Szerző Téma: Tegyél fel kérdéseket  (Megtekintve 342271 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető diki

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 174
Re: Tegyél fel kérdéseket
« Válasz #45 Dátum: 2007 Október 25, 20:50:16 »
Te tudsz konkrét helyet, ahol utalás van rá, vagy csak szimplán megkérdezted?

diki :afro:

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Tegyél fel kérdéseket
« Válasz #46 Dátum: 2007 Október 25, 20:59:58 »
Erre gondoltam:

Lk 11,42   
"De jaj nektek, farizeusok, mert tizedet adtok a mentából, a kaporból és minden veteménybõl, de elhanyagoljátok az igazságos ítéletet és az Isten szeretetét, pedig ezeket kellene cselekedni, és amazokat sem elhanyagolni!"

Itt szó van a tizedről. :afro:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

maria

  • Vendég
Re: Tegyél fel kérdéseket
« Válasz #47 Dátum: 2007 Október 25, 22:08:31 »
Bizony van!

Zsid. 7,7
Pedig minden ellenmondás nélkül való, hogy a nagyobb áldja meg a kisebbet.

 
Zsid. 7,8
És itt halandó emberek szednek tizedet, ott ellenben az, a ki bizonyság szerint él:
 :fel:
 

maria

  • Vendég
Re: Tegyél fel kérdéseket
« Válasz #48 Dátum: 2007 Október 25, 22:14:42 »
Szerintetek az evangéliumok azok ó vagy új szövetségek?

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Tegyél fel kérdéseket
« Válasz #49 Dátum: 2007 Október 25, 22:28:38 »
Húha...lehet nem vagyok a helyzet magaslatán, de nem értem a kérdést. :08: :2laugh:

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető kati

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 152
Re: Tegyél fel kérdéseket
« Válasz #50 Dátum: 2007 Október 25, 22:36:15 »
 Biztosan fáradt vagy!  :D Az Újszövetség a levelekkel kezdődnek, hiába tették oda a négy evangéliumot. Az Újszövetség Jézus halála és feltámadása hozta meg. Jézus amíg itt járt közöttünk, addig nem volt meg az Új szövetség csak a régi. Jézus is az Ó szövetségben élt. Így már érthető?
Én pedig Istenhez kiáltok,és az Úr megsegít engem(Zsolt 55:17)
Áldjon meg téged az Úr, és őrizzen meg téged (4Móz 6:24

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Tegyél fel kérdéseket
« Válasz #51 Dátum: 2007 Október 25, 22:46:51 »
Szia Kati! :05:

Igen, mostmár értem, hogy hogyan gondolta Mária! :05:

Nem akarok kötekedő lenni, de akkor az evangéliumok félig-meddig nem Ó és Új szövetség?

-Jézus halála után íródtak
-Jézus feltámadása után is, a történtek le vannak írva
-A feltámadástól beszélünk Újszövetségről nem? Vagy a pünkösdi esettől?

Szeretettel,
Antee :05:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Tegyél fel kérdéseket
« Válasz #52 Dátum: 2007 Október 25, 22:48:46 »
Kati! Most jobban aludtál? Hogy vagy? :05:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető kati

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 152
Re: Tegyél fel kérdéseket
« Válasz #53 Dátum: 2007 Október 25, 22:59:06 »
Szia Anti! Az igaz, hogy az Újszövetség alatt íródott Jézus szolgálata, de nem ez határozza meg az Ó szövetséget, hogy mikor íródott. Folyamatosan íródott és nem pillanatok alatt.

"Jézus feltámadása után is, a történtek le vannak írva.."

Igen de ez csak egy kis részlet a János Evangélium végén. Éppen ez jelzi, hogy az Új szövetségben írták az Evagéliumot. Ez sem helyes, hogy négy evangélium, hiszen csak 1 van , - örömhír, de négyen írták meg. Tegyetek tanítványokká mindenkit volt a Megbizatás. Ekkor tollat ragadtak Isten inspirációjára és meg kellett írniuk.
Én pedig Istenhez kiáltok,és az Úr megsegít engem(Zsolt 55:17)
Áldjon meg téged az Úr, és őrizzen meg téged (4Móz 6:24

maria

  • Vendég
Re: Tegyél fel kérdéseket
« Válasz #54 Dátum: 2007 Október 25, 23:02:33 »
Igen, ez így van! A vérszövetséggel jött el az Újszövetség. Pünkösd napján már eljött a Szent Szelemmel. Jézus amikor felvitte a véráldozatát a Mennybe, letette miértünk és elkezdődött az Új az Ó helyett. Jézus ekkor töltötte be az Ó szövetséget.

Nem elérhető kati

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 152
Re: Tegyél fel kérdéseket
« Válasz #55 Dátum: 2007 Október 25, 23:04:54 »
Kedves Anti, én hála az Úrnak mindig jól alszom. (ha lefekszem, és nem irogatok Neked)
23-át kineveztem az Úr napjának, és csak az Ő dolgaival foglalkoztam.
Vágyodom több ilyen napra.

Áldjon az Úr!
Szeretettel Kati
Én pedig Istenhez kiáltok,és az Úr megsegít engem(Zsolt 55:17)
Áldjon meg téged az Úr, és őrizzen meg téged (4Móz 6:24

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Tegyél fel kérdéseket
« Válasz #56 Dátum: 2007 Október 25, 23:08:50 »
Örülök, hogy jól alszol Kati! Dicsőség az Úrnak! :igen:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető diki

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 174
Re: Tegyél fel kérdéseket
« Válasz #57 Dátum: 2007 Október 25, 23:14:05 »
Hali!

Az evangéliumok mindenképpen az Újszövetségbe tartoznak!

Az Újszövetség azzal kezdödött, hogy Jézus Krisztus megszületett.

diki :afro:

maria

  • Vendég
Re: Tegyél fel kérdéseket
« Válasz #58 Dátum: 2007 Október 25, 23:17:02 »
diki, ezt honnan vetted? Mire alapozod? Szeretettel kérdezem, mert te írtad. Jézus véráldozata hozta meg a Újszövetséget, vagyis a szövetség vére. Erről mi a véleményed? Az Úrvacsoránál lett kijelentve. A halála hozza meg, vagyis a vére. Jézus a születésével még semmilyen vért nem áldozott föl értünk. Tudod mit mondott Mária Magdalénának a sírnál?

Luk. 22,20
Hasonlóképen a pohárt is, minekutána vacsorált, ezt mondván: E pohár amaz új szövetség az én véremben, mely ti érettetek kiontatik.

Amikor megszületett a vére kiontatott? Nem, bizony, hogy nem. Jézus jövőidőben beszél a véréről.

Zsid. 9,15
És ezért új szövetségnek a közbenjárója Ő, hogy meghalván az első szövetségbeli bűnök váltságáért, a hivatottak elnyerjék az örökkévaló örökségnek ígéretét.


Nem elérhető diki

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 174
Re: Tegyél fel kérdéseket
« Válasz #59 Dátum: 2007 Október 26, 00:03:09 »
Maga az Újszövetség Jézus kiontott vérével kezdődik (az előbb kicsit elsiettem a választ). Jézus születése pedig az ó és az ú szövetség közötti határvonalat jelenti. (Jézus születésétől - Kereszthaláláig). Az Újszövetséget Jézus vére pecsételi meg.

diki :afro: