Szerző Téma: Mit mond a Biblia?  (Megtekintve 115580 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Mit mond a Biblia?
« Dátum: 2006 Október 03, 00:14:32 »
Mit mond a Biblia?Hogy is van?Mi történt?És mi lesz?
Itt választ kaptok erre.

 :)
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Mit mond a Biblia?
« Válasz #1 Dátum: 2006 Október 04, 23:31:10 »
(Mt 7,14)"Mert szoros az a kapu, és keskeny az az út, amely az életre visz, és kevesen vannak, akik azt megtalálják."

Valóban keskeny...Miért is?
Mert könnyebb a világot követni.A bűn ideig-óráig való gyönyöréért azonban nem éri meg!

Fel kell ismernie az olyan embernek,hogy "ez igy nem mehet","nincs értelme".
Sokan vannak kik felismerik ezt,de kevesebben akik tesznek is valamit.

Könnyebb hibáztatni igaz?
Ismert fel,hogy egy vagy a milliárd emberek közül.
És gondolj abba bele,hogy lehetsz olyan,aki példa lehet bárkinek!
Az esély adott...csak helyesen kell hogy dönts!

Légy aki épít!És nem az,aki rombol.


"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

kiscsillag

  • Vendég
Re:Mit mond a Biblia?
« Válasz #2 Dátum: 2006 November 11, 17:20:33 »
Minden ember eljut arra a gondolkodásában egyszer , hogy értelmet keres az életére...honnan jön és hova tart. Sok a csábítás a világban,amik a megoldást kínálják. Lehet, hogy azt gondolod ha többet kipróbálsz,akkor egyszer csak rátalálsz arra,ami a te utad.
A Szentírás azonban azt mondja..egy út van,ami az üdvösségre visz.
Jézus útja!  Lépj rá erre az útra!  Meglásd, célba érsz!!!

maria

  • Vendég
Re:Mit mond a Biblia?
« Válasz #3 Dátum: 2007 Január 04, 18:51:20 »
Szólj te is a témához. Rágjuk le a "csontot"! Addig írjunk egy témáról, ameddig csak tudunk ismétlés nélkül. Ismerjük meg jobban a Bibliában történteket! Ha van más információd az éppen aktuális témáról, akkor írd ide. Most pl. a Bemerítő Jánosról.

Ki ez a bemerítő János? Édesapja Zakariás, aki pap volt. János is pap volt, mivel ez a tisztség az apáról fiúra szállt. Édesanyja Erzsébet, Jézus rokona, Márián keresztül. Otthagyta a papi elhívását és a pusztába kezdett el tanítani. Nem riadt vissza a szolgálati nehézségek miatt. Bátran kimondta amit ki kellett mondania, nem volt korrupt, megalkuvó. Tudta, hogy egy nap eljön Valaki, Aki átveszi a helyét, de neki addig készíteni kellett az Úr útját. Ő a legutolsó próféta az Ószövetségben. Heródes király börtönében halt meg. Fejét vették. Lezárta szemeit ezen a világon, de felnyitotta a Mennyben Isten színe előtt....

Nem elérhető laci

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Mit mond a Biblia?
« Válasz #4 Dátum: 2007 Január 04, 19:02:20 »
Keresztelő János?

Vízzel keresztelt, ahogy mondta is:

"Én ugyan vízzel keresztellek titeket, de eljön az, aki erősebb nálam, és én még arra sem vagyok méltó, hogy a saruja szíját megoldjam: Ő majd Szentlélekkel és tűzzel keresztel titeket, kezében szórólapát lesz, és megtisztítja szérűjét: a gabonát csűrébe takarítja, a polyvát pedig megégeti olthatatlan tűzzel." Lk 3(16-17)

Nem elérhető kzoli

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 33
  • Mert kegyelemből tartattatok meg...
    • Kegyelem Honlap
Re:Mit mond a Biblia?
« Válasz #5 Dátum: 2007 Január 04, 19:09:05 »
Jézus azt mondta, hogy János volt az, akiről a próféták beszéltek, hogy Illés szellemével eljön...

