Szerző Téma: Bizonyságok, átélések.  (Megtekintve 140087 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

maria

• Vendég
Re:Bizonyságok, átélések.
« Válasz #405 Dátum: 2008 Július 15, 21:27:44 »
Képzeld el a harmadik Igét is.  :2funny: Akkor megérted mire írtam. Előzmény, hogy Anti alul írta, hogy valaki köpköd az alkalom alatt ha elfogy a víz. Elvittem a képzeletemet a szokásomhoz híven. Az Úr bocsásson meg nekem érte. Van aki szó szerint veszi az Igét.

Nem elérhető Bence

• Testvérünk
  • *
« Válasz #406 Dátum: 2008 Július 15, 21:38:03 »
Idézet
Van aki szó szerint veszi az Igét.

Nagyon veszélyes tud lenni...

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
« Válasz #407 Dátum: 2008 Július 16, 01:19:28 »
Nyálaskodjunk tovább.  :D

Valójában 3 helyen olvasunk az igében a "nyálas" módszerről.
Volt egy süket néma, akit a nyálával gyógyított meg a némaságából.
Ekkor mondta Jézus, hogy "effata". Nyálas ujjal való nyelv megértintés volt ez.
A második volt az, aki a gyógyulása közben, először fáknak látta az embereket. Ez volt a szemére köpős eset.
A harmadik pedig a vak, kinek Jézus a nyálával sarat csinált a szemére, majd elküldte a Siloám tavához, hogy megfürödjön.

A három eset közül két alkalommal Jézus félrevonta a betegeket, míg a harmadik esetkor a tanítványok voltak vele.
Úgy látom tehát, hogy szándékosan nem "néző közönség" előtt csinálta ezeket, hogy ne okozzon botránkozást.

Kedves Testvérek!

Azthiszem Isten megmutatott nekem valamit ezekkel a gyógyításokkal kapcsolatban.

Először nézzük a süket-némát. Jézusnak a szavait nem hallja.
Jézus ezért egy pantomi előadást tartott a süketnek. Bedugta az ujjait a fülébe és a nyelvét megérintette. Így a süket a gyógyulás előtti pillanatokban jól tudta, hogy mit tesz Jézus. Majd ezek után Jézus az égre tekintett, mutatva, hogy onnan jön a gyógyulás.
Úgy hiszem, hogy ez a hitnek növelése is volt a süket-némának.

Másodiknak nézzük a vakot, aki először fáknak látta az embereket, majd a második fázisban lett teljesen tisztán látóvá.
Szemére köpött, majd a szemét megérintette. Visszanyerte erre a látását, de nem egészében. De megindította a hitnek emelkedőén.
Jézus ezzel a hitét erősítette. Ezek után ismét megérintette és látása tisztává vált. Jézus első alkalommal is képes lett volna meggyógyítani.
De mégsem tette. Úgy hiszem, hogy itt is a hitnek növelését láthatjuk.

Harmadsorban egy másik vak volt, akit elküldött a Siloám-tavába mosakodni, miután sarat tett a szemére.
Elizeus jutott eszembe, aki szintén elküldte Naamánt fürödni a Jordánba, hogy az megtisztuljon poklosságából.
Naamán vonakodott, mivel nem így tervezte a gyógyulását. Azonban a szolgák kérlelésére csak megfürdött a Jordánban, ami által a poklossága elmúlt.
Ez az engedelmességben végbemenő cselekedet gyógyulást hozott neki. Hittel tette meg mindezt, mert ha semmi hite nem lett volna, nem fürdött volna meg. Jézus mikor elküldte a vakot a tóhoz, ugyanígy az engedelmesség és a hit játszott szerepet.

Gondolom ezt már csak reggel olvassátok, ezért Istentől megáldott szép reggelt kívánok nektek! :D

:morning:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #408 Dátum: 2008 Július 16, 17:07:11 »
Ti hogyan látjátok? Elfogadható amit írtam, hogy Jézus e-fajta gyógyításának a célja a beteg hitének a növelése volt?
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető mmarietta70

• Testvérünk
  • *
« Válasz #409 Dátum: 2008 Július 16, 17:42:32 »
Szia Anti!

Isten csodálatos gyógyítást végzett a "siket"( ez helyes kifejezés, "süket"-szót nem helyes használni, mert jelnyelvi tolmácsként és hallássérültként tapasztalom, hogy nincsenek tisztában a szó jelentésével) Isten ezzel is megmutatja a helyes útat. Igen hit növelésére adta az Ő kegyelmébőll! Akár milyen fogyatékossága is van is embernek, csak Istennél, Jézus által van igazi gyógyulás!

Úr kegyelmével : Marietta  :044:
“A szeretetet nem cseppenként adom,hanem mindenkinek annyit küldök, amennyire éppen szüksége van.”

"Az Úr, a te Istened közötted van; erős ő, megtart; örül te rajtad örömmel, hallgat az ő szerelmében, énekléssel örvendez néked." (Sofoniás 3:17 - Károli)

Nem elérhető mmarietta70

• Testvérünk
  • *
« Válasz #410 Dátum: 2008 Július 16, 17:48:35 »
" Siket" szóval találkozhatunk az Ószövetségi íratban, 2.Mózes 4.fejezetben 11. igeversében:"Az Úr pedigmondta néki: Ki adott szájat az embernek? Avagy ki tesz némává vagy siketté, vagy látóvá vagy vakká? Nemde én, az Úr?

“A szeretetet nem cseppenként adom,hanem mindenkinek annyit küldök, amennyire éppen szüksége van.”

"Az Úr, a te Istened közötted van; erős ő, megtart; örül te rajtad örömmel, hallgat az ő szerelmében, énekléssel örvendez néked." (Sofoniás 3:17 - Károli)

maria

• Vendég
« Válasz #411 Dátum: 2008 Július 16, 18:05:31 »
Én igen elfogadom. Valóban a hit és az engedelmesség volt jelen ezeknél az eseteknél. Ide tenném a vérfolyásos asszonyt is. Nála is a hit működött a gyógyulásánál.- Ha csak a ruhája peremét érintem is meggyógyulok. A teplomban a púpos nő aki 38 éve volt megkötözve a sátán hatalma alatt. Jézus előre hívta és meggyógyította. Szintén a hit volt jelen a tettel, hiszen előre ment a hívásra. Nem vitázott mint a farizeusok. Volt ahol nem a hit volt és a tett jelen. Bethesda tavánál. Akár az angyolok felkavart vizénél vagy maga a béna gyógyulásánál is. Az epilepsziás fiú, akit a sátán hol a tűzbe hol a vízbe dobta. A gaddarai esetében se a hit volt jelen. A Lázár feltámadásánál sem a hit volt jelen hanem a kegyelem.

Nem elérhető irene

• Testvérünk
  • *
« Válasz #412 Dátum: 2008 Július 16, 18:14:06 »
 Úgy gondolom kedves Antee , mindenképpen a hitünk növelése a cél , különféle élethelyzetekre..
 és nagyon hálás vagyok, hogy" ide keveredtem " :063: :044:

Hála a SZent Szellem munkájának , hogy Neked megvilágosította  ,Te pedig egyszerűen  továbbadtad .
- hosszú évekig nem kaptam ezekre az ígékre választ ,amit bevallom  én is sokszor "tágra nyílt  :03:szemekkel
értetlenkedve olvastam :118:.....

:2smitten:- de most   hogy tisztán látok Köszönöm szívemből  ,hálával .... áldjon meg gazdagon  Urunk minden utadon :2smitten:.

Ézs 57,18.    Útait láttam, és meggyógyítom őt; vezetem őt, és vígasztalást nyujtok néki és gyászolóinak,
Ézs 57,19.    Megteremtem ajkaikon a hálának gyümölcsét. Békesség, békesség a messze és közel valóknak, így szól az Úr; én meggyógyítom őt!

Jer 3,22.    Térjetek vissza, szófogadatlan fiak, és meggyógyítom a ti elpártolástokat! Ímé, mi hozzád járulunk, mert  te   vagy az Úr, a mi Istenünk!

Jer 33,6.    Ímé, én hozok néki kötést és orvosságot, és meggyógyítom őket, és megmutatom nékik a békesség és hűség kincseit.

Mát 8,7.    És monda néki Jézus: Elmegyek és meggyógyítom őt.

számomra, ezek  a csodálatos szavak ,  _" elmegyek és meggyógyítom őt" minden képzeletet felül múl . :088:
  - hogy hogyan teszi  ??????? ÚR JÉZUS ,áldott URUNK      
                                                                           ebben legyen meg az Ő akarata......... :2smitten:
                                 szeretettel irene
zsolt 25:8.    Jó és igaz az Úr, azért útba igazítja a vétkezőket.

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #413 Dátum: 2008 Július 16, 22:49:42 »
Szia Anti!

Isten csodálatos gyógyítást végzett a "siket"( ez helyes kifejezés, "süket"-szót nem helyes használni, mert jelnyelvi tolmácsként és hallássérültként tapasztalom, hogy nincsenek tisztában a szó jelentésével) Isten ezzel is megmutatja a helyes útat. Igen hit növelésére adta az Ő kegyelmébőll! Akár milyen fogyatékossága is van is embernek, csak Istennél, Jézus által van igazi gyógyulás!

Úr kegyelmével : Marietta  :044:

Kedves Marietta!

Elnézést kérek a helytelenül használt szavak miatt. Valójában nem is voltam tudatában a süket és a siket szó különbségének.
Úgy gondoltam, hogy a nyelvújítás által lett a siketből süket.

Köszönöm a helyreigazítást!  :088:

:081:

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #414 Dátum: 2008 Július 16, 22:51:52 »
Én igen elfogadom. Valóban a hit és az engedelmesség volt jelen ezeknél az eseteknél. Ide tenném a vérfolyásos asszonyt is. Nála is a hit működött a gyógyulásánál.- Ha csak a ruhája peremét érintem is meggyógyulok. A teplomban a púpos nő aki 38 éve volt megkötözve a sátán hatalma alatt. Jézus előre hívta és meggyógyította. Szintén a hit volt jelen a tettel, hiszen előre ment a hívásra. Nem vitázott mint a farizeusok. Volt ahol nem a hit volt és a tett jelen. Bethesda tavánál. Akár az angyolok felkavart vizénél vagy maga a béna gyógyulásánál is. Az epilepsziás fiú, akit a sátán hol a tűzbe hol a vízbe dobta. A gaddarai esetében se a hit volt jelen. A Lázár feltámadásánál sem a hit volt jelen hanem a kegyelem.

Köszönöm Mária a hozzászólást. Valóban Jézus gyógyított hit és kegyelme által.  :088:

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #415 Dátum: 2008 Július 16, 22:56:38 »
Úgy gondolom kedves Antee , mindenképpen a hitünk növelése a cél , különféle élethelyzetekre..
 és nagyon hálás vagyok, hogy" ide keveredtem " :063: :044:

Hála a SZent Szellem munkájának , hogy Neked megvilágosította  ,Te pedig egyszerűen  továbbadtad .
- hosszú évekig nem kaptam ezekre az ígékre választ ,amit bevallom  én is sokszor "tágra nyílt  :03:szemekkel
értetlenkedve olvastam :118:.....

:2smitten:- de most   hogy tisztán látok Köszönöm szívemből  ,hálával .... áldjon meg gazdagon  Urunk minden utadon :2smitten:.

Ézs 57,18.    Útait láttam, és meggyógyítom őt; vezetem őt, és vígasztalást nyujtok néki és gyászolóinak,
Ézs 57,19.    Megteremtem ajkaikon a hálának gyümölcsét. Békesség, békesség a messze és közel valóknak, így szól az Úr; én meggyógyítom őt!

Jer 3,22.    Térjetek vissza, szófogadatlan fiak, és meggyógyítom a ti elpártolástokat! Ímé, mi hozzád járulunk, mert  te   vagy az Úr, a mi Istenünk!

Jer 33,6.    Ímé, én hozok néki kötést és orvosságot, és meggyógyítom őket, és megmutatom nékik a békesség és hűség kincseit.

Mát 8,7.    És monda néki Jézus: Elmegyek és meggyógyítom őt.

számomra, ezek  a csodálatos szavak ,  _" elmegyek és meggyógyítom őt" minden képzeletet felül múl . :088:
  - hogy hogyan teszi  ??????? ÚR JÉZUS ,áldott URUNK      
                                                                           ebben legyen meg az Ő akarata......... :2smitten:
                                 szeretettel irene

Kedves Irene!

Örülök, hogy választ kaptál a kérdéseidre!  :088:
Annak is nagyon örülök, hogy szeretsz itt lenni közöttünk. :088:

Az Úr áldjon meg!

Nem elérhető tothg

• Testvérünk
  • *
« Válasz #416 Dátum: 2008 Július 17, 08:15:55 »
Marietta kérlek mond meg, hogy mi a különbség a siket és a süket között, mert én sem tudom és senkit nem szeretnék megsérteni.
Köszi. :thanks:
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető mmarietta70

• Testvérünk
  • *
« Válasz #417 Dátum: 2008 Július 17, 10:14:20 »
Kedves tothg! Nagyon szívesen válaszolok, tudom, hogy a halló embereknek feltűnik, furcsának tartják, nehezen értik is meg. De ezt tiszteletben kell tartani.
Kis betekintést a hallássérültekről: Kik a hallássérültek?
A Világ Egészségügyi Szervezet (WHO) adatai szerint az összlakosság 10%-a szenved valamilyen halláskárosodásban. Hallássérült emberek: akiknek a normál hallástól bármely módon eltér a hallásuk, a legkisebb hallásveszteségtől (pl.: nagyothallás) a teljes siketségig.
Ez a csoportmeghatározás 2 fő ágra osztható:
Nagyothalló emberek: akik a magyar hangzó nyelvet tekintik anyanyelvüknek, és főként erre a nyelvre támaszkodva kommunikálnak.
Siket emberek: akik anyanyelvüknek a magyar jelnyelvet tekintik, és főként ezen a nyelven kommunikálnak.

Érdemes tudni, hogy a gyakran használt süket szó helytelen, mivel negatív jelentéstartalommal bír. Helyes megfelelője a siket elnevezés.

Érdemes tudni továbbá, hogy a némaság nagyon ritkán társul siketséggel, így a köznyelvben oly gyakran használt siketnéma/süketnéma kifejezések inkább kerülendők.
Magyarországon körülbelül 30.000-60.000 (nincs pontos adat) ember él, akinek nem a magyar nyelv, hanem a magyar jelnyelv az anyanyelve. 

Remélem így érthető már számodra!

Még érdekességnek, akik érdeklik vagy kíváncsi a jelnyelvre, megnézheti ezen a honlapon:  http://www.hallatlan.hu/

Egyébként mindenkit üdvözlök sok szeretettel az Úr által, kívánva kedves testvéreknek Isten drága gondviselő kegyelmét nap mint nap!!!!

Krisztus kegyelméből: Marietta  :044:  :088:

maria

• Vendég
« Válasz #418 Dátum: 2008 Július 17, 13:32:20 »
Nem vitának számon, de szerintem a közember így tudja és ha azt mondják süket, akkor arra gondol, hogy nem hall. A Biblia így is úgyis fordította le. Egszségügyet végeztem és mi is ezt a süket magyar szót használtuk, de nem volt vele gondja senkinek.

Ésa. 35,5
Akkor a vakok szemei megnyílnak, és a süketek fülei megnyittatnak,
Ésa. 59,1
Ímé, nem oly rövid az Úr keze, hogy meg ne szabadíthatna, és nem oly süket az ő füle, hogy meg nem hallgathatna;
Zsolt. 38,14
De én, mint a siket, nem hallok, és olyan vagyok, mint a néma, a ki nem nyitja föl száját.

'Bár a nagyothallás az emberiséggel egyidős, a társadalom és a nagyothallók viszonyán alig fedezhető fel változás. Ennek következményeként alakultak ki a még napjainkban is létező előítéletek.

Nyelvünkben például a „süket” szó a kétséges szellemi képesség kifejezésére is szolgál. Ezért nevezik magukat a hallásukat teljesen elveszített emberek inkább „siket”-nek.'

Úgy gondolom, nem okoz problémát ha mindegyiket használjuk.

Nem elérhető tothg

• Testvérünk
  • *
« Válasz #419 Dátum: 2008 Július 17, 13:34:34 »
A negatív jelentéstartalom alatt, mit értesz? Alapvetően negatív a tartalommal bír, vagy csak pejoratív lett az évek folyamán?
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)