Szerző Téma: Szentlélek keresztség  (Megtekintve 38810 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető laci

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 19
Szentlélek keresztség
« Dátum: 2006 December 28, 14:54:47 »
Kedves Fórumozók!

Most bosszantott fel egy Szentlélek(Szentszellem)-keresztséggel kapcsolatos tanítás. Hallottam már róla, tapasztaltam, olvastam róla. Kíváncsi vagyok: mi a biblikus látásotok arról, hogy mit jelent? megtérés, újjászületés, Szentlélekkeresztség, Szentlélekkel való beteljesedés.

Várom a hozzászólásaitokat!

Üdvözlettel: Laci

kiscsillag

  • Vendég
Szentlélek keresztség
« Válasz #1 Dátum: 2006 December 28, 16:07:02 »
Bővebben is leirhatnád,hogy mi volt a "bosszantó" benne.
Mindenestre érdekes témába kezdhetünk.
Legyen épülésünkre !

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Szentlélek keresztség
« Válasz #2 Dátum: 2006 December 29, 01:25:05 »
Sziasztok!

A Szentlélek keresztségről annyit,hogy Jézus Krisztus dicsőítéséért munkálkodik életünkben,és hogy
pártfogónk,vigsztalónk legyen a világban.
A Szentlélek munkálkodhat életünkben,és nem kell feltétlenül Karizmatikusan megnyilvánulnia.
A Szentlélekkel való keresztségnek sok lelki ajándéka van.
Gal 5,22-23
"A Lélek gyümölcse pedig: szeretet, öröm, békesség, türelem, szívesség, jóság, hűség,
szelídség, önmegtartóztatás."


Ezeken kívül még vannak lelki ajándékok,amit a Szentlélek ugy oszt szét,amint szeretné.
Csakis a Szentlélek által mondhatjuk Jézust Istenünknek.
Vehetjük ugyis,hogy előszzör Szentlélek,Jézus,és Jézus által látjuk az Atyát.
A Szentlélek egy Isten,a szent háromság tagja.
Szentlélek Isten,Jézus Isten,Atya Isten.Mégsem 1+1+1=3,hanem 1x1x1=1  ;)

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

kiscsillag

  • Vendég
Re: Szentlélek keresztség
« Válasz #3 Dátum: 2006 December 29, 15:08:52 »
Megtérés, újjászületés,Szentlélek keresztség, Szentlélekkel való betöltekezés...ezek talán olyan kifejezések,amik különböző megnyilvánulásokat takarnak?
Szerintem ezek olyan átfedő kifejezések,amik arra utalnak,hogy az óember-ből új-ember lett! Hitetlenségből Hit!

Aztán persze ennek lesznek következményei. Isten áldásai mutatkoznak meg az ember életében.
Ahogyan a tanítványok még az utolsó percig is abban reménykedtek,hogy Jézus ott azon nyomban felállítja  királyságát...és amikor a Lélek kiáradt rájuk kezdték csak felfogni,hogy Isten hatalmas dolgot kezd cselekedni velük, általuk. Mentek és tették a Lélek által ,amit Isten rájuk bízott. Persze az sem egységes volt,hanem a kegyelmi ajándékok szerint. Hisz a TEST különböző tagjai leszünk. Mindannyian egyformán fontosak!
A Lélek ugyanaz ma is és az ember is ugyanolyan bűnös.
Jézus pedig ÉL!

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Szentlélek keresztség
« Válasz #4 Dátum: 2006 December 30, 10:25:01 »
Sziasztok!

A Szentlélek Keresztségről van egy nagyszerű oldal.
Olvassátok el ;)

Kegyelem honlap
 


"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Szentlélek keresztség
« Válasz #5 Dátum: 2007 Január 02, 00:44:27 »
 
A Szentlélek keresztségről olvashatunk ezen a fórumon,csak más helyen:

A karizmatikával foglalkozó Topic-ba!
 

