Szerző Téma: Valódi szerelem  (Megtekintve 52407 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re: Valódi szerelem
« Válasz #15 Dátum: 2007 December 28, 10:01:39 »
Kedves Testvérek,

Isten elkészíti a társunkat is, megvannak a céljai. Jó