Szerző Téma: Tanuljuk hangszeren játszani, kottát olvasni!  (Megtekintve 35871 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re: Tanuljuk hangszeren játszani, kottát olvasni!
« Válasz #30 Dátum: 2008 December 11, 14:58:31 »
Kedves Batiszrael !

Köszönöm a tanácsodat ! Művész mostmár nem leszek azt látom  :igen:, de azért köszi a tanácsod. Hasznos  :2smitten: .

Azt szeretném tőled kérdezni, hogy a xilophon miképpen hat egy 2 éves kislányra ? Azonkívül, hogy jótékonyan  :hehe: .

Köszi !      :044:

Alapvetően minden emberre és főleg a gyermekre pozitiv hatása van a zenének. A xilophon hangszernek meg kifejezetten kellemes hangszine van, nem véletlen hogy a gyermek játékok hangját is igyekeznek hasonló hangszinre emelni, persze nem lehetséges...
Saját véleményem az, hogy örömöt okozhatsz vele, főleg akkor, ha a gyermek előbb-utóbb ki is próbálhatja, mi az ami olyan szépen cseng!  :06:

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re: Tanuljuk hangszeren játszani, kottát olvasni!
« Válasz #31 Dátum: 2008 December 11, 15:04:22 »
Xilophon hangszeren játszani egyébként sokkal könnyebb mint zongorán vagy szintetizátoron, hiszen ott a bal és jobb kéz tulajdonképpen két szólamot játszik, hasonlóképpen a dobhoz, ahol két különböző ütemet kell tudni tartani bal és jobb kézzel, de az ennél nehezebb a lábmunka miatt. Nem tudom milyen xilophonod van, vannak amikkel csak C dúrban elég kis hangterjedelemben lehet csak játszani, de van olyan ahol félhangokat is le lehet ütni, ez lehetőséget ad más hangnemhez is és igényesebb fajta tanuláshoz, gyakorláshoz. Az egyszerű gyermekénekek (gondolok itt az óvodában használatos énekekre) a C dúros  xilophonon is eljátszhatóak.

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re: Tanuljuk hangszeren játszani, kottát olvasni!
« Válasz #32 Dátum: 2008 December 11, 15:09:55 »
Antee, akkor először is meg kéne nézni a hangszinedet és hangterjedelmedet. Úgy láttam van otthon szintetizátorod, az egy vonalas C-től kezdve skáláznod kéne fel és le félhangonként, és el kéne jutnod a legmagasabb és legmélyebb hangodig amit még ki tudsz énekelni, nem számit hogy milyen minőségben...csak kijöjjön. Aztán ird meg nekem hol énekelsz szivesen fent, középtájon vagy lent, és hogy vékony vagy telt hangod van. Hát ezt hallanom kéne, de sajnos igy fórumon nem megy...
Aztán meg az nagyon fontos hogy túl vagy-e a mutáláson? Nem tudom pontosan hány éves vagy, de 14 éves kortól akár 21 nehány éves korig elhuzódhat. Ezt úgy tudod megállapitani, hogy néha elcsuklik a hangod mikor nem szeretnéd, vagy egyszerűen nem tudod azt énekelni amit akarsz. Szóval fizikailag illetve hangilag hallható tünetei vannak.

Nem elérhető Moncsi

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1454
Re: Tanuljuk hangszeren játszani, kottát olvasni!
« Válasz #33 Dátum: 2008 December 11, 15:28:44 »

 Kedves Batiszrael!
 Néhány hónapja kaptam kijelentést,hogy a dicséretben kell szolgáljak,nagyon meglepödtem hiszen látható szinten
 (hamis még a hangom,hangszeren nem tudok játszani)Azt szeretném kérdezni tőled  orrhangot,hogy lehet képezni,változtatni? :D
 
 
Az Úr szegénnyé tesz és gazdagít,megaláz s fel is magasztal. 1Sám2/7

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Tanuljuk hangszeren játszani, kottát olvasni!
« Válasz #34 Dátum: 2008 December 11, 16:11:19 »
Antee, akkor először is meg kéne nézni a hangszinedet és hangterjedelmedet. Úgy láttam van otthon szintetizátorod, az egy vonalas C-től kezdve skáláznod kéne fel és le félhangonként, és el kéne jutnod a legmagasabb és legmélyebb hangodig amit még ki tudsz énekelni, nem számit hogy milyen minőségben...csak kijöjjön. Aztán ird meg nekem hol énekelsz szivesen fent, középtájon vagy lent, és hogy vékony vagy telt hangod van. Hát ezt hallanom kéne, de sajnos igy fórumon nem megy...
Aztán meg az nagyon fontos hogy túl vagy-e a mutáláson? Nem tudom pontosan hány éves vagy, de 14 éves kortól akár 21 nehány éves korig elhuzódhat. Ezt úgy tudod megállapitani, hogy néha elcsuklik a hangod mikor nem szeretnéd, vagy egyszerűen nem tudod azt énekelni amit akarsz. Szóval fizikailag illetve hangilag hallható tünetei vannak.

Okés, mikor nem lesznek a házban, kipróbálom! :hehe:
23 éves leszek Februárban, szerintem túl vagyok már a mutáláson. A magas hangokat nem tudom kiénekelni és amelyik ki is jön, nem tudom megtartani.
A mélyebb hangoknál jobb valamennyivel a helyzet, de a legjobban középen megy az "éneklés".

 :thanks:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re: Tanuljuk hangszeren játszani, kottát olvasni!
« Válasz #35 Dátum: 2008 December 11, 16:15:28 »
Persze, te is az aranyközéputat választod.  :077:
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re: Tanuljuk hangszeren játszani, kottát olvasni!
« Válasz #36 Dátum: 2008 December 11, 16:17:41 »
Antee, akkor először is meg kéne nézni a hangszinedet és hangterjedelmedet. Úgy láttam van otthon szintetizátorod, az egy vonalas C-től kezdve skáláznod kéne fel és le félhangonként, és el kéne jutnod a legmagasabb és legmélyebb hangodig amit még ki tudsz énekelni, nem számit hogy milyen minőségben...csak kijöjjön. Aztán ird meg nekem hol énekelsz szivesen fent, középtájon vagy lent, és hogy vékony vagy telt hangod van. Hát ezt hallanom kéne, de sajnos igy fórumon nem megy...
Aztán meg az nagyon fontos hogy túl vagy-e a mutáláson? Nem tudom pontosan hány éves vagy, de 14 éves kortól akár 21 nehány éves korig elhuzódhat. Ezt úgy tudod megállapitani, hogy néha elcsuklik a hangod mikor nem szeretnéd, vagy egyszerűen nem tudod azt énekelni amit akarsz. Szóval fizikailag illetve hangilag hallható tünetei vannak.


Okés, mikor nem lesznek a házban, kipróbálom! :hehe:
23 éves leszek Februárban, szerintem túl vagyok már a mutáláson. A magas hangokat nem tudom kiénekelni és amelyik ki is jön, nem tudom megtartani.
A mélyebb hangoknál jobb valamennyivel a helyzet, de a legjobban középen megy az "éneklés".

 :thanks:

Akkor valószinűleg bariton vagy basszus hangszined van. Te hogy érzed? Telt, öblös hangod van? Igazából majd a beéneklés után többet lehet tudni. Ha bármi érthetetlen zenei szakkifejezést irnék bárhol is kérdezzetek rám, hogy mit jelent, ha esetleg nem tudjátok.  :afro:

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re: Tanuljuk hangszeren játszani, kottát olvasni!
« Válasz #37 Dátum: 2008 December 11, 16:25:39 »

 Kedves Batiszrael!
 Néhány hónapja kaptam kijelentést,hogy a dicséretben kell szolgáljak,nagyon meglepödtem hiszen látható szinten
 (hamis még a hangom,hangszeren nem tudok játszani)Azt szeretném kérdezni tőled  orrhangot,hogy lehet képezni,változtatni? :D
 
 
Drága Moncsi!
Sajnálattal kell hogy mondjam neked, hogy a hamis hang az nem mindig hangtechnikai hiba miatt fordul elő. Olyanoknál is előfordul, akiknek nincs zenei hallásuk. Zenei hallás nélkül pedig énekelni nem lehet megtanulni. Ha hangtechnikai hibád van csak, akkor ez sok gyakorlás után korrigálódni fog.
Az orrhang hangtechnikai hiba az egyik legnehezebben javitható, sok türelem kell hozzá. Otthon, ha énekelsz fogd be az orrodat, legfőképpen skálázáskor illetve ha egy éneket énekelsz. Az orrhangot általában az okozza, hogy rossz beidegződés folytán a nyelvedet olyan pozicióban tartod éneklés közben, hogy az orrüreget elzárod vele, ez okozza az orrhangot. Ha otthon befogott orral fogsz énekelni, ez a rossz beidegződés előbb-utóbb eltűnik, de sok időbe telik. Nekem volt egy tanitványom dicsőités vezető, akinek ilyen problémája volt. Sajnos kevés ideig tanitottam, közben pedig hangszálgyulladást is kapott. Nem tudom sikerült e megszabadulnia ettől a technikai hibától.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Tanuljuk hangszeren játszani, kottát olvasni!
« Válasz #38 Dátum: 2008 December 11, 16:53:32 »

Akkor valószinűleg bariton vagy basszus hangszined van. Te hogy érzed? Telt, öblös hangod van? Igazából majd a beéneklés után többet lehet tudni. Ha bármi érthetetlen zenei szakkifejezést irnék bárhol is kérdezzetek rám, hogy mit jelent, ha esetleg nem tudjátok.  :afro:

Telt hangom szerintem nincs, de az öblöset nem igazán értem.  :pirul:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re: Tanuljuk hangszeren játszani, kottát olvasni!
« Válasz #39 Dátum: 2008 December 11, 17:00:25 »

Akkor valószinűleg bariton vagy basszus hangszined van. Te hogy érzed? Telt, öblös hangod van? Igazából majd a beéneklés után többet lehet tudni. Ha bármi érthetetlen zenei szakkifejezést irnék bárhol is kérdezzetek rám, hogy mit jelent, ha esetleg nem tudjátok.  :afro:

Telt hangom szerintem nincs, de az öblöset nem igazán értem.  :pirul:

No akkor konkrétabban kérdezem: érzed-e hogy nagyon mély hangod van mint ha basszus lennél? A basszusnak van ugyanis a legteltebb illetve öblösebb hangszine.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Tanuljuk hangszeren játszani, kottát olvasni!
« Válasz #40 Dátum: 2008 December 11, 17:06:04 »
Köszi. Nem mondhatnám, hogy basszus hangom van. Én úgy érzem, hogy totál közép. Ezért sem vagyok jó magas éneklésben. De a mély talán egy picivel közelebb áll hozzám.

Tehát a hangom hasonló ahhoz, mikor egy hangfalból kilőtték a magas, illetve a mély hangsugárzót és már csak a közép szól.  :hehe:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Dani

  • Vendég
Re: Tanuljuk hangszeren játszani, kottát olvasni!
« Válasz #41 Dátum: 2008 December 11, 18:55:14 »
én játszottam 3 évig a zenesuliban a dob mellett xilofonon is,és tényleg nagyon szép hangszer.

Nem elérhető t.zoli

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 302
  • Vendég
    • www.szomjazokklubja.shp.hu
Re: Tanuljuk hangszeren játszani, kottát olvasni!
« Válasz #42 Dátum: 2008 December 11, 22:28:08 »
 :igen:  Szeva Dani én csak félévig jártam ütösre, de a szolféson mindig elhasaltam, a hangom sem Jimmy, de az Úrta dícséri :D
Nah pá, vas. de. a Ref. tesoknál dicsőítünk, én megyek gyere te is, a sebed befog gyógyúlni :)
A szeretet soha el nem múlik. (Mk 14:1-9).

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Tanuljuk hangszeren játszani, kottát olvasni!
« Válasz #43 Dátum: 2008 December 14, 16:03:03 »
Kedves Batiszrael.

Van egy dal, aminek a szövege van meg és felette pedig az akkordok. Egyszerűen elakadok egy helyen és fogalmam sincs, hogy a melódia hogyan megy tovább. A zenét jól ismerem és egyszerűen nem tudom megtalálni a zongorán azt a hangot, amelyen az énekes énekel. Ennyire bot fülem lenne, vagy mi lehet a probléma?
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re: Tanuljuk hangszeren játszani, kottát olvasni!
« Válasz #44 Dátum: 2008 December 14, 16:30:55 »
Kedves Batiszrael.

Van egy dal, aminek a szövege van meg és felette pedig az akkordok. Egyszerűen elakadok egy helyen és fogalmam sincs, hogy a melódia hogyan megy tovább. A zenét jól ismerem és egyszerűen nem tudom megtalálni a zongorán azt a hangot, amelyen az énekes énekel. Ennyire bot fülem lenne, vagy mi lehet a probléma?

Igy nagyon nehéz megállapitani hogy a zenei hallásoddal van-e probléma, vagy egyszerűen elfelejtetted a dallamot. Mivel csak az ének szövege és az akkordjai vannak meg, igy elképzelhető hogy az ének dallamát felejtetted el, márpedig akkor nehéz megtalálni azt a bizonyos hangot amit keresel. Milyen dúrban van a dal? Milyen akkordon zár? Az utolsó akkord dönti el, hogy az ének milyen hangnemben iródott, vagyis milyen dúrban vagy mollban van. Ha ezt tudod, akkor annak a dúrnak vagy mollnak a hangjegyein kell csupán végig skáláznod, hacsak nem módositott a hang, de ez nagyon ritkán szokott előfordulni a mostani dicsőitő énekekben. Ha pld. D dúr akkorddal zár a dalod, akkor az azt jelenti hogy a kottában két előjegyzés szerepel, két kereszt ami két hangot mindig fél hanggal megemel. Tehát a fehér F billentyű és a fehér C billentyű helyett a felette levő fekete billentyűt kell lenyomni. A hangskálád igy a következőképpen alakul a C dúrhoz (csupa fehér billentyű) képest:
Cisz (fekete) a fehér C mellett van) D (fehér) E (fehér) Fisz (fehér F melletti fekete) G (fehér) A (fehér) H (fehér) Cisz (fekete a fehér C melletti)
Elvileg ilyen módszerrel kikövetkeztethetőek azok a hangok amiken a dal maga szól, könnyebben rátalálsz az "elkóborolt hangodra." Remélem segitettem. Ha nehéz amit irtam, kérdezz rá, ha szükséged van a dal pontos hangnemére, ird meg mivel végződik és leirom neked a hangskáláját.
Sok sikert!  :afro: