Szerző Téma: Tanuljuk hangszeren játszani, kottát olvasni!  (Megtekintve 35870 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Tanuljuk hangszeren játszani, kottát olvasni!
« Válasz #120 Dátum: 2012 Július 25, 16:35:03 »
Az hogy valaki hangtechnikai hibával születik, nem azt jelenti hogy Isten félmunkát végzett. Én ilyet soha nem állitottam. Viszont azt igen, hogy a hangszalagunk funkcióit nem jól használjuk, ha igy lenne, nem lenne szükség egyáltalán hangképzésre, nem is létezne ez a tanári pálya. Azért hozták létre, mert javitani akartak a minőségen.
Én is elismerem hogy online nem lehet komolyan tanulni énekelni. Azoknak viszont merem ajánlani, akiknek mondjuk tényleg nincs lehetőségük, idejük énektanárhoz járni, viszont szeretnének erről többet tudni. Azoknak nagyszerű lehetőség hogy megveszik az alaptanitás anyagait CD-n és azokat gyakorolják. Az biztos, hogy ezzel a módszerrel senkiből nem lesz operaénekes, de az is biztos, hogy a semminél többet ér.
Nagyon le van nézve - legalábbis itt  Izraelben - az éneklés. A zenészek igyekeznek magas szinten művelni az adott hangszerük játékát - ott sem mindeni -, de az énekléssel semmit nem törődnek. Általános probléma, hogy mindenki meg van róla győződve, hogy jól énekel. Igy aztán nem akarnak tanulni akkor sem, ha lehetőségük van rá. Borzasztó dolog, mikor egy dicsőitésben csodálatos a zenekar, az ének meg förtelem, pedig az énekesnek kell vezetni a gyülekezetet.
Én nem hiszem azt, hogy mindenkinek zenét kell tanulnia, azt meg végképp nem hogy énekelni kell tanulnia. De aki ebbe a szolgálatba áll, annak kötelessége. Hogy ezt  hogy oldja meg a magánügye. Isten előtt adunk számot a cselekedeteinkről! Ha valaki nem tud zeneiskolába járni, akkor megveszi 15 000 FT-ért a CD-ket és önszorgalomból gyakorol, egyedül. Isten ezt is meg tudja áldani. Aztán azt sosem emlitettétek meg, hogy a tanár ingyenes oktatást is biztosit, ha jól emlékszem 15 e-mail erejéig. Erre miért nem figyeltetek fel? Én mindet megrendeltem tőle, egy fillért sem kért, nagyon jónak találom, főleg olyan emberek részére, akik eddig nem érezték az énektanulás fontosságát.
Én sem versengésből jövök ebbe a topikba be, de mostmár az az érzésem, hogy a Talmudon kivül máshoz nem igazán szólhatok hozzá mert ha megteszem akkor félreértések adódnak belőle és úgy gondoljátok hogy villogni akarok. Szóval nem tudom mitévő legyek ilyenkor...
Lehet hogy kéne nyitnom egy rabbinikus fórumot és ott szépen elbeszélgetnék magamban, de csak azért, mert kevésbé ismert témakör.
Kijöttem az összes tanitásból ami a Bibliával kapcsolatos. Most innen is menjek el?

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Tanuljuk hangszeren játszani, kottát olvasni!
« Válasz #121 Dátum: 2012 Július 25, 17:27:04 »

Én sem versengésből jövök ebbe a topikba be, de mostmár az az érzésem, hogy a Talmudon kivül máshoz nem igazán szólhatok hozzá mert ha megteszem akkor félreértések adódnak belőle és úgy gondoljátok hogy villogni akarok. Szóval nem tudom mitévő legyek ilyenkor...
Lehet hogy kéne nyitnom egy rabbinikus fórumot és ott szépen elbeszélgetnék magamban, de csak azért, mert kevésbé ismert témakör.
Kijöttem az összes tanitásból ami a Bibliával kapcsolatos. Most innen is menjek el?


