Szerző Téma: Tanúbizonyságok a pokolról és a Mennyországról  (Megtekintve 57731 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Évus

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 544
Re: Tanúbizonyságok a pokolról és a Mennyországról
« Válasz #15 Dátum: 2008 Augusztus 19, 08:29:27 »
Köszönöm, ezt a bizonyságot, nagyon érdekes és remélem sok fiatal megtér a hatására.
Azok a részletek amiket említettetek valóban nem annyira érthetőek, de ettől még reális az egész szerintem.
Ebben a könyvben: Bill Wise: 23 perc a pokolban, nagyon hasonlóan vannak leírva a dolgok Az író egy keresztény férfi akit Isten azért engedett le ennyi időre a pokolba, hogy felrázza az embereket a bizonyságtétele által.
Több érdekes dolgot is írt ami engem meglepett, például azt hogy nem tudta ki Jézus és minden ami a megmenekülés útja lenne az ki volt törölve az elméjéből. Tehát ott nem tudják ki a megmentő és ott kell maradniuk. De ugyanezt hallhatjuk ebben a tanításban is és aki ismeri az előadót, az tudja hogy komoly ember: Reinhard Bonnke: A legvégzetesebb szó , innen ingyenes regisztáció után letölthető: http://www.zugoszel.hu/index.php?option=com_remository&Itemid=33&func=fileinfo&id=3
A másik meglepő dolog az volt, hogy a démonok akik ott fogadták és kínozták, igaz nem ilyen módszerekkel, de verés, földhözverés stb, szörnyen gyűlölték őt , és nem értette miért. Amikor Jézus kimentette onnan, erre az volt a válasz, hogy minden embert azért gyűlölnek olyan végtelenül, mert az Isten képmására vagyunk teremtve, és Jézust is végtelenül gyűlölik.
A sokkal kifinomultabb érzékek és a rettenetes szomjúság is egyezik, és hiába kínozzák a testet nincs vér, csak fájdalom és örökké tart.
Szerintem nagy kegyelem Istentől. hogy minden módot felhasznál az emberek megmentésére.
Dicsőség az Úrnak!

maria

  • Vendég
Re: Tanúbizonyságok a pokolról és a Mennyországról
« Válasz #16 Dátum: 2008 Augusztus 19, 09:04:34 »
Azt is tudjuk, hogy a Mennyről sincs minden a Bibliába és mégis léteznek olyan dolgok, amiket nem ismerünk és nem mondhatjuk rá, hogy hazudnak, mert mi nem ismerjük a teljes igazságot. Így a pokol is lehet ennyire valóságos. Azért elgondolkodtató.Tovább is küldtem sokaknak. Mindenki döntse el, mit fogad el belőle.  Ha azoknak a töredéke igaz, márpedig mi okuk lenne hazudni, akkor valóban félelemmel tölti el a szíveket. Mary K Baxter Amit a pokolról tudni lehet, - ha jól emlékszem a könyv címére, borzalmas volt olvasni. Őt is levitte az Úr a pokolba. Ott is voltak olyan dolgok amit a szívem alig tudott befogadni, elfogadni. Pl. egy pásztor ellopta a gyülekezet pénzét és segítségért kiálltott Maryhoz, akárcsak ez a kislány megtapasztalásában. Akkor dugába dölne az, hogy elég az üdvösséget hittel megtartani, mert akkor a tettekkel is megkell tartani. Így meg már félelmetes az egész és zavarodottá tesz minket.

Daniel E. pásztor amikor meghalt és feltámad Reinhard Bonnke alkalmán, ő azt mondta, közölték vele, ha nem lenne lehetősége visszatérni, akkor most nem a mennybe kerülne, mert nem bocsátott meg és haragudott a feleségére. Vagy Bill Wise: 23 perc a pokolban c. - beszámol hogy látta az emberi húsokat cafatokba lógni a pokolba lévőkön. Iszonyatos látvány volt, mondja. Hát ezek nem biblikusak, de attól még lehet igaz. Én inkább kihagyom.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Tanúbizonyságok a pokolról és a Mennyországról
« Válasz #17 Dátum: 2008 Augusztus 19, 09:26:33 »
Én úgy vagyok ezekkel, hogy ha valami nem Biblikus, azt már nem ítélhetem igaznak. Isten a saját neve fölé magasztalta a Szent írást.
Mindennek passzolnia kell, nem lehet egyetlen egy olyan dolog sem, ami ellent mond a Bibliának.

Felmerül a legtöbb emberben a kérdés, hogy tényleg, miért hazudnának? Azonban a szív csalárdabb mindennél.
Van, aki ki akarja segíteni Istent. Van, aki hírnevet akar magának szerezni. Van, aki másokat akar felrázni.
Lehet csupa jó indulatból, másokon segítve. Talán azt gondolja, hogy Isten úgy is megbocsát, hiszen jó célból használja fel.

Egyébként ezekben az időkben szaporodtak el a Menny és a Pokol általi élmények. Persze lehetne erre azt mondani, hogy az idő közel van.
Csakhogy az apostoli időkben is azt mondták.

Jelenések könyvének a végében olvashatunk János bizonyságáról:
Jel 22,18
"Én bizonyságot teszek mindenkinek, aki a prófécia eme könyvének beszédeit hallja: Ha valaki hozzátesz ezekhez, arra az Isten azokat a csapásokat bocsátja, amelyek meg vannak írva ebben a könyvben; ha pedig valaki elvesz e prófétai könyv igéibõl, attól az Isten elveszi osztályrészét az élet fájából, a szent városból és mindabból, ami meg van írva ebben a könyvben."
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető szbalint

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 163
  • a világ "bolondja"
Re: Tanúbizonyságok a pokolról és a Mennyországról
« Válasz #18 Dátum: 2008 Augusztus 19, 09:49:37 »
Akkor dugába dölne az, hogy elég az üdvösséget hittel megtartani, mert akkor a tettekkel is megkell tartani. Így meg már félelmetes az egész és zavarodottá tesz minket.
Daniel E. pásztor amikor meghalt és feltámad Reinhard Bonnke alkalmán, ő azt mondta, közölték vele, ha nem lenne lehetősége visszatérni, akkor most nem a mennybe kerülne, mert nem bocsátott meg és haragudott a feleségére.

Nos, erről folyt napokig az eszmecsere nemrég közöttetek. Számomra nehéz elképzelni, hogy hittel megtérek, és innentől fogva karba tett kézzel várom az elragadtatást. Én inkább hiszek és cselekszek, ahogyan Jézus is kéri tőlünk a Bibliában.

Máté 16:27:
"Mert az embernek Fia eljõ az õ Atyjának dicsõségében, az õ angyalaival; és akkor megfizet mindenkinek az õ cselekedete szerint"

Lukács 12:47:
"És a mely szolga tudta az õ urának akaratát, és nem végezte el, sem annak akarata szerint nem cselekedett, sokkal büntettetik meg; "

Róma 2:6-
"A ki megfizet mindenkinek az õ cselekedetei szerint: 7 Azoknak, a kik a jó cselekedetben való állhatatossággal dicsõséget, tisztességet és halhatatlanságot keresnek, örök élettel; 8 Azoknak pedig, a kik versengõk és a kik nem engednek az igazságnak, hanem engednek a hamisságnak, búsulással és haraggal. 9 Nyomorúság és ínség minden gonoszt cselekedõ ember lelkének, zsidónak elõször meg görögnek; 10 Dicsõség pedig, tisztesség és békesség minden jót cselekedõnek, zsidónak elõször meg görögnek: 11 Mert nincsen Isten elõtt személyválogatás. 12 Mert a kik törvény nélkül vétkeztek, törvény nélkül vesznek is el: és a kik a törvény alatt vétkeztek, törvény által ítéltetnek meg, 13 (Mert nem azok igazak Isten elõtt, a kik a törvényt hallgatják, hanem azok fognak megigazulni, a kik a törvényt betöltik...)"

Nem elérhető Évus

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 544
Re: Tanúbizonyságok a pokolról és a Mennyországról
« Válasz #19 Dátum: 2008 Augusztus 19, 09:54:04 »
Akár így - akár úgy, ebbe nagyon sok minden belefér:

Mát. 22,13
Akkor monda a király a szolgáknak: Kötözzétek meg a lábait és kezeit, és vigyétek és vessétek őt a külső sötétségre; ott lészen sírás és fogcsikorgatás.



Márk. 9,44
A hol az ő férgök meg nem hal, és tüzök el nem aluszik.
Dicsőség az Úrnak!

maria

  • Vendég
Re: Tanúbizonyságok a pokolról és a Mennyországról
« Válasz #20 Dátum: 2008 Augusztus 19, 11:33:53 »
Bálint írta: Számomra nehéz elképzelni, hogy hittel megtérek, és innentől fogva karba tett kézzel várom az elragadtatást. Én inkább hiszek és cselekszek, ahogyan Jézus is kéri tőlünk a Bibliában.

Úgy gondolom ezzel teljesen egyetértünk mindannyian, hogy attól azonban senki nem kerül a pokolba, hogy karbatett kézzel várja az elragadtatást. Van olyan is. De, akit Isten Szelleme vezet, - teljes Szent Szellemmel- az nem tud karbatett kézzel ülni. Nem? Gondoljunk csak a pünkösd utáni eseményekre. Ha nekünk is volt pünkösdünk, akkor az nem tud ülni. Én most is azt vallom,hogy Isten kegyelméről nem kellene elfeledkeznünk. Gondolok itt a szőlő munkás bérére, akik az utolsó pillantban dolgoztak. Szerintem, ha a tetteink miatt kerülnénk a pokolba, hát nem igen maradna itt senki, vagy legalábbis a mennybe nem találkoznánk sokan. Egyértelmű, hogy ítélete lesz azoknak, akik a tetteikkel nem szolgálják Istent, hanem a gonoszt, de ez nem a pokolba jutást eredményezi. Azért úgy őszintén. Mindenben szolgálod csak is az Urat és nem vétkezel semmiben? Mert ha igen a válaszod, akkor csakis te jutsz a mennybe ennek alapján.

Nem elérhető szbalint

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 163
  • a világ "bolondja"
Re: Tanúbizonyságok a pokolról és a Mennyországról
« Válasz #21 Dátum: 2008 Augusztus 19, 11:43:21 »
Javítom: Én inkább hiszek és megpróbálok cselekedni... :hehe:

Teljesen igazad van, a Szent Szellem (nálunk Szent Lélek) arra indítja a hívőt, hogy cselekedjen a hite által. De akkor miért cselekednek annyira, de annyira kevesen a hit által?? Nem hallják a szót? Engedetlenek? Ha a keresztyén testvérek egy kicsit is odatennék magukat, nem állhatna itt ez a világ, ahol áll. Szerintem.

maria

  • Vendég
Re: Tanúbizonyságok a pokolról és a Mennyországról
« Válasz #22 Dátum: 2008 Augusztus 19, 11:46:05 »
Bálint írta: Javítom: Én inkább hiszek és megpróbálok cselekedni...  :hehe:

VÁÁÁÁ igen ez az. Én is én is.... :01: Hát, szerintem ez a világ Ádámék hibája volt.  :06:

maria

  • Vendég
Re: Tanúbizonyságok a pokolról és a Mennyországról
« Válasz #23 Dátum: 2008 Augusztus 19, 13:58:27 »
Én úgy vagyok ezekkel, hogy ha valami nem Biblikus, azt már nem ítélhetem igaznak. Isten a saját neve fölé magasztalta a Szent írást.
Mindennek passzolnia kell, nem lehet egyetlen egy olyan dolog sem, ami ellent mond a Bibliának.

Felmerül a legtöbb emberben a kérdés, hogy tényleg, miért hazudnának? Azonban a szív csalárdabb mindennél.
Van, aki ki akarja segíteni Istent. Van, aki hírnevet akar magának szerezni. Van, aki másokat akar felrázni.
Lehet csupa jó indulatból, másokon segítve. Talán azt gondolja, hogy Isten úgy is megbocsát, hiszen jó célból használja fel.

Egyébként ezekben az időkben szaporodtak el a Menny és a Pokol általi élmények. Persze lehetne erre azt mondani, hogy az idő közel van.
Csakhogy az apostoli időkben is azt mondták.

Jelenések könyvének a végében olvashatunk János bizonyságáról:
Jel 22,18
"Én bizonyságot teszek mindenkinek, aki a prófécia eme könyvének beszédeit hallja: Ha valaki hozzátesz ezekhez, arra az Isten azokat a csapásokat bocsátja, amelyek meg vannak írva ebben a könyvben; ha pedig valaki elvesz e prófétai könyv igéibõl, attól az Isten elveszi osztályrészét az élet fájából, a szent városból és mindabból, ami meg van írva ebben a könyvben."

Anti! Figyeld csak meg ezt az Igét: Ján. 20,30 Sok más jelt is művelt ugyan Jézus az ő tanítványai előtt, amelyek nincsenek megírva ebben a könyvben;
Ján. 21,25 De van sok egyéb is, amiket Jézus cselekedett vala, amelyek, ha egyenként megiratnának, azt vélem, hogy maga a világ sem foghatná be a könyveket, amelyeket írnának. Ámen.

Láthatjuk, hogy nincs minden megírva. A pokol dolgairól pedig szinte elenyésző ami írva van. Ennek pedig oka van. A másik, ha megnézed a Bibliát, lásd katolikus, református. stb. és összeveted az eredetivel, rájössz, hogy bizony már sokat ki is bvettek belőle. Egész könyveket vettek ki és ma már  nincs benne. Pl Káldiban benne van a Makkabeusok, 1-2, Bölcsesség, Sírák fia, Judit, Tóbiás, Báruk.

maria

  • Vendég
Re: Tanúbizonyságok a pokolról és a Mennyországról
« Válasz #24 Dátum: 2008 Augusztus 19, 14:05:35 »
Ide teszem a Káldi Bibliából a Bölcsek könyvét:

Bölcs 1,1 Szeressétek az igazságot, kik a földet itélitek.  Jó gondolkozásban legyetek az Úr felől, és szivetek egyenességében keressétek Őt;
 
Bölcs 1,2 mert azok találják meg, kik nem kisértik Őt, és azoknak jelen meg, kik benne hisznek;

Bölcs 1,3 mivel az elfordúlt gondolatok elválasztanak az Istentől; a megpróbált erő  pedig megdorgálja az eszteleneket;

Bölcs 1,4 mert a gonoszt akaró lélekbe a bölcseség nem megyen be, és nem lakik a bűnök alá vetett testben; 

Bölcs 1,5 mert a fegyelem szent lelke fut a képmutatótól, és elvonja magát az értelem nélküli gondolatoktól, és elriasztatik az érkező hamisságtól.

Bölcs 1,6 Kegyes ugyan a bölcseség lelke, de nem szabadítja meg a káromlót ajakitól; mert az ő veséinek tanúja az Isten, és szivének igaz vizsgálója, és nyelvének hallója;
 
Bölcs 1,7 mert az Úr Lelke betölti a föld kerekségét, és aki mindeneket összetart, annál vagyon a szó értelme.

Bölcs 1,8 Azért aki igaztalant szól, nem rejtezhetik el, és nem mellőzi őt el a büntető itélet.

Bölcs 1,9 Mert az istentelen gondolatairól kérdés leszen, beszédei híre pedig az Istenhez jut az ő gonoszságinak megbüntetésére,

Bölcs 1,10 mert a boszúálló fül mindent hall, és a morgolódó zajgás nem marad eltitkolva.

Bölcs 1,11 Őrizzétek azért magatokat a morgolódástól, mely semmit nem használ, és a rágalmazástól ójátok nyelveteket, mert az alattomos beszéd nem esik hiába; amely száj pedig hazud, megöli a lelket.

Bölcs 1,12 Ne szeressétek a halált életetek tévelygésével, se veszedelmet ne szerezzetek kezeitek cselekedeteivel;

Bölcs 1,13 mert Isten a halált nem szerzette, és nem örűl az élők veszedelmén.
 
Bölcs 1,14 Mivel teremtett, hogy minden legyen, és épségre alkotta a földkerekség nemzetségeit, és nincs azokban vészhozó szer, sem pokol országa a földön.

Bölcs 1,15 Mert az igazság örökkévaló és halhatatlan.

Bölcs 1,16 Hanem az istentelenek szavakkal és kezekkel idézték azt elé, és barátjoknak tartván azt, eltűnnek, és szövetséget kötnek vele, mert méltók, hogy az ő osztályrésze legyenek.

HA tovább akarod olvasni: http://jezusert.com/biblia/index.php?valasztas=kaldi&konyv=71&resz=1

maria

  • Vendég
Re: Tanúbizonyságok a pokolról és a Mennyországról
« Válasz #25 Dátum: 2008 Augusztus 19, 14:13:46 »
Itt találod meg a Judit könyvét

http://jezusert.com/biblia/index.php?valasztas=kaldi&konyv=68&resz=1

Olyan csodás, hogy a nők által is írt az Úr könyvet. Ott van Eszter királynő is pl. Szóval nem lehet azt mondani, az Úr csak a férfiakat használta, csakmert nem szeretjük figyelembe venni.  ;) :D Volt nem is kis szerepük a nőknek is Isten szolgálatában.


Makkabeusok:
http://jezusert.com/biblia/index.php?valasztas=kaldi&konyv=69&resz=1


Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Tanúbizonyságok a pokolról és a Mennyországról
« Válasz #26 Dátum: 2008 Augusztus 19, 16:48:55 »

Anti! Figyeld csak meg ezt az Igét: Ján. 20,30 Sok más jelt is művelt ugyan Jézus az ő tanítványai előtt, amelyek nincsenek megírva ebben a könyvben;
Ján. 21,25 De van sok egyéb is, amiket Jézus cselekedett vala, amelyek, ha egyenként megiratnának, azt vélem, hogy maga a világ sem foghatná be a könyveket, amelyeket írnának. Ámen.

Láthatjuk, hogy nincs minden megírva. A pokol dolgairól pedig szinte elenyésző ami írva van. Ennek pedig oka van. A másik, ha megnézed a Bibliát, lásd katolikus, református. stb. és összeveted az eredetivel, rájössz, hogy bizony már sokat ki is bvettek belőle. Egész könyveket vettek ki és ma már  nincs benne. Pl Káldiban benne van a Makkabeusok, 1-2, Bölcsesség, Sírák fia, Judit, Tóbiás, Báruk.


Igen, Jézus cselekedett olyanokat, amit nem jegyeztek le. De én a kinyilatkoztatásokról beszélek, amiről maga János is a Jelenések könyvében.
Szintén János írta azt, hogy vannak, amiket nem írtak le. Tehát ugyanaz a János írta azt, hogy jajj azoknak akik hozzátesznek vagy elvesznek a kinyilatkoztatásokhoz és hogy nem minden lett megírta amit Jézus cselekedett.

Azokat a könyveket azért vették ki, miven nem kannanikus könyvek voltak.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Tanúbizonyságok a pokolról és a Mennyországról
« Válasz #27 Dátum: 2008 Augusztus 19, 16:49:57 »

Olyan csodás, hogy a nők által is írt az Úr könyvet. Ott van Eszter királynő is pl. Szóval nem lehet azt mondani, az Úr csak a férfiakat használta, csakmert nem szeretjük figyelembe venni.  ;) :D Volt nem is kis szerepük a nőknek is Isten szolgálatában.


Bizony, Isten felhasználta a nőket is! Ebben nem is kételkedünk.  ;) :D :igen:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

maria

  • Vendég
Re: Tanúbizonyságok a pokolról és a Mennyországról
« Válasz #28 Dátum: 2008 Augusztus 19, 17:18:13 »
Anti írta: Bizony, Isten felhasználta a nőket is! Ebben nem is kételkedünk.

Nagyon helyes!  :hehe:

Kanonizálás ide vagy oda, de kivették.  :hehe:

Nem elérhető Colhicum

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 84
Re: Tanúbizonyságok a pokolról és a Mennyországról
« Válasz #29 Dátum: 2008 Augusztus 19, 23:07:57 »
Sziasztok testvérek! :2smitten:

Nem gondoltam, hogy ilyen sok reagálást vált ki ez a bizonyság. Ami azt illeti, én igaznak tartom, különben nem tettem volna fel.

Évus! A Bill Weise-féle bizonyságot én is ismerem. Megdöbbentő, félelmetes... és igaz. Ez a meggyőződésem. Bill Weise rengeteg Igét hoz fel tanúságtétele bizonyítékaként. Aki a vele való interjút akarja meghallgatni, a www.bizonysagtetelek.hu oldalon megtalálja a "Milyen a pokol és kik kerülnek oda" című videóban.

Mária! Ne aggódj miattam. :nem:
A szeretet soha el nem fogy.