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 154
Re: Okkultizmus (agykontroll, bioenergia...stb.)
« Válasz #34 Dátum: 2008 Május 06, 14:08:10 »
Kedves Salome! :028:

Köszönöm neked, hogy teljesen idevágó igehírdetést ajánlottál figyelmünkbe!
Örömmel hallgattam végig! Számomra ez a tiszta út! Biztos vagyok abban, hogy Isten nem véletlenül pont most hallgattatta meg veled és továbbítottad te, nekünk ezt a web helyet! Bárcsak sokan meghallgatnák!

Áldott a mi Urunk, aki ilyen féltőn szeret, nevel és tisztogat bennünket!
Övé a dicsőség most és mindörökké!

Ámen!! :2smitten: :2smitten:
"Boldogok, akik házadban laknak, szüntelenül dicsérhetnek Téged!"  Zsolt. 84:5

Nem elérhető Kingooo

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 378
Re: Okkultizmus (agykontroll, bioenergia...stb.)
« Válasz #35 Dátum: 2008 Május 06, 14:30:42 »
Sziasztok !

  Volt idő, amikor el voltam veszve és úgy éreztem, hogy Isten már nem tud segiteni, pedig éreztem, hogy Ő akarna csak én nem hagyom magam.  :(  Aztán addig böngésztem mig rátaláltam A Titok c. könyvre s az ahhoz kapcsolodó oldalakra. Húúúúúúúúúúúúúúúúú ne tudjátok meg, mennyire felszabadultam, hogy megtaláltam mire van szükségem. Lázasan kerestem a válaszokat és meg is találtam. nagyon örültem, mert úgy éreztem, hogy újból visszatalálok Istenhez. Aztán megrendeltem a könyvet, alig vártam, hogy kézhez kaphassam. Mormoltam a kapott instrukciókat. Volt 1 olyan, hogy 21 napig minden este lefekvés előtt kellett elképzelni embereket, ismert vagy ismeretleneket és ezzel bevonzani új embereket. Természetesen volt úgy, hogy elfelejtettem. Na gondoltam nem baj, majd reggel, vagz délután bepótolom az már nem oszt nem szoroz.  :igen: . Kb. 2 nap múlva kapok levelet egy ismeretlen embertől. Wow nagyon megörültem, hogy működiiiiiiiiiiiik a vonzás törvénye, de azért kételkedtem az illető barátságában, mert nős és azt gondoltam, hogy más kapcsolatot is szeretne létesiteni velem. Hála Istennek tiszták voltak a szándékai .
 Amikor lassan elkezdtünk beszélni, kiderült, hogy ő is hisz ezekben. Na gondoltam végre valaki, aki nem kezd el velem veszekedni erről és még hivő ember is. Nagyon jó barátok lettünk már az első beszélgetés alkalmával. 1 szép nap aztán rájöttem, hogy, amiről én úgy gondoltam, hogy nem okkultizmus az bizony az és Isten nem hiába vezette elém ezt az embert.
 Egy alkalommal azt mondta, hogy abban a városban, ahol lakom lesz egy előadás egy karizmatikus közösségben és szeretné, ha elmennék vele. Mivel én minden ilyesmire nyitott vagyok nem mondtam "nem"-et.   :01: . A felesége nem tudott eljönni, ezért csak ő jött el. Nagyon szép napot töltöttünk együtt, melyen elmesélte, hogy őt is megfertőzte egyszer az okkultizmus, amit persze ő sem vett észre az elején. Lényegében nem csak azért jött, hogy részt vegyen azon az előadáson, hanem azért is, hogy engem visszatéritsen Istenhez. Örömmel vette tudomásul, hogy már letértem az okkultizmus útjáról.
 Ami a legnagyszerűbb az egészben, hogy azon előadáson az igét hirdető diakónus mintha rólam beszélt volna.Mintha tudta volna, hogy én ott vagyok . Annyira örültem, hogy Isten általa küldött nekem üzenetet. A végén mindenkit külön megáldott s bár annyira meg voltam hatva, hogy nem tudtam igazából figyelni, de tudtam, hogy nekem szóló áldást kapok. Abban a teremben érezni lehetett Isten jelenlétét és voltak pillanatok, amikor úgy éreztem, hogy mindjárt elájulok, de tartottam magam.
  Azóta sikerült Istenhez visszatalálnom, de még van mit dolgoznom ezen. Hiszem, hogy Isten mindebben segit .  Áldott legyen az Ő Szent Neve ! Ámen

De te, oh Uram! paizsom vagy nékem, dicsőségem, az, a ki felmagasztalja az én fejemet.  Zsolt. 3/4

Nem elérhető Gyöngyike

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1372
Re: Okkultizmus (agykontroll, bioenergia...stb.)
« Válasz #36 Dátum: 2008 Május 06, 16:58:43 »
Kedves Margó!

Nincsenek véletlenek, amint látjuk. :05:

Nagyon szívesen, jó az Úr valóban, és nagyon fontos, hogy keresztyének tisztán lássunk valóban ebben is, mert sajnos ez ma "divat" a világban, az okkultizmus virágzik.

Örülök neki, hogy áldást hozott neked is.

Áldjon az Úr Téged is kedves Margó!

Szeretettel:Salome :2smitten:

Nem elérhető HMarci

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 26
  • .
Re: Okkultizmus (agykontroll, bioenergia...stb.)
« Válasz #37 Dátum: 2008 Május 07, 10:09:06 »
Szia Salome!
Sajnos a gépem nem tudta lejátszani az igehírdetést  :pityereg:  pedig nagyon érdekelt.Nem tudod véletlenül,hogy milyen program kell hozzá?
 :026:
HMarci
"Mindenre van erőm a Krisztusban aki engem megerősít!"

Nem elérhető Margó

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 154
Re: Okkultizmus (agykontroll, bioenergia...stb.)
« Válasz #38 Dátum: 2008 Május 07, 10:15:54 »
Szia Hmarci! :028:

Lejátszani nem tudja a gép, én is próbáltam. Előbb le kell menteni a jobb klikkel a cél mentése címszó alatt és utána meg tudod nyitni. Hallgasd meg, nagyon tanulságos és építő!

 :026:  Margó
"Boldogok, akik házadban laknak, szüntelenül dicsérhetnek Téged!"  Zsolt. 84:5

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re: Okkultizmus (agykontroll, bioenergia...stb.)
« Válasz #39 Dátum: 2008 Május 07, 12:23:11 »
homeopátiás gyógyszerekről:
erre (is) mondta Pál, hogy amit elétek tesznek egyétek meg, ne tudakozódjátok, hogy honnan van a lellkiismeret miatt...
Úgye ez a bálványáldozati étellel kapcsolatban mondja, de ma már olyan nem dívik (legalábbis magyarországon), viszont ezek szerint a homeopátiás gyógyszer teljesen hasonló. A spiritiszta dolgok akkor ártanak ha félünk tőlük, ahogy Pál mondja a hitben erőtelen jár rosszul...

Bocsánat, de úgy vélem -, mint Isten gyermekének - semmi közöm a spiritiszta dolgokhoz, és jónak látom azt, hogy félek tőle, és messze ívben elkerülöm.  :05:
Inkább ebben az esetben legyek "hitben erőtelen" - "mert amikor erőtelen vagyok, akkor vagyok erős"... :2smitten:

Szeretettel:
olajág

Úgy hiszem kicsit félreértettél Olajág.
Más az, hogy nincs közöd, és más az, hogy félsz tőle, de én nem erről írtam.
Azt próbáltam vázolni: ha felírnak egy gyógyszert, ne kérdezd, hogy milyen (ahogy Pál is írja), mert ha megtudod, hogy "homeo"-os, és nem akarsz vele közösséget vállani, akkor nem fogod megenni (ez a jobbik eset), vagy megeszed és vádolni fog a lelkiismereted, ami megint nem jó. Nem mondtam, hogy ne kerüld el. Kerüld, ha úgy látod jónak...
Te döntöd el, hogy mi a jó és mi a rossz. Csupán Pál felhívta a figyelmet, hogy ezektől semmi bajod nem lesz, csak a hitben erőtlen hiszi azt... (Ne sértődj meg ezt nem én írtam, hanem Pál)

Annyit még leírnék, hogyha hitben erőtelen vagy, akkor nem vagy erős!
Hit által leszel erős, még akkor is, ha kevésnek érzed magad, vagy testileg erőtelen vagy. Hit nélkül nem fog menni semmi...
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető Margó

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 154
Re: Okkultizmus (agykontroll, bioenergia...stb.)
« Válasz #40 Dátum: 2008 Május 07, 13:09:21 »
Szerintem bűnné akkor válok valami, ha azt Isten bűnné teszi! Nem egyszerre terhel ránk mindent, mert azt elviselni sem tudnánk. Azonban ha már tudunk róla, hogy rossz az amiről szó van és utánajárunk, az igazság szabaddá tesz minket. Hiszen Isten Igéjén keresztül mindig kijelent nekünk annyit, amennyivel fokozatosan tisztogatni tud!
"Boldogok, akik házadban laknak, szüntelenül dicsérhetnek Téged!"  Zsolt. 84:5

olajág

  • Vendég
Re: Okkultizmus (agykontroll, bioenergia...stb.)
« Válasz #41 Dátum: 2008 Május 07, 13:52:44 »
Kedves tothg!

Nem értettelek félre - szerintem te értesz engem félre.  :088:
De nem akarok vitatkozni - egy a lényeg! Mielőtt bármit is megennék, megkérdezem mi az, amivel megakarnak "etetni"... :hehe:
Még szép, hogy megkérdezem; nehogymár akármit "bevegyek". :118:
És lehet ez tanítás, vagy nem "tiszta gyógyszer; "mindent megvizsgáljatok"... mondja Isten Igéje. És ami Isten Igéjének mérlegén nem áll meg, azt messze ívben elkerülöm.  Lehet az tanítás, vagy " kotyvasztott" ( bocsánat) gyógyszer. Még akkor sem, ha tudom, hogy nem lesz tőle bajon. Egyszerűen nem hiányzik. :088:
Tehát a hitben gyengét idézőjelben írtam, mert nem gondolom, hogy a témához való hozzáállásom arról árulkodna. Sőt, ellenkezőleg, azért nem kell, mert ellenkezik meggyőződéses hitemmel, amit Isten Szentlelke által kaptam. :05:
 
  Más.
 Szeretnék mindenkit arra kérni, mielőtt legközelebbi hozzászólását e témában beírja, legyen olyan szíves, hallgassa meg azt a tanítást, amit Salome linkjén megtalál, az okkultizmusról; teljesen bibliai alapokon, Igékkel alátámasztva.
 De nem csak a Pogány Attiláét ajánlanám, hanem az előtte lévőt is:

  I.Péter 5:8-9; V.Mózes 18:9-14. Dobos Péter

Szeretettel:
olajág
   


Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re: Okkultizmus (agykontroll, bioenergia...stb.)
« Válasz #42 Dátum: 2008 Május 07, 14:46:31 »
Nézd Olajág! Igen félreértjük egymást, másról beszélsz, mint én...
Ne haragudj, de ez van... és hogy lásd nem akarok vitatkozni: nem reagálok a válaszodra. Egyszerűen két különböző dologról beszélünk.

 :027:
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re: Okkultizmus (agykontroll, bioenergia...stb.)
« Válasz #43 Dátum: 2008 Május 07, 15:18:40 »
Ahogy én látom nagyot változott a társadalmunk ezen a területen. A 90-es évek előtt teljesen uralkodott az emberek értelmében a materializmus. Én is ezen nőttem fel. Aztán a 90-es évektől éveken keresztűl volt egy ébredési időszak, amikor rengetegen csatlakoztak gyülekezetekhez, mára már kialakult egy űr: az emberek nem materialisták, de nem is hívők. Az okkultizmusról és varázslásról szóló filmek kíváncsivá tették az embereket és kinyilt egy ajtó bennük a természetfelettire, de érdekes, hogy az Isten személyének a gondolata nem ragadja meg a figyelmüket.
Számomra itt van fontos szerepe a jeleknek és a csodáknak. Amíg Uri Geller és társai hajlítgatják a kanalakat, addig Isten népének be kell mutatni Isten királyságának valóságát. Ehhez viszont hit és bátorság kell...
Ha emlékeztek a jövendőmondó lányra: napokig beszélt Pálékról, ráadásul igazat, mégsem tértek meg az emberek. Miért?...mert hazug szellem volt, hiába mondott valós tényeket, az igazságot nem lehetett e kijelentés alapján megismerni. Na aztán Pál megunta és rászólt! Ehhez hit és bátorság kellett. Nekünk is ezt kell tenni...
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető Margó

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 154
Re: Okkultizmus (agykontroll, bioenergia...stb.)
« Válasz #44 Dátum: 2008 Május 08, 19:53:12 »
"Ti valamennyien a világosság és a nappal fiai vagytok, nem vagyunk az éjszakáé, sem a sötétségé. Akkor ne is aludjunk, mint a többiek, henem legyünk éberek és józanok. Mert akik alusznak, éjjel alusznak, és akik megrészegednek éjjel részegednek meg. Mi azonban, akik a nappal fiai vagyunk, legyünk józanok, vegyük magunkra a hit és a szeretet páncélját, és mint sisakot az üdvösség reménységét!" 1 Thess. 5:5-8
"Boldogok, akik házadban laknak, szüntelenül dicsérhetnek Téged!"  Zsolt. 84:5