Kérlek, hogy finoman mondd meg, ha megbántottalak, mert nem szándékosan tettem... és bocsáss meg nekem...

KEGYELEM honlap

maria

  • Vendég
Re:Mit mond a Biblia?
« Válasz #6 Dátum: 2007 Január 04, 20:27:41 »
Milyen hatalmas mennyei ajándék volt számára, hogy alámeríthette a világ Megváltó Urát. A Jordánban neki alkalma volt a szentháromsággal együtt lennie. Hallhatta Isten hangját, miközben a Szent Szellem rászállt mint egy galamb Isten Fiára.

kicsi alma

  • Vendég
Re:Mit mond a Biblia?
« Válasz #7 Dátum: 2007 Január 04, 20:32:33 »
"A nép várta Zakariást, és csodálkozott, hogy késik a templomban. Amikor mégis kijött, nem tudott velük beszélni. Ebből rájöttek, hogy látomást láttott a templomban. Ő pedig csak integetett nekik, de néma maradt."

 Lukács.1:21

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Mit mond a Biblia?
« Válasz #8 Dátum: 2007 Január 07, 23:05:03 »
Keresztelő János volt,aki teveszőr ruhát viselt,és erdei méz,és sáska volt az eledele.
Hirdette a megtérést.Előkészítette az utat Krisztusnak.

Ézs 40,3
"Egy hang kiált: Építsetek utat a pusztában az ÚRnak! Készítsetek egyenes utat a kietlenben Istenünknek!"

És Ő volt,akiről megmonda Jézus: Asszonytól nem született nagyobb,mint Ő.

És vonakodott alámeríteni Jézust,nem véletlenül.  ;)

Mt 3,14   
János azonban megpróbálta visszatartani őt, és ezt mondta:
"Nekem volna szükségem arra, hogy megkeresztelj, és te jössz hozzám?"

 
 
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

maria

  • Vendég
Re:Mit mond a Biblia?
« Válasz #9 Dátum: 2007 Január 21, 15:31:05 »
Mennyek országa = Isten, az angyalok, szeráfok, kerubok, megváltottak örök lakhelye, igéret földje.
Trónus = Isten ülőhelye
Megtérés = Gondolkozásváltás, befogadni Jézust a szívünkbe.
Bűn = ítélettel, halállal jár, endetlenség, lázadás
Megváltó = halálból kiszabadító
Kárhozat = vád, gyötrelem
Áhítat = elmélkedés Istenről
Istentisztelet = Bibliai előadás, engedelmesség Isten felé
Kegyelem = Isten megadja, annak ellenére, hogy nem érdemelnénk meg
Irgalom = Nem azt kapjuk, amit kiérdemelnénk
Dicsőítés = Isten ünneplése
Imádás = Isten felmagasztalása
Imádkozás = beszélgetés Istennel négyszemközt v. csoportosan
Keresztény = Jézus követője, tanítványa
Ige = Isten beszéde, a Biblia
Kereszt = kivégző eszköz
Pokol = halál és a gyötrelem helye
Démonok = sátán cimborái, ügynökei
Kenyér, bor = Megemlékezés
Áldás = Boldogsággal járó túlcsordulás, Istentől

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Mit mond a Biblia?
« Válasz #10 Dátum: 2007 Január 22, 00:42:09 »
Mit mond a Biblia az Üdvösségről?
Hogy lehet üdvösségünk?

Cselekedeteink által?
NEM!

Törvények betartása által?
NEM!
("Amire ugyanis képtelen volt a törvény, mert erőtlen volt a test miatt" Róm 8,3 )

Hogy van Üdvösségünk?
Ef 2,8
"Hiszen kegyelemből van üdvösségetek a hit által, és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez."
 
