Szerző Téma: Adrian Plass: Egy kegyes kétbalkezes naplója.  (Megtekintve 30851 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető szbalint

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 163
  • a világ "bolondja"
Re: Adrian Plass: Egy kegyes kétbalkezes naplója.
« Válasz #30 Dátum: 2008 Július 16, 11:55:53 »
Január 7. Kedd
... Éjszaka újra próbálkoztam a gemkapoccsal. Hittel parancsoltam neki, de meg se moccant.
- Istenem - mondtam -, bármit hajlandó vagyok feladni érted, ha csak egy fél centit is arrébb menne.
Semmi. Komolyan aggódni kezdtem. Ha egy mustármagnyi hit is elég ahhoz, hogy hegyeket mozdítsunk meg, mi lesz velem, aki még egy gemkapcsot sem tud arrébb imádkozni?!


Folyt.köv.

Forrás: Adrian Plass: Egy kegyes kétbalkezes naplója, 21. oldal. Harmat Kiadó Budapest, 2008

Komment:
Én a gyermekeimmel szoktam próbálkozni:
- Gyerekek!! Menjetek lefeküdni!!
Semmi! Két perc múlva fennhangon:
- Gyerekek!!! Nem értitek, hogy késő van?? Menjetek lefeküdni!!!
Semmi! Itt már beleszövöm a hitet:
- Azt HISZEM, elfenekellek benneteket!!
Csoda történt! Ágyban vannak!  :2funny:

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Adrian Plass: Egy kegyes kétbalkezes naplója.
« Válasz #31 Dátum: 2008 Július 16, 11:59:19 »
 :fereng2:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető szbalint

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 163
  • a világ "bolondja"
Re: Adrian Plass: Egy kegyes kétbalkezes naplója.
« Válasz #32 Dátum: 2008 Július 17, 11:12:15 »
Január 8. Szerda
...
Később meséltem Anne-nek valakiről, aki hittel akart megmozdítani egy gemkapcsot, de nem sikerült neki.
- Állandóan ezekkel a hülyeségeiddel jössz - válaszolta fáradtan.

Január 11. Szombat
Ma korán felkeltem, hogy még egyszer utoljára próbálkozzam azzal az istenverte gemkapoccsal. A végén már suttogva káromkodtam, miközben megpróbáltam senkit sem felkelteni. Föladtam. Indultam volna vissza, de az ajtóban összetalálkoztam Anne-nel és Geralddal, akik aggódó pillantásokat vetettek rám.
- Drágám, miért mondod annak a gemkapocsnak, hogy azonnal kiegyenesíted, ha nem hajlandó arrébb menni? - kérdezte Anne. :2funny:
A lehető legkomolyabb képpel próbáltam nekik elmagyarázni, hogy csupán hitbeli jártasságomat akartam próbára tenni, ám egy kicsit elkeseredtem, amikor nem sikerült.
- De kedvesem - felelte Anne -, kereszténynek lenni nem azt jelenti, hogy egy bűvészklub tagjai vagyunk. Miért akarná Isten, hogy a hiteddel gemkapcsokat mozdítsál meg?
- Tök jó fej vagy papa! Senkivel sem cserélnélek el - mondta Gerald, miután megtörölte a szemét. :hehe:
Jól esett. Anne meleg reggelit készített. Egész türhetően éreztem magam.


Folyt.köv.

Forrás: Adrian Plass: Egy kegyes kétbalkezes naplója, 22. és 24. oldal. Harmat Kiadó Budapest, 2008

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Adrian Plass: Egy kegyes kétbalkezes naplója.
« Válasz #33 Dátum: 2008 Július 17, 11:17:05 »
Ez aztán a brutális fenyegetőzés...kiegyenesíteni egy gemkapcsot.  :hehe:
Ez viszi a díjat!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető szbalint

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 163
  • a világ "bolondja"
Re: Adrian Plass: Egy kegyes kétbalkezes naplója.
« Válasz #34 Dátum: 2008 Július 17, 11:23:27 »
Én figyelmeztettelek, hogy jó könyv... :afro:

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Adrian Plass: Egy kegyes kétbalkezes naplója.
« Válasz #35 Dátum: 2008 Július 17, 11:25:11 »
Be fogom szerezni, csak menjek haza!  :D
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re: Adrian Plass: Egy kegyes kétbalkezes naplója.
« Válasz #36 Dátum: 2008 Július 17, 13:28:39 »
Ezt a könyvet kötelezővé tenném keresztény körökben.  :01:
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető ermaha

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2797
Re: Adrian Plass: Egy kegyes kétbalkezes naplója.
« Válasz #37 Dátum: 2008 Július 17, 19:09:29 »
Ezt a könyvet kötelezővé tenném keresztény körökben.  :01:

Annyira jó sztorik,én is ezen a véleményen vagyok,sok szomorú keresztény van, egy kicsit vidámabbá válnának,velem egyűtt.
Mert nem a félelemnek szellemét adta nekünk
az Isten,hanem az erőnek és szeretetnek és józanságnak szellemét/Tim:1,7/

Nem elérhető szbalint

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 163
  • a világ "bolondja"
Re: Adrian Plass: Egy kegyes kétbalkezes naplója.
« Válasz #38 Dátum: 2008 Július 18, 11:53:35 »
Hát ez hihetetlen!  :hehe:

Január 20. Hétfő
Ma reggel valahogy tapasztaltabbnak, erősebbnek és bölcsebbnek éreztem magam. Reméltem, hogy Anne és Gerald a szokásosnál jobban át fogják érezni a körülöttem lévő nyugodt áhitat légkörét. Lefele jövet Anne a következőkkel fogadott:
- Drágám, a macska odahányt a kanapé mögé. Feltakarítanád? Rengeteg egyéb dolgom van. :2funny:
Gerald meg a kezembe nyomott egy összehajtogatott cédulát, mielőtt elviharzott. Ez állt rajta: "Drága apám! Tudtad-e, hogy a >tudatalatti< anagrammája: >itt dúl a tata<?"
Dolgozni mentem.


Folyt.köv.

Forrás: Adrian Plass: Egy kegyes kétbalkezes naplója, 40. oldal. Harmat Kiadó Budapest, 2008

Komment:
Július 16. Szerda
Reggel engem is áthatott a "nyugodt áhitat légköre" mindaddig, amig az asztalomra óvatosan lehelyezett tejes zacskó fel nem borult. A zacskóból kiömlő folyadék a fizikai törvényeknek megfelelően hiánytalanul kitöltötte a rendelkezésre álló - igen nagy - teret. És mivel az asztallap a billentyűzet tartó irányába lejtett, így pillanatokon belül kifehéredett a klaviatúra is. Szívesen kiegyenesítettem volna néhány gemkapcsot én is, de ehelyett könyvet kezdtem írni, melynek címe: "Keresztény káromlások". :01:

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re: Adrian Plass: Egy kegyes kétbalkezes naplója.
« Válasz #39 Dátum: 2008 Július 18, 12:06:33 »
 :2funny: :010: :fetreng: :fereng2:

Te Bálint nem vagy rokona Adrian Plass-nak.

Én szeretném vásárlásra előjegyezni az általad írt könyvet.
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető szbalint

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 163
  • a világ "bolondja"
Re: Adrian Plass: Egy kegyes kétbalkezes naplója.
« Válasz #40 Dátum: 2008 Július 18, 12:10:26 »
Gondolkodom a könyvíráson, "A megszentelődés megpróbáltatásai" címmel.
 :hehe:

Nem elérhető t.zoli

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 302
  • Vendég
    • www.szomjazokklubja.shp.hu
Re: Adrian Plass: Egy kegyes kétbalkezes naplója.
« Válasz #41 Dátum: 2008 Július 18, 16:26:22 »
 :afro:  Ez jó cím lenne Bálint. Sokat segítene, másoknak ha nehézségeik támadnának, kísértés idején... :03:
A szeretet soha el nem múlik. (Mk 14:1-9).

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Adrian Plass: Egy kegyes kétbalkezes naplója.
« Válasz #42 Dátum: 2008 Július 18, 17:14:13 »
Bálint! A pót billentyűzet utáni sztorit is mondd el kérlek!  :D
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re: Adrian Plass: Egy kegyes kétbalkezes naplója.
« Válasz #43 Dátum: 2008 Július 18, 20:03:49 »
Antee szerintem előbb nyiss még egy topic-ot Bálintnak "Életem viszontagságai" címmel.  :040:
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re: Adrian Plass: Egy kegyes kétbalkezes naplója.
« Válasz #44 Dátum: 2008 Július 22, 14:17:58 »
Hé Bálint! Vagy 4 napja ne olvastunk semmit Adrian Plass-tól. Lehet, hogy ilyen rövid a könyv? Vagy csak ennyi poén volt benne?  :hehe: :2funny:
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)