Szerző Téma: Tegyél fel kérdéseket  (Megtekintve 342258 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

maria

  • Vendég
Tegyél fel kérdéseket
« Dátum: 2007 Január 04, 14:36:52 »
Ha lehetőséged lenne személyesen találkozni Istennel a Mennyben és feltehetnél Neki egy kérdést, mi lenne az?

Nem elérhető kzoli

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 33
  • Mert kegyelemből tartattatok meg...
    • Kegyelem Honlap
Re: Tegyél fel kérdéseket
« Válasz #1 Dátum: 2007 Január 04, 16:38:16 »
Miért pont engem választottál...? :)
Ez vicc volt...
De lehet, hogy komolyan is ezt kérdezném meg... :thanks:
Kérlek, hogy finoman mondd meg, ha megbántottalak, mert nem szándékosan tettem... és bocsáss meg nekem...

KEGYELEM honlap

Nem elérhető t.zoli

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 302
  • Vendég
    • www.szomjazokklubja.shp.hu
Re: Tegyél fel kérdéseket
« Válasz #2 Dátum: 2007 Január 06, 22:57:44 »
Hát ez igen bonyolult de ha lelkemre hagyatkozom akkor Elálnánk a szépségtől, bemutatkoznánk, és boldog lennénk, de válasz nincs mert a bibliában meg van írva és ez is egy menyország.
De örülnénk ha sokat tudnánk vele  beszélni, és át Ölelhetném megfoghatnám a kezét szeretem :sír: :angel2: :thanks: :pityereg:és leborulnánk előtte, szeretem
A szeretet soha el nem múlik. (Mk 14:1-9).

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Tegyél fel kérdéseket
« Válasz #3 Dátum: 2007 Január 06, 23:05:50 »
Én azt kérdezném,hogy nekem is ilyen türelmem lesz mások felé,mint neked hozzám?  :D

De valószínű,hogy kérdések elött hálát adnék  :igen:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető t.zoli

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 302
  • Vendég
    • www.szomjazokklubja.shp.hu
Re: Tegyél fel kérdéseket
« Válasz #4 Dátum: 2007 Január 23, 12:43:33 »
Most már máshogy gondolkozok mint amit írtam, de hasonlóság mégis van, csak annyit tennék hozzá, hogy nem kell félnem a találkozástól, mert tudatosan kell készülnöm a találkozásunkra.
Sokszor érzelmeimre hallgatam de becsaptak és rájöttem , hogy az ördög hozta rám, de elhagytam és tovább léptem.
Üdv:zoli

A szeretet soha el nem múlik. (Mk 14:1-9).

Nem elérhető Zs

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 9
    • ISTEN SZERET
Re: Tegyél fel kérdéseket
« Válasz #5 Dátum: 2007 Március 27, 23:03:37 »
Sziasztok!


Lenne kérdésem. :angel2:

1. Az Úr napjával kapcsolatban nektek mi az álláspontotok?

2. A vízkeresztségről mi a véleményetek? Ti hol, ki által kaptátok?

Lehet, hogy már volt szó itt a fórumon ezekről, csak én nem olvastam /csak pár topicba olvastam bele/.

Üdvözlettel: Zs.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Tegyél fel kérdéseket
« Válasz #6 Dátum: 2007 Március 28, 00:48:15 »
Szioka!

Örülünk hogy itt vagy! Legyen épülésedre az itt írottak!

Én megválaszolnám az Úr napjával kapcsolatos kérdésedet.
Az Úrnak 2 eljövetelét ismerjük.
1, Amikor is kiragadja az egyházát a földről ( Elragadtatás )
2, Amikor Jézus eljön megtisztítani a földet és felállítja az 1000 éves királyságát a földön.

1, Errről az időröl így ír az ige:

1Thessz 5,2
"mert ti magatok is jól tudjátok, hogy az Úr napja úgy jön el, mint éjjel a tolvaj."

Ezt az időt nem tudjuk, hogy mikor jön el. Legyünk készen!

2, Ezt az időt tudni fogják pontosan a nagy nyomorúságban élők.
Ekkor az egyház már elragadtatott. Dániel beszél erről, ami abban az időben elpecsételt könyv volt, de a Jelenések könyve fényében
érthető lett számunkra. Szoval Dániel könyvében olvashatunk 70 hétről. A 70 hét 490 napból áll, amit évre kell behelyettesítenünk, ami 490 év. 69 Hét már eltelt ebben a próféciában, ami 483 év.
Ugrok egy kicsit, hogy ne írjak el nem olvasott regényt a hosszuságáért  :D

Szoval Dániel így ír a maradék 7 évről ami a nagy nyomorúságban fog megtörténni.
Dán 9,27
"Erős szövetséget köt sokakkal egy hétre, de a hét közepén véget vet a véres- és az ételáldozatnak. A templom szegélyére odakerül az iszonyatos bálvány, míg csak rá nem szakad a pusztítóra a végleges megsemmisülés."

Azt láthatjuk, hogy a hét közepén véget vet a Tempolmban tartó véredáldozatnak.( ekkor Jeruzsálemben ujra fel lesz építve a templom ).
Szoval a 7 év közepén, azaz 3,5 év elteltével. Ezek után 3.5 évre rá fog eljönni Jézus. Amikor is a harmageddoni csatában összegyülekeznek az istentelenek, a hamis próféta, a fenevad és a sárkány, hogy harcoljanak ISTENNEL! Hát van ennél őrültebb dolog? Istennel harcra kellni?
 
2Pt 3,10
"De el fog jönni az Úr napja, mégpedig úgy, mint a tolvaj, amikor az egek recsegve-ropogva elmúlnak, az elemek égve felbomlanak, a föld és a rajta levő alkotások is megégnek."

Tehát Jézus 2. eljövetelét pontosan fogják tudni a nyomorúságban élők ( ha megtudakolják a Bibliából ).
De láthatjuk hogy Péter itt ugy is utal Jézus eljövetelére, mint egy tolvajra. Talán el lesz takarva elöttük az eljövetelének ideje?
Valószínüleg nem tudatosul bennük az Ige mondanivalója. Bár ha Isten ellen képesek harcra kellni, akkor sok butaságot el tudok még képzelni.
Sokszor nem látják az emberek a fátol az erdőt.  :D
 
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Zs

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 9
    • ISTEN SZERET
Re: Tegyél fel kérdéseket
« Válasz #7 Dátum: 2007 Március 28, 01:22:05 »
Hú, félreérthető volt amit írtam... :), már látom.

A 10 parancsolatban lévő Úr napjára gondoltam.

Tehát azzal kapcsolatban nektek mi az álláspontotok.
Szombat, vagy vasárnap?

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Tegyél fel kérdéseket
« Válasz #8 Dátum: 2007 Március 28, 01:27:16 »
:D bocsi

Nembaj, talán valakit ez a kérdés foglalkoztat és nem írtam hiába :igen:

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Clairvoyant

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re: Tegyél fel kérdéseket
« Válasz #9 Dátum: 2007 Április 24, 11:14:40 »
Kérdés:

-Hogyan tudhatom meg hogy a társamat Isten is akarja társamnak vagy csak én?

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Tegyél fel kérdéseket
« Válasz #10 Dátum: 2007 Április 24, 16:50:43 »
Szioka!

Erről lehetne mit írni...
Először is szögezzük le, hogy IStent nem lehet dobozba zárni ( vagyis nem egyféleképpen tudja megmutatni ).
Erre szerintem nincs sablon. Isten szólhat mind a két félnek külön-külön, hogy Ő lesz a párod.
Van sok példa arra, amikor is a párok csak ugy összejönnek és nem adott Isten nekik különösen igent vagy nemet. És
kapcsolatuk Istenben van.
A te esetedben azt tartom helyesnek, hogy figyelj az egész kapcsolatra, hasonlítsd össze a Biblia igéivel!
Vizsgáld meg, hogy virágzik -e Istenben a kapcsolatotok. Összeköt benneteket valamelyest Isten?

A kapcsolatban tudod az a legszebb, amikor mind a két fél a másiknak él. Nem ugy vannak együtt, hogy nekem jó, hanem hogy jó a másiknak!
Ha mind a ketten a másiknak éltek, akkor az csak szép lehet!

Sajnos nem tudok konkrétat írni, mert nem ismerem a te életedet és a párod életét. Ő hívő?
Kérlek írj többet a helyzetetekről!

Isten áldjon meg!


"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető edljoe

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re: Tegyél fel kérdéseket
« Válasz #11 Dátum: 2007 Május 19, 20:22:09 »
Hogyan lehet, kell a fiatalsaggal megismertetni a szeretet hatalmát

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Tegyél fel kérdéseket
« Válasz #12 Dátum: 2007 Május 19, 22:41:43 »
Szioka!

Örülünk hogy itt vagy köztünk!

Az életünkkel teszünk róla bizonyságot.
Beszélni könnyebben lehet róla, mint megtenni.

Jézus cselekedeteiről, beszédeiből nagyon sokat meríthetsz... János első leveléből meríthetsz fogalmakat a szeretetről, amit megismertethetsz az ifjúsággal.

Isten áldjon

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

maria

  • Vendég
Re: Tegyél fel kérdéseket
« Válasz #13 Dátum: 2007 Október 24, 07:43:20 »
Szerintetek, hogyan lehet megismerni a keresztényeket, ha még soha nem találkoztál vele?

Nem elérhető diki

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 174
Re: Tegyél fel kérdéseket
« Válasz #14 Dátum: 2007 Október 24, 09:42:13 »
Sziasztok!
  Ez igazán érdekes kérdés!