Szerző Téma: Bizonyságok, átélések.  (Megtekintve 211382 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

eszter

  • Vendég
Re:Bizonyságok, átélések.
« Válasz #180 Dátum: 2008 Január 25, 14:55:41 »



                      Minden kedves tesónak köszönöm a jó kivánságokat. :044:
                      Magam is kivánom az Úr adja meg sziveitek kérését és töltsön be gazdagon álldásaival. :2smitten:


                         

Nem elérhető Évus

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 544
Re:Bizonyságok, átélések.
« Válasz #181 Dátum: 2008 Január 25, 16:19:52 »
Kedves Eszter! Imádkozunk, hogy megoldódjanak a dolgok.  :ima02: :026:  :037:
Dicsőség az Úrnak!

Nem elérhető lulu

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 905
Re:Bizonyságok, átélések.
« Válasz #182 Dátum: 2008 Január 25, 16:23:13 »
Kedves Eszter.

    Amint olvasom az üzenetedet, úgy éreztem hogy elmondom írásban, hogy jelen helyzetben sok ember hasonló helyzettel küzködik. De én egyet tudok biztosan, hogy Isten Igéje mindíg igazat mond. Ő azt mondja kérjetek, és adatik keressetek és találtok, zörgessetek, és megnyittatik. Ne keseregj el, mert már a szeretet férjed szíve, nyitva van az Úr előtt. A jó munka előtted van. Téged vár, senki benem tőlti azt a helyet. Légy bátor és erős.
              
                      Szeretettel: Lulu :028:
Mert úgy szerette Isten a világot, hogy az Ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen Őbenne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen. János 3/16

Nem elérhető t.zoli

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 302
  • Vendég
    • www.szomjazokklubja.shp.hu
Re:Bizonyságok, átélések.
« Válasz #183 Dátum: 2008 Január 26, 12:23:17 »
:044:  SZIASZTOK!
Életem 2. megtapasztalása az, hogy soha nem lesz nélkülözés, szintén a megtérésem előtt!

Azt hogy soha nem mondom, de mindig lesz valahogy. Emlékszek rá, amikor gimis voltam, mindenkit figyeltem, hogy ennek mindenne megvan nekem nincs, ő gazdag én nem.
Soha nem cseréltem volna el az életemet /ezek mindig a nehézségek időszakában jöttek/ az ővikre!
Nekem sokkal tartalmassabb volt, nagyon sokat bicikliztem a határban, szerettem a tavasz és nyár friss reggeleit és délutánjait, töbet voltam kint, mint otthon, itt találtam meg a nyugodt csendes békét, olykor olykor leültem és merengtem a nagy messzeségbe, és csodálattal töltött el ez a harmónia és csend, ami végeláthatatlennak tünt, most ott hever labaim előtt, ezek az indokok amiért nem cserélnénk senkivel, de ahogy betekertem a városba újra úrrá lettek a kétségek és a félelmek, vajon,... hogy lesz a következő napom, lesz elég étel az asztalon, vajon nevelőapám nem oknélkül fog megint ütlegelni.
Történt egy éjszaka, hogy jöttem hazafelé az erdőből és valamit megláttam, az útszélén, azt hozzá kell tenem, nagyon sokmindent így kaptam, hogy ok nélkül/ verést és szeretet/, az utobbit mindig valami ajándék volt, amit nem a szülleim adtak, hanem valaki otthagyta számomra, na ez a csomag is így került hozzám.
Nem mertem fölvenni, azt hittem valaki itt hagyta, és elmentem, de egy pár óra múlva ismét visszatértem, gondoltam:
-ez a csomag rám várt, biztos vagyok, megnézem és elvszem!
Nem volt könnyű
Úgy képzeljék el a testvérek, ez teli volt élelemmel, de annyi,....  mivel az útszélén volt egy pár lépésre megint találtam egyet.
Én úgy megörültem, hogy még csak!
Nem tudtam kinek köszönjem, és ezt kérdeztem vajon megérdemlem, ki adja és miért?
Azóta tudom a választ!
Haza mentem és hozatam egy táskát amibe belefér, volt ebben minden jó annyi, hogy még a szomszédnak is adtam, persze édesanyám ellenkezet, de én nem engedtem, és adta az idősbácsinak!
A csomag tartalma: kolbász, felvágott csemle, kifli, energiaitalok, sok csoki ami a kedvesncem és keksz!
2napi élelem!
Tehát ismét kaptam valamit, és a sírás rám jön hogy nem veszem észre, hogy szeret engem valaki a távolban a nagymesszeségben gondolrám valaki és ismer, tudja mi a szükségem, de nem tudtam felfogni, hát ennyit szeretem volna, mondani!

Ezek olyan csodák, amik nem mindennap adatnak egy hétköznapi embernak, én örültem és akönnyeim is, mert valaki gondol ránk,,, az ÚT  a szeretet felé, Ő így akartam nekem kedveskedni! :2smitten:
A szeretet soha el nem múlik. (Mk 14:1-9).

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Bizonyságok, átélések.
« Válasz #184 Dátum: 2008 Január 26, 14:27:51 »
Kedves Zoli!

Nagyon köszönöm, hogy ezt megosztottad velünk! Isten csodálatosan gondoskodik gyermekeiről! :088:

Az Úr áldjon meg!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető t.zoli

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 302
  • Vendég
    • www.szomjazokklubja.shp.hu
Re:Bizonyságok, átélések.
« Válasz #185 Dátum: 2008 Január 28, 11:23:36 »
:029:   Ma sok csoda éltem meg az Egytemen, nagyon sok vizsgám meglett és még a jegyek is jók lettek, bár nem érdemlem, de olyan jó, hogy nem érdemeinkért kapunk elismerést, hanem lelkünk készségéért és cslekedeteiért, Áldom az Úrat, legyen minden dicsőség az Őve :2smitten:

:2angel:  Pussz, mindenkinek Kívánom a fentieket, hogy akkár milyen helyzetben is vagyunk Ő ott van velün és segít, mert az élet színpadán is vizsgák várnak  :047:   :D
A szeretet soha el nem múlik. (Mk 14:1-9).

kövecske

  • Vendég
Re:Bizonyságok, átélések.
« Válasz #186 Dátum: 2008 Január 28, 11:58:31 »
Szia T.Zoli!

Gratula, a jó eredményekhez... :088:

Igazad van, hogy nem érdemeink szerint bánik velünk az Úr... mert úgy semmi jót nem kapnánk...
De nagyszerű az, és csodálatos, hogy kegyelmes a mi Urunk... és megjutalmaz akkor is, amikor semmi jutalom nem járna nekünk... :2angel:

Tudod, azért kell tanulni is, az tuti... de az alázat és az Úrtól való függés, az mindennél fontosabb...
A tesóim egyetemisták... a húgom egyszer egy családi áhítati alakalmon így imádkozott:

Uram, bocsáss meg nekem, hogy lusta voltam, nem tanultam eleget, és minden más dolgomat a tanulás elé tettem...
Megérdemlem, hogy ez a vizsgám ne sikerüljön... de azért mégis kérlek, segíts, és add hogy ismerjem fel a helyes sorrendet, legyek szorgalmasabb, és ne legyek lusta tanulni... :08:
Sikerült a vizsgája... és jó eredménnyel... :2smitten:

Volt olyan, amikor sokat tanult... de sajna nem  volt benne igazi "töredelem"... sőt... volt egy adag magabiztosság... és az a vizsgája nem sikerült... pótvizsgáznia kellett... nagyon nehezen dolgozta fel, de így tanította Isten alázatra... :2smitten:

Mit tanulsz, Zoli? ... ha megkérdezhetem..., és nem tartod túl személyesnek a kérdésem...