Milyen csodálatos ez  :igen:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető szolgáló

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 278
Re:Mit mond a Biblia?
« Válasz #11 Dátum: 2007 Június 22, 15:37:18 »
Csak a BIBLIA...
... vezet el az üdvösségre,amelyet mindnyájunknak meg kell nyernünk.
...segítségével lehet egészséges imaéletünk,hogy meghalljuk a hozzánk szóló Isten szavát.
...alapos ismerete által tanulunk meg különbséget tenni az Ószövetség és az Újszövetség között,és történelmi szemlélettel gondolkodni,hogy ne essünk gyorsan múló ideológiák és ábrándképek csapdájába.
...által tudjuk megkülönböztetni a Szent Szellem munkáját az idegen szellemek befolyásától.
...Igéinek helyes "hasogatása"által tudjuk legyőzni a hitélet gyermekbetegségeit:a törvényeskedést és a rajongást.
...mutatja meg nekünk az üdvtörténetet,azaz Isten népének történetét itt e Földön.
...lehet Isten gyermekeinek egészséges "kenyere",mindennapi tápláléka.


                                                                                         H.Brandenburg
Dicsérem az Urat, a míg élek; éneklek az én Istenemnek, a míg vagyok.

Nem elérhető krisztuskovetoje

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 69
Re:Mit mond a Biblia?
« Válasz #12 Dátum: 2007 Július 12, 20:06:49 »
A BIBLIA

   Csupán attól, hogy vallásosak vagyunk, (ha egyáltalán azok vagyunk) sejtelmünk sincs Istenről, de ha sejtésünk lenne is, tudásunk végképp nincs. S talán éppen ezért van az, hogy a hitetlen emberek szinte irtóznak a Biblia olvasásától. A szó legszorosabb értelmében, semmit nem tudunk az Istenről, de hiszen nem is tudhatunk, mert Ő ettől Isten. Mert ha már emberi ésszel „tud”-ható lenne, akkor az már nem Isten lenne. Pontosan ez a misztérium. Az Ő misztériuma. És ugyanilyen misztérium az örökkévalóság is.  Ez már a gondolkodásunk határfogalma, mert ezt a valóságot sem vagyunk képesek még elgondolni se. Képtelenek vagyunk érzékelni, elképzelni, egyszerűen nincs rá fogalmunk. Sötétben tapogatózunk, amikor Istenről, hitről, örök életről, halálról beszélünk. Nincs rá sem gondolat, sem emberi szó. Nem is tudom, milyen jogon gondoljuk el az elgondolhatatlant, és milyen jogon akarjuk megérteni a megérthetetlent?
   Mert ha a másvilágba minden további nélkül átnyúlhatnánk, vagy átláthatnánk, akkor az már nem is lehetne másvilág. Bárki is megkísérli, hogy érzelmeivel tapasztalja meg az Istent, vagy beszéljen Istenről, törvényszerűen visszaérkezik az emberhez, az emberi megtapasztalásokhoz. Mert az ember vallásossága teljesen bizonytalan alapon áll, hacsak Isten maga át nem töri a közte és az ember között emelkedő falat, és Ő meg nem szólít bennünket.
   A keresztyén gondolkodás éppen ez: Isten szól hozzám. Ezért a keresztyénség, a kijelentés vallása. Ugyanis Isten beszél, mert Ő egy személy. A személy pedig egy olyan lény, aki önmaga tudatában van, ki tudja magáról mondani, hogy „én”, s ezáltal képes kapcsolatot teremteni és kapcsolatban lenni bárkivel. A keleti vallások ki nem mondanák azt, hogy Isten személy, inkább olyan kifejezéseket használnak, mint erő, vagy hatalom. Ám a keresztyének számára Isten személy.
   Igen ám, de Isten hogyan szólhatna hozzánk másképpen, mint emberi módon? És ha így szól hozzánk, hogyan ismerjük fel, hogy Istenről, vagy Isten szaváról van szó? Nos, ha meg akarok érteni egy bibliai szöveget, lépésről lépésre kell közelítenem a lényegi középponthoz, hogy az ember által leírt szó  Isten szavává válhasson számomra. Ezért mindig fel kell tennem magamnak azt a kérdést: Mi is áll itt ebben a mondatban? S ha tényleg meg akarom érteni, akkor újból és újból előveszem a Bibliát és ismét elolvasom azt a bizonyos homályos részt. Ez a jó kezdet.
   Csak akkor érthetjük meg valóban a bibliai szöveget, ha magunkévá tettük az abban leírt tapasztalatokat és az életünkkel, az életmódunkkal válaszolunk rá. A bibliai szövegek akkor érnek el a szívünkig, ha az, az egyetértésünkkel párosul, s az Ige értelme a fejünkből a szívünkbe áramlik. A Biblia igazsága az egész lényünk válaszát követeli meg. A Biblia nem csupán egy információt szerző hely, hanem lelkünk, az Isten lelkével való átitatódásának az eszköze is.
   A Biblia szava, Isten Lelkének hátrahagyott „lenyomata”. Isten Lelke sehol másutt nem hagyott hátra világosabb és fontosabb lenyomatot, mint éppen a Bibliában. Ha tetten akarjuk érni Isten jelenvalóságát, akkor csak a Biblia kijelentései között találhatunk rá. A Bibliát nem lehet regényolvasás-szerűen olvasni. Szükséges  A BIBLIA