  DRÁGA DAFNÁM! TÁVOL LEGYEN VALAKITŐL AKI EZT AKARNA HOGY TE ELMENYÉL! 


 csak azt szeretném hogy továbbra is békességben legyünk egymással , mert senki sem jött ide versengésből , mind az Úr gyermekei vagyunk,  lehet másképp is nem kell ami nézeteinek senkire sem erőltetni , de a fórumon szükség van ránk és főleg a békességre, Kérem a Mindenhatót hogy adjon mindnyájunknak bölcsességet  hogy soha ne bántsunk meg senkit, és te drágám Ujjá született keresztény vagy az hogy Izraelben élsz nem számít az számít hogy testvérünk vagy és szeretünk, nem vagyunk egyformák és nem is fogadhatja el mindenki azt amit  mit irunk, de törekedjünk békességre és vegyük mindig figyelembe az Igét:


Róma levél:15:5   A békességes tűrésnek és vígasztalásnak Istene pedig adja néktek, hogy ugyanazon indulat legyen bennetek egymás iránt Krisztus Jézus szerint:
Filippi levél:4:7   És az Istennek békessége, mely minden értelmet felül halad, meg fogja őrizni szíveiteket és gondolataitokat a Krisztus Jézusban.
Kolosse levél:3:15   És az Istennek békessége uralkodjék a ti szívetekben, amelyre el is hívattatok egy testben; és háládatosak legyetek.

 testvéri szeretettel ölellek és puszillak drága  :017: :161: :016:  Dafna!!!
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Tanuljuk hangszeren játszani, kottát olvasni!
« Válasz #122 Dátum: 2012 Július 25, 19:36:32 »
Az hogy valaki hangtechnikai hibával születik, nem azt jelenti hogy Isten félmunkát végzett. Én ilyet soha nem állitottam. Viszont azt igen, hogy a hangszalagunk funkcióit nem jól használjuk, ha igy lenne, nem lenne szükség egyáltalán hangképzésre, nem is létezne ez a tanári pálya. Azért hozták létre, mert javitani akartak a minőségen.
Én is elismerem hogy online nem lehet komolyan tanulni énekelni. Azoknak viszont merem ajánlani, akiknek mondjuk tényleg nincs lehetőségük, idejük énektanárhoz járni, viszont szeretnének erről többet tudni. Azoknak nagyszerű lehetőség hogy megveszik az alaptanitás anyagait CD-n és azokat gyakorolják. Az biztos, hogy ezzel a módszerrel senkiből nem lesz operaénekes, de az is biztos, hogy a semminél többet ér.
Nagyon le van nézve - legalábbis itt  Izraelben - az éneklés. A zenészek igyekeznek magas szinten művelni az adott hangszerük játékát - ott sem mindeni -, de az énekléssel semmit nem törődnek. Általános probléma, hogy mindenki meg van róla győződve, hogy jól énekel. Igy aztán nem akarnak tanulni akkor sem, ha lehetőségük van rá. Borzasztó dolog, mikor egy dicsőitésben csodálatos a zenekar, az ének meg förtelem, pedig az énekesnek kell vezetni a gyülekezetet.
Én nem hiszem azt, hogy mindenkinek zenét kell tanulnia, azt meg végképp nem hogy énekelni kell tanulnia. De aki ebbe a szolgálatba áll, annak kötelessége. Hogy ezt  hogy oldja meg a magánügye. Isten előtt adunk számot a cselekedeteinkről! Ha valaki nem tud zeneiskolába járni, akkor megveszi 15 000 FT-ért a CD-ket és önszorgalomból gyakorol, egyedül. Isten ezt is meg tudja áldani. Aztán azt sosem emlitettétek meg, hogy a tanár ingyenes oktatást is biztosit, ha jól emlékszem 15 e-mail erejéig. Erre miért nem figyeltetek fel? Én mindet megrendeltem tőle, egy fillért sem kért, nagyon jónak találom, főleg olyan emberek részére, akik eddig nem érezték az énektanulás fontosságát.
Én sem versengésből jövök ebbe a topikba be, de mostmár az az érzésem, hogy a Talmudon kivül máshoz nem igazán szólhatok hozzá mert ha megteszem akkor félreértések adódnak belőle és úgy gondoljátok hogy villogni akarok. Szóval nem tudom mitévő legyek ilyenkor...
Lehet hogy kéne nyitnom egy rabbinikus fórumot és ott szépen elbeszélgetnék magamban, de csak azért, mert kevésbé ismert témakör.
Kijöttem az összes tanitásból ami a Bibliával kapcsolatos. Most innen is menjek el?

Szia Dafna!

Úgy emlékszem, hogy senki sem tiltott el téged egyik topictól sem. Bárhova szabadon írhatsz.
Mivel a fórumon írás általi kommunikáció folyik, ezért figyelnünk kell hogy mit is írunk le.
Nem elég annyi, hogy nem úgy gondoltuk, hanem tennünk is kell azért, hogy a másik véletlenül se érthesse félre az írottakat.

