Szerző Téma: Bizonyságok, átélések.  (Megtekintve 210654 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető m.ági

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 837
  • gyermek
Re:Bizonyságok, átélések.
« Válasz #1815 Dátum: 2014 November 21, 16:21:19 »
Testvéreim.

Nyár végén indíttatást éreztem, hogy próbáljak bal kézzel ki dolgokat, pl.: írást, irodai eszközök használatát, stb. Nem tudtam, hogy miért, de megtettem. Szeptember közepén eltört a jobb kezem, 6 hétig volt gipszben. A munkahelyemről csak a baleset napján kellett hiányoznom, azután bal kézzel Isten dicsőségére mindent el tudtam végezni a  munkahelyemen.
Bár még nem panasz mentes  a jobb kezem, de egyre jobban, gyorsabban tudok dolgozni a munkahelyemen, ez nagyon nagy csoda a számomra.

Szeretettel gondolok rátok testvéreim.

M. Ági
Isten, hallgasd meg az én imádságomat, figyelmezz az én szájam beszédeire
zsolt 54.4

Nem elérhető alex22

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 61
Re:Bizonyságok, átélések.
« Válasz #1816 Dátum: 2015 December 11, 13:10:41 »
Testvéreim!

Megosztosztok veletek egy apróságot. 2014.decemberében (Ekkor még az Úr nélkül éltem) elkezdet fájni az egyik jobb alsó rágó fogam, amikor keményebb ételt rágtam rajta és ez a fogam már lyukas is volt.
2010- ben (Ekkor még próbálatam az Úrat követni) volt utoljára tömve, akkor azért mert levolt törve egy darab belőle és enyhén lyukas is volt. Ezen a héten kedden elmentem a fogorvoshoz, hogy betömje és a doktornő azt mondta nekem, hogy "elég mély a lyuk" kérdezte, hogy "szokott e hidegre melegre érzékeny lenni?" válaszom - nem és "szokott e fájni és mondtam neki,hogy amikor keményebb ételt rágok rajta akkor érzem, hogy fáj. Így nem folytatta a tömést és ajánlotta hogy ki kellene majd huzatni a fogam mert szerinte már nagyon romlott a fogam, de nem ajánlja a gyökérkezelést. Így azt mondta, hogy meg kéne majd röntgeneztetni a fogam, de csak akkor ha fáj. Adott beutalót röntgenre. Ha nem fáj mennyek vissza folytatnia kezelést (tömést). De nem tapasztaltam, hogy fájt volna, de azért úgy döntöttem anyám meg én, hogy ha már van beutaló, akkor menjek el röntgenre ma.
Ezen a héten kedden eldöntöttem, hogy behívom az életembe Jézust és megpróbálom újra követni az "Úrnak könyve" (BIBLIA)szerint. Azóta is próbálom követni és elhatároztam, hogy most nem adom fel mint régen. Megdöbbentem, hogy mennyi mindent elfelejtettem, amit tanultam az "Úrnak könyvéből". Kedden a fogorvos után Jézustól meg kértem, hogy segítsen a fogamon és próbáltam megvallani/mondani neki, hogy - Neked minden lehetséges Neked nincs lehetetlen, Te vagy a nagy Gyógyító és bármilyen betegséget megtudsz gyógyítani, Te vagy az Úraknak Úra Neked mindenfelett van hatalmad és megpróbálom elhinni, hogy megtudod szüntetni fogfájást és eltudnám hinni azt is, hogy teljesen egészségessé Tudnád tenni a fogam , eltudod Tüntetni a lyukat a fogamból a régi tömést és az újat és teljesen egészségesse Tudnád tenni, mert Neked lehetséges és megpróbálok nem aggodalmaskodni fogam miatt, hanem Rád Bízom és történjék minden a Te akaratod szerint. Amikor tudtam próbáltam kérni ezt az Úrtól hasonlóképpen. Csütörkön észrevettem mikor reggeliztem vagy amikor ebédeltem már nem tudom hogy mikor, hogy a fogam nem fáj, amikor azzal rágok. Mikor ebédeltem arra lettem figyelmes, hogynem fáj a fogam mivel rántott húst ettem és régen a mikor azt ettem vagy hasonló szilárdságú ételt, akkor fájt. Rájöttem, hogy Jézus gyógyította meg a fogam fájását és megköszöntem Neki, hogy meg gyógyította a fogamat. Amikor csak tudom megköszönöm Neki, de leginkább akkor, amikor eszek. És tényleg aki kér annak adatik és azóta bátran rágok azon a fogamon.
Ma elmentem röntgeneztetni a fogamat és az eredmény érdekes. Nem látok problémát a fogamon csak az apró tömést és látom, hogy a gyökere épp és egészséges mint a mellete lévőké, Hála az Úrnak.
(-Akit érdekel a röntgenkép annak szivesen elküldöm-)
Hétfőn tervezem, hogy visszamegyek a fogászatra és majd meglátom mi lesz tovább.

Köszönöm, hogy végig olvastátok.
Isten áldjon benneteket.

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Bizonyságok, átélések.
« Válasz #1817 Dátum: 2015 December 12, 14:00:51 »
Áldott Testvérem. Azt írod: "Megosztosztok veletek egy apróságot." Ez az "apróság" = Élet a halálból... Ez az apróság- mint megtérés, az élet döntése.
Ez az : Igen! - Isten hívó szavára...Jobban Örülök a megtérésednek Testvérem, mint te a fogad egészségének... :afro:
Isten vezessen utadon, és ne engedje megtántorodni a lábad.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Hitetlen

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Bizonyságok, átélések.
« Válasz #1818 Dátum: 2016 Május 08, 17:30:47 »

   Én 2001-óta imádkozom Istenhez,hogy felejtsem el a feleségemet.Mármint nem teljesen hanem,hogy ne álmodjak rolla hetente legalább egyszer.Az álmaimban mindig együtt vagyunk.Ez nagyon fájdalmas.Van az a mondás,hogy Az idő minden sebet begyógyít.De ezt miért nem.15-év azért hosszú idő.
Sok mindenhez hozzá tudok szolni.
És örülök,hogy itt lehetek.

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Bizonyságok, átélések.
« Válasz #1819 Dátum: 2016 Május 10, 18:57:15 »
Ez nagyon nehéz lehet neked. És tudom hogy annyira meddő minden szó...Őszintén szólva, nem is tudom mit mondhatnék neked, amivel vígasztalhatnálak. Tudod a Hívőknek is ugyan ennyire fájdalmas lenne az ilyen helyzet, de ők idővel, fel tudnak nézni Istenre, aki segít ezeken a fájdalmakon átjutni... Imádkozom azért, hogy mielőbb elérjen téged, Isten hívása-és megismerhesd Isten kegyelmének és irgalmának, gondviselésének mélységeit.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Hitetlen

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5
Kösszönöm
« Válasz #1820 Dátum: 2016 Május 10, 21:23:08 »

   Köszönöm a  kedves szavakat.
Én mindent értek és belátok csak ne lenne ez a kín.Az álmodás.Viszont igaz nem tudok rolla semmit csak,hogy van két gyermeke egy fiu és egy kislány.De én azért imádkozom,hogy ha velem nem találta meg az igazi boldogságot bízom benne,hogy most abban él.A legrosszabb,hogy szeretem még mindig.De ha Isten is úgy akarja most talán én is megtalálom azt amit elveszetttem és ami nem tartott sokáig.Talán lessz egy  hölgy,de még csak levelezgetünk 3-om napja.Eddig jól halad aztán majd meglátjuk.

 Még egyszer köszönöm a választ.
 Isten Áldjon!
Sok mindenhez hozzá tudok szolni.
És örülök,hogy itt lehetek.

Nem elérhető alex22

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 61
Re:Bizonyságok, átélések.
« Válasz #1821 Dátum: 2017 December 07, 21:14:55 »
Sziasztok Testvéreim!

Tanultam valamit a Teremtőnk és Urunk Lombhullató fáiról.
Mi olyanok vagyunk mint egy lombhullató fa.
Ha valaki nem locsolja a fáját az Életvizével(Isten szavával) annak nincsenek levelei, se rügyei, se virágzása, se gyümölcse, teljesen meztelen és ki van száradva,de mégis van benne élet.
és aki öntözi a fáját az Élet vizével, annak a törzse nem száraz, és az ágain vannak rajta, rügyező ágak, virágzó ágak, leveles ágak, fejlődőben lévő gyümölcsök, érett gyümölcsök, éretlen gyümölcsök, száraz ágak, és vannak hullóban levő levelek. Aki nem él az Isten szava szerint annak fája száraz lesz és meztelen. És amíg tart az Úr kegyelme addig bármikor megújíthatjuk az Életvizével a fánkat. Mert lombhullató fa is ezt csinálja mindig megújul.