 
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető laci

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re: Szentlélek keresztség
« Válasz #6 Dátum: 2007 Január 03, 18:51:50 »
Sziasztok!

A "bosszantó" számomra az volt, hogy egyrészt különválasztják az újjászületést a szentlélekkeresztségtől, másrészt a szentlélekkeresztség mindig vele járó jeleként hírdetik a nyelveken való szólást. Nem tudok egyet érteni, nem tartom biblikusnak.
Elolvastam (meg nem rágtam még) Tóni az ajánlott weboldalon a témával kapcsolatos írást. Ez is különválasztja az újjászületést a szentlélekkeresztségtől, de legalább a nyelveken való szólást nem tekinti elengedhetetlen jelnek. Szóval nem teljesen értek egyet az ajánlott oldal tanításával.
Meggyőződésem szerint a szentlélekkeresztség és az újjászületés egymástól el nem választható események. Az újjászületéskor a Szentlélek lakozást vesz az emberben - "íme a régi elmúlt, és újjá lett minden" és bekereszteli (a Lélek (Szellem)) a Krisztus testébe. A szentlélekkeresztség egy ennél tágabb fogalom, ami magába foglalja a megtérést, az újjászületést is.
Most mennem kell, de várom a hozzászólásokat és szívesen folytatom a hitem szerintiek megosztását.

Testvéri üdvözlettel: Papp Laci  :igen:

Nem elérhető kzoli

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 33
  • Mert kegyelemből tartattatok meg...
    • Kegyelem Honlap
Re: Szentlélek keresztség
« Válasz #7 Dátum: 2007 Január 03, 20:17:12 »
Szia Laci!

Lenne egy - két kérdésem hozzád.

Szerinted Péter mikor tért meg? Pünkösdkor, vagy már előtte?
Szerinted Pál mikor tért meg? A damaszkuszi úton, amikor Jézus megszólította vagy damaszkuszban?

várom a válaszodat!

Isten áldjon meg!

Zoli
Kérlek, hogy finoman mondd meg, ha megbántottalak, mert nem szándékosan tettem... és bocsáss meg nekem...

KEGYELEM honlap

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Szentlélek keresztség
« Válasz #8 Dátum: 2007 Január 04, 01:44:12 »
Sziasztok!

Péter miután révületbe esett(Simon háza tetején látott látomástól)3 férfi jött érte,hogy elmondja nekik azt,amit ISten rábízott.
Később mikor elbeszélte a ház ottani lakóinak amit az Úr rábízott,leszállt rájuk a Szentlélek.

ApCsel 10,46-47
"És elámultak a zsidó származású hívők, akik Péterrel együtt jöttek, hogy a pogányokra is kitöltetett a Szentlélek ajándéka.
Hallották ugyanis, amint nyelveken szóltak, és magasztalták az Istent."


Itt ugyan a nyelveken szólással párosult a Szentlélek kiáradása,de hiszem hogy rám is kiáradott a Szentlélek,és én mégsem beszéltem nyelveken ;)

Volna itt egy fontos ige:

1Kor 12,3
"senki sem mondhatja: "Jézus Úr", csakis a Szentlélek által"

Újjászületni csak a Szentlélek által lehet!
Pártfogónk(vigasztalónk) kapta azt a szerepet,hogy betöltse életünket,Jézushoz vezessen minket.

Pál-t Jézus szólította meg,Jézusnak minden lehetséges,hiszen Ő ISten!
Szentlélek vezett Jézushoz,Jézus az Atyához.
Ugyvélem amint Jézus elküldte a Szentlelket,igy velejáró a Szentlélek keresztség az Újjászületésssel.
De nem feltétlen történik egy nagy "Bummra" mindez.

Várom a válaszotokat,az én nézőpontomra. :D

Isten áldjon benneteket.

(csak szelíden ;))
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető laci

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re: Szentlélek keresztség
« Válasz #9 Dátum: 2007 Január 04, 20:44:29 »
Szia Zoli!

Péter megtérésének pontos időpontját nem tudom, de biztos, hogy pünkösd előtt tért meg. Lehet szűkíteni az intervallumot - de előtte leírom, mit értek
megtérés alatt: ez az ember személyes döntése, mikor elhatározza, hogy Isten útján akar járni, Istent akarja követni. Az, hogy ez egyáltalán eszébe jut egy embernek és meghozza ezt a döntést, az már a Szentlélek munkája.
Erre az őszinte (ha ez valóban az) döntésre válaszol Isten (a Szentlélek által) azzal, hogy újjászüli az igazán megtérő, bűnbánó embert - a Szentlélek lakozást vesz az emberben (úgy is mondhatjuk: beköltözik a nyitott szívbe) és bekereszteli a láthatatlan egyházba "Krisztus testébe". Ez az újjászületés eseménye. Egy egyszeri esemény, ami egyik embernél akár egycsapásra is megtörténhet (pl. ha már tisztában van vele, hogy bűnös, elveszett önmagában, és egyúttal Isten szabadítását - saját életére nézve Jézus Krisztus halálát és feltámadását elfogadja), de más esetekben hosszú folyamat, eseménysor visz addig, amíg az előbbiek megtörténhetnek.
A Szentlélekkeresztség magában hordozza mind a megtérést, mind az újjászületést. Mondhatjuk: a Szentlélek munkálkodik, amíg a bűnös embert (saját döntése nyomán) odaviszi a kereszthez, és ott adja neki a bűnbocsánat, a bűntől való szabadulás örömét. A megtérés az ember része (egy józan, egész életre szóló döntés), az újjászületés az Isten ajándéka. A Szentlélekkeresztség és az újjászületés egyszeri események és egész életre szóló döntést is csak egyszer lehet hozni, ha az komoly volt. Megtérés "más felismerésre térés" viszont az első ilyen döntés után szügségképpen (a testi, emberi természet miatt) kell legyen több, tehát van megtérés a megtérés után.
A Szentlélekkel való beteljesedés, mikor az ember teljesen aláveti magát az Isten szellemének, akkor kaphatja Istentől a "beteljesedést" - ez történhet többször is.

Visszatérve a kérdéseidre: Péter már pünkösd előtt eldöntötte, hogy követi Istent (Jézust) - azaz megtért, de az újjászületés (Lélektől születés) ajándékát csak pünkösdkor kapta többekkel együtt.
Pál akkor tért meg, mikor eldöntötte, hogy engedelmeskedik Istennek (Jézusnak). Ez valószínűleg megtörtént már a damaszkuszi úton, de teljesen egyértelművé az Apcs 9 (18) tudósítása után válik, amiben megtudjuk, hogy "azután felkelt, és megkeresztelkedett" - ez már biztosan saját akaratából történt és egy engedelmes lépés volt. Ő itt (Damaszkuszban) már Szentlélekkel is megtelt, tehát mielőtt a vízkeresztséget vette volna, már megkapta a Szentlélekkeresztséget.

Üdvözlettel: Laci

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Szentlélek keresztség
« Válasz #10 Dátum: 2007 Január 10, 23:43:51 »

Idézet Chuck Smith, Élő víz (Szentlélek ereje életünkben) c. könyvéből
 
A Biblia tanítása szerint a Szentlélek-keresztség nem ugyanaz,mint az újjászületés,
hanem egy különálló esemény.Szentlélek által újjászületni nem ugyanaz,mint Szentlélek-keresztségben részesülni.
Ezt több igerész is bizonyítja.A János 20,22-ben azt olvassuk,hogy Jézus a tanítványaira lehelt,ésígy szólt:
„ Vegyetek Szentlelket! ” A bibliamagyarázat szabályai szerint a nyilvánvalónak tűnő magyarázat általában a helyes értelmezés.
Ha tehát Jézus rálehelt követőire,és azt mondta nekik,vegyenek Szentlelket,ennek nyilvánvaló jelentése,
hogy a tanítványok ekkor vették a Szentlelket,vagyis a Szentlélek attól a ponttól fogva bennük lakott.
Nem mindenki fogadja el azonban ezt a magyarázatot;egyesek Jézus szavainak csupán szimbolikus jelentőséget tulajdonítanak.
Úgy vélik, hogy az újjászületés és a Szentlélek-keresztség egy és ugyanaz,és a Mester a János 20,22-ben mindössze előrevetítette,
mi történik majd pünkösdkor.
Az effajta értelmezésre azonban nincs igei biztosíték.A Szentírásban semmi sem utal arra,hogy a tanítványok
János evangéliumának 20.részében ne kapták volna meg a Szentlelket.Számomra inkább azt lenne nehéz elhinni,
hogy Jézus felszólítását követően – „ vegyetek Szentlelket” – ne történt volna semmi.
Ha megfigyeljük a feljegyzéseket, egyértelművé válik, hogy valaminek igenis történnie kellett János evangéliumának 20.fejezetében.
Korábban Jézus azt mondta Péternek,hogy ha megtér,erősítse majd a testvéreit,a 20.fejezet után pedig pontosan
ennek megvalósulását figyelhetjük meg.
Péter vezető szerepet vállalt a gyülekezetben,és az egyház egyik fő szószólójává vált.Nagyon is úgy tűnik tehát,
hogy a János 20-ban Péter valóban részesült a Szentlélekben.
Jézus mégis csak mindezek után ígérte meg tanítványainak a Szentlélek-keresztséget.Az ApCsel 1,4–5-ben azt olvassuk,
hogy Jézus azt mondta követőinek,maradjanak Jeruzsálemben,és várják meg az Atya ígéretének beteljesedését:
„János vízzel keresztelt,ti pedig nemsokára Szentlélekkel kereszteltettek meg.”
Az Atya ígérete pünkösd napján teljesedett be,ez pedig azt jelenti,hogy a tanítványok Szentlélek-keresztségére
megtérésük után került sor,azt követően,hogy megkapták a Szentlelket,vagyis a Szentlélek beléjük költözött.

 ;)
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető laci

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re: Szentlélek keresztség
« Válasz #11 Dátum: 2007 Január 17, 22:30:25 »
Szia Tóni!

Nem ismerem Smith urat, de vitáznom kell vele a téves értelmezés miatt.
A Szentlélekkeresztség és az újjászületés valóban nem teljesen megegyező eseményt takarnak, de egymástól el nem választhatóak. Az előbbi magában foglalja az utóbbit, azzal, hogy a Szentlélekkeresztség már a megtéréskor elkezdődik, de csak az újjászületés eseményével valósul meg, ezzel zárul.
A "Vegyetek Szentlelket!" (Jn 20,22) -felszólítás után nem lehetetlen, hogy vették a tanítványok a Szentlelket, de ezt nem erősíti meg az ige. Nyilvánvalóvá pünkösdkor vált, akkor már biztosan "megteltek Szentlélekkel".
Közvetlen azelőtt, mielőtt a Szentlélek vételére szólította fel Péteréket Jézus, azt is mondta: "Békesség nektek! Ahogyan engem elküldött az Atya, én is elküldelek titeket." Jézus embereket menteni jött, és erre hívta fel a tanítványokat is - ezzel szemben a Jn 21-ben Péter a régi foglalkozásához tért vissza, halászott. Ezután szólította meg ismét Jézus, háromszor ismételve a kérdést:"Simon, Jóna fia, szeretsz-e engem?" -emlékeztetve a tagadására.
Nem lehet biztosra venni, hogy már benne lakott Péterben a Szentlélek ekkor. A biztos csak az, hogy munkálkodott már benne is ("magára vette felsőruháját, mert mezítelen volt, és belevetette magát a tengerbe"), és pünkösdkor biztos megkapta. Azonban "csak" a pünkosdkori újjászületését, azaz a Szentlélekkeresztség ekkori teljesedését támasztja alá az is, hogy a Jn 20 és az Apcs 2 közötti időben mondja Jézus: "Ne távozzatok el Jeruzsálemből, hanem várjátok meg az Atya ígéretét, amelyről hallottátok tőlem, hogy János vízzel keresztelt, ti pedig nemsokára Szentlélekkel kereszteltettek meg."
Chuck Smith a megtérés és újjászületés eseményét mossa egybe az idézett utolsó mondatában, pedig a megtérés az ember döntése, az újjászületés pedig Isten ajándéka az őszintén megtérő bűnösnek.

Baráti üdvözlettel: Laci

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Szentlélek keresztség
« Válasz #12 Dátum: 2007 Január 18, 00:48:47 »
Szioka Laci!

3 féle görög elöljárószót találunk amikor a Szentlélekről való kapcsolatunkra utal.
Ez a három elöljárószó a: (para,en,epi)
A "para" azt jelöli,amikor a Szentlélek mellettünk van( János 14,17 )

"az igazság Lelkét, akit a világ nem kaphat meg, mert nem látja őt, nem is ismeri; ti azonban ismeritek őt, mert nálatok lakik, sőt bennetek lesz."

Az "en" azt jelöli,amikor a Szentlélek nem csak mellettünk,hanem bennünk is lesz.
Amit a hozzászólásodban a ( Jn 20,22 ) -ről írtál,hogy Jézus rá lehelt a tanítványaira,ekkor vették,vagyis lakozást vett bennük a Szentlélek.

"Ezt mondván, rájuk lehelt, és így folytatta: "Vegyetek Szentlelket!"

Az "epi" viszont azt jelöli,amikor Megkereszteltetünk a Szentlélektől.Vagyis amikor "túlcsordul" rajtunk a Szentlélek.
Ez a "túlcsordulás" erő számunkra a szolgálatra.

Az ApCsel 1,8-ban Jézus így szólt tanítványaihoz: "Hanem vesztek
erőt,minekutána a Szent Lélek eljő reátok"


Volna itt egy könnyen megérthető Illusztrálás

Ha egy üres poharat egy nagy kancsó víz mellé teszek,a kancsó a pohár
mellett,a pohárnál lesz ( para ).Ha elkezdem átönteni a kancsó tartalmát
a pohárba,a víz belekerül a pohárba ( en ).Ha a pohár kezd megtelni,
én azonban továbbra is töltöm bele a vizet,a víz elkezd kicsordulni
a pohárból.A víz tehát a pohár tetején lesz,vagyis túlcsordul ( epi ).
A para állapot volt a kiindulópont,továbbléptünk az enre,végül pedig
az epi lett a végső állomás.
Így van ez a Szentlélekkel is az életünkben.Először „nálunk” , „ mellettünk”
van,majd elkezd lakozást venni „ bennünk ” ,ahogy azonban az
Úr továbbra is önti „ ránk ” Lelkét, az elkezd túlcsordulni életünkből.

ISten áldjon!
 
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető kzoli

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 33
  • Mert kegyelemből tartattatok meg...
    • Kegyelem Honlap
Re: Szentlélek keresztség
« Válasz #13 Dátum: 2007 Január 18, 07:56:20 »
Szia Laci!


Ne haragudj, de nem vettem észre, hogy már válaszoltál az előző kérdésemre... :(


Péter már jóval pünkösd előtt megtért, hisz maga Jézus mondja neki, a többi tanítvánnyal együtt, hogy már tiszták az ige fürdője által. Vagyis ők már megtértek, bemerítkeztek, udvözülnek...
Pálnál szintúgy. Ő akkor megtért, amikor leesett a lóról, miután Jézus megjelent neki.

Azonban a Lélekbe való bemerítkezés mindkét esetben később történt meg... Itt van még egy nagyon fontos dolog.

"keresztség" - ilyen szó nincs a Bibliában. Persze a magyar Bibliában van, de ez helytelen. Itt bemerítésről, bemerítkezésről van szó. Minden esetben. A vízbe is bemerítkezünk, illetve "pünkösdkor" a Lélekbe (Szellembe) is.

Előttem Anti kifejtette ennek a jelentőségét a görög szavakkal. Ebbe nem akarok belemenni, de ez által lehet ezt nagyon könnyen megérteni.

A megtérésünkkkor (ujjászületéskor) a Lélek elpecsétel minket. Belénk költözik. Innentől örök életünk van, Isten szövetséget kötött velünk...
A (Szentlélek keresztségkor) a Szent Lélekbe (Szellembe) való bemerítkezéskor mi megyünk bele a Lélekbe... vagyis a Lélek száll ránk, mint pünkösdkor a tanítványoktól. Ez nem üdvösségi kérdés. Viszont nagy szükségünk van erre a keresztény életünkben.

Így kapjuk meg a szolgálatunkhoz szükséges védelmet. (Emlékezz, Jézus azt tanácsolta a tanítványoknak, hogy addig ne menjenek szolgálni, amíg nem száll rájuk a Lélek) Itt kapjuk meg a szolgálathoz az ajándékokat is. Ezek sem üdvösségi kérdéshez tartoznak, de hatékonyabb lesz a szolgálatunk.

Tudod, ha megtértél, már benned van a Lélek, és termed a gyümölcsöket. Nem te, nem én, hanem a benünk lakó Lélek. (szeretet, öröm, békesség....) Ez nagyon fontos!!!
Ha azonban bemerítkezel a Lélekbe, akkor kapod a Lélek ajándékait is. (prófétálás, gyógyítás, bátorítás, stb...) Ezek nagyon hatékonnyá teszik a szolgálatunkat.

Én azok közé tartozok, akik kaptunk ilyen ajándékokat. De miért???? Mert jobb lennék, mint te, vagy bárki más keresztény??? NEM, NEM, NEM!!! SŐT... Talán sokkal roszabb, és másodrendűbb lennék, mint te...

Azért kértem, és kaptam, mert nem tudtam megállni ezek nélkül a szolgálatban... Szükségem volt erre az erőre. Ma már el sem tudom képzelni, hogy ezek nélkül az ajándékok nélkül mennék el szolgálni.

Nagyon hálás vagyok ezért az Úrnak, és köszönöm Neki, hogy a szennyes voltom ellenére is megajándékozott engem, mert Ő tisztának látott engem Jézus Krisztusban...

Drága Laci! Kívánom ezt neked is! Nagy- nagy szeretettel gondolok most rád, és kérem az Urat, hogy áldjon meg téged! :angel2: :angel:

Kedves Laci! Csodálatos Urunk van! Nagyon szeret minket. Téged és engem is. nagyon örülök, hogy a testvérem vagy Krisztusban!!! Ha van kedved, akkor kérlek, írj magadról pár szót a bemutatkozások közé.

Isten áldjon meg!!! 
Kérlek, hogy finoman mondd meg, ha megbántottalak, mert nem szándékosan tettem... és bocsáss meg nekem...

KEGYELEM honlap

kiscsillag

  • Vendég
Re: Szentlélek keresztség
« Válasz #14 Dátum: 2007 Január 18, 20:26:46 »
Ha már igy belemelegedtünk.. ;)

Lukácsban ezt olvassuk:"Simon,Simon,íme a Sátán kikért titeket,hogy megrostáljon,mint a búzát,de én könyörögtem érted,hogy el ne fogyatkozzék a hited:azért ha majd megtérsz,erősítsd atyádfiait..."

Mire utal itt Jézus?..Mikori megtérésére Péternek?

Próbáljuk kibogozni a fogalmakat!

Vezessen a Lélek minket!