Szerző Téma: Tegyél fel kérdéseket  (Megtekintve 342259 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

maria

  • Vendég
Re: Tegyél fel kérdéseket
« Válasz #30 Dátum: 2007 Október 24, 22:27:01 »
GLD46 "Azt hittem Mária, hogy hitoktató,vagy lelkész vagy."

Hát, valami olyasmi.   :ima04:

Nem elérhető kati

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 152
Re: Tegyél fel kérdéseket
« Válasz #31 Dátum: 2007 Október 24, 22:32:42 »
Miről lehet felismerni a keresztényeket?
Elsősorban

Beszédéről, cselekedeteiről.
Pl. a buszon rá lépnek a lábára biztos nem káromkodik.
Ha beszélget valakivel nem a híbáit emlegeti a másiknak a "harmadikról"
Én pedig Istenhez kiáltok,és az Úr megsegít engem(Zsolt 55:17)
Áldjon meg téged az Úr, és őrizzen meg téged (4Móz 6:24

maria

  • Vendég
Re: Tegyél fel kérdéseket
« Válasz #32 Dátum: 2007 Október 24, 22:33:57 »
Kati, milyen jó lenne már ilyennek lenni. Nem beszélni a másikról a hátamögött. :igen:

Nem elérhető kati

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 152
Re: Tegyél fel kérdéseket
« Válasz #33 Dátum: 2007 Október 24, 22:36:34 »
Ha jókat beszélek a háta mögött akkor szabad.
Csak vigyázzni kell hogy nehogy mást is mondjak.
Én pedig Istenhez kiáltok,és az Úr megsegít engem(Zsolt 55:17)
Áldjon meg téged az Úr, és őrizzen meg téged (4Móz 6:24

Nem elérhető diki

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 174
Re: Tegyél fel kérdéseket
« Válasz #34 Dátum: 2007 Október 25, 02:41:10 »
Mi az a pont, amikor tudja, hogy igazán Istennel találkozott valaki?  :2angel:  :2angel:

maria

  • Vendég
Re: Tegyél fel kérdéseket
« Válasz #35 Dátum: 2007 Október 25, 11:38:45 »
diki! Jó a kérdésed nagyon. Én úgy gondolom, tapasztalatból, hogy eléggé érthető jelei vannak annak. Ahogy Ábrahám, Mózes, Illés, Pál.... sorolhatnám, találkoztak az Úrral, az is egyfajtája a Vele való közösségnek, találkozásnak. Igazán azok tudják Isten jelenlétét érzékleni, akikben Isten Szelleme benne van. Máskülönben nincs kijelentés. A Szent Szellem mindig kijelenti és rávilágít az Úrra. Őt helyezi előtérbe és nem Önmagát. Ez olyan békés, szerettel teljes, semmivel nem hasonlítható össze. Mégcsak össze sem lehet keverni Istennel való együttlétet. Természetesen az Ige jelenti ki Önmagát mindenkinek. Tudom, most a következő kérdés merülhet fel valakiben. Honnan tudja, hogy nem a sátán változtatta át magát a világosság angyalává, hogy megtévesszen?

Jogos a kérdés. Két dolgot tudok felhozni. Az egyik, hogy akiben Isten Szelleme benne lakik, azokat Isten figyelmezteti, szól a szívéhet. Ezt csak Isten tudja megtenni. Hiszen tudjuk, hogy nagyobb az, Aki bennünk lakik. A sátán az elméhez szól. A másik, a körülöttem élők, vagy a felnőtt keresztény észreveszi és szól ha nem vagyok a "helyemen". Isten a mi Atyánk és nem hagy magunkra! Sőt, van egy harmadik is. A gyerek ha rossz, alapból és mutatja a jót, nem tud sokáig az maradni. Kijön belőle előbb vagy utóbb a gonoszsága. A sátán is így van. Isten jelenlétét mindenki megtapasztalja amikor elfogadja Őt az Urának. Ez egy felejtehetlen érzés. Az első szerelem Jézussal!

Nem elérhető diki

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 174
Re: Tegyél fel kérdéseket
« Válasz #36 Dátum: 2007 Október 25, 14:54:37 »
Kedves Mária a "gyerek"-től kezdve nemértem, hogy mire gondolsz. Kifejtenéd kicsit.

köszi: diki  :afro:

maria

  • Vendég
Re: Tegyél fel kérdéseket
« Válasz #37 Dátum: 2007 Október 25, 15:25:33 »
diki! Módosítottam, így talán érthetőbb. Ha nem, akkor jelezd. Köszi

Nem elérhető diki

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 174
Re: Tegyél fel kérdéseket
« Válasz #38 Dátum: 2007 Október 25, 16:03:28 »
Akkor ezt úgy érted, hogy nem tudja sokkáig megjátszani a jót? Aztán pedig meglátszik a valódi "énje"?

diki :afro:

maria

  • Vendég
Re: Tegyél fel kérdéseket
« Válasz #39 Dátum: 2007 Október 25, 16:28:18 »
Igen így. Tudod, a rossz nem sokáig tud képmutatóskodni, mert rosszul érzi magát.  :igen:

Nem elérhető diki

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 174
Re: Tegyél fel kérdéseket
« Válasz #40 Dátum: 2007 Október 25, 16:30:46 »
Ezt én is gondolom: A szög előbb, vagy utóbb, de kibujik a zsákból.  :igen: :igen:

diki :afro:

maria

  • Vendég
Re: Tegyél fel kérdéseket
« Válasz #41 Dátum: 2007 Október 25, 19:12:35 »
Nektek mi a véleményetek arról, ha egy lelkészről kiderül, hogy paráználkodott, vagy házasságot tört, vagy élettársi kapcsolatban él? Szerintetek Isten elnéző? Nem hibázhat ekkorát egy lelkész? El kell venni tőle a gyülit? Ti mit tennétek ha kiderülne a ti lelkészetekről ez? Bármilyen hasonlóság csak a véletlen műve! Függetlenül attól, hogy előfordulhat. Engem csak az érdekel, hogy ti hogy látjátok, mi a véleményetek ezekről?

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Tegyél fel kérdéseket
« Válasz #42 Dátum: 2007 Október 25, 19:24:50 »
Ha a lelkész megbánja vétkét, Isten többé nem emlékezik meg róla. Volt és nincsen... Más bűnbe esni és más bűnbe élni.


Isten áldását!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető diki

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 174
Re: Tegyél fel kérdéseket
« Válasz #43 Dátum: 2007 Október 25, 20:39:14 »
Hali!
  Végsősoron ő is csak ember az emberek között, és ő is hibázhat. Bizonyára ezt az ő esetében súlyosabbnak tekintene mindenki, de azt hiszem, hogy minden ember számára van bűbocsánat. Még egy lelekész számára is.

diki :afro:

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Tegyél fel kérdéseket
« Válasz #44 Dátum: 2007 Október 25, 20:42:38 »
Szerintetek hol van a tizedről utalás az Újszövetségben?  :05:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)