Szerző Téma: Adrian Plass: Egy kegyes kétbalkezes naplója.  (Megtekintve 30854 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető szbalint

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 163
  • a világ "bolondja"
Re: Adrian Plass: Egy kegyes kétbalkezes naplója.
« Válasz #15 Dátum: 2008 Július 07, 08:20:47 »
December 20. Péntek
Kiterítettem a "gyapjút". Ha pontban kilenc óra négy perckor becsönget az ajtónkon egy japán admirális egyenruhába öltözött törpe, akkor tudni fogom, Isten azt akarja, menjek el a kóruspróbára. 9.05. Csoda történt. Senki sem csöngetett. A dolog ezzel el van intézve. Leonard Thynn ugrott fel este fél tizenegykor, karácsonyi lapokat árulni. Vettem ötvenet.
  :2funny:

Folyt.köv.

Forrás: Adrian Plass: Egy kegyes kétbalkezes naplója, 8. oldal. Harmat Kiadó Budapest, 2008

Komment: A rábökős módszer után itt a példa az általunk irányított "mit akar Isten?" útkeresésre. Szilárdan ragaszkodunk "világi" akaratunkhoz és ezt még "jóvá is hagyatjuk" Istennel...  :pirul:
Jut eszembe... Ha Antee tíz percen belül nem küld egy képeslapot, akkor tudni fogom, hogy ma ne dolgozzak semmit... :2funny:

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Adrian Plass: Egy kegyes kétbalkezes naplója.
« Válasz #16 Dátum: 2008 Július 07, 09:43:09 »
JAAAAJJJ ELKÉSTEM!  :D
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető szbalint

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 163
  • a világ "bolondja"
Re: Adrian Plass: Egy kegyes kétbalkezes naplója.
« Válasz #17 Dátum: 2008 Július 08, 09:58:48 »
December 21. Szombat
Micsoda egy este!
19.30. Kezdődik a film. Igen meglepődtem, amikor Gerald is a tévé előtt ült.
- És mi van a kóruspróbával? - kérdeztem.
- Ja, semmi - felelte -, még hétfőn felhívtam a jó öreg Edwint, és megmondtam neki, hogy ma este egy jó film lesz a tévében, úgyhogy nem megyek.
Én miért nem csinálok ilyet soha?
20.45. Edwin állt az ajtóban. Aggódott, hogy nem mentem el a próbára. Át sem gondolva, mit mondok, közöltem vele, hogy még mindig testi problémáimmal küszködöm.
23.00. Mintegy két és fél óra lelkigondozás után magamra hagyott. Lemaradtam a film végéről. Búcsúzóul még megjegyezte:
- Sietek haza megnézni a Bond-filmet. A feleségem felvette videóra.
Gerald azt mondta, hogy ilyen izgalmasan végződő filmet még életében nem látott. Mindezt nem éppen keresztényi vigyorral az arcán közölte. Ennek ellenére azért jó srác. Kegyesen megveregette a fejemet, és megjegyezte, úgy gondolja, Isten mindezek ellenére is szeret engem.
Jövőre egyetlen képeslapot sem küldök.
...Mármint minek ellenére???



Folyt.köv.

Forrás: Adrian Plass: Egy kegyes kétbalkezes naplója, 8. oldal. Harmat Kiadó Budapest, 2008

No comment... :hehe:

Nem elérhető szbalint

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 163
  • a világ "bolondja"
Re: Adrian Plass: Egy kegyes kétbalkezes naplója.
« Válasz #18 Dátum: 2008 Július 09, 14:18:13 »
Most egy másik szállal folytatom:

December 23. Hétfő
Beszéltem Geralddal, hogy úgy határoztam, többet fogok vele foglalkozni. Megkért, menjek el pénteken, és hallgassam meg az új keresztény együttest, melyet néhány barátjával együtt alapított.
Ők a "Rossz hír az Ördögnek".
Ott leszek. Szeretem a zenét.


Folyt.köv.

Forrás: Adrian Plass: Egy kegyes kétbalkezes naplója, 8. oldal. Harmat Kiadó Budapest, 2008

Komment: Mi vajon foglalkozunk eleget a gyermekeinkkel, férjünkkel, feleségünkkel, szeretteinkkel? Vagy bennünket is elragad a világ sodrása, és semmire nincs időnk? És amikor időt szánunk a másik emberre, akkor teljes odaadással tesszük, vagy egész máshol jár az eszünk?

Hilda

  • Vendég
Re: Adrian Plass: Egy kegyes kétbalkezes naplója.
« Válasz #19 Dátum: 2008 Július 10, 16:16:21 »
Köszönjük Bálint, feltétlenül megveszem a könyvet! Az eddigiek alapján nagyon tetszik!  :2funny:

Nem elérhető szbalint

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 163
  • a világ "bolondja"
Re: Adrian Plass: Egy kegyes kétbalkezes naplója.
« Válasz #20 Dátum: 2008 Július 11, 07:27:51 »
December 27. Péntek
Lementem a közösségi házba, hogy meghallgassam a Rossz hír az Ördögnek próbáját. Egy pillanatra megtorpantam a bejáratnál, mivel olyasmi zajt hallottam, mintha egy zongora zuhanna lefelé a liftaknában, melynek fedele alá beszorult valaki. :hehe:
Később kiderült, csupán az egyik számukat gyakorolták, melynek címe: "Béke vár rám".
Magamban azt gondoltam, hogy a "Meglehetősen bátorító hír az Ördögnek" név talán találóbb volna.
Ezt a véleményt azonban megtartottam magamnak.
Annyira lelkesek!
Gerald szólógitáron, Vernon Rawlings basszusgitáron, Elsie Burlesford fuvolán játszik. William Farmer a (nagyon hangos) dobos, és az (érthetetlen) énekes.
Beszélgetés közben kiderült, még csak eszükbe sem jutott, hogy hírnévről álmodozzanak. Zenéjükkel kizárólag Istent akarják szolgálni.
"Ha addigra kész lesznek", Edwin meghívta őket három hét múlva az istentiszteletre.


Folyt.köv.

Forrás: Adrian Plass: Egy kegyes kétbalkezes naplója, 15. oldal. Harmat Kiadó Budapest, 2008

Nem elérhető szbalint

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 163
  • a világ "bolondja"
Re: Adrian Plass: Egy kegyes kétbalkezes naplója.
« Válasz #21 Dátum: 2008 Július 14, 11:40:30 »
Január 10. Péntek
Leugrottam a Közösségi Házba, hogy megnézzem, miként megy az együttesnek. Micsoda felszerelés! Talán egy kicsit már jobban hangzik. Úgy vélem, elérték azt a stádiumot, amikor átkeresztelhetnék a bandát a "Nem különösebben jó hír az Ördögnek" névre.
Egyöntetűen állították, hogy az olyan dolgok, mint a lemezfelvétel, egyáltalán nem vonzzák az együttest, kivéve persze, ha Isten arra vezeti őket. William Farmer egy kicsit még mindig túfokozottnak tűnik. Könnyen elképzelhetőnek tartom, hogy ha képességeit az általam ismert keresztény közösségek valamelyikében kamatoztatja, megkockáztatja a nyilvános kiátkozást.
  :2funny:

Folyt.köv.

Forrás: Adrian Plass: Egy kegyes kétbalkezes naplója, 23. oldal. Harmat Kiadó Budapest, 2008

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Adrian Plass: Egy kegyes kétbalkezes naplója.
« Válasz #22 Dátum: 2008 Július 14, 11:42:35 »
 :hehe: Ez jó...
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető szbalint

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 163
  • a világ "bolondja"
Re: Adrian Plass: Egy kegyes kétbalkezes naplója.
« Válasz #23 Dátum: 2008 Július 15, 09:56:23 »
Most egy újabb vidám cselekmény szövevény...

Január 6. Hétfő
Munkából hazafelé jövet beugrottam egy keresztény könyvesboltba. Ezek a könyvek! Gerald meg is jegyezte, hogy a legtöbb keresztény könyv olyan, mint a kínai étel. Gyorsan jóllakatnak, ám utána hamar újra éhesek leszünk.
Sikerült egy remek könyvet szereznem a hitről. A címe: Az ég szerelmére, még mindig a földön járunk?!
Kihívó cím. Az egész könyv arról szól, hogy a keresztények hegyeket mozdíthatnának meg a hitükkel, ha tényleg Istenre hagyatkoznának.
Nagyon lelkesítő. Megvártam, amíg egyedül maradok, majd gyakorolni kezdtem egy gemkapoccsal. Leraktam az asztalomra, erősen koncentráltam, és megpróbáltam megmozdítani. Semmi! Megkíséreltem fennhangon parancsolni neki.
Bejött Gerald, és csodálkozva kérdezte:
- Papa, miért kiabálsz?
Kellemetlen lett volna bevallani, hogy egy gemkapoccsal ordítok, ezért azt mondtam, hogy csak a hangomat próbálgatom.
- Miért?
- Csak úgy - jegyeztem meg, miközben teljesen hülyén éreztem magam.
...


Folyt.köv.

Forrás: Adrian Plass: Egy kegyes kétbalkezes naplója, 20-21. oldal. Harmat Kiadó Budapest, 2008

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Adrian Plass: Egy kegyes kétbalkezes naplója.
« Válasz #24 Dátum: 2008 Július 15, 10:55:29 »
 :D

Én még sosem hallottam hírét, hogy valaki heggyel dobálózott volna.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re: Adrian Plass: Egy kegyes kétbalkezes naplója.
« Válasz #25 Dátum: 2008 Július 15, 17:20:49 »
Lehet, hogy te leszel az első.  :hehe:
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Adrian Plass: Egy kegyes kétbalkezes naplója.
« Válasz #26 Dátum: 2008 Július 15, 17:23:39 »
Ámen!

Mennyi pénzt beszednék a vasútépítőktől!  :D
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re: Adrian Plass: Egy kegyes kétbalkezes naplója.
« Válasz #27 Dátum: 2008 Július 15, 17:24:22 »
 :hehe: :afro:
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

maria

  • Vendég
Re: Adrian Plass: Egy kegyes kétbalkezes naplója.
« Válasz #28 Dátum: 2008 Július 15, 19:10:40 »
 :2funny:

Nem elérhető t.zoli

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 302
  • Vendég
    • www.szomjazokklubja.shp.hu
Re: Adrian Plass: Egy kegyes kétbalkezes naplója.
« Válasz #29 Dátum: 2008 Július 15, 19:22:09 »
sz.Bálint kedves történet. Én úgyan hegyeket nem mozdítok, ember bizalmát inkább  :089:
Én úgy hallotam, hogy csak hegyeket robbantanak, és gondoloataikkal hegyeket dobálnak másokra, na d eez elvont történetek. Végülis ha eldobsz egy nagyobb követ a hangyának hegynek tűnik nem, és te ÓRIÁS vagy az ő szemében.  :2smitten:
A szeretet soha el nem múlik. (Mk 14:1-9).