Szerző Téma: Szentlélek keresztség  (Megtekintve 38811 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető E.Edit

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1427
Re: Szentlélek keresztség
« Válasz #30 Dátum: 2008 Április 03, 10:40:18 »
Ha mar ennel a temanal tartunk,akkor lenne egy kerdesem:
-Mi utal arra a Bibliaban,hogy ember altal nem ertett nyelven fohaszkodhat valaki?
-Miert kell ilyen nyelv?
Batran felvallalom,hogy en nem beszelek "nyelveket".Megis tudom,hogy ugyanolyan jol megert engem Isten.

Csak vita ne legyen ebbol,nagyon kerek mindenkit.
Szeretettel,indulatok nelkul beszeljunk rolla.
Eleg nyitottnak erzem magam uj dolgok befogadasara.Tobb ismerosom is van aki nyelveken beszel,de eddig meg nem kaptam kielegito valaszt.
Kertem mar en is Istent,hogy,ha ugy gondolja,hogy nekem szuksegem van erre,adja meg.
Nem kaptam semmitPedig annyira kertem,hogy mar vartam mikor buggyan ki valami "mas" szo a szambol.
Semmi.

Szoval varom a valaszokat.

Szeretettel
Cs.Edit.
"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b

Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re: Szentlélek keresztség
« Válasz #31 Dátum: 2008 Április 03, 10:42:14 »
Kedves Gábor,

Nem a betüket akarom betartani - remélem senki nem gondolkodik így.
A kérdésem igazán az volt, hogy értitek egymást mikor mindenki nyelveken szól?
szeretettel Sándor
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re: Szentlélek keresztség
« Válasz #32 Dátum: 2008 Április 03, 11:29:28 »
Kedves Gábor,

Nem a betüket akarom betartani - remélem senki nem gondolkodik így.
A kérdésem igazán az volt, hogy értitek egymást mikor mindenki nyelveken szól?
szeretettel Sándor

Nem, de ugye nem is azért adatott...  ;)
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re: Szentlélek keresztség
« Válasz #33 Dátum: 2008 Április 03, 11:47:10 »
Ha mar ennel a temanal tartunk,akkor lenne egy kerdesem:
-Mi utal arra a Bibliaban,hogy ember altal nem ertett nyelven fohaszkodhat valaki?
-Miert kell ilyen nyelv?
Batran felvallalom,hogy en nem beszelek "nyelveket".Megis tudom,hogy ugyanolyan jol megert engem Isten.

Csak vita ne legyen ebbol,nagyon kerek mindenkit.
Szeretettel,indulatok nelkul beszeljunk rolla.
Eleg nyitottnak erzem magam uj dolgok befogadasara.Tobb ismerosom is van aki nyelveken beszel,de eddig meg nem kaptam kielegito valaszt.
Kertem mar en is Istent,hogy,ha ugy gondolja,hogy nekem szuksegem van erre,adja meg.
Nem kaptam semmitPedig annyira kertem,hogy mar vartam mikor buggyan ki valami "mas" szo a szambol.
Semmi.

Szoval varom a valaszokat.

Szeretettel
Cs.Edit.

Lehet, hogy a kérdést nem értem. Mi utal rá? Hát a bibliában le van írva, hogy adatott, arra, hogy épüljünk általa. Hogyan épülünk? Erre nem igazán tudom a választ, de Isten aztmondta, így hiszek neki. Attól, hogy sokmindent nem értünk, attól az még áldás, ha Isten mondja. Gondold el aztírja: "a szellemünk kész, de a testünk erőtelen". Ezt érti, tapasztalja bárki is hogy kész a szelleme? Dehogy is, csak elhinni tudjuk, hogy a megváltás, által újjászülettünk víztől és Szellemtől és így a bennünk lévő szellem kész. Más érteni, és más elhinni.
Mindenestre a biblia nyilvánvalóan ír erről.
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető sion42

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 73
Re: Szentlélek keresztség
« Válasz #34 Dátum: 2008 Április 03, 11:59:35 »
testvérek!




Nyitott kapukat döngetünk. A nyelveken szólás valóságos áldás és egyben fegyver is Istentől.
Én minden nap gyakorlom benne magam és egyértelműen állítom, hogy erőteljesebb módon mén nem imádkoztam annál, mint ahogyan ezt nyelven megtehetem.
Nyilván a gyülekezetben Pál iránymutatása szerint kell eljárni. Sokkal fontosabb a nyelven való szólás szerepe az Isten és közöttem való napi kapcsolatban. Mikor nyelven imádkozok sokkal erőteljesebben érzem Isten jelenlétét, szeretetét. Mível sátán nem érti mit beszélek, így megakadályozni illetve gátolni sem tudja esetleges kérésemet, mert nem tudja mit kellene megakadályozni. A nyelven való szólás nyilvánvalóan nem üdvösségi kérdés, de erőtelenebb az ember hitélete, imaélete, belső növekedése általa.
A nyelven való szólás ajándékának a megkapásához a legigeibb út az, ha miután érzed a szomjúságot, akkor kézrátétellel megkapod. Nyilván attól kérhetsz ilyen kézrátételt, akinek magának is meg van ez az ajándéka, hiszen csak abból tud adni az ember, amiből neki is van. Bár nem tartom ezt kizárólagos módszernek, mert Isten akkor és úgy adja meg ahogyan Ő akarja, de előbbi módszer teljesen igei.
Mikor nyelven imádkozok, azonnal Isten jelenlétébe kerülök, mert szellem beszél a Szellemhez és Istennel érintkezve az én szellemem megtísztúl és növekszik Isten ismeretében.

Szeretettel

Gábor
A bölcsesség kezdete az Urnak félelme.

Nem elérhető sion42

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 73
Re: Szentlélek keresztség
« Válasz #35 Dátum: 2008 Április 03, 12:29:23 »
Kedves Antal!

Köszönöm a javítást.

Gábor
A bölcsesség kezdete az Urnak félelme.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Szentlélek keresztség
« Válasz #36 Dátum: 2008 Április 03, 12:31:18 »
Szívesen és szeretettel,
Antee  :088:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re: Szentlélek keresztség
« Válasz #37 Dátum: 2008 Április 03, 13:20:18 »
Kedves Gábor

Köszönöm és értem amit írsz.
Ha mégis csoportosan előfordulna - akkor lehetséges lenne, hogy valaki előáll és elmondja azoknak, akik nem értik, hogy mi hangzott el?
Az, aki a kézrátétellel továbbadja - az érti?
Én kértem Istent, hogy amire szükségem van, azt adja meg - és adott sokmindent. Nem féltékenység, vagy irígység motivál - remélem nem értesz félre. Egy biztos, mert az Ige mondja - ugyanaz a lélek adja az ajándékokat - és sáfárságra adja. Nem a miénk a kapott talentum, csak nekünk adja - elszámolásra.
szeretettel Sándor
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Szentlélek keresztség
« Válasz #38 Dátum: 2008 Április 03, 13:30:48 »
Kedves Sándor! :05:

Csoportosan nem engedélyezett az ige szerint. Ugyanis Pál megtiltotta a csoportos nyelvekenszólást a gyülekezetben.
Egyszerre csak egy szóljon, de csak akkor, ha van aki megmagyarázza ( hogy a többiek épüljenek és hogy áment tudjanak rá mondani ).
Hogy valaki értse a nyelveken szólást, úgy tudom az igéből, hogy az egy külön ajándék ott akkor.
Vagyis a nyelveken szólás magyarázatának ajándéka.

Szeretettel,
Antee
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re: Szentlélek keresztség
« Válasz #39 Dátum: 2008 Április 03, 13:42:26 »
Köszönöm Antee!

Nincs is értelme a közös nyelveken szólásnak, miért tennénk?
Olyan létezik, hogy valaki imádkozik, közben a többiek nyelveken szólnak (magukba, ami nem jelent hangtalanságot, csak éppen nem "üvőltik" túl azt, aki imádkozik).
Az nem lehet világos az emberek számára, hogy amikor "gyülekezetben való szólásról" beszél a biblia, nem arról beszél, hogy meg se mukkanhatsz, hanem arról, hogyha a másik embernek akarsz szólni nyelveken, akkor magyarázd is meg, hiszen akkor lesz épülésére. Istennek és magadnak mindenhol lehet szólni nyelveken!
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető sion42

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 73
Re: Szentlélek keresztség
« Válasz #40 Dátum: 2008 Április 03, 15:07:20 »
Kedves Sándor!



Ha csoportosan szólalnak meg egy összejövetelen az mindenképpen helytelen, mert egymás után kell szép rendben megszólalniuk, de csak akkor, ha van aki megmagyarázza. Sorban elmondják azt, amít Isten a szájukba adott a magyarázó pedig sorban elmondja a jelentését. Ha nincs olyan testvér jelen, akiben működik a magyarázat ajándéka, akkor nem szabad megszólalnia hangosan, ezzel megzavarva az összejövetel rendjét.
Az Ige szerint az szólal meg nyelven, aki megkersztelkedett Szent Szellemmel. Úgyanígy csak az tudja kézrátételle előbb a Szent Szellem keresztséget továbbadni, aki maga is megkeresztelkedett Szent Szellemmel és tulcsorduló módon jelen van benne a Szent Szellem, így kiömölve a másik emberre, aki kívánja ezt a keresztséget. Tehát valóságosan nem azért teszem kezemet a másik testvérre, hogy nyelven szóljon, hanem hogy megkeresztelkedjen Szellem által és annak megtörténtét jelezheti a nyelven szólás.A gyakorlat azt mútatja, hogy aki megkeresztelkedett Szent Szellemmel nem mindig szólal azonnal nyelven. Van akinél azonnal működik, van akinél évek telnek el. Miért van ez így? Egyrészt, mert Isten Úgy adja és akkor amikor akarja, másrészt sok múlik azon, hogy aki megkeresztelkedik Szent Szellemmel az készen áll-e fenti ajándék elfogadására vagy igazából nnem nagyon hisz benne vagy a félelem vagy más érzés visszatartja és így megoltja magában ezt az ajándékot. Nyilván ezt az ajándékot sem szabad erőltetni, vagy jobban kiemelni, mint a többit.
Az jó ha az ember vágyik rá, de nem szabad erőltetni.


Gábor
A bölcsesség kezdete az Urnak félelme.

Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re: Szentlélek keresztség
« Válasz #41 Dátum: 2008 Április 04, 09:40:08 »
Köszönöm Gábor, értem és világos amit írtál.
szeretettel Sándor
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

Nem elérhető éci

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 106
Re: Szentlélek keresztség
« Válasz #42 Dátum: 2008 Április 04, 10:04:20 »
Sziasztok !

Szeretnék ajánlani egy könyvet amiben mindenre választ kaptok a kérdéseitekre,és megértést kaptok belőle,
Kenneth E.Hagin Szent Szellem keresztség cime.
Alapigazság,hogy sokan megfosztják magukat Isten áldásaitól,mert azt hiszik,hogya nyelvek imája nem mindenkinek van,vagy azt ,hogy egy csekélyebb ajándék.
Isten már odaadta a Szent Szellemet a hivőnek,a hivő dolga az ,hogy elfogadja az ajándékot,...Ap csel 19...Vajon VETTETEK-É Szent Szellemet,minekutána hivőkké lettetek...nem kell várakozni rá,de nem is kötelező ....de aki vágyik rá elveheti Őt....ezután a Szent Szellem adja a kiejtést,de az ember nyitja szóra a száját...Ap csel 2,4.És kezdenének szólni más nyelveken,amint a Szellem adta nékik szólniuk.1Kor14,4 Aki nyelveken szól önmagát épiti...Márk 16,17 Azokat pedig akik hisznek,ilyen jelek követik....,új nyelveken szólnak.
Tehát ezek ajándékok de mindenki számára elérhetőek,hiszen Ő a Szent Szellem a harmadik Személy igy teljes,ésegész a Szentháromság....Luk11,11-13....Mennyivel ad a ti Mennyei Atyátok Szent Szellemet azoknak ,akik tőle kérik....1Kor.6,19 avagy nem tudjátok é,hogya ti testetek a bennetek lakozó Szent Szellem temploma,amelyet Istentől nyertetek;és nem a magatokéi vagytok?a nyelveken való szólás fizikai bizonyitéka egy szellemi megtapasztalásnak.

Szeretettel Éci

Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re: Szentlélek keresztség
« Válasz #43 Dátum: 2008 Április 04, 11:02:42 »
Kedves Éci,

Köszönöm amit írtál. Tudjátok én még nem is hallottam, milyen az, mikor nyelveken szól valaki, csak hallottam, hogy van ilyen. Természetesen foglalkoztatott a kérdés - és a felsorol igeszakaszokat is (és van még) ismerem.
Azt is tudjátok - vannak gátjaim, bizonyára ez is ok, hogy nem kapom. Jók-e, rosszak-e - nem akarok belemenni.
Tudok én is könyveket felsorolni - amik óvnak ettől. Néhányat elolvastam - de már nem foglalkozom vele.
Az én látásom szerint a Szent Lélek - a Szentháromság egyik tagja, a józanság lelke, vigasztalás lelke - aki Jézusról tesz bizonyságot, megérteti velünk az írott Igét - újjáteremtő munka végzője. Teljes megtapasztalásom és bizonyosságom van effelől, hálás és meghatódott vagyok. A különféle lelki ajándékok, tálentumok - amiket céllal ad a mi Atyánk, sáfárságra adja, országa építésére. Ebből is kaptam. Megelégedett vagyok - mert használni is tudom, azt is megkaptam. Nyilván nem a másikat kell figyelni, ahhoz mérni magam - mert ez csapda. A legfontosabb azt hiszem, ha a legnagyobb ajándékot mindenki vallhatja, Jézust. Jézus a mi megváltónk, Urunk. Én is egészen más nyelven beszélek már, mint elveszett koromban (nem nyelveken), és nem a régi nótát fújom, hanem egészen más lett a szívem is. Még kell hangolni - de folyik a munka. Nem szeretnék jobban belemenni ebbe a kérdésbe - hagyjuk az Urra a rendezést. Az övéire gondja van.
szeretettel Sándor
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

kövecske

  • Vendég
Re: Szentlélek keresztség
« Válasz #44 Dátum: 2008 Április 04, 11:19:35 »
Kedves Sándor!

Ezzel egyetértek...
Istennek gondja van az övéire... :2smitten:

Szeretettel:
kövecske