Szerző Téma: Mit mond a Biblia?  (Megtekintve 115330 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Mit mond a Biblia?
« Válasz #15 Dátum: 2008 Február 17, 10:47:50 »
Igen kedves Magda! :05:

Igen, valóban kell, hogy jel legyünk a bűnös nemzedéknek. Kell hogy a világ világossága, a föld sója legyünk.

Add Uram, hogy bizonyságot tegyen életünk Rólad!
Ámen
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re:Mit mond a Biblia?
« Válasz #16 Dátum: 2008 Február 17, 12:46:23 »
Kedves Magda,

Amit a jelenlegi állapotom szerint meg tudok érteni - Jónás jele kapcsán azt röviden elmondanám.
A parázna nemzetség (futkos mindenhova, mindent elhisz - csak Istenre ne kelljen figyelni) jelt kíván, hogy biztos legyen abban, hogy tényleg Ő a Messiás. A gyógyítások, egyéb jelek - nem elegek.
Jónás példáját azért mondja, mert nem érthető félre, mint jel. Elküldi Isten Ninivébe - teljesen ellentétes irányba megy. El tudja mondani, hogy a Magasságos Isten prófétája. Tudja, hogy miatta pusztul minden körülötte. Isten küldi a vihart, küldi a cethalat. Egy dologban nem kellett Jónást kényszeríteni - itéletet tud mondani. Semmi egyébre nem volt képes magától. Örülni sem tud.
Isten pedig - ráébreszti Ninivét, hogy szükségben van - bocsánat, kegyelem kell nekik - egy egész város ébredését látjuk. Jónás pedig elkülönül - behúzódik egy jó nagy levél alá, az árnyékba. Isten küld egy férget - és erre pedig rázni kezdi az öklét méltán. Jogosan haragszik szerinte. Óriási dolgok történnek, neki pedig maradnak a kis ügyei, engedetlenségei, beszólni beszólt - de semmi egyéb, örülni sem tud.
Ezt teszi eléjük - mint tükröt. A meddig szenvedlek még titeket - egyik helyzetét látjuk, mikor Jézus ki is mondja. Nincs jel - tükör van.
Kb én így értem ma.
szeretettel Sándor
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

Magda

  • Vendég
Re:Mit mond a Biblia?
« Válasz #17 Dátum: 2008 Február 17, 13:21:09 »
Jónás nagy próféta volt, elég kemény időben élt, ás az akkor hatalmon levő király sem az Úr akaratát kereste.

2Kir 14,25
(Ő szerezte vissza az Izráel határát Emáthtól fogva a pusztasági tengerig,)

az Úrnak, Izráel Istenének beszéde szerint, a melyet szólott volt az ő szolgája, Jónás próféta, az Amittai fia által, a ki Gáth-Kéferből való volt.

Nagyon hálás vagyok Istennek, hogy erről is olvashatunk az ÍRÁSBAN.
 :05:

Gondolom túl tengett benne a nemzeti öntudat
 :035:

kövecske

  • Vendég
Re:Mit mond a Biblia?
« Válasz #18 Dátum: 2008 Február 17, 14:01:39 »
Ha megengedtetik nekem... szeretném elmondani...  :05:

A Jónás haragjában azért volt egy kis - úgymond jogosság...
Mert aki nem igazat prófétált...hamis próféta volt...
Jónás pedig méltán hihette, hogy Isten őt hamis prófétává tette...Ő azt prófétálta, hogy "még 40 nap és elpusztul Ninive"...
De Isten könyörült a városon, és Jónás próféciája nem következett be... akkor... ott...
Nem az irgalmas könyörő Istent látta, hanem azt aki őt - úgymond - "hazuggá" tette...

Pedig Jónás igazán megtapasztalta... Isten nem veti el az embert... minden engedetlensége ellenére, szólt az Úr MÁSODSZOR is Jónáshoz...

