Szerző Téma: Tegyél fel kérdéseket  (Megtekintve 342420 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Gitta

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Tegyél fel kérdéseket
« Válasz #3885 Dátum: 2013 Szeptember 24, 14:59:51 »


Hogy a Szoton megkötöztetett, számunkra itt a földön, nem észlelhető, mert a többi letaszított, illetve a démonok elvégzik a feladatukat ugyan úgy...

Ezt én úgy tudom, hogy a Sátánt akkor kötözik meg, mikor Jézus visszajön az élőket ítélni és ugyanakkor a démonait is börtönbe zárják.
Ézs.24,21-22: „Azon a napon megbünteti az Úr a magasság seregét a magasságban, és a föld királyait a földön. Egy csomóba gyűjtik őket, mint foglyokat a verembe. Börtönbe zárják, és hosszú idő múlva megbüntetik őket”
Sem az ítélet, sem a Millenium idején sátáni tevékenység nem lesz a földön. Igazítsatok helyre, ha nem jól tudom

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Tegyél fel kérdéseket
« Válasz #3886 Dátum: 2013 Szeptember 24, 15:57:49 »
Mt.12,28.    
Ha pedig én Istennek Lelke által űzöm ki az ördögöket, akkor kétség nélkül elérkezett hozzátok az Isten országa.
29.    
Avagy mi módon mehet be valaki a hatalmasnak házába és rabolhatja el annak kincseit, hanemha megkötözi előbb a hatalmast és akkor rabolja ki annak házát?
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Viz77

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 69
Re:Tegyél fel kérdéseket
« Válasz #3887 Dátum: 2014 Március 04, 18:34:12 »
Hello
Lenne ket  kerdesem elso ,hogy is van a szombat a 7 -ik megszentelt nap ?
Nem ertem hogy  egy kersztenynek miert nem kell betartania ?

„Mert a szombatnak is Ura az embernek Fia”
 „A szombat lőn az emberért, nem az ember a szombatért. Annak okáért az embernek Fia a szombatnak is ura.”

En ebben nem latom ,hogy evvel el lett volna torolve a nyugalomnap parancsa,
inkabb csak el lett magyarazva, hogy a jo cseledetekekn kivul lehetoleg mas munkat ne vegezzunk.

Megemlékezzél szombatnapról, hogy megszenteljed azt. Hat napon át munkálkodjál, és végezd minden dolgodat; De a hetedik nap az Úrnak a te Istenednek szombatja: semmi dolgot se tégy azon.

A masik kerdesem pedig ,hogy valoban jol van az ugy   ,hogy vasarnap van a kereszteny felekezetek  tobbsegenel Istentisztelet?   / Magyarazatokat olvastam eleget rola , hogy miert tettek at szombatrol vasarnapra /



Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Tegyél fel kérdéseket
« Válasz #3888 Dátum: 2014 Március 04, 21:29:33 »
Kedves Testvérem. Ha érdemesnek látod, olvasd el ezt az anyagot a Sabbatról:
http://alfa-omega.hu/forum2/index.php/topic,1445.msg131968.html#msg131968

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Viz77

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 69
Re:Tegyél fel kérdéseket
« Válasz #3889 Dátum: 2014 Március 04, 22:02:16 »
Elolvastam
 Egyetertesben vagyunk, :afro:
 en is igy latom a szombatot.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Tegyél fel kérdéseket
« Válasz #3890 Dátum: 2014 Március 04, 22:16:26 »
:afro:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Viz77

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 69
Re:Tegyél fel kérdéseket
« Válasz #3891 Dátum: 2014 Március 14, 14:20:04 »
Bekeseg

pár kérdésem lenne /sokat torom a fejem ezeken mostanaban /  :01:

 1 Elhunyt szenté avatott embereket van ertelme kerni , hogy imadkozzanak ertunk?      csak hagyomany?

2 urvacsorat csak pap pasztor lelkesz adhat , vagy barmely hivo? mItol fugg?  ki donti el? 
hivo egyedul  urvacsorazhat?

3 a messiashivo zsidok megkeresztelkeddnek , bemeritkeznek / a szentntharomsagra / ?  vagy csak elfogaddjak jeshuat messiasnak? ha igen  miert?  ha nem miert?

4 urvacsora : valos Krisztus testeve  es vereve valtozik at  , vagy inkabb egy Krisztusi parancs , hogy Rea emlekkezzunk? azonban  nyomatekosan fel van ra hivva a figyelem , hogy bunosen, melettlanul tilos enni /sot betegseg erotlenseg szarmazik belole/  , tehat mi is tortenik urvacsorakor valojaban  ?

 
5 a Szentlelek v Szentszellem  /ki hogy nevezi/ , kulonallo Isteni szemely vagy inkabb  az Atya   lelke ami altal Egy a Fiuval ? Jezus mondta hogy Egy az Atyaval  de neki megvan a sajat elete onmagaban is, sajat akaratal, / az mas kerdes  hogy Jezus mindig ugy tesz ahogy az Atyanak kedves  /  viszont sehol nem olvastam se tora se tanakh se uj szovetseg hogy a Szentlelek kulonallo akarattal  rendelkezo lenne.
 / felrertesek elkerulese elkerulese vegett en ugy hiszem :Egy az Isten:  Atyaban Fiuban Szentlelekben /

6 utolso itelet utan csak ket ut van ? vagy karhozat vagy  orok boldogsag?
 ertem ez alatt a szelideket akik noha nem ismertek meg Krisztust  vagy  megismertek is   , de nem kovettek viszont   ,    a szivuk es tetteik alapjan betoltottek a szeretetparancsot /szerettek  a barataikat, felebarataikat, es meg az ellnsegeikkel is  konyoruletesek irgalmasok  voltak  /  no azok akkor hova kerulnek ?
Boldogok a szelidek mert ovek lesz a fold -irva van
tehet lesz egy ugymond harmadik kategoria is  ?
akik mivel Krisztusban nem hittek nem lehettnek orokos tarsai,
viszont tetteik alapjan az orok karhozatra / orok sotettsegre , ki milyen forditasu bibliat olvas  /  se meltok .

pokolt nem irok ,mert ugyebar az meg fog szunni / jelenesek konyve: a pokol a tuz tavaba vettetik/
Jelenesek konyverol tobben nem is szerettnek mondani  :01:
 nekem magas ill. ahogy a nagy tortenelmi egyhazak teologusai ill. a kissebb gyulekezetek is mind mind mashogy ertelmezik   :hehe:
asszem  a  nagyvaradi messiashivo zsido hitkozosseg rabbiaval ertek egyet   :2funny:
 
   
 
   talan egyszer megertjuk a jelenesek konyvet ,vagy ha nem hat MEGtapasztaljuk

 7 keresztelest /bemeritest/ csak pap lelkesz paszor vegezhet
vagy barmely, hivo szukseg eseten ?
nagyobb kissebb egyhazak doktrinait olvastam evvel kapcsolatban

nos : ennyi  varom a valaszaitokat

ui: nem szeretem hasznalni se a mondat eleji nagy kezdobetuket
 se a  vesszovel elvalasztott  mondat tagolast  se a hogy elotti vesszoket
nalam egy mondat tobbszorosen osszetett
 tellve rengeteg helyesirasi es stillisztikai hibaval
ezt nezzetek el nekem

   :hehe:


Békesseg nektek    :044:



Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Tegyél fel kérdéseket
« Válasz #3892 Dátum: 2014 Március 14, 15:59:05 »
Kedves Testvérem, jó sok kérdést feltettél, ezért én az elsőre válaszolok, és remélhetőleg többen beszállnak majd a beszélgetésbe. :afro:

Idézet
1 Elhunyt szenté avatott embereket van ertelme kerni , hogy imadkozzanak ertunk?      csak hagyomany?

Az igéből egyértelműen megtudhatjuk, hogy egyetlen egy közbenjáró adatott, Ő pedig Jézus. Ezért nem járhat senki sem közben értünk, sem a földi rokonjai közül, sem bármilyen szent aki élt, de végül meghalt.

1Timóteus 2,5
"Mert egy az Isten, egy a közbenjáró is Isten és emberek között, az ember Krisztus Jézus,"
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Tegyél fel kérdéseket
« Válasz #3893 Dátum: 2014 Március 14, 20:32:50 »
Bekeseg

pár kérdésem lenne /sokat torom a fejem ezeken mostanaban /  :01:

 1 Elhunyt szenté avatott embereket van ertelme kerni , hogy imadkozzanak ertunk?      csak hagyomany?

2 urvacsorat csak pap pasztor lelkesz adhat , vagy barmely hivo? mItol fugg?  ki donti el? 
hivo egyedul  urvacsorazhat?

3 a messiashivo zsidok megkeresztelkeddnek , bemeritkeznek / a szentntharomsagra / ?  vagy csak elfogaddjak jeshuat messiasnak? ha igen  miert?  ha nem miert?

4 urvacsora : valos Krisztus testeve  es vereve valtozik at  , vagy inkabb egy Krisztusi parancs , hogy Rea emlekkezzunk? azonban  nyomatekosan fel van ra hivva a figyelem , hogy bunosen, melettlanul tilos enni /sot betegseg erotlenseg szarmazik belole/  , tehat mi is tortenik urvacsorakor valojaban  ?

 
5 a Szentlelek v Szentszellem  /ki hogy nevezi/ , kulonallo Isteni szemely vagy inkabb  az Atya   lelke ami altal Egy a Fiuval ? Jezus mondta hogy Egy az Atyaval  de neki megvan a sajat elete onmagaban is, sajat akaratal, / az mas kerdes  hogy Jezus mindig ugy tesz ahogy az Atyanak kedves  /  viszont sehol nem olvastam se tora se tanakh se uj szovetseg hogy a Szentlelek kulonallo akarattal  rendelkezo lenne.
 / felrertesek elkerulese elkerulese vegett en ugy hiszem :Egy az Isten:  Atyaban Fiuban Szentlelekben /

6 utolso itelet utan csak ket ut van ? vagy karhozat vagy  orok boldogsag?
 ertem ez alatt a szelideket akik noha nem ismertek meg Krisztust  vagy  megismertek is   , de nem kovettek viszont   ,    a szivuk es tetteik alapjan betoltottek a szeretetparancsot /szerettek  a barataikat, felebarataikat, es meg az ellnsegeikkel is  konyoruletesek irgalmasok  voltak  /  no azok akkor hova kerulnek ?
Boldogok a szelidek mert ovek lesz a fold -irva van
tehet lesz egy ugymond harmadik kategoria is  ?
akik mivel Krisztusban nem hittek nem lehettnek orokos tarsai,
viszont tetteik alapjan az orok karhozatra / orok sotettsegre , ki milyen forditasu bibliat olvas  /  se meltok .

pokolt nem irok ,mert ugyebar az meg fog szunni / jelenesek konyve: a pokol a tuz tavaba vettetik/
Jelenesek konyverol tobben nem is szerettnek mondani  :01:
 nekem magas ill. ahogy a nagy tortenelmi egyhazak teologusai ill. a kissebb gyulekezetek is mind mind mashogy ertelmezik   :hehe:
asszem  a  nagyvaradi messiashivo zsido hitkozosseg rabbiaval ertek egyet   :2funny:
 
   
 
   talan egyszer megertjuk a jelenesek konyvet ,vagy ha nem hat MEGtapasztaljuk

 7 keresztelest /bemeritest/ csak pap lelkesz paszor vegezhet
vagy barmely, hivo szukseg eseten ?
nagyobb kissebb egyhazak doktrinait olvastam evvel kapcsolatban

nos : ennyi  varom a valaszaitokat

ui: nem szeretem hasznalni se a mondat eleji nagy kezdobetuket
 se a  vesszovel elvalasztott  mondat tagolast  se a hogy elotti vesszoket
nalam egy mondat tobbszorosen osszetett
 tellve rengeteg helyesirasi es stillisztikai hibaval
ezt nezzetek el nekem

   :hehe:


Békesseg nektek    :044:
Nagyszerű kérdések ezek Testvér...
Ugye az elsőre Atni Testvérem már válaszolt is, amivel történetesen tökéletesen egyet értek.
A Második kérdésedre: Van Igei utalás arra, hogy ki-vagy kik vezethetnek egy ilyen Úrvacsorai közösséget?
Bár ki megteheti, de tudnia kell, hogy mire emlékezik ezzel! ( II.Mózes 12) Ebben a tekintetben sajnos sok Keresztyén vezető is méltatlan ahhoz... ( Ez egyben a válasz a 4.- kérdésre is)
A harmadik kérdésedre: minthogy érintett vagyok ebben, hiszen magam is Messiás Hívő lennék... nos a Bemerítkezés több annál, mint amit tulajdonítanak annak. A Messiás hívők is bemerítkeznek, de annak egészen mély- ismereti háttere van esetükben. Erről bővebben is írtam már...
Esetleg, a terjedelem miatt, beszélhetnénk ezekről bővebben is, de külön pontonként...
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Tegyél fel kérdéseket
« Válasz #3894 Dátum: 2014 Március 14, 20:51:24 »
Bocsánat, a folyt: V Mózes 6,4. Halld Izráel: az Úr, a mi Istenünk, egy Úr!
Egy az Isten, a Fiú az Ő Igélye: Jel.19,13. És vérrel hintett ruhába vala öltöztetve és a neve Isten ígéjének neveztetik.

 A Szentlélek pedig az Élet lehellete-azaz az Ő Lelke. ( Ruach ha kodesh)

A Következő kérdésedre: Ézsaiás 66; ill: Máté 25; és Jel 22.  ( nem mintha nem lenne több tanítás erről...) Mert valóban az ítélet után csak két út van: Üdvösség- vagy :Kárhozat!
Nem mellesleg: A Jelenések könyve semmi mást nem tartalmaz, mint a TANACH- i Próféciák összességét. Ezeket valójában: Húzós lenne kronológikus sorrendbe állítani, mert több Prófécia is több idő jele, tehát: Többször-de legalább kétszer ismétlődik. A Különbség a Tanach-i Próféciák és a Jelenések könyve között, hogy a Tanach ban, évszázadokon keresztül kapták a Próféták a kijelentéseket, míg a Jelenések esetében, ez mind egyszerre adatott meg Jánosnak.
Így PL.: Jel.22,1-4-ig= Ezekiél 47; Jel 22,4-6-ig: Ézsaiás 60; ... Csak egy kiragadott példa ez, de így kell nézni a jelenések könyvét. Valójában tehát nem tartalmaz új kijelentéseket, hanem csak az EREDETIEKET!
Az Utolsó kérdésedre ugye továbbra is ugyan az a válaszom, mint amit említettem volt: Sajnos mind e mai napig-sokan merítkeznek be úgy, hogy nem tudják mit tesznek, és sokan merítenek be másokat úgy, hogy fogalmuk sincs arról amit tesznek.. aki tehát tudja hogy ilyenkor mi történik, az bátran merítsen be másokat, mert ez egyben kötelességünk is!
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Viz77

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 69
Re:Tegyél fel kérdéseket
« Válasz #3895 Dátum: 2014 Március 15, 13:23:12 »
Bekesseg

mondta Jezus :
Lukacs 11:51 Az Ábel veretõl fogva mind a Zakarias vereig, ki elveszett az oltar es a templom között: bizony, mondom nektek, szamon keretik e nemzetsegtõl.
elolvastam Jakab osevangeliumat /apokrif/
no akkor ez megen hagyomany ,vagy valos ?

masik kerdesem:

Ezekről is prófétált pedig Énokh, aki Ádámtól fogva hetedik volt, mondván: Íme eljött az Úr az ő sok ezer szentjével, hogy ítéletet tartson mindenek felett, és feddőzzék mindazok ellen, akik közöttük istentelenek, istentelenségüknek minden cselekedetéért, amelyekkel istentelenkedtek, és minden kemény beszédért, amelyet az istentelen bűnösök szóltak ő ellene. Júd. 14,15

vegig futottam enokh konyvet  is /apokrif /

 mi a velemenyetek az apokrif iratokrol?
en vegig ragtam vagy 30 at
ezekbol  egy  nehany  nekem valoszerunek tunik

szoval a kerdesem attol hogy valami nem kerult be a bibliaba  meg lehet
igazsag?
 
 :044:

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Tegyél fel kérdéseket
« Válasz #3896 Dátum: 2014 Március 15, 16:30:51 »
Áldott Testvérem. Az Apokrif jelentése: Elrejtett írások. Kétféle okból kifolyólag történt az elrejtésük...
Az első, Az Izraeliták rejtettek el bizonyos írásokat, melyek oly kijelentéseket-tanításokat képviselnek, ami az Igében állhatatlanokat, bizony az okkultizmus irányába fordíthatja...
A másik ok, és ezt nevezzük Kanonizálásnak, amikor is a Pápaság intézménye kanonizált bizonyos írásokat, melyek egyértelművé teszik a Pápaság  létének helytelenségét.

Ezek mellett vannak oly anyagok, melyek hamisítványoknak bizonyulnak, éspedig bizonyos jelek által...
Én is olvastam pár apokrif irást, de én azokat preferálom, melyekről bizonyságot tesz a Szent Tan.

Ilyenek mint: Jásár könyve, amire utalást találunk Józsué 10,13-ban.
Semájá Próféta könyve, utalás a II Krónika 12,15.ben.
Salamon cselekedetei; utalás pedig: I Kir.11,41
Henok könyve... na erre sok utalás van, de a leg egyértelműbben: Júda levele.
Van még ilyen utalás a Szent tanban egy írásra, amit azonban nem találunk meg abban... nos a fent említett okok miatt... Tehát ezeket gondolom hiteles írásoknak, és a Szent Tan részének...
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Viz77

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 69
Re:Tegyél fel kérdéseket
« Válasz #3897 Dátum: 2014 Március 15, 17:56:41 »
kosz a valaszt Shomer

- Jásár próféta könyve (Józs 10:13, 2 Sám 1:18)
- Nátán próféta könyve (1 Krón 29:29, 2 Krón 9:29)
- Gád próféta könyve (1 Krón 29:29)
- Ahija prófáciája (2 Krón 9:29)
- Jehdó próféta könyve (2 Krón 9:29)
- Semája próféta könyve (2 Krón 12:15)
- Iddó próféta könyve (2 Krón 12:15, 2 Krón 13:22)
- Jéhu könyve (ez a Királyok könyvébe bekerült?) (2 Krón 20:34)
- a Királyok könyvének magyarázata (2 Krón 24:27)
- Pál levele a Laodiceabeliekhez (Kol 4:16)

tudja valaki, hogy  ezeket hol lehet  megtalallni  ?

 :044:

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Tegyél fel kérdéseket
« Válasz #3898 Dátum: 2014 Március 31, 10:55:00 »
Kedves Testvérem.

Ezek az apokrif iratok többsége nagyon el van rejtve (mert hogy az apokrif is annyit jelent: rejtett). Közülük vannak erősebb kijelentésű iratok, amelyek nemhogy még a hitben fiatal embereket képesek megkavarni, de még a megpróbáltakat is. Főként pedig azokat, akiknek helytelen ismeretük van Istenről, azok egyenesen hamis írásoknak jelentik ki. Őket is meg kell védeni attól, hogy ilyen kijelentéseket tegyenek Isten igéje felett. Éppen ezért úgy gondolom, hogy ha valaki nagyon vágyik rá és Isten alkalmassá teszi, az meg fogja találni eme iratokat. Az elrejtett iratok közül viszont az Énókh könyve sok helyen felismerhető az általunk ismert Szentírásban is, idéznek abból (lásd: Júdás), mégsem fogadják el. Ezért mi értelme lenne például Jásár vagy Salamon cselekedeteit eléjük tárni? Nemhogy értelmetlen, hanem veszélyükre vagy ítéletükre lenne.

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)