A legtöbben tudjuk, hogy nagy tehetséget kaptál az Úrtól az éneklés területén.
Sok munkád volt ebben, ez kétségtelen, de biztosan Te is egyetértesz azzal, hogy Isten nélkül ez nem ment volna.
Ugyanígy van mindannyiunk életében is, különböző területeken. Ki ebben, ki abban a szolgálatban épül be Isten testébe.

Arra pedig nagyon figyelnünk kell, hogy ha valamilyen szolgálatot kaptunk az Úrtól, abban alázatosnak kell lennünk.
De ezt nem személyesen neked írom, ez mindannyiunk feladata és mindig a szemünk előtt kell hogy legyen.

Nem akarom a hozzászólásaidat boncolgatni, csupán azt akarom tudatni veled, hogy vannak akik máshogy látják és hiszik és ezt el kell fogadnod neked is.

:2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Tanuljuk hangszeren játszani, kottát olvasni!
« Válasz #123 Dátum: 2012 Július 26, 11:16:57 »
Szia Antee!

Nekem nincs problémám a nézetkülönbségekkel, csak azzal ha valaki úgy gondolja nem értünk egyet, akkor az én szivemben versengés van. Lehet hogy úgy tűnt hogy felfuvalkodott vagyok, de nem vagyok az, éppen ezért szeretnék másokon segiteni, bármi áron. Sok tanitványom volt, akiket ingyen oktattam, és biztos vagyok benne, hogy Elizabeth százszor jobb tanár nálam már csak azért is, mert sokkal nagyobb a tapasztalata. De tudod amikor azt olvasom hogy versengő vagyok, akkor szivem szerint háttérbe vonulnék, mostmár minden területen. A Biblia tanitást az Úr nem engedi meg nekem. A zenéről pedig azért nem beszélhetek, mert versengő leszek, vagy nagyképű. Szóval gondolkodom, hogy hova tudnék hozzászólni, mert igazából ez az amihez még értek valamit.
Mindigis elismertem, hogy nem vagyok jó gitáros, nem vagyok jó zongorista és orgonista, de álszerénység lenne azt mondani, hogy nem tudok énekelni. Egyszer mondtam a férjemnek hogy hát én nem is értek annyira a zenéhez  - álszerénységből - és ő mondta, hogy ilyet soha többet nem akar hallani tőlem, mert ez nem igaz. Úgyhogy felvállalom magamat, úgy érzem és mások is azt mondják hogy jó énekesnő vagyok, elismerem hogy mindenem amim van az Úré, a hangom is, én csak  a sok gyakorlást fektettem bele, a többit az Úr adta.
Este ha Shomer Ájinnak nem szólok be se hivnak a skype alkalomra. Negyed órát vártam, és hamar el is jöttem, azért hogy ne kelljen semmit mondanom.
Mindenkit meghallgatok, forgatom a szivemben amit hallottam, és a véleményemet pedig megtartom magamnak. Lehet hogy a zenei területen is igy lesz ezek után.
Ha valaki félreértette volna, a fórumot nem akartam elhagyni, csak gondolkodom azon hogyan fórumozzak tovább, hogy mindenkinek jó legyen, elsősorban a Mindenható Jó Istennek, akinek szolgája vagyok és nem gyönyörködik a civakodásban, hanem az egységet támogatja.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Tanuljuk hangszeren játszani, kottát olvasni!
« Válasz #124 Dátum: 2012 Július 26, 11:47:40 »
Szia Testvérem!

Mindenféleképp kérdezz rá a skype dologra, mert biztos vagy benne, hogy nem arról van szó amit írtál.
A skype partnerlistánkon több százan vannak, rengetegen elérhetőek de nem mindenki akar csatlakozni vagy nem mindenki tud (bár szeretne) csatlakozni.

Azért is sulykoltuk mindenkibe azt, hogy ha valaki csatlakozni szeretne, az írjon egy üzenetet hogy behívhassuk.
A létszám miatt sem tudja Ferenc behívni az elérhető Testvéreket, mert az már nem 1-2 percet venne igénybe és nem akarjuk senkire sem rárúgni az "ajtót".

Hidd el, nagy szeretettel látnak Téged a skype-on! :afro: :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Tanuljuk hangszeren játszani, kottát olvasni!
« Válasz #125 Dátum: 2012 Július 26, 12:00:07 »
Áldott Testvérem,BatIsreél. Mindenek előtt a skype alkalommal kapcsolatban: Nekem minthogy újra kellett telepítenem a gépet, valami problémám volt a skype-al. Ezért az én proilomból gond és probléma mentesen tudtam beszélgetni, ám amikor átjelentkeztem az Alfa-Omega szobába, nem működöt a hang. Azaz: engem hallottak a Testvérek, csak én nem hallottam senkit...Mivel sem Antit, sem pedig Petyát nem értem el, megkértem Erzsikét, hogy nyissa meg ő a szobát, és menet közben én mutattam meg neki hogyan tud konferencia beszélgetést indítani, és hogy kiket tud behívni. Egyszóval a fennakadás az ÉN FELELŐSSÉGEM és ezért szíve elnézést kérek mindenkitől.
Most pedig egyebek...
Visszaolvastam az e szoba eddigi bejegyzéseit... Azt gondolom Testvérem, ITT NEM A TESTVÉRISÉGET ÉRINTŐ KÉRDÉSEKRŐL VOLT A VITA! Azért emelem ki ezt a pontot, mert azt gondolom, hogy a szakmai kérdésekkel kapcsolatos kérdések, nem lehetnek akadályai a Testvéri együttlét, és közösség gyakorlásának. Vagyis: NEM AD OKOT AZ EGYSÉG FELBOMLÁSÁNAK!
Szerintem például, nagyszerű és olcsó megoldás lehet, ha korong ecsettel mázoljuk át az autónkat... ( :03: )  Anti mint fényező ezzel nem ért egyet. Ám azt gondolom, és mint láthatjátok is: sem a Testvéri egységünk, sem pedig a barátságunk nem szenvedi ennek kárát!

Testvérem. Ha egy kérdésben megakadunk, szerintem az a célravezető, ha félretesszük a vitás kérdéseket, és visszatérünk ahhoz a ponthoz, ahol még teljes egységben és egyetértésben tudunk lenni!
Ez nagy valószínűséggel,NEM A SZAKMAI KÉRDÉSEKKEL KAPCSOLATOS TÉMAKÖR LESZ!
Hanem szó szerint: Yessuában, vagyis az Isten Igéjében találjuk meg az egységet, hiszen BENNE ÉS ÁLTALA VAGYUNK TESTVÉREK IS!
Ugye jól látom Testvérem, hogy az Igei kérdésekben mindíg is teljes volt az összhang úgy Erzsikével, mint a fórum majd minden tagjával is?(!)
Egy nagy házat építünk, mert erre hivattunk el! Ez a ház pedig a Messiás Teste! Ez a ház erős alapokra épül, mert így rendeltetett az Istentől!
Szánjunk hát időt az alapok építésére testvéreim, törekedjünk az egységre,és a munkát szép rendben és összhangban végezzük!
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Tanuljuk hangszeren játszani, kottát olvasni!
« Válasz #126 Dátum: 2012 Július 26, 12:08:57 »
Kedves Testvérek!

Valóban az én hibám, hogy nem hívtam be Dafnát azonnal, de semmiféle szándékosság nem állt mögötte! Egyszerüen tényleg hirtelen nagyon sok név jelent meg elöttem, és becsúszott ez a hiba. Amikor Shomer Testvér szólt, azonnal be is hívtam Dafnát. Ám most ezért a hibámért itt nyilvánosan kérek elnézést.

Szeretettel

Erzsike :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Tanuljuk hangszeren játszani, kottát olvasni!
« Válasz #127 Dátum: 2012 Július 26, 17:14:52 »
Kedves Testvérek!

Valóban az én hibám, hogy nem hívtam be Dafnát azonnal, de semmiféle szándékosság nem állt mögötte! Egyszerüen tényleg hirtelen nagyon sok név jelent meg elöttem, és becsúszott ez a hiba. Amikor Shomer Testvér szólt, azonnal be is hívtam Dafnát. Ám most ezért a hibámért itt nyilvánosan kérek elnézést.

Szeretettel

Erzsike :2smitten:

Nem haragszom, csak mivel valóban "szakmai" vitánk volt itt pár napja, a sátán elhitette velem, hogy szándékos volt. Viszont tényleg probléma van a gépemmel, tönkrement benne az elem és emiatt kb. egy órát tudom egyhuzamban bekapcsolva hagyni, hogy ne kelljen attól félnem hogy lángolni fog. Nem hiszem hogy a közeljövőben meg fogom csináltatni, mert annyiba kerül egy elem, mintha vennék egy új gépet. Igy valóban a gép miatt is elköszöntem, meg azért is, mert valóban épiteni szeretném a közösséget és nem rombolni. Jelenleg úgy látom jónak, jobb ha nem szólalok meg, mintha mondok valamit és abból megbotránkozás lesz. Tényleg eljutottam odáig hogy nem tudom mihez szóljak hozzá, mert a Biblián kivül csak a zenéhez értek igazán, és lám ott sem hozott egységet, csak szakadást. Tanitani nem akarok, mert nem tehetem meg. Úgyhogy most komoly dilemmában vagyok, hogy milyen témakört találjak, ami az Úr előtt kedves és amihez értek is. Mindenféle harag és hátsószándék nélkül. Ezért gondoltam azt, hogy csak a zsidósággal kapcsolatos topikokkal foglalkozom, illetve az ismerkedés topikokba, talán abból nem lesz probléma.

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Tanuljuk hangszeren játszani, kottát olvasni!
« Válasz #128 Dátum: 2012 Július 26, 17:18:06 »
Áldott Testvérem,BatIsreél. Mindenek előtt a skype alkalommal kapcsolatban: Nekem minthogy újra kellett telepítenem a gépet, valami problémám volt a skype-al. Ezért az én proilomból gond és probléma mentesen tudtam beszélgetni, ám amikor átjelentkeztem az Alfa-Omega szobába, nem működöt a hang. Azaz: engem hallottak a Testvérek, csak én nem hallottam senkit...Mivel sem Antit, sem pedig Petyát nem értem el, megkértem Erzsikét, hogy nyissa meg ő a szobát, és menet közben én mutattam meg neki hogyan tud konferencia beszélgetést indítani, és hogy kiket tud behívni. Egyszóval a fennakadás az ÉN FELELŐSSÉGEM és ezért szíve elnézést kérek mindenkitől.
Most pedig egyebek...
Visszaolvastam az e szoba eddigi bejegyzéseit... Azt gondolom Testvérem, ITT NEM A TESTVÉRISÉGET ÉRINTŐ KÉRDÉSEKRŐL VOLT A VITA! Azért emelem ki ezt a pontot, mert azt gondolom, hogy a szakmai kérdésekkel kapcsolatos kérdések, nem lehetnek akadályai a Testvéri együttlét, és közösség gyakorlásának. Vagyis: NEM AD OKOT AZ EGYSÉG FELBOMLÁSÁNAK!
Szerintem például, nagyszerű és olcsó megoldás lehet, ha korong ecsettel mázoljuk át az autónkat... ( :03: )  Anti mint fényező ezzel nem ért egyet. Ám azt gondolom, és mint láthatjátok is: sem a Testvéri egységünk, sem pedig a barátságunk nem szenvedi ennek kárát!

Testvérem. Ha egy kérdésben megakadunk, szerintem az a célravezető, ha félretesszük a vitás kérdéseket, és visszatérünk ahhoz a ponthoz, ahol még teljes egységben és egyetértésben tudunk lenni!
Ez nagy valószínűséggel,NEM A SZAKMAI KÉRDÉSEKKEL KAPCSOLATOS TÉMAKÖR LESZ!
Hanem szó szerint: Yessuában, vagyis az Isten Igéjében találjuk meg az egységet, hiszen BENNE ÉS ÁLTALA VAGYUNK TESTVÉREK IS!
Ugye jól látom Testvérem, hogy az Igei kérdésekben mindíg is teljes volt az összhang úgy Erzsikével, mint a fórum majd minden tagjával is?(!)
Egy nagy házat építünk, mert erre hivattunk el! Ez a ház pedig a Messiás Teste! Ez a ház erős alapokra épül, mert így rendeltetett az Istentől!
Szánjunk hát időt az alapok építésére testvéreim, törekedjünk az egységre,és a munkát szép rendben és összhangban végezzük!

Szia Shomer Ájin!

Nekem úgy tűnik, hogy akkor ezt a topikot mégiscsak el kell hagynom, mert nem jutunk egységre. Tudod most hogy foglalkozom a Talmuddal csodálom azt, hogy hogyan tudta az a sok bölcs ember azt mondani, hogy ez is igaz, meg az is igaz, sőt a harmadik véleménye is az, nem dorongolták le egymást, pedig volt hogy két nézet teljesen különböző volt. Csodálom ezt, és tényleg jó lenne, ha mi is ezt meg tudnánk tanulni. Mindenesetre én itt senkit nem szégyenitettem meg, ha valaki úgy érzi keressen meg privátban, hogy rendezni tudjam a tartozásomat.  Köszönöm.

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Tanuljuk hangszeren játszani, kottát olvasni!
« Válasz #129 Dátum: 2012 Július 26, 18:44:06 »
Még valamit. Én Elizabethet egy csodálatos szolgálónak tartok és csodálatos tanárnak is. Hallottam énekelni és zongorázni is. A zongora tudása messze meghaladja az egyémet. Szóval Ő sokkal szebben játszik, mint én. Nem állt szándékomban és ezek után sem akarok a lelkivilágába belegázolni, már csak azért sem, mert barátok is vagyunk. Nagyon érzékeny vagyok az életem ez idei szakaszában, mert ezen a héten sok nehéz és fájó döntést kellett meghoznom, és anélkül is kapok bántó és sértő levelet idegenektől, akik nem is ismernek csak azért, mert zsidó vagyok. Úgyhogy én is bocsánatot kérek Elishevától, hogy egyáltalán a sátán ezt tegnap el tudta velem hitetni, hogy szándékosan nem hivott be az alkalomra. Ez az én bűnöm. Ez nem hiba, hanem bűn. Nem szabadott volna megengednem magamnak. De megtörtént, és ezen már nem tudok változtatni. Tényleg csupa épitő dolgot szeretnék idehozni és olyat ami senkiben nem okoz sem megbotránkozást, sem pedig szakadást. És kedves Elisheva nekem csupán ez a szó fájt: versengés. Semmi egyéb. Mert ismersz, és én is ismerlek téged, és tudjuk, hogy ez nem jellemző ránk. Adná a Mindenható Jó Isten, hogy itt a Szent Földön lehetnél a tanárnőm, mert egy újabb célt helyeztem magam elé. Már elértem, amit akartam, most egy következő lépésre vágyom, hiszem az Úr azt is megadja nekem. Majd beteszek neked ide egy video felvételt, hogy milyen szintre szeretnék eljutni az éneklésben. És még valamit: én nem vagyok tanár, én csak énekesnő és karnagy vagyok. Semmi egyéb. A hangszertudásaim pedig majdhogynem fabatkát sem érnek, ezért nem is szolgálom azzal az Urat. Nem méltó, hogy szégyent hozzak a Mi Urunkra. De nem is ez a hivatásom. Puszillak és kivánom Istenünk áldását életedre. Most kezdem megtapasztalni milyen az mikor két zsidó egy közösségben négyféle véleményen van...még szoknom kell és alkalmazkodnom. Sok a hibám tudom. Nézd el nekem,  kedves Testvérnőm! És: Jövőre Jeruzsálemben!

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Tanuljuk hangszeren játszani, kottát olvasni!
« Válasz #131 Dátum: 2012 Július 26, 19:27:28 »
Drága Dafna!

Köszönöm a válaszodat és hidd el egy percig sem mentem a személyed ellen. Amit tettem: tudásomból és tapasztalatomból merítve adtam azt a tanácsot, amiért lelkiismeretemben is felelösségget tudok vállalni. Sohasem néznélek le, nem támadás volt részemröl, hanem inkább védekezés.

Mi itt, Tégedet is beleértve, Testvérek vagyunk, mert a Mennyei Atyánk gyermekei vagyunk. Kösziklánk is közös: Yeshua, a Messiás – Jézus Krisztus! Jézus Krisztusban pedig egyek vagyunk, nincs különbség zsidó és nem zsidó között. Ez nem jelenti azt, hogy egyformák, de egyek!!!

Hidd el testvérem, nagyon szivesen segítenék, mert tudom, hogy nehéz helyzetben vagy. A távolság miatt nincs sajnos erre lehetöség, de imádkozom Érted, mert az ÚRnál nincs lehetetlen! Ö használni akar Téged is, azért is kaptad a tehetségedet!

Shma Israel Adonai Eloheinu, Adonai echad
Halld Izrael, az ÚR a mi Istenünk, egyedül Ö az ÚR!


4. De mikor a mi megtartó Istenünknek jóvolta és az emberekhez való szeretete megjelent,
5. Nem az igazságnak cselekedeteiből, a melyeket mi cselekedtünk, hanem az ő irgalmasságából tartott meg minket az újjászületésnek fürdője és a Szent Lélek megújítása által,
6. Melyet kitöltött reánk bőséggel a mi megtartó Jézus Krisztusunk által;
7. Hogy az ő kegyelméből megigazulván, örökösök legyünk az örök élet reménysége szerint.

Tit 3,4-7

Szerettel

Erzsike
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10