Az Úr Jesua Hamassiah áldjon meg titeket.
Szeretettel testvéretek, aki az Úrban még aprócska gyermek.

Nem elérhető Árvai Emil

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2296
Re:Bizonyságok, átélések.
« Válasz #1822 Dátum: 2021 Október 05, 20:03:23 »
Újratervezés.
Már "látom magam előtt, hogy mit szeretnék, és nem engedek belőle" :

https://777blog.hu/2021/10/04/ugyanazza-valtam-mint-akik-engem-tamadtak-egy-korabbi-drogfuggo-fiatal-oszinte-vallomasa/

Nem elérhető Árvai Emil

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2296
Re:Bizonyságok, átélések.
« Válasz #1823 Dátum: 2021 Október 11, 20:59:30 »

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Bizonyságok, átélések.
« Válasz #1824 Dátum: 2021 Október 14, 14:50:40 »
 :311:  :317:
Dicsőség Istennek ezért a megtérési történetért!
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Árvai Emil

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2296
Re:Bizonyságok, átélések.
« Válasz #1825 Dátum: 2022 Szeptember 12, 15:51:58 »

Nem elérhető kmariann37

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Bizonyságok, átélések.
« Válasz #1826 Dátum: 2022 Október 25, 17:42:10 »
Sziasztok én azt a tapasztalatomat szeretném veletek megosztani,  amikor álmomban ott álltam egy hídon és megnyílt a zsilip és én le estem a vízbe. Nem fulladtam meg és érkezett egy hajó, a hajón emberek voltak és dobták felém a mentőövet. Nem fogadtam el és egyszer csak megállt előttem egy fehér csónak és a csónakban ott volt az Úr Jézus Aki bevett a csónakba és így menekültem meg.  :301:
Ne félj mert veled vagyok Ézsaiás 43:1;

Nem elérhető Árvai Emil

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2296
Re:Bizonyságok, átélések.
« Válasz #1827 Dátum: 2022 Október 26, 07:17:33 »
Köszönjük a bizonyságtételt.
Dicsőség az Úrnak.

Nem elérhető Árvai Emil

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2296
Re:Bizonyságok, átélések.
« Válasz #1828 Dátum: 2022 November 16, 18:16:12 »
Egy magyar orvos-misszionárius bizonyságtétele:

https://777blog.hu/2022/11/16/isten-mindvegig-batoritott-egy-orvos-misszionarius-tanusagtetele-aki-afrikaban-szolgalt/

Részlet a cikkből:

Dr. Keszi Krisztina:

"Amikor nagyon fáradt voltam, akkor Isten bátorított másokon keresztül, és olyan dolgokra tett késszé és képessé, amilyenekre soha nem lettem volna képes.

Én nem vagyok erős, nem vagyok bátor, nem voltam fiatal, amikor elindultam, mégis olyan úton jöhettem keresztül, amire csak Ő tett képessé magyar misszionáriusként, egyedül.

Erőt adott, hogy az életem alapja nem az, amit én teszek vagy tettem az Úr Jézusért. Az életem alapja az, amit Jézus Krisztus tett értem a Golgotán. Valójában ez szikla a lábam alatt. Amit tettem, azt Isten cselekedte úgy, hogy én eszköz lehettem a kezében, és nagyon hálás a szívem ezért."

Nem elérhető Árvai Emil

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2296
Re:Bizonyságok, átélések.
« Válasz #1829 Dátum: 2022 November 18, 17:22:01 »
G. F. Dempster:  A POFON

Vasárnap délután történt. London egyik legszegényebb negyedében egy nagy összejövetelen kellett beszélnem. Ha férfiakhoz szólok, gyakran gondolok a feleségükre is. Így történt, hogy igehirdetésem közben hirtelen ötlettõl vezérelve a következõket mondtam:
- Férfiak! Most egy pillanatra eltérnék a témánktól és személyes tanácsot szeretnék adni. Ma határozzátok el, hogy az összejövetel után kivételesen egyenesen hazamentek. És miközben otthon a teát isszátok, jól nézzétek meg a feleségeteket és próbáljátok meg olyannak látni, amilyen akkor volt, amikor elkezdtetek udvarolni neki. Utána kerüljétek meg az asztalt és csókoljátok meg!

Majd folytattam a beszédemet és nem gondoltam többet a jószándékú tanácsra.
Egészen a legutóbbi napokig.
Nemrégen ugyanis épp az irodám felé tartottam, amikor az utca túloldalán egy férfit láttam meg, aki élénken integetett felém. Vártam, amíg át tudott jönni a zebrán.
- Uram - mondta komoly hangon - szép kis ügybe kevert.
- Én? Magát?
- Igen, ön!
- De hiszen én nem is ismerem. Kicsoda ön tulajdonképpen?
- Annak semmi köze a dologhoz, hogy ki vagyok. De szép kis históriába kevert.
- De hogyan? Miért?
Még mindig halálosan komolyan nézett rám:
- Nem emlékszik, hogy mit mondott West Hamben a férfiösszejövetelen? - kérdezte.
- Dehogynem.
- Jó, én is ott voltam, és nem emlékszik már, hogy mit mondott?
Gondolkoztam.
- Azt hiszem, hogy Isten szeretetérõl beszéltem.
- Igen. És nem emlékszik már, hogy még mit mondott?
Ez már nem jutott eszembe, és meg is mondtam neki.
- Nem emlékszik, hogy azt mondta, menjünk egyenesen haza és jól nézzük meg a feleségünket?
- Ja, igen, most jut eszembe, de ez okozta volna a bajt?
- Igen, ugyanis megtettem.
- És mi történt?
- Elõször még valamit el kell mesélnem önnek. Tehát amikor kijöttünk az összejövetelrõl, egy páran ott ácsorogtunk és azt mondtuk, hogy igaza van, otthon kell elkezdeni. Nem mondtam a többieknek, mit határoztam el, de azt gondoltam, hogy hazamegyek és megteszem, amit mondott. Tehát ahelyett, hogy még sokáig beszélgettünk volna, mint általában, és a beszédet és az igehirdetõt kritizáljuk, rögtön hazamentem, és amikor hazaértem, a tea már kész volt. Tehát leültem és jól megnéztem a feleségemet. Uram, micsoda megrázkódtatás! Megpróbáltam ugyanis elképzelni, milyen csinos volt akkoriban, amikor elvettem feleségül. Sok mindent ígértem neki, és keveset vagy semmit nem tartottam meg belõle. 14 éven keresztül csak csalódások, gondok, szegénység és munkanélküliség jutott neki velem együtt, és sok szívtelenséget is kapott tõlem. Mindez nyomot hagyott az arcán, ezért döbbentem úgy meg.
- És - kérdeztem - mi történt aztán?
- Aztán felálltam, megkerültem az asztalt és megcsókoltam. De õ csak hátrált, és pofonütött.
- És mit tett ön?
- Uram, ebben a pillanatban eszembe jutott, hogy egy másik alkalommal azt mondta, hogy tartsuk oda a másik arcunkat is, ezért mégegyszer negcsókoltam. Még egy pofont kaptam és feleségem így szólt: Mi történt veled? Megpróbáltam elmondani, mit mondott nekünk az összejövetelen - mindenre már nem emlékeztem, de a gyerekek is hallották, és most el akartam önnek mondani. Újra elkezdtük szeretni egymást, az egész család. A kicsik most újra járnak vasárnapi iskolába, és a feleségemmel mi is olyanok vagyunk, mint a gyerekek, mert mindketten szeretjük Istent. Uram, jó tudni, hogy Isten megbocsátott, és mi is megbocsátottunk egymásnak. Biztosíthatom, szükségem volt rá, mert jó asszony a feleségem.

Ezt a történetet három oldalról hallottam, az apától, az anyától és a legidõsebb fiútól. Kikérdeztem a gyereket a részletekrõl, és elmesélte, hogy amikor apja 'sokkot' kapott, az elsõ hatás hihetetlen csodálkozás volt.
- Még sohasem láttam, hogy az apám megcsókolja anyámat. Egyszerûen nem akartam elhinni. Nem tudtam, mi történt vele. De amikor anyám pofonütötte, és õ nem ütött vissza, majd hanyattestem.
Megdöbbenését meg tudtam érteni.
- Igen? És utána mit gondoltál?
- Tudja, hallottam, hogy mit mondtak, és ha már akkor megtettem volna, amit ma megtettem (szívét és életét egészen komolyan Istennek adta), akkor, azt hiszem, nagyon sok keserûséget megspórolhattam volna magamnak.
(Ez egy 13 éves gyerek filozófiája, akit Isten Szent Szelleme megvilágosított.)

(Evangéliumi életképek c. könyvbõl)