Szerző Téma: Mit mond a Biblia?  (Megtekintve 115332 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Mit mond a Biblia?
« Válasz #915 Dátum: 2013 Február 22, 15:13:42 »
Jézus Krisztus nem mindenkinek jelenette ki magát és bizonyos kritériumkhoz kötötte a kijelentését.

Aki befogadja parancsolataimat, és megtartja azokat, az szeret engem, aki pedig szeret engem, azt szeretni fogja az én Atyám; én is szeretni fogom őt, és kijelentem neki magamat." 22. Így szólt hozzá Júdás, de nem az Iskáriótes: "Uram, miért van az, hogy nekünk akarod kijelenti magadat, és nem a világnak?" 23. Jézus így válaszolt: "Ha valaki szeret engem, az megtartja az én igémet; azt pedig az én Atyám is szeretni fogja, és elmegyünk hozzá, és szállást készítünk magunknak nála. 24. Aki nem szeret engem, nem tartja meg az én igémet. Az az ige pedig, amelyet hallotok, nem az enyém, hanem az Atyáé, aki elküldött engem."
Jn 14,21-24

Tehát amit Jézus mond, az az Atya Ígéi. Ha az Atya Ígéit, ami egyben Jézus Ígéje is,  megtartjuk, akkor kijelenti magát nekünk. És hol vannak az Atya Ígéi? A Tanachban, amit tévesen Ószövetségnek neveznek, mintha Isten Szava már elavult volna.

Talán nem azért van sokszor olyan kevés kijelentés, mert nincs engedelmesség a Mennyei Atyának? Hogyan szerethetjük Jézust, ha a Mennyei Atya kijelentéseit érvénytelennek tartjuk, mert hát az már régi.

Ha valaki szeret engem.... megtartja az én Ígémet....

Tehát nem a hit áll a legmagasabb helyen....

Most azért megmarad a hit, a remény, a szeretet, e három; ezek közül pedig a legnagyobb a szeretet.
1Kor 13,13

A Krisztusi szeretet pedig nem tétlen.

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Mit mond a Biblia?
« Válasz #916 Dátum: 2013 Február 25, 09:15:13 »
Tegnap este a Purim ünnep alkalmából Eszter könyvében leírtakat szemléltük. Csodálatos összefüggés van az ott leírtak és Jézus Krisztus Szavai között. Még akkor is, ha Isten neve nem fordul elö benne, de aki "lát", az észreveszi, hogy az egész könyv Isten hatalmas cselekedetéröl és kegyelméröl szól.

Megtapasztaltam, és az elmondások szerint, nem csak én, hanem testvéreim is, hogy Eszter könyvéröl nem igen hallani tanításokat. De miért? Kiollózhatunk bizonyos könyveket a Bibliából?

Mi a véleményetek, mi ennek az oka?

 :?:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Mit mond a Biblia?
« Válasz #917 Dátum: 2013 Február 25, 09:19:45 »
Lehet a hím soviniszta hozzáállás miatt. :hehe:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Mit mond a Biblia?
« Válasz #918 Dátum: 2013 Február 25, 09:20:45 »
Na, én erre naívságom miatt nem is gondoltam....  :pirul:

 :hehe:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10