Szerző Téma: Bizonyságok, átélések.  (Megtekintve 212116 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Gyöngyike

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1372
Re:Bizonyságok, átélések.
« Válasz #360 Dátum: 2008 Július 12, 10:28:59 »
Kedves Bence!

Én elhiszem neked, hiszen Jézus több embernek is megjelent már, akár álomban, akár a valóságban, szemtől-szemben.Volt egy misszionáriusnő, Aki igen áldott életet élt, nagyon nehéz körülmények között. Már az Úrnál van Ő! Ő pont a könyvében ugyanerről ír, hogy nem azért láthatta Jézust, mert Ő különb bárkinél is, egyszerűen az Úr tudta, hogy erre van szüksége, ahogy neked is erre volt, kedves Bence szükséged.

Én is szeretném elmondani az átéléseimet, több is volt, de most kettőt szeretnék veletek megosztani.
Egyszer álmomban megjelent előttem egy gyönyörű mennyasszonyi ruha, hófehér, teljesen zárt, hosszú volt az újja, és telis-tele, apró kis gyöngyökkel, amik úgy fénylettek, amilyet még itt a földön soha nem láttam. A másik átélésem egy imádkozás alkalmával történt, már órák óta Isten jelenlétében voltam, nem tudtam, hogy a földön vagyok-e, vagy kicsit feljebb, de Isten akkor megmutatta, hogy Ő mennyire szeret, olyan erővel, amit azelőtt soha-de soha nem éreztem, természetesen nem fájdalmas volt, hanem egy csodálatos érzés, amilyet itt nem tapasztalunk a földön. Csak sírni tudtam, és azt mondtam csak Neked akarok szolgálni Uram, a Tiéd vagyok, senki más nem kell! Ez a szeretet olyan vonzó, hogy nem tudsz Neki ellenállni. Köszönöm az Úrnak ezeket a megtapasztalásokat, de tudom hogy ehhez mélyebbre kell eveznünk, az imában teljesen összekapcsolódni Vele! Azt tudom, hogy nagyon-nagyon vágyik a velünk való kapcsolatra, jobban, mint hinnétek, mert Ő annyira szeret, sajnos ezt az átélést nem tudom átadni úgy, ahogy akkor éreztem, csak leírni.

Csodálatos Istenünk van, aki nem személyválogató, mindenkit egyformán szeret, csak nekünk teljes szívből kell Őt keresnünk, és imádnunk!


Csak a mennyben fogjuk igazán megérteni, hogy Isten Fia, milyen áldozatot hozott értünk, Ő teljesen kiüresítette magát, hogy nekünk áldott életünk legyen!


Befejezésül, írok nektek egy kis éneket:

"Ha szerelmét megismernéd,
Hozzá sietni nem késnél.
Ezt a vonzást, hűn követnéd,
Amely összeköt Ővele." :2smitten:


Szeretettel:Salome

maria

  • Vendég
Re:Bizonyságok, átélések.
« Válasz #361 Dátum: 2008 Július 12, 10:55:49 »
http://www.hirextra.hu/hirek/article.php?menu_id=2&cat=2&article_id=84738

Érdemes elolvasni. Áldott napotok legyen!

Szeretettel: Mária

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Bizonyságok, átélések.
« Válasz #362 Dátum: 2008 Július 12, 11:01:46 »
Köszönöm Mária, hogy belinkelted.
Kinek mi a véleménye erről?
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

maria

  • Vendég
Re:Bizonyságok, átélések.
« Válasz #363 Dátum: 2008 Július 12, 11:48:31 »
Nekem az, ha Isten valóban a Szelleme által mozdult volna, akkor szerető gondoskodása megvédi ettől a testiségtől.

Nem elérhető Margó

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 154
Re:Bizonyságok, átélések.
« Válasz #364 Dátum: 2008 Július 12, 12:10:46 »
Nekem az a véleményem, hogy a kijelentés korszaka lezárult! Isten a biblián keresztül a kezünkbe adott minden olyan kinyilatkoztatást, ami fontos számunkra. A titkok pedig az Övéi.
A többi odaát vár bennünket!

Isten tökéletes kijelentése Fia által
Zsid.1.1
"Miután régen sokszor és sokféleképpen szólt Isten az atyákhoz a próféták által,             
 1,2  ezekben a végső időkben a Fiú által szólt hozzánk!"

A leírott Igéhez sem hozzátenni, sem abból elvenni nem lehet!

Az ember kiváncsisága nem biztos, hogy jó útra terel!
Ez az én véleményem!
"Boldogok, akik házadban laknak, szüntelenül dicsérhetnek Téged!"  Zsolt. 84:5

Nem elérhető Bence

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 123
Re:Bizonyságok, átélések.
« Válasz #365 Dátum: 2008 Július 12, 12:45:28 »
Egyetértek veled Mária, szerintem itt az egész a pénzről szól!

maria

  • Vendég
Re:Bizonyságok, átélések.
« Válasz #366 Dátum: 2008 Július 12, 13:19:10 »
Drága testvérkém, Margó! Nem tudok egyetérteni azzal, hogy a kijelentés korszaka lezárult, de lehet, hogy csak én nem értettelek meg. Mégcsak igazán most élünk a kijelentésekben. Isten a Szellemém keresztül jelenti ki számunkra az Igét, amihez valóban nem tehetünk semmit hozzá és nem is vehetünk el semmit. A kijelentés a kinyilatkozódás egyik formája. Mivel rész szerint van bennünk az ismeret, így ki kell jelentse azt Isten a számunkra az írott Igét - logosz- és kijelentetté - rémává -  kell tegye azt. Ha ezt nem tenné, akkor szó szerint vennénk az Igét, - az túl egyszerű lenne, pedig annak van kijelentése kinyilatkozódása. Az Ige kijelenti magát nekünk és úgy tudjuk megérteni és úgy fogjuk cselekedni.

Bence! Nagyon jó volt olvasni a személyes találkozásodat Jézussal. Én hiszem, hiszen jómagam is találkoztam vele, szemtől szemben. Pontosan tudodm miről írtál. Ez nagy ajándék Istentől! Ő valóban létezik és egyre többeknek meg is mutatja magát! Ezek az utolsó idők jeleihez tartoznak.

maria

  • Vendég
Re:Bizonyságok, átélések.
« Válasz #367 Dátum: 2008 Július 12, 13:24:34 »
 
Egyetértek veled Mária, szerintem itt az egész a pénzről szól!

Abban nem vagyok biztos, hogy a pénzről szólna. -Nem kell velem egyetérteni-  ;) Ezt nem is merném így kijelenteni, mert nem az én utaim az Úr útjai. Sok olyan dolgot tesz és tett Isten, amire mi nem is gondoltuk volna, hogy azt valóban Ő tette, mert a mi elképzelésünket felülmúlja. Isten soha nem úgy mozdul ahogy azt mi elképzeljük, csak mert nekünk furcsa, de az még nem jelenti azt, hogy elképzelhetetlen. A testiséget másképpen értettem. HA valóban Isten Ereje alatt esett volna el ez a férfi, akkor  ez nem történt volna meg. Eldölt a saját erejéből. Ez pedig ezt okozza. Én estem  már el Isten ereje alatt. Hát nem kellett megfogjanak és megsem ütöttem magam. Én Isten jelenlétében az alázatot tartom fontosnak.

Nem elérhető Bence

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 123
Re:Bizonyságok, átélések.
« Válasz #368 Dátum: 2008 Július 12, 14:36:36 »
Kedves Mária!

Igaz, az alázat az fontos.

Nekem csak ez az, ami elsőre lejött, mármint hogy ez az ember szerintem direkt esett el, hogy perelhessen. De lehet hogy nincsen igazam.

Szerintem sem úgy esnek el az emberek Isten Szellemétől - ha valóban attól esnek el - hogy beverjék a fejüket.

De azért hallani érdekes történeteket: pl. megrázom a zakómat a másik emberre és akkor a Szent Szellem ráárad.  :059:

Meg vannak olyanok akik gyógyulásért imádkoztak (neveket nem mondok) és szinte elvárják az embertől, hogy elessen, ha pedig nem esik el, akkor jól rányomnak a fejére, hogy "azért már igazán itt lenne az ideje, hogy elessél!".