Ez is Isten csodálatos türelméről... hűségéről beszél... szól, újból, és újból... :088:

Szeretettel:
kövecske

Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re:Mit mond a Biblia?
« Válasz #19 Dátum: 2008 Február 17, 15:41:58 »
A hamis próféta a Sátánnal együtt a tűzbe vettetik, mivel a Sátán követe, az ő igehirdetője volt, hogy elhitesse az embereket. Jónás nem láthatta előre, Isten pedig nem mondja el neki előre, tehát nem tudhatja a történet végét, ami már befolyásolná előre őt.  Isten csak egy üzenetet ad - 6 szót, itélkezést - ezt mondja el.
A példázatnak nem az az üzenete, hogy Isten hamis prófátát ad a népnek - amit Jézus példaként tesz a sokaság elé. Jézus azért hozza ezt a példát - lássuk a természetünket és tudjuk meg, Isten könyörülni akar.
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Mit mond a Biblia?
« Válasz #20 Dátum: 2008 Február 17, 22:34:19 »
Jónás nem láthatta előre, Isten pedig nem mondja el neki előre, tehát nem tudhatja a történet végét, ami már befolyásolná előre őt. 


Jón 4,2   
"Így imádkozott az ÚRhoz: Ó, URam! Gondoltam én ezt már akkor, amikor még hazámban voltam! Azért akartam elõször Tarsísba menekülni, mert tudtam, hogy te kegyelmes és irgalmas Isten vagy, türelmed hosszú, nagy a szereteted, és még a rosszat is megbánod."
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re:Mit mond a Biblia?
« Válasz #21 Dátum: 2008 Február 18, 09:20:49 »
Kedves Anti,

Ez a cethal gyomrában - ahogy Jézus is 3 napig a halál birodalmában - a Jónás jele. Itt van egy vallomás, tudtam, hogy nem elpusztítani akarod őket, hanem kegyelmezni nekik. Ez nem hamis próféta, nem a Sátánnal beszél, ez, hogy Isten könyörülni akar - és ráijjeszt Ninivire, hogy szüksége van a kegyelemre - nem megtévesztés. A hamis próféta azt mondta volna - Gyerekek, örüljetek minden napnak, és mindenki legyen boldog.
Sándor
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Mit mond a Biblia?
« Válasz #22 Dátum: 2008 Február 18, 11:20:22 »
Kedves Sándor.

Az ige azt mondja, hogy:

"Gondoltam én ezt már akkor, amikor még hazámban voltam! Azért akartam elõször Tarsísba menekülni, mert tudtam, hogy te kegyelmes és irgalmas Isten vagy, türelmed hosszú, nagy a szereteted, és még a rosszat is megbánod."

Tehát tudta már Jónás a Tarsísba menekülése előtt ( mikor még el sem indult ), hogy megfog kegyelmezni Ninivének.

Így valós az az állítás, miszerint Jónás félhetett attól, hogy hamis prófétának fog feltünni.

Isten áldását.






"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re:Mit mond a Biblia?
« Válasz #23 Dátum: 2008 Február 18, 11:40:53 »
Kedves Anti,

Értem amit mondasz - hidd el. A hamis próféta kifejezéssel van bajom. Tudod a Szir hadsereg egy nagyon kegyetlen és nagyon vérszomjas hatalom volt. Jónás nem örült, amit Isten tervez. Nem a hamis prófétaságtól félt, hanem hogy ezeknek a kárhozatra méltó vadorzóknak Isten meg akar bocsátani.
Az első hozzászólásomban próbáltam túl egyszerűen a pontokat összeszedni - Isten elhívja, feladatot ad - célját is elmondja. Ezek után - az ítélkezés lelke - elviszi ellentétes irányba, mondani tudja, hogy ő a Magasságos Istennek a szolgája - csak megtenni nem. Gondold el - 3 napig egy cethal gyomrában vagy - és utána duzzog, hogy jött a féreg és nincs árnyék a kopasz fejének. Hihetetlen, milyen állapotban vagyunk. Isten küldi a vihart, küldi a cethalat, küldi a férget, bűnlátást ad Ninivének, hamut szórnak a fejükre, zsákba öltöznek (kész csoda) - Jónás pedig az itéletet szerette volna látni. Nem hamis próféta, hanem ember, de Isten akkoris keresztülviszi amit eltervezett.
Értettem amit mondtál - csak a szóhasználattal akartam, hogy vigyázzunk.
szeretettel Sándor
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Mit mond a Biblia?
« Válasz #24 Dátum: 2008 Február 18, 23:07:30 »
Köszönöm Sándor, mostmár értem!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

maria

  • Vendég
Re:Mit mond a Biblia?
« Válasz #25 Dátum: 2008 Március 11, 11:26:28 »
Mikor pedig a tisztátalan szellem kimegy az emberből, víz nélkül való helyeken jár, nyugalmat keresve, és nem talál: Akkor ezt mondja: Visszatérek az én házamba, ahonnét kijöttem. És oda menvén, üresen, kisöpörve és fölékesítve találja azt. Akkor elmegy és vesz maga mellé más hét szellemet, gonoszabbakat őmagánál, és bemenvén, ott lakoznak; és ennek az embernek utolsó állapotja gonoszabb lesz az elsőnél. Így lesz ezzel a gonosz nemzetséggel is. Máté 12:43-45

Lehet -e démon egy keresztényben? A Biblia sehol nem utal erre. A keresztény nem lehet megszállott. Olvassuk, hogy egy démon elhagy egy embert és kóborol valamerre. Aztán visszatér és azt látja, hogy üres az élete, kiadó ez az ember, akkor odahívja a haverjait is, hogy beköltözzenek. Ennek az embernek kongott az élete. Üres volt. Isten sem lakott benne. A démonok üres otthonokat keresnek. Ha Isten Szelleme betöltötte volna, akkor nem lett volna üres. Vannak akik erre az Igére alapoznak, hogy visszatért a démon a kereszténybe. Igen csakhogy az az Ige, hogy nagyobb az, Aki bennem van, mint az, aki a világban van, akkor mit mond őnekik? Az Élet Könyvében ha benne van a neved, akkor Isten lakik benned és nem a sátán. Istennel szemben a sátánnak nincs hatalma. Akkor mit jelent az, hogy ki van söpörve és fel van ékesítve? Azt, hogy az az ember ha megszabadult, akkor megnyugszik, békessége van így ki van takarítva, de üres. Nincs benne senki és semmi. Akkor a sátán ismét visszamegy több démonnal és beköltözik oda. Mivel már nem egyedül van, hanem többedmagával, sokkal rosszabb dolgokat fog elkövetni mint eddig. Gonosszabbá fog válni az élete az előzőtől.

Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re:Mit mond a Biblia?
« Válasz #26 Dátum: 2008 Március 14, 10:09:22 »
Az idézett igeszakasz arról szól, hogy nem csak bocsánat kell bűneinkre, hanem új Úr az életünkre. A Sátán nem fog lemondani rólunk, adja az ihletet, igézeteit, indulatait belénk - szenvedélyesen, makacsul, bele nem törődve abba, hogy elvesztett minket. Szeretné Isten is bosszantani, az Övéiből egy szerencsétlen, nyomorult embert formálni - hogy olyan bizonyságok legyünk, ami elriasztja az embereket Isten keresésétől. A Sátán nem lusta, nem hanyag és nem dilettáns. Szeretne kapcsolatban lenni velünk, kommunikálni pedig különösképpen.
Éva, a bűneset előtt - beszédbe elegyedik egy olyan szellemi hatalommal, ami messze felette áll, Isten után a második legintelligensebb lény. Éva még ki is osztja - nem úgy van Sátán, nem azt mondta, amit te mondasz - hanem csak egy fáról. (mond egy nagyot - egyetlen fáról sem?) - annyira nonszensz - hogy Éva beszédbe elegyedik azzal, aki pillanatokon belül az ujja köré tekeri. Nem leszünk okosabbak a Sátánnál. Egy jó dolog van - ha kerülöm, nem foglalkozom vele, nem űzök ördögöt (nagyon örül neki, jó ki show) - hanem az én Istenem védőkarjaiban örvendezek. (Mihály arkangyal sem intélkezik, vagy dorgálja meg - azt mondja, dorgáljon meg téged az Úr - Zak.3,2). Mi csak egy tűzből kikapott üszög vagyunk - mielőtt teljesen felemésztett volna a bűn, a törvény tüze.
szeretettel Sándor
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Mit mond a Biblia?
« Válasz #27 Dátum: 2008 Március 14, 16:44:19 »
Kedves István.  :088:

Bizonyára elírtad ezt a mondatodat. De ha nem, akkor kérlek magyarázd meg:

"Szeretné Isten is bosszantani, az Övéiből egy szerencsétlen, nyomorult embert formálni - hogy olyan bizonyságok legyünk, ami elriasztja az embereket Isten keresésétől."

Másik mondatodat idézem:

"Éva, a bűneset előtt - beszédbe elegyedik egy olyan szellemi hatalommal, ami messze felette áll, Isten után a második legintelligensebb lény."

A Jelenések könyve írja, hogy egy angyal, akinek még a nevét se említi az ige, megfogja a sátánt és megkötözve a mélységbe dobja ( Jel 20,1-3 ).
Tehát ennek fényében úgy gondolom, hogy a sátán is egyike a többi angyalnak, akinek önmagában nincs nagyobb hatalma.
Természetesen az igéből azt is tudjuk, hogy az Úr trónja körül volt még a bukása előtt, aki hatalmasságban olyan nagy volt, mint egy szeráf vagy egy főangyal.

Szeretettel,
Antee
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re:Mit mond a Biblia?
« Válasz #28 Dátum: 2008 Március 18, 10:50:56 »
Kedves Anti,

Igen, lemaradt egy t betű - helyesen: szeretné Istent is bosszantani. A Sátán célja: Isten lejáratása, bosszantása a teremtményén keresztül, az ember tönkretétele, lelkile vakká és süketté tenni minél jobban. Azt szeretné, ha minél jobban összetörne az Istenképűsége (saját képmására teremtette), minél nevetségesebb, Istentelenebb és bűnösebb legyen.

A másik - Éva, esete. Igy van, a Sátán és serege (1/3 része az angyaloknak) - a szellemvilág 2 tagjából az egyik. Az embernél magasabb rendű. Isten bölcsességét nem érheti el, hatalmát sem - de az emberi elmébe gondolatokat, álmaiba üzeneteket, érzéseket, akaratokat munkálhat - és az ember, ha nem áll Isten védelme alatt - nem tudja uralni. Az ember hall mindent, hat rá - és csak az ujjászületett ember tudja megélni, hogy a bűn uralma megtört. Az egyeduralmának vége. (nem teljesen, csak az uralkodói kényszerhelyzet szünt meg). Éva vitázni kezd egy nála sokkal hatalmasabb erővel, aki intelligensebb, szellemi lény. Nem tette jól. Pillanatokon belül az ujja köré tekerte. Nekünk az a tanulság - ne vitázzunk, hanem Isten oltalmába kerüljünk. Jó illat, só, üzenet legyünk azoknak - akik a Sátán uralma alatt élnek. A Sátán legyőzött hatalom, csak nem veszi tudomásul, nem törődik bele - és teljesen jogtalanul és szemtelen módon garázdálkodik az emberen - amihez soha nem volt joga. A Jelenések könyvében olvashatjuk amikor a mélységbe dobják - de egyelőre a parázna asszony vörösben résznél tartunk, ahogy körülnézünk.
szeretettel Sándor
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Mit mond a Biblia?
« Válasz #29 Dátum: 2008 Március 18, 11:15:46 »
Kedves Sándor!  :088:

A "t" betű hiányára nem is gondoltam.  :pirul: De úgy valóban értelmes mondat.

A hozzászólásoddal egyetértek! A gonosz ( sátán és bukott angyal serege ) a második legnagyobb hatalom. :afro:

Szeretettel,
Antee
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)