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re:Bizonyságok, átélések.
« Válasz #187 Dátum: 2008 Január 28, 14:47:42 »
Szeretném elmondani egy átélésemet:

A gyülekezetünkben volt egy család (4 tagú), akik szinte egyszerre tértek meg. Az édesapjukba egyszer bele csapott a villám (még megtérése elött) és rokkant lett. Tudott járni, de nagyon nehezen. Megtérése után látszott, ahogy ebbe az emberbe kezd beletérni az élet. Nem pakson laktak, de minden egyes Istentiszteletre eljöttek és nagyon buzgók voltak.
Aztán egyszer csak elhunyt az apa, az orvosok által megígért 5 év helyett (ha jól emlékszem) 11 évet volt köztünk.
A mi gyülekezetünk csinálta a temetést, nehéz volt, mert életünk első temetése volt, az akkori vezető (aki egy évvel fiatalabb nálam) izgult. Nekem csak énekelni kellett, de hát én is izgultam.
A lényegre térek:
Nagyon szerettem volna írni egy dalt a temetésre. Egyik este egyedül voltam otthon. Gondoltam: mivel töltsem el hasznosan az időt? Erre hatalmas késztetést éreztem, hogy kezdjem el olvasni újra Anna Rountree: Megnyílt a Menny című könyvét. Nem tudom olvastátok-e. Arról szól, hogy ezt a hölgyet elragadta az Úr a Mennybe... Hát - mondom - abból baj nem lehet. Elkezdtem olvasni újra. A könyvben vannak dalok, illetve dalszövegek, amit a szerző hallott fennt  Isten királyságában. Odaértem egy olyan részhez, ahol találkozik egy angyallal, de előtte hallja őt énekelni és leírta a szövegét. Amikor elolvastam, mintha villámcsapás ért volna, tudtam, hogy ebből a szövegből fog születni mindjárt egy dal, amit elénekelhetek a temetésen, és már zengett is a belsőmben a dallam. Kb két perc alatt megszületett és gyorsan felénekeltem kazettára, mielőtt elfelejteném.
Ezt a dalt is szeretném veletek megosztani. Nem állítom, hogy ez az a dal amit az angyal énekelt a Mennyben, mert ezt nem tudom, de hogy nem tőlem származik, az is biztos.
Nagyon érdekes, mert a könyvben semmi köze a halálhoz, de ahhoz, hogy az ember a Mennyben fog megpihenni, ahhoz igen.

Még valamit erről a családról. Az anya és a két tesvér, nagyon hamar visszamentek a világba, csapongtak ide-oda. Aztán egyszer csak volt nálunk egy nagyobb összejövetel, ahol az anya és a fia megjelentek, és aztmondták visszajöttek az Úrhoz és többet nem akarnak már Isten nélkül élni. (Egy másik gyülibe kezdtek el járni, ami újonnan született. Azóta nagyon jó kapcsulatunk van ezzel a gyülivel.) Az anya pár hónapon belül hirtelen elhunyt. A szomorúságban nagy öröm az hogy hosszú évek után hitben költözött el ez az ember. A fia ott is megkért, hogy én énekeljem ezt a dalt többek között.
A fiát egyhónapja kenték fel a gyülekezetében presbiternek.
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető Évus

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 544
Re:Bizonyságok, átélések.
« Válasz #188 Dátum: 2008 Január 28, 15:11:21 »
Nagyon köszönöm a bizonyágot, sose tudnék ilyenkből eleget olvasni, engem végtelenül lelkesít, hogy az Úr nem mond le senkiről. Persze ugyanakkor fedd is, hogy sokkal többet kell beszélnünk másoknak az Úrról.  :08:

Ez a könyv amit említettél Gábor: Anna Rountree: Megnyílt a Menny, kapható valahol?

Dalokat töltsetek fel ha tudtok, ha nem jó minőség az nem baj, nagyon köszönöm mindenkinek!  :thanks: :027:
Dicsőség az Úrnak!

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re:Bizonyságok, átélések.
« Válasz #189 Dátum: 2008 Január 28, 15:17:56 »
Évus a google-ben rákeresel az imádságháza-ra ott a könyvekre és megtalálod.
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető Moncsi

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1454
Re:Bizonyságok, átélések.
« Válasz #190 Dátum: 2008 Január 28, 15:20:08 »
Gábor!Elöször is nagyon köszönöm bizonyságodat!
        Másodszor:Köszi a dicséreteket is,jó hallgatni. :D :taps: :thanks: :028:

             Moncsi
Az Úr szegénnyé tesz és gazdagít,megaláz s fel is magasztal. 1Sám2/7

kövecske

  • Vendég
Re:Bizonyságok, átélések.
« Válasz #191 Dátum: 2008 Január 28, 15:46:50 »
Dalokat töltsetek fel ha tudtok, ha nem jó minőség az nem baj, nagyon köszönöm mindenkinek!  :thanks: :027:

Kedves Évus!  :044:

A figyelmedbe ajánlom... lehet, hogy eddig elkerülte figyelmed... :08:

Sziasztok. :088:

Lehet nem is tudjátok, de az alfa-omega honlapon vannak keresztény számok, amiket le lehet tölteni ( kb 80db és angol nyelvű ).
Van rádió is, azokon csak meghallgatni lehet de letölteni nem. Mivel szerzői jogok védik.

Kattintsatok ide:

Megnézem!


kövecske

  • Vendég
Re:Bizonyságok, átélések.
« Válasz #192 Dátum: 2008 Január 28, 15:50:46 »
Kedves Évus!  :088:

Az ének témába töltök fel...


Nem elérhető t.zoli

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 302
  • Vendég
    • www.szomjazokklubja.shp.hu
Re:Bizonyságok, átélések.
« Válasz #193 Dátum: 2008 Január 28, 17:08:28 »
Uram, bocsáss meg nekem, hogy lusta voltam, nem tanultam eleget, és minden más dolgomat a tanulás elé tettem...
Megérdemlem, hogy ez a vizsgám ne sikerüljön... de azért mégis kérlek, segíts, és add hogy ismerjem fel a helyes sorrendet, legyek szorgalmasabb, és ne legyek lusta tanulni... :08:
Sikerült a vizsgája... és jó eredménnyel... :2smitten:

Volt olyan, amikor sokat tanult... de sajna nem  volt benne igazi "töredelem"... sőt... volt egy adag magabiztosság... és az a vizsgája nem sikerült... pótvizsgáznia kellett... nagyon nehezen dolgozta fel, de így tanította Isten alázatra... :2smitten:
Mit tanulsz, Zoli? ... ha megkérdezhetem..., és nem tartod túl személyesnek a kérdésem...

Szia Kövecske, amúgy az utobbi idők napjai mekem is az ágy és tanulás között, volt  LEGMEGHATÁROZOBB,  hogy SOKAT voltam lusta és rest, mert elfáradtam és ezt mondtam magamban:-
nem fogom ezt sose megtanúlni, mindig úrrá lett a fáradtság és az álmosság, és mikor odaértem a vizsganapjához, a kapkodás jellemzet! Oka az utobbi idők lelki és testi gyengségeim, amik kihatottak  a mindennapi vizsgákra beszélgetésekre, az za igazság, hogy nem is olvastam Bibliát, mert ezek a kétségek leuralták életemet, de egyszerre megis szünt, ahogy közeledtem hozzá, szóval, amit nem érdemelnénk, azt az Úr mégis Örömre változttatja, ennyire szeret engem, pedig hidd el nem érdemelném meg, de Szeret  :D
Amúgy a Debreceni Egytem TTK Környezettan-Földrajz tanár és hálla az Úrnak le is tudtam előtte Technikusizni /Környezetanalitikus és Hulladékgazd. technikus.

Hát ennyit magamról  :2smitten:
De én is Kivi vagyok ám rád  :089:
Üdv: Zotya :01:
A szeretet soha el nem múlik. (Mk 14:1-9).

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re:Bizonyságok, átélések.
« Válasz #194 Dátum: 2008 Január 28, 17:22:12 »
Én meg narancs   :fetreng:
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)