Ha valaki elesik, akkor elesik ha valaki meg nem, akkor meg nem kell azért lenyomni a földre! Ez nem törvényszerű.


Nem elérhető Margó

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 154
Re:Bizonyságok, átélések.
« Válasz #369 Dátum: 2008 Július 12, 15:09:32 »
Drága Bence! :2smitten:

Húúúúú, de nem értek egyet ezzel az eleséssel! :pirul:
Jézus előtt soha nem esett el senki! Itt leborultak és én is leborulok előtte!

Megtérésem előtt én is voltam olyan alkalmon, ahol elestem, de ez nem Jézusról, a megváltásról szólt!
Ezeket a kapcsolatokat én később megtagadtam és soha ilyennel közösséget vállalni nem tudok!

Óvakodjunk az utolsó idők jeleitől, mert

Mt 24,24 - Álpróféták és álkrisztusok fognak fellépni, és nagy jeleket és csodákat visznek végbe, hogy megtévesszék, ha lehet, még a választottakat is.

Szeretettel:   Margó
"Boldogok, akik házadban laknak, szüntelenül dicsérhetnek Téged!"  Zsolt. 84:5

Nem elérhető Bence

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 123
Re:Bizonyságok, átélések.
« Válasz #370 Dátum: 2008 Július 12, 16:28:30 »
Kedves Margó!

Nem velem kell egyetérteni, vagy nekem kell igazad adni, hanem Istennek.

Nem jól tudod, ugyanis estek el Jézus előtt emberek, íme egy példa:

Ján 18, 4-8:

"4 Jézus, aki tudta mindazt, ami rá következik, előjött és megkérdezte őket: „Kit kerestek?”
5 „A názáreti Jézust” – felelték azok -, mire azt mondta nekik: „Én vagyok.” Velük együtt ott állt Júdás is, aki őt elárulta.
6 Amikor azt mondta nekik: „Én vagyok,” azok hátra hőköltek és földre estek.
7 Újra megkérdezte hát őket: „Kit kerestek?” „A názáreti Jézust” – felelték azok.
8 „Megmondtam már, hogy én vagyok – válaszolta Jézus –, ha engem kerestek, ezeket hagyjátok elmenni.”

Hátra hőköltek és földre estek. a Szent Szellemnek lehetnek ilyen megnyilvánulásai.

De ha nem hiszed, az sem baj, elfogadom.

Bence

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Bizonyságok, átélések.
« Válasz #371 Dátum: 2008 Július 12, 16:50:07 »
Csakhogy ezek Bence, ellenségek voltak.  :089:
Nem a Szentlélek betöltekezése rántotta őket földre. Hanem Jézus hatalma, ami a tanítványokat védte.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Gyöngyike

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1372
Re:Bizonyságok, átélések.
« Válasz #372 Dátum: 2008 Július 12, 16:54:40 »
Egyetértek Antival.

Szeretettel:Salome

maria

  • Vendég
Re:Bizonyságok, átélések.
« Válasz #373 Dátum: 2008 Július 12, 18:22:17 »
A Bibliában sehol nincs utalás arra, hogy a betegek eldöltek volna és meggyógyulnak azáltal ez így igaz. De nem hiszem, hogy ez üdvösségkérdése lenne. Csinálunk mi éppen eleget olyant, ami nem Igei nemde? ;) :igen:

Nem elérhető Margó

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 154
Re:Bizonyságok, átélések.
« Válasz #374 Dátum: 2008 Július 12, 18:59:12 »
Drága Mária! :2smitten:

Valóban nagyon sok olyan dolgot teszek én is, ami nem igei, de úgy gondolom, amit Isten Szentlelke megvilágosított és amiből már megszabadultam, azt mégegyszer nem szeretném elkövetni! :03:

Szeretettel!    Margó
"Boldogok, akik házadban laknak, szüntelenül dicsérhetnek Téged!"  Zsolt. 84:5