Szerző Téma: Bátorítások  (Megtekintve 52970 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető bacsipista

• Testvérünk
  • *
    • Keresztény kincskereső
Re:Bátorítások
« Válasz #735 Dátum: 2013 Augusztus 02, 19:07:31 »
A szolgálat nem mehet az Istennell való személyes kapcsolat rovására. sokan mondják, hiszen az Úrért tettem. De ha visszgondol, nem az Úrral tette.
Az én életemben is volt olyan időszak amikor a gyülekezeti szolgálataim miatt nem volt időm együtt lenni az Úrral, elhanyagoltam a Bibliaát, az imádkozást. Pedig folyamatosan az igék között tevékenykedtem, de csak átfolytak rajtam és nem ivódtak belém.
Az ilyen szolgálat nem kedves Isten előtt.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
« Válasz #736 Dátum: 2013 Augusztus 02, 19:22:24 »
Ügyelnünk kell arra, hogy egyensúlyban legyünk ezen a téren is. Az ajándék nem lehet fontosabb az Ajándékozónál.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

• Testvérünk
  • *
    • Keresztény kincskereső
« Válasz #737 Dátum: 2013 Augusztus 03, 09:38:45 »
" 12 Aki tehát azt gondolja, hogy áll, vigyázzon, hogy el ne essék!
  13 Emberi erőt meghaladó kísértés még nem ért titeket. Isten pedig hűséges, és nem hagy titeket erőtökön felül kísérteni; sőt a kísértéssel együtt el fogja készíteni a szabadulás útját is, hogy el bírjátok azt viselni."
 1Kor 10:12-13

Minden embert érhet kísértés. De ha az Úrra figyelünk és kérjük a vezetését nem bukjhatunk el.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető irene

• Testvérünk
  • *
« Válasz #738 Dátum: 2013 Augusztus 03, 09:55:12 »

" 12 Aki tehát azt gondolja, hogy áll, vigyázzon, hogy el ne essék!
  13 Emberi erőt meghaladó kísértés még nem ért titeket. Isten pedig hűséges, és nem hagy titeket erőtökön felül kísérteni; sőt a kísértéssel együtt el fogja készíteni a szabadulás útját is, hogy el bírjátok azt viselni."
 1Kor 10:12-13

Minden embert érhet kísértés. De ha az Úrra figyelünk és kérjük a vezetését nem bukjhatunk el.

Ámen!

Jakab levél:1:12   Boldog ember az, aki a kísértésben kitart; mert minekutána megpróbáltatott, elveszi az életnek koronáját, amit az Úr ígért az őt szeretőknek.

Jeremiás könyve:15:19   Azért ezt mondja az Úr: Ha megtérsz, én is visszatérítelek téged, előttem állasz; és ha elválasztod a jót a hitványtól, olyanná leszel, mint az én szájam. Ők térjenek meg te hozzád, de te ne térj ő hozzájok!

zsolt 25:8.    Jó és igaz az Úr, azért útba igazítja a vétkezőket.

Nem elérhető bacsipista

• Testvérünk
  • *
    • Keresztény kincskereső
« Válasz #739 Dátum: 2013 Augusztus 03, 10:00:07 »
Irénke nagyon jó idézeteket hoztál. Fontos, hogy ne a világ hasson ránk, hanem mi a világra. Tudjuk, hogy milyen nehéz egy komoly kisértésben végig hűnek és kitartóan ellenáéllónak lennünk, de az Úr gazdagon megadja érte a jutalmát.
Megerősít és megáld minket.

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #740 Dátum: 2013 Augusztus 03, 10:53:52 »
Idézetet írta: bacsipista
Fontos, hogy ne a világ hasson ránk, hanem mi a világra.

Pontosan ahogyan Jézus is mondta, mi vagyunk a föld sója. A sóból elég egy pici hogy megváltoztassa az étel ízét, rossz levest is jóvá tudja tenni.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető irene

• Testvérünk
  • *
« Válasz #741 Dátum: 2013 Augusztus 20, 09:43:03 »
Jelenések könyve:22:17   
És a Lélek és a menyasszony ezt mondják: Jövel! És aki hallja, ezt mondja: Jövel! És aki szomjúhozik, jőjjön el; és aki akarja, vegye az élet vizét ingyen.

Zsoltárok könyve:63:2   
Isten! én Istenem vagy te, jó reggel kereslek téged; téged szomjúhoz lelkem, téged sóvárog testem a kiaszott, elepedt földön, amelynek nincs vize;
3
    Hogy láthassalak téged a szent helyen, szemlélvén a te hatalmadat és dicsőségedet.
4
    Hiszen a te kegyelmed jobb az életnél: az én ajakim hadd dicsérjenek téged.
5
    Áldanálak ezért életem fogytáig; a te nevedben emelném fel kezeimet.
6
    Mintha zsírral és kövérséggel telnék meg lelkem, mikor víg ajakkal dicsérhet téged az én szájam!
7
    Ha reád gondolok ágyamban: őrváltásról őrváltásra rólad elmélkedem;
8
    Mert segítségem voltál, és a te szárnyaidnak árnyékában örvendeztem.
9
    Ragaszkodik hozzád az én lelkem; a te jobbod megtámogat engem.

Nem elérhető torokkarol

• Testvérünk
  • *
« Válasz #742 Dátum: 2013 Augusztus 20, 10:34:08 »
ámen!
Titus levél:3:5   -8 =Nem az igazságnak cselekedeteiből, amelyeket mi cselekedtünk, hanem az ő irgalmasságából tartott meg minket az újjászületésnek fürdője és a Szent Lélek megújítása által,6
Melyet kitöltött reánk bőséggel a mi megtartó Jézus Krisztusunk által;
7
Hogy az ő kegyelméből megigazulván, örökösök legyünk az örök élet reménysége szerint.
8
Igaz ez a beszéd, és akarom, hogy ezeket erősítsed, hogy igyekezzenek jó cselekedetekkel előljárni azok, akik Istenben hívőkké lettek. Ezek jók és hasznosak az embereknek; :044: :044:
Az Úr az én pásztorom; nem szűkölködöm.
Fűves legelőkön nyugtat engem, és csendes vizekhez terelget engem.
23 zsolt.

Nem elérhető bacsipista

• Testvérünk
  • *
    • Keresztény kincskereső
« Válasz #743 Dátum: 2013 Augusztus 20, 11:50:21 »
ámen!
Titus levél:3:5   -8 =Nem az igazságnak cselekedeteiből, amelyeket mi cselekedtünk, hanem az ő irgalmasságából tartott meg minket az újjászületésnek fürdője és a Szent Lélek megújítása által,6
Melyet kitöltött reánk bőséggel a mi megtartó Jézus Krisztusunk által;
7
Hogy az ő kegyelméből megigazulván, örökösök legyünk az örök élet reménysége szerint.
8
Igaz ez a beszéd, és akarom, hogy ezeket erősítsed, hogy igyekezzenek jó cselekedetekkel előljárni azok, akik Istenben hívőkké lettek. Ezek jók és hasznosak az embereknek; :044: :044:

Róma 18, 16-17

16 Maga a Lélek tesz bizonyságot a mi lelkünkkel együtt arról, hogy valóban Isten gyermekei vagyunk. 17 Ha pedig gyermekek, akkor örökösök is: örökösei Istennek és örököstársai Krisztusnak, ha vele együtt szenvedünk, hogy vele együtt meg is dicsőüljünk.

Nem elérhető irene

• Testvérünk
  • *
« Válasz #744 Dátum: 2013 Szeptember 01, 19:31:21 »
Az aggódást nem lehet lepasszolni, de le lehet győzni!
Nem is kezdhetnénk jobb helyen, mint a
Zsoltárok 23:2-nél: „csendes vizekhez vezet engem".
Dávid kijelenti: „vezet engem".
Istenünk előttünk jár és így szól: „Gyere!"
Elöl jár és tisztogatja ösvényünket:
„Én megyek előtted, a rögös utat elegyengetem" (Ézsaiás 45:2).

Amen

Köszönöm Uram! 

Nem elérhető bacsipista

• Testvérünk
  • *
    • Keresztény kincskereső
« Válasz #745 Dátum: 2013 Szeptember 02, 09:02:58 »
Nincs olyan helyzet, nem történhet meg olyan amikor az Úrhoz kiáltunk nyomorúságunkban és Ő elfordulna tőlünk. Bár bűnösök vagyunk és megérdemelt büntetésünk súlya nehezedik ránk, a mi urunk akkor is tud enyhíteni azokon és felemel bennünket, helyreállít és gondoskodik rólunk.

A 107 Zsoltár méltó bátorítás lehet mindenki számára.

Idézet
Zsoltárok könyve
- 107. fejezet -

1. Adjatok hálát az ÚRnak, mert jó, mert örökké tart szeretete!
2. Így szóljanak az ÚR megváltottai, akiket megváltott az ellenség kezéből, 3. és összegyűjtött a különböző országokból; keletről, nyugatról, északról és délről.
4. Vannak, akik bolyongtak a pusztában, úttalan utakon, nem találtak lakott várost. 5. Éheztek is, szomjaztak is, elcsüggedt a lelkük. 6. De az ÚRhoz kiáltottak nyomorúságukban, és kimentette őket szorult helyzetükből. 7. A helyes útra vezette őket, hogy lakott városba jussanak. 8. Adjanak most hálát az ÚRnak szeretetéért, az emberekkel tett csodáiért, 9. mert megitatta a szomjazókat, és jól tartotta az éhezőket.
10. Vannak, akik sötétségben ültek, a halál árnyékában, nyomorultan vasra verve, 11. mert engedetlenek voltak Isten parancsával szemben, megvetették a Felséges döntését. 12. Ezért szenvedéssel törte meg szívüket, elbuktak, nem volt segítőjük. 13. De az ÚRhoz kiáltottak nyomorúságukban, és megszabadította őket szorult helyzetükből. 14. Kihozta őket a sötétségből, a halál árnyékából, köteleiket pedig letépte. 15. Adjanak most hálát az ÚRnak szeretetéért, az emberekkel tett csodáiért, 16. mert betörte az érckapukat, és leverte a vaszárakat.
17. Vannak ostobák, akiknek szenvedniük kellett vétkes életük és bűneik miatt. 18. Minden ételtől undorodtak, már a halál kapuihoz jutottak. 19. De az ÚRhoz kiáltottak nyomorúságukban, és megszabadította őket szorult helyzetükből. 20. Elküldte igéjét, meggyógyította, és a sír mélyéről kimentette őket. 21. Adjanak most hálát az ÚRnak szeretetéért, az emberekkel tett csodáiért, 22. mutassanak be hálaáldozatot, beszéljék el ujjongva tetteit!
23. Vannak, akik hajókon a tengerre szálltak, munkájukat a nagy vizeken végezték. 24. Ezek látták az ÚR tetteit, csodáit a mélységes tengeren. 25. Szavára forgószél támadt, fölemelték őket a hullámok. 26. Égig emelkedtek, majd a mélybe zuhantak, kétségbeestek a veszedelemben. 27. Imbolyogtak, tántorogtak, mint a részegek, bölcsességük egészen odalett. 28. De az ÚRhoz kiáltottak nyomorúságukban, és kiszabadította őket szorult helyzetükből. 29. Lecsendesítette a forgószelet, elcsitultak a hullámok. 30. Örültek, amikor azok elsimultak, és a kívánt kikötőbe vezette őket. 31. Adjanak most hálát az ÚRnak szeretetéért, és az emberekkel tett csodáiért! 32. Magasztalják őt a nép gyülekezetében, és dicsérjék a vének gyűlésében!
33. A folyókat pusztává tette, a forrásokat sivataggá, 34. a gyümölcstermő földet szikessé a rajta lakók gonoszsága miatt. 35. A pusztában bővizű tavat árasztott, a szomjú földön forrásokat. 36. Éhezőket telepített oda, akik várost alapítottak lakóhelyül. 37. Mezőket vetettek be, és szőlőket ültettek, amelyek termést és gyümölcsöt hoztak. 38. Megáldotta őket, és nagyon elszaporodtak, állatokban sem láttak hiányt. 39. De azután megfogyatkoztak, és görnyedeztek az elnyomás, a baj és gond miatt, 40. amikor gyalázatot zúdított az előkelőkre, és úttalan pusztaságban kellett bolyonganiuk. 41. De a szegényeket oltalmazza a nyomorúságban, nemzetségüket megszaporítja, mint egy nyájat. 42. Látják a becsületesek, és örülnek, az álnokok pedig befogják szájukat.

43. Aki bölcs, jegyezze meg ezeket, és értse meg az ÚR kegyelmes tetteit!

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #746 Dátum: 2013 Szeptember 22, 11:51:52 »
Igen Testvérem, bár Istenről tudjuk az igéje által, hogy hosszan tűrő és nem végtelenségig. Van Istennél is egy határ, és ez nem mindig a halálunk pillanatától zárul le. Ugyanis akik ellenállnak Istennek, azoknak Isten is ellenáll. Isten nem zsebi baba, akit előránthatunk a zsebünkből ha éppen segítségre van szükségünk.

Példabeszédek 1,22-30
"Míglen szeretitek, oh ti együgyűek az együgyűséget, és gyönyörködnek a csúfolók csúfolásban, és gyűlölik a balgatagok a tudományt?! Térjetek az én dorgálásomhoz; ímé közlöm veletek az én lelkemet, tudtotokra adom az én beszédimet néktek. Mivelhogy hívtalak titeket, és vonakodtatok, kiterjesztém az én kezemet, és senki eszébe nem vette; És elhagytátok minden én tanácsomat, és az én feddésemmel nem gondoltatok: Én is a ti nyomorúságtokon nevetek, megcsúfollak, mikor eljő az, amitől féltek. Mikor eljő, mint a vihar, az, amitől féltek, és a ti nyomorúságtok, mint a forgószél elközelget: mikor eljő ti reátok a nyomorgatás és a szorongatás. Akkor segítségül hívnak engem, de nem hallgatom meg: keresnek engem, de meg nem találnak. Azért hogy gyűlölték a bölcseséget, és az Úrnak félelmét nem választották. Nem engedtek az én tanácsomnak; megvetették minden én feddésemet."

Nem elérhető bacsipista

• Testvérünk
  • *
    • Keresztény kincskereső
« Válasz #747 Dátum: 2013 Szeptember 22, 13:58:30 »
Úgy gondolom, hogy aki nem féli Istent és tudatosan szembeszegül parancsolatainak az nem valószínű, hogy nyomorúságában az Úrhoz fordulna.
Tudjuk, hogy az Úr a sziveket és nem a szavakat vizsgálja.  Lehet bámilyen ékes is a beszédünk, isten nem tudjuk meghatni vele, legfeljebb csak az embereket csaphatjuk be általa.

"Minden útját helyesnek tartja az ember, de az ÚR vizsgálja meg a szíveket."
Példabeszédek, 21,2

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #748 Dátum: 2013 Szeptember 22, 16:08:56 »
Igen Testvérem. De olvashatunk az igében olyanról, hogy vágyják Isten közelségét és a vele való kapcsolatot, de nem akartak megtérni a cselekedeteikből. Erre mondja az Úr, hogy nem elég vágyni, hanem tenni is kell érte.

Ézsaiás könyve 29,13
"És szólt az Úr: Mivel e nép szájjal közelget hozzám, és csak ajkaival tisztel engem, szíve pedig távol van tőlem, úgy hogy irántam való félelmök betanított emberi parancsolat lőn:"

Nem elég az Úrról bizonyságot tenni vagy könnyes szemmel átszellemülten Őt dicsérni, hanem meg kell tartani a parancsolatait.

Nem elérhető Harang

• Testvérünk
  • *
    • Isten szeret
« Válasz #749 Dátum: 2013 November 01, 10:48:30 »
" Szentek legyetek    :044:  http://www.amzi.org/html/szentek.html

„Szentek legyetek, mert én, az Úr, a ti Istenetek, szent vagyok.“ (3.Móz. 19,2)

Isten felhívása a megszentelődésre áthatja a zsidó vallási törvényeket, magába zárva az ember mindennapi életének a dolgait és tapasztalatait. Különbséget tesz a személy, az idő és a helység szent volta között. A személy szent fogalma érvényes az egyén  életkörülményeire és kapcsolataira, az idő szent fogalma  a Shabbatra (szombat) és az ünnepekre vonatkozik. A helység szent fogalma azokban a törvényekben tükröződik vissza, amelyek a jeruzsálemi Templommal (héberül: Beth HaMikdash = A Szent Ház) kapcsolatosak. Ezek a törvények azonban a Beth HaKnesszetet (=Zsinagóga) és a Beth HaMidrasht (=Tanítóház) is magukba foglalják.

Mit értenek a nemzetek a „szent” szó alatt
Chajim HaLevy Donin rabbi a „Zsidó Élet” című könyvében a következőt írja: „A más népek hitében és tradíciójában általában azt értik a „szent” alatt, hogyha valaki az élettől eltávolodva, a földi élvezeteket és célokat megtagadva az élet mindennapi problémáitól és a társadalomtól visszavonul. Az aszkéták ilyen jellegű életmódja nem felel meg annak, amit a zsidó gondolkozás a szent szó alatt ért. Az ellenkezőjét állapítjuk meg; habár az aszkéta életstílus nincs megtiltva, az élettől való visszavonulást és a még több tilalom felállítását a valóságban nem nézik szívesen.” (40. oldal)

A „szent”szó értelmezése a zsidó gonondolkozásban
Így tehát a zsidók szerint a szent élet nem az aszkéta stílusban és az élettől való kegyes elzárkózottságban, illetve az emberi örörmök túlzott megtagadásában nyilvánul meg. Sőt, inkább arra törekednek, hogy az emberek a társadalmi élet folyásában, örömében és szomomrúságában részt vegyenek, és semmiféle megengedett élvezetet ne utasítsanak el. Ugyanakkor egy ítélőképességet kell kialakítani, ami elválasztja a jót a rossztól, a valódit a hamistól, az igazat a gonosztól, a szentet a szentségtelentől, a tisztát a tisztátalantól. „Minél fejlettebb az etikai-, erkölcsi- és vallási ítélőképesség, annál szentebb az egyéni élet.” (C.H.Donin rabbi, 40 oldal)

A szent élet megnyílvánulása
A szent élet azt jelenti, hogy ura vagyunk a szenvedélyeinknek, így nem az uralkodik rajtunk, hanem mi uraljuk azt. (1.Móz.4,7) Ebből született a zsidó kultúrában az az életfelfogás, hogy minden cselekedetünk a vallásos életünknek egy része. Az étkezési rendelkezések betartása serkent az élet többi területein is a kísértéseknek ellenállni. Ilyen módon a „Kashrut” (zsidó étkezési előírások) is példa arra, hogy a zsidóság a mindannapi dolgokat vallási gyakorlatnak tekinti. Az asztal, amelyen az ételt tálalják, a zsidó hagyomány gondolkozása szerint a Templom oltárának a jelképe. (Chagiga 27a) Ezért sózzák meg az első falat kenyeret, mivel ez az előírás az áldozatnál is. Amint tiltva volt bizonyos állatokat az Isten oltárán feláldozni, úgy nem megengedett ezeket az étkezéshez elkészítve az asztalra tálalni. Az asztali beszélgetések tartalmának is a Tóra (Mózes könyve) körül kell forognia.
A Kashrut és a zsidó ünnepek szigorú betartása képezte a választófalat a különböző nemzetek és vallások népével való kapcsolatban. Ilyen módon lehetett az asszimilációt megakadályozni. 

A „szent” fogalma a mai időkben
Mint az élő Isten gyermekei, azt a kijelentést kaptunk, hogy ebben a világban élünk, de nem vagyunk tovább e világ gyermekei. Jézus Krisztus így imádkozott (Ján. 17, 14-15+18): „Én nekik adtam igédet, és a világ gyűlölte őket, mert nem e világból valók, mint ahogy én sem vagyok e világból való. Nem azt kérem, hogy vedd ki őket a világból, hanem hogy őrízd meg őket a gonosztól. ...Ahogyan engem elküldtél a világba, én is elküldtem őket a világba.”
Feladatunk felismerni, hogy jelenlétünk formálja-e környezetünket, vagy mi magunk leszünk környezetünk rabszolgája. Itt nem külső formákról, vagy külső elhatároltságról van szó, hanem egy belső, tökéletesen megújult magatartásról. Egy egészséges bátorságra van szükség ahhoz, hogy merjünk „más” lenni.
Jézus Krisztus nem határolta el magát a bűnösöktől, azért hogy megtartsa szent voltát, hanem szentségében mély szeretettel vette fel a kapcsolatot velük. A társadalomtól való visszahúzódás nem felel meg annak a hivatásunknak, hogy e világban Isten küldöttjei legyünk. Szent voltunk pontosan a mindennapi életben fog bebizonyulni. Ebből a szempontból még sokat tanulhatunk a zsidó értelmben vett szent fogalomtól.

Hanspeter Obrist "

"Jézus az út, az igazság és az élet." János 14:6.