 Szükséges a szövegét különféleképpen hangsúlyozni, mert a szövegrészletek világosságai kizárólag Krisztus felől közelítve tárulnak föl. Tulajdonképpen Isten Igéje nem is igazán a Biblia, hanem Jézus Krisztus maga, és kizárólag az Ő tiszteletteljes imádásával és a neki való engedelmes magatartásommal közelíthetek hozzá. Mert Isten ennek az élő Igének közvetítésével akar találkozni velem. És ezek után hogyan fedezhetem fel Isten Igéjét a Biblia sorai között?
   Nos úgy, hogy ha az Ő imádásával és a Neki való engedelmességgel olvassuk azt. Aki a Neki kijáró tisztelet és imádság nélkül nyitja fel a Bibliát, az ne csodálkozzon azon, hogy csupasz emberi szavakba botlik, mert az csupán az Isten kijelentésének csomagolópapírja. Azzal az elhatározással közeledjünk az Igéhez, hogy: „hajlandó vagyok követni azt, amit az Ige mond nekem.” Máskülönben a Biblia betűi önmagába bezárt szöveggé lesznek számomra.  Mindezeken kívül a Bibliából meríthetjük azt a nagyon fontos reménységet is, hogy Isten szava képes megerősíteni és megvigasztalni minket az életnehézségeink idején is.
   Összefoglalva: A Biblia nem más, mint az emberi szavak törékeny edényében felfogott Isteni szó. Ezért aztán, a Biblia egy olyan könyv, amely

két világot köt össze.

Fórizs József           
       

Nem elérhető krisztuskovetoje

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 69
Re:Mit mond a Biblia?
« Válasz #13 Dátum: 2007 Július 17, 21:02:14 »
A BIBLIA MISZTÉRIUMA

   A hitetlen világ – éppen azért, mert hitetlen – képtelen elfogadni azt a tényt, miszerint e könyv tartalmát Isten maga írta, illetve néhány kiválasztott ember közreműködésével íratta le. Nem gondolom, hogy eme írásom elolvasása után, mintegy varázsütésre, minden hitetlen ember hinni fogja a Szentírás megszületésének Isten általi valóságát, csupán néhány elgondolkodtató ténnyel szeretném alátámasztani e Könyv egyediségét, különlegességét, hatalmát, és ezek által szeretném elgondolkoztatni a szkeptikusokat.

Nos, gondolkozzunk csak!

   Az egész világon nem írtak még egy olyan könyvet, amelynek annyi ellensége lett volna, mint a Bibliának.
   A Biblia az az egyedüli könyv, amelyet az évezredek során annyian és annyiszor égettek el millió számra, s mégsem voltak képesek végleg kiirtani.    A Biblia az a könyv, aminek soha egyetlen egy cáfolata sem íródott meg. Néhányan ugyan hozzáfogtak ehhez a munkához, de a feléig sem érve, élő hitre jutottak, Isten gyermekeivé lettek.
   A Biblia az az egyetlen könyv, amelyből az emberiség megtudhatja, hogy az ember honnan jött, hová tart, és hogy mi célból vagyunk itt e földön.
   A földkerekség minden könyve közül egyedül a Biblia magaslik ki tisztaságával, hitelességével és hatalmával.
   A Biblia az egyedüli könyv, amely alkalmas arra, hogy tanácsoljon, felemeljen, vigasztaljon, gyógyítson és az örök üdvösségre vezessen. Ám azt is megmutatja, hogy mi következik azokra, akik nem annak utasítása szerint élnek.
   A Biblia az egyetlen könyv, amely sohasem évül el, s minden kor embere számára időszerű.
   A Biblia az az egyetlen könyv, amelyből évezredek óta sok millió pap prédikál ugyanarról más-másképpen, és sok  milliárdan hallgatják alázattal és teljes egyetértésben.
   A Biblia nemcsak a legkeresettebb, hanem a leggyűlöltebb könyv is az egész világon.
   A XXI. század elején, amikor az emberiség nagy többsége felvilágosultnak tartja magát, több ország határán könnyebb becsempészni vegyi fegyvert, mint Isten életet adó beszédét, a Bibliát.
   A Biblia az a könyv, amelyet nem csak magát, de annak olvasóit is máglyákon égettek el, s ennek ellenére a Biblia tovább él.
S miért van ez a mérhetetlen gyűlölet, az elpusztítási indulat a hitetlenekben?
Nos, erre is maga a Biblia adja meg a legtisztább választ.
   Mert a Biblia az egyedüli könyv amely leplezetlenül mutat rá a hitetlenségből eredő bűnökre, és ezt nagyon nem szeretik az emberek.

Ugye? 
      

Magda

  • Vendég
Re:Mit mond a Biblia?
« Válasz #14 Dátum: 2008 Február 17, 08:39:18 »
Mt 12,39 Ő pedig felelvén, monda nékik: E gonosz és parázna nemzetség jelt kiván; és nem adatik jel néki, hanemha Jónás prófétának jele


Feltettem magamnak a kérdést: Tudom e, hogy ez mit jelent? Nem nem tudom, honnan is tudhatnám. Jó régen tettem fel ezt a kérdést, szinte akkor, amikor előszőr olvastam. kb 19 éve. Azóta elő-elő kerül. olyankor mindég újra megrágom -->> kérődzöm rajta mint a tiszta állatok.  ;) Gonosz nemzetség  :(  igen gonosz és parázna nemzetségbe születtem, eredendően az vagyok, csak a kegyelem által vagyok aki vagyok. Mim van amit nem kaptam volna, ha pedig úgy kaptam, akkor ezt mindenki megkapja. Tőlem függ, hogy másnak mennyire lesz kívánatos.
Ha ne tudom kívánatossá tenni, akkor elrettentő kell hogy legyen. Rémísztő, félelmetes. :(

2Kor 2,15 Mert Krisztus jó illatja vagyunk Istennek, mind az üdvözülők, mind az elkárhozók között  élet illatja, vagy halál illatja

A romlott hús szaga, penetráns, elrettentő.

Jónás 3 napig az emésztő nedvek között, igaz utána a tenger sós vize biztos regenerálta, de a Niniveieknek biztos látványos volt.

A MINDENHATÓ ISTEN ne tudott volna arról, hogy Jónás, hogyan viszonyul Isten akaratához?

Persze, hogy tudta.

Niniveieknek ilyen JEL kellett.
Elrettentő jel :101:

Imádkozom, hogy engedelmes jel legyek/legyünk.

Mert JELEK-nek hagyott itt bennünket az Úr.

 :Jezus04:

szeretettel: Magda

:084: