Szerző Téma: Bátorítások  (Megtekintve 91247 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető h.isro

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 887
Bátorítások
« Dátum: 2008 Június 04, 12:52:07 »
Mert a nékem adatott kegyelem által mondom mindenkinek közöttetek,hogy feljebb ne bölcselkedjetek,mint ahogy kell bölcselkedni;hanem józanon bölcselkedjék,amint az Isten adta kinek-kinek a hit mértékét.Mert miképpen egytestben sok tagunk van,minden tagnak pedig nem ugyanazon cselekedete van:Azonképpen sokan egytest vagyunk a Krisztusban,egyenként pedig egymásnak tagjai vagyunk.Minthogy azért külön-külön ajándékaink vannak a nékünk adott kegyelem szerint,akár írásmagyarázás,a hitnek szabálya szerint teljesítsük;Akár szolgálat,a szolgálatban;akár tanító a tanításban;Akár intő az intésben;az adakozó szelídségben;az előljáró szorgalmatossággal;a könyörülő vidámsággal mívelje.

Kérjük ki Istentől,hogy mik azok az ajándékok,amiket az Ő kegyelméből nekünk akar adni,hogy alkalmazzuk.Mivel Jézus testének különböző tagjai vagyunk,az ajándékot,amit mi kaptunk Istentől,ne akarjuk ráerőszakolni másra,hanem engedjük,hogy Isten mindenkinek az Ő akarata szerint adja meg azt a kegyelmi ajándékot,amelyiket akarja.Szóval kedves tesók,akik közületek megkapták a bátorítás ajándékát alkalmazzuk,mert itt a forumonis sok testvér van,akinek bátorításra van szüksége.Mielőtt bárkit is bátorítanánk kérjük ki Istentől a hogyanját is.Szerintem fontos,hogy itt a forumon is alkalmazzuk azokat a kegyelmiajándékokat,amiket Isten nekünk adott.Remélem hasznos,amit kérek.Ezt azért kérem,mert bátorításra mindig szüksége leszvalakinek.
Csak,hogy tudjuk mi a bátorítás:Isten igazságának újra felidézése(valaki mellé szegődni,akinek bátorításra van szüksége).
With God All Things Are Possible= Istennel minden lehetséges!
Ki vagyok szolgáltatva Istennek. Teljesen fegyvertelen és védtelen vagyok, ezért kell, hogy a Szentlélek befedezzen.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Bátorítások
« Válasz #1 Dátum: 2008 Június 05, 01:53:32 »
Orsi kérésére megnyitottam ezt a topicot!  :088:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető h.isro

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 887
Re: Bátorítások
« Válasz #2 Dátum: 2008 Június 05, 14:44:49 »
Bátorításkén engedjétek meg,hogy írjak ide egy dal szöveget,ami Isten hűségét mutatja be:
D            Em7         A7                G/D D

Hűséged végtelen, Atyám, nagy Isten!

G         D/F#             E           A

Elhat a mélybe s az egek fölé!

A7           D                    Em D/F# G

Irgalmad nem fogy a múló idővel,

G#dim7    D/A              A7            D

Kivoltál, az maradsz mindörökké!

 

A           D             B            Em

Hűséged végtelen, hűséged végtelen!

A          A/G D/F#         E7      A

Minden nap új áldás árad reám!

A7            D            Em  D/F# G

Hiányom pótolod hatalmas kézzel,

G#dim     D/A           A7             D

Hűséged végtelen, Uram, hozzám!

 

A tél, a nyár az ősz, a feslő tavasz,

A Nap, a Hold, s a nagy csillag sereg

Ezt zengi szüntelen, együttes karban:

Te vagy az irgalom, a szeretet!

 

Eltörlöd bűnömet, békéd vesz körül,

Velem vagy, s lényed úgy megvidámít!

Erőt adsz mára, s a holnapra reményt,

Aldásod ontja rám bő árjait!


Ehhez még annyit fűzök hozzá,hogy Isten mindig akkor van hozzád a legközelebb,amikor nagy bajban vagy.
With God All Things Are Possible= Istennel minden lehetséges!
Ki vagyok szolgáltatva Istennek. Teljesen fegyvertelen és védtelen vagyok, ezért kell, hogy a Szentlélek befedezzen.

Nem elérhető h.isro

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 887
Re: Bátorítások
« Válasz #3 Dátum: 2008 Június 05, 19:26:15 »
Ne bánkódjatok,mert az Úr előtt való öröm erőt ad nektek!Neh 8,10b
With God All Things Are Possible= Istennel minden lehetséges!
Ki vagyok szolgáltatva Istennek. Teljesen fegyvertelen és védtelen vagyok, ezért kell, hogy a Szentlélek befedezzen.

Nem elérhető h.isro

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 887
Re: Bátorítások
« Válasz #4 Dátum: 2008 Június 05, 23:00:29 »
Hiszem, hogy Isten szeret téged és gyönyörő terve van az életeddel.
Erről meg vagyok győződve. Hiszem, hogy Isten azt szeretné, hogy az
életed telve legyen örömmel. Hiszem, hogy Isten akarja, hogy az életed
olyan legyen, mint egy túlcsorduló pohár. Hiszem, hogy Isten bölcs és
szerető Atya, akit érdekel gyermekei öröme és boldogsága. Szomorú,
amikor te boldogtalan és csüggedt vagy, illetve, ha problémáid vannak.
Hiszem, hogy Isten teljes, gazdag, bővölködő életet kíván számodra.
Jézus azt mondta: „… én azért jöttem, hogy életök legyen, és
bővölködjenek“ (János 10:10).
With God All Things Are Possible= Istennel minden lehetséges!
Ki vagyok szolgáltatva Istennek. Teljesen fegyvertelen és védtelen vagyok, ezért kell, hogy a Szentlélek befedezzen.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Bátorítások
« Válasz #5 Dátum: 2008 Június 05, 23:03:05 »
Igen Orsi, ez így van!  :05:

Jer 29,11
"Mert csak én tudom, mi a tervem veletek - így szól az ÚR -: békességet és nem romlást tervezek, és reményteljes jövőt adok nektek."
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető h.isro

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 887
Re: Bátorítások
« Válasz #6 Dátum: 2008 Június 06, 12:59:46 »
Mai ige: Mert megmenti a segítséget kérő szegényt, és a nyomorultat, akinek nincs segítője.(Zsolt 72,12)
With God All Things Are Possible= Istennel minden lehetséges!
Ki vagyok szolgáltatva Istennek. Teljesen fegyvertelen és védtelen vagyok, ezért kell, hogy a Szentlélek befedezzen.

maria

  • Vendég
Re: Bátorítások
« Válasz #7 Dátum: 2008 November 27, 18:12:36 »
Kenneth Copeland  : Nyomás alatt vagy? Plántálj!

„Ne tévelyegjetek, Isten nem csúfoltatik meg: mert amit vet az ember, azt is fogja aratni.” (Galata 6,7)

Ha úgy érzed, hogy nyomás alatt vagy ezekben a napokban, tudd meg, nem vagy egyedül. Sátán egyre nagyobb nyomást helyez az emberekre itt és most, nagyobbat, mint bármikor ezelőtt. Nehézségben akar tartani minket lelkileg, pénzügyileg, érzelmileg és minden más módon, ahogy csak tud. A nyomás olyan nagy mindenütt, hogy a kormányok már nem tudják, mit tegyenek, az üzleti világ, a családok, sőt a gyülekezetek sem tudják, mit tegyenek.

De dicsőség Istennek, Jézus tudja! Ő azt mondja, bármilyen nehézség alól ki tudunk jönni, amit az ördög akar ránk helyezni. Minden esetben az adás a kimenekedés útja, amelyet Jézus mutat nekünk. Ő, amikor csak szükséggel találkozik, elültet egy magot. A Márk 4. fejezetében Isten egész királyságát is egy maghoz hasonlítja. Gondolkozz egy kicsit a mag fontosságán. Minden élet ezen a földön magból állt elő. Te is abból lettél. Majd Isten Igéjének magjából születtél újjá. Jézus maga volt a Mag, amelyet Isten ültetett. Isten elvetette Őt egy áldozatban, s ez a Mag felnőtt sok atyafiban.

Tehát amikor sátán nyomást helyez rád, menj Jézushoz, és engedd, hogy elmondja neked, hogyan és hol ültess. Ha ezt megteszed, az elültetett mag felnő egészen addig, amíg széttöri a sötétség erejét és betölti a hiányokat. Ki fog szabadítani téged az alól a nyomás alól, amit az ördög rád helyezett.

Láttam ezt megtörténni. Amikor Jerry Savelle a szolgálatomban kezdett dolgozni, mindössze egy öltönye volt, egy inge és egy pár sport zakója. Ezeket hordta estéről estére, minden egyes összejövetelen. Annyira nem volt pénze, hogy még csak gondolni sem tudott arra, hogy vegyen egy másik öltönyt. Mondhatom nektek, hogy nagy nyomás alatt volt, ami a ruházkodást illeti.

Ám akkor rájött a hit-mag és az aratás alapelvére. Bement hát annak a városnak a központjába, ahol akkor az összejöveteleket tartottuk, és talált egy illetőt az utcán, akinek nagy szüksége volt ruhára. Odaadta neki a sajátját. Az emberek azonnal ruhákat kezdtek adni Jerrynek. Ez már akkor, azon az estén elkezdődött, és azóta is tart. Ma nagyon sok prédikátor van Afrikában, aki Jerry Savelle öltönyöket visel! (Még akkor is, ha a zakó ujja, és a nadrág szára kicsit rövidebb a kelleténél. – Jerry S. egy alacsony növésű férfiú – szerk.megj.) Ő még most is vet és arat. Jerry Savelle-nél volt a legnagyobb „ruhaaratás”, amit valaha is láttam.

Ha az ördög nyomás alatt tart, ne ess kétségbe… Ültess! Vesd el az idődet, a pénzedet, akár a saját ruhádat is, s amikor az aratásod elérkezik, már nevetve mondhatod: „hé ördög, most vajon ki érzi a nyomást?”

Fordította: Orbán Tibor
Kenneth Copeland: Faith to faith c. könyvéből
K. C. M. által engedélyezett fordítás

Nem elérhető gyermek

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 212
Re: Bátorítások
« Válasz #8 Dátum: 2008 November 28, 22:27:07 »
Nagyon jó volt ezeket a sorokat olvasni, de szerintem az utolsó mondat nem szabad, hogy egyszer is elhagyja a szánkat, már csak azért sem, mert azt mondja az írás, hogy ne becsüljük le a gonosz erejét.
Mert aki áll, vigyázzon, hogy el ne essen.
Boldog az az ember, akinek a lelkében Isten hangját nem harsogja túl a világ hangja

maria

  • Vendég
Re: Bátorítások
« Válasz #9 Dátum: 2008 November 29, 08:13:51 »
gyermek! Gondolom erre a mondatra érted: „hé ördög, most vajon ki érzi a nyomást?”

Azt mondod, egyszer sem szabad, hogy elhagyja a szánkat, mert nem becsülhetjük le a gonosz erejét? Ez félelem. A Biblia azt mondja, Jézus legyőzte a gonosz erejét a vérével. Megsemmisítette a hatalmát felettem. Én nem hiszem, hogy értékelnem kellene a gonoszt erejét vagy félnem tőle, hogy erősebb tőlem. Azzal, hogy elismerem a nem lebecsülésemmel az erejét, Jézus megváltói munkáját degradálom. Én nem félek a gonosztól attól függetlenül, hogy megtámadhat bármikor ha megnyílok neki. Ez a mondatod Igei, vagy kitől származik? Azt állítod igei. Én meg azt, hogy nem, hanem maga a sátán mondja ezt, hogy megfélemlítsen. Ne engedd ezt a szívedbe. De ha van Igéd rá, hogy ne becsüljem le a sátánt és az erejét, hozd elő.

"...már csak azért sem, mert azt mondja az írás, hogy ne becsüljük le a gonosz erejét."

Ez számomra TILOS mondat! Én nem becsülöm a gonosz erejét semmire, mert nagyobb az, Aki bennem van, mint aki a világban! Ez az Igei. Ez benne van a Bibliában! Így én győztes vagyok Krisztusban! Az Ő erejében és hatalmában! Ezt a sátán jól tudja! Fél is tőlem Jézus miatt! Hát én ennyire becsülön a gonoszt csak. Sőt, mindenkit bátorítok, ismerje föl a hatalmát Krisztusban és álljon ellen a hazug gonosznak! Nem félelem szellemét kaptuk mi, hanem az Úrét! A világ össze ereje semmi az Ővéhez képest! Az pedig minden hazug hatalmat erőt legyőz. Kérlek szívleld meg ezt és nőlj fel oda, hogy bátran kimerd mondani, hogy te nem félsz a sátán hatalmától! mert le van győzve a Bárány vérével. Amit tehetünk, nem engedjük be az életünkbe és akkor neki nincs hatalma felettünk. El kell taposni, nem felemelni azzal, hogy nem becsülöm le. Van aki azt a módszert választja, hogy inkább nem beszél a gonoszról. Ez is hiba. Nem kell vele foglalkozni. Ha valaki felismeri, hogy erőlködik az élete fölött, időben ki kell dobni, eltaposni. Le van győzve és nem kell félni attól ha valamit kimondok, akkor megtámadhat. Ha engedelmeskedem Istennek, azzal ellen állok az ördögnek. Tudod ekkor mi történik? Elfut tőlem mert fél Jézustól. Jak. 4:7 ennyit a hatalmáról!


gyermek: "Mert aki áll, vigyázzon, hogy el ne essen." Ez a mondat a büszkeségről szól és nem a sátán hatalmáról. Ha nem az Úr erejét beszédét használom, vigyázzak, mert elbukhatok. Ekkor legyőzhet a gonosz, de csak addig ameddig Jézus hatalmát nem használom felette és akkor megsemmisül. De nézed meg az Igét a szövegkörnyezetével amit idéztél. Bátorítalak, hogy ne félj kimondani, hogy nincs ereje és hatalma feletted a gonosznak mert le van győzbe. Nyugodtan tudatosítsd vele!

Nem elérhető ermaha

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2797
Re: Bátorítások
« Válasz #10 Dátum: 2008 November 29, 09:29:40 »
gyermek  Aki betöltötte Isten akaratát,és Krisztusban van,Isten éppen olyan jogokkal ruházta fel,mint az Ő Fiát Jézus Krisztust.Egyszer már Isten a kereszt hatalma alá vetette a sátánt,és Jézus Krisztus legyőzte őt.Mindenben,--  ebbe a szóban benne van minden,lerontotta a sátán minden munkáját,--tehát akik Krisztusban vannak,--azoknak e név használata adott,--vagyis Aki Krisztusban van új teremtés az.Bennünk Krisztus szelleme és Isten Szelleme lakozik,tehát Istené vagyunk.Nem magunké,Jézus nevére pedig minden meghajol,mennyen és földön,és föld alatt.Az Ige kimondja,--sőt azt is,hogy akihez Isten beszéde szól,azok is istenek.Hogyan lehet valaki Krisztusban,Isten Igéje megmondja,:--megtérés,--bűn rendezés,--bemerítkezés,--biblia olvasása,--imádkozás--elfogadni HIT által az Igét és letenni a saját akaratunkat Isten elé, és engedelmeskedni az Ő Igéjének.--Krisztusban járás.-- Ez egy folyamat amíg élünk.Csak azok a Krisztusban lévő emberek,akik bemerítkeznek--tehát halálába Krisztusnak,amikor itt volt a földön Jézus Krisztus,Ő is engedelmeskedett Isten akaratának--hiszen azt mondta neki Keresztelő János,nekem kell általad megkeresztelkednem,és te jössz én hozzám?Jézus azt felelte neki:Engedj most,mert igy illik nekünk minden igazságot betöltenünk.--Te betöltötted-e ezt az Igazságot?--ha igen,neked is megadatott ugyan az a hatalom,mint Krisztusnak itt a földön.Lehet hogy számodra ez amit leírtam,megdöbbentő,vagy provokatív,de ezeket nem én mondom,hanem Isten Igéje. :angel2:
Mert nem a félelemnek szellemét adta nekünk
az Isten,hanem az erőnek és szeretetnek és józanságnak szellemét/Tim:1,7/

Magda

  • Vendég
Re: Bátorítások
« Válasz #11 Dátum: 2008 November 29, 09:37:36 »
Igen arra a mit Ermaha írt,
+
aki mind ezt betöltötte, milyen hittel tette, vagy csak embereknek akart megfelelni, mint Simon a mágus, aki a következő lépéshez szükséges Szent Szellemet saját dicsőségére akarta, ezért még pénzt is ajánlott.

A szíveket és veséket vizsgáló Isten tudja, és a Szent Szellemet csak annak adja aki ezt akarja, kéri, és magát már teljesen átadta, alárendelte Isten szolgálatának.

 :2smitten:

Nem elérhető ermaha

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2797
Re: Bátorítások
« Válasz #12 Dátum: 2008 November 29, 09:57:24 »
Igen arra a mit Ermaha írt,
+
aki mind ezt betöltötte, milyen hittel tette, vagy csak embereknek akart megfelelni, mint Simon a mágus, aki a következő lépéshez szükséges Szent Szellemet saját dicsőségére akarta, ezért még pénzt is ajánlott.

A szíveket és veséket vizsgáló Isten tudja, és a Szent Szellemet csak annak adja aki ezt akarja, kéri, és magát már teljesen átadta, alárendelte Isten szolgálatának.

 :2smitten:

Az utolsó soraiddal nem értek egyet.Isten nem jutalomból adja a Szent-szellemét,-hanem azért,hogy vigasztalod,segitőd,


Kérdés: Ki a Szentlélek?

Válasz: Sok félreértés van a Szentlélek személyiségével kapcsolatban. Néhányan úgy gondolják, hogy a Szentlélek egy misztikus erő. Mások szerint egy személytelen hatalom, amit Isten ad Krisztus követőinek. Mit mond a Biblia a Szentlélek személyéről? Egyszerűen azt, hogy a Szentlélek maga Isten. Azt is kijelenti, hogy egy személy, egy lény tudattal, érzésekkel, akarattal.

A tény, hogy a Szentlélek maga Isten tisztán látható sok igerészben, mint például az Apostolok Cselekedetei 5:3-4. Itt Péter ellentétbe kerül Anániással, amiért az hazudott a Szentléleknek, és azt mondja neki, hogy “Nem embereknek hazudtál, hanem az Istennek.” Egyértelműen kiderül, hogy a Szentléleknek hazudni annyi, mint Istennek hazudni. Onnan is tudhatjuk, hogy a Szentlélek maga Isten, hogy az Ő jellemzői és tulajdonságai igazak rá. Például a Zsoltárok 139:7-8-ból látható, hogy a Szentlélek mindenhol ott van: “Hova menjek lelked elől? Orcád elől hova fussak? Ha a mennybe szállnék, ott vagy, ha a holtak hazájában feküdnék le, te ott is ott vagy.” Aztán az 1 Korinthus 2:10-ben a Szentlélek mindentudását látjuk: “Nekünk pedig kinyilatkoztatta Isten a Lélek által; mert a Lélek mindent megvizsgál, még Isten mélységeit is. Mert ki ismerheti meg az emberek közül azt, ami az emberben van? Egyedül az emberi lélek, amely benne lakik. Ugyanígy azt sem ismerheti senki, ami Istenben van, csak Isten Lelke.”

Tudhatjuk, hogy a Szentlélek egy személy, mert tudata, érzései és akarata van. A Szentlélek gondolkozik és tud (1 Korinthus 2:10). El lehet szomorítani (Efézus 4:30). Közbenjár értünk (Róma 8:26-27). A saját akarata szerint döntéseket hoz (1 Korinthus 12:7-11). A Szentlélek maga Isten, a Szentháromság harmadik személye. Istenként a Szentlélek a vigasztaló és tanácsadó, amit Jézus megígért (János 14:16,26,;15:26).


Vissza a magyar oldalra

Ki a Szentlélek?
   
        

Keresés:


Hiszen kegyelemből van üdvösségetek a hit által, és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez; nem cselekedetekért, hogy senki se dicsekedjék.

Efézus 2:8-9


Ha tehát száddal Úrnak vallod Jézust, és szíveddel hiszed, hogy Isten feltámasztotta őt a halálból, akkor üdvözülsz.

Róma 10:9


Isten azonban abban mutatta meg rajtunk a szeretetét, hogy Krisztus már akkor meghalt értünk, amikor bűnösök voltunk.

Róma 5:8

Kérdés: Mi az a Szent Lélekbe való bemerítkezés?

Válasz: A Szent Lélekbe való keresztelkedés a következőképp határozható meg: az az esemény, melynek során Isten Lelke a hívőt Krisztussal és a többi hívővel való egységbe helyezi, Krisztus testébe építi be a megváltás pillanatában. Az 1 Korintus 12:12-13 és a Róma 6:1-4 azok a szakaszok, melyeben erről a tanításról olvashatunk. Az 1Kor 12:13 ezt állítja: ”Mi ugyanis mindnyájan egy Lélekben egy testté lettünk a keresztséggel: akár zsidók, akár pogányok, akár rabszolgák, akár szabadok. Mindannyiunkat egy Lélek itatott át.” A Róma 6:1-4 pedig ezt mondja: ” Mit mondjunk tehát? Maradjunk meg a bűnben, hogy a kegyelem gyarapodjék? Szó sincs róla! Ha egyszer már meghaltunk a bűnnek, hogyan élhetnénk tovább benne? Vagy nem tudjátok, hogy akik Krisztus Jézusban megkeresztelkedtünk, az ő halálában keresztelkedtünk meg? A keresztségben ugyanis eltemetkeztünk vele együtt a halálba, hogy miként Krisztus az Atya dicsősége által feltámadt a halálból, úgy mi is az élet újdonságában járjunk. ” Mégha nem is említi a Róma 6 kifejezetten a Szent Lelket, a hívőket úgy festi le, mint akik Isten jelenlétében állnak, és az 1Kor pedig elmondja, mindez hogyan történhet meg.

Három fontos tényt kell közelebbről megvizsgálnunk ahhoz, hogy megszilárdítsuk a Lelki keresztséggel kapcsolatos ismereteinket. Először is az 1Kor 12:13 világosan kimondja: mindnyájan megkereszteltettünk a Lélekben, mint ahogy mindnyájan megitattattunk a Szentlélekkel. Másodszor sehol a Bibliában buzdítja a hívőket a Szent Lélekbe való megkeresztelkedésre. Ez azt mutatja, hogy minden hívő megtapasztalja ezt az élményt. Végül pedig az Efézus 4:5 – úgy tűnik – a Lélek keresztségére utal. Ha ez így igaz, akkor a Lélek keresztségében ugyanolyan része van minden hívőnek, mint ahogy “egy a hit” és “egy az Atya”.

Mindezeket figyalembe véve a Szent Lélek két dolgot tesz: (1) csatlakoztat minket Krisztus testéhez, és (2) létrehozza énünk Krisztussal való megfeszítését. Testének tagja lenni annyit tesz, hogy Vele együtt feltámadtunk az új életre (Róma 6:4). Ezért tehát használnunk kell lelki ajándékainkat, hogy ezt a testet tökéletesen működőképesnek tarthassuk fenn amint az az 1Kor 12:13-ben és szövegkörnyezetében áll. Az egy keresztség megtapasztalása szolgál alapul az Egyház egységének megtartására, amint azt az Ef 4:5 környezetében olvassuk. Az pedig, hogy a Lélek keresztsége által Krisztussal kerülünk egységbe az Ő halálában, eltemetésében és feltámadásában megszilárdítja az alapot, melyre épül felismerésünk, miként lettünk elszakítva a bennünk lakó bűn hatalmától, és miként kell ebben az új életben járnunk (Róma 6:1-10, Kolossé 2:12).

Csak azért tettem be,hogy a vitát elkerüljem.


Mert nem a félelemnek szellemét adta nekünk
az Isten,hanem az erőnek és szeretetnek és józanságnak szellemét/Tim:1,7/

Nem elérhető ermaha

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2797
Re: Bátorítások
« Válasz #13 Dátum: 2008 November 29, 10:16:37 »
http://www.apologia.hu/xtianity/holy-spirit.html

Magdám,tanulmányozzad,imátkozó szívvel. :2smitten:
Mert nem a félelemnek szellemét adta nekünk
az Isten,hanem az erőnek és szeretetnek és józanságnak szellemét/Tim:1,7/

maria

  • Vendég
Re: Bátorítások
« Válasz #14 Dátum: 2008 November 29, 10:54:28 »
Magda! írta: A szíveket és veséket vizsgáló Isten tudja, és a Szent Szellemet csak annak adja aki ezt akarja, kéri, és magát már teljesen átadta, alárendelte Isten szolgálatának.

ermahat írta: Az utolsó soraiddal nem értek egyet.Isten nem jutalomból adja a Szent-szellemét,-hanem azért,hogy vigasztalod,segitőd,

ermaha! Nem értem Magda mit nem írt jól, hogy nem értesz vele egyet? Kérdésem, mert most téged nem értelek. Köszike  a választ. Én igeileg úgy látom, hogy Magda jól írta. Isten adja a Szent Szellemet annak, aki kéri, de csak azok kaphatják meg, akik már Istené, vagyis alárendelte magát Istennek. Természetesen ez nem a tökéletes és mindig alázatos embert jelenti. Gondolom Magda is így érti. Valamit te félre értettél vagy nem értesz egyet vele? Az is lehet, hogy én hibázok és egyikőtöket sem értettem jól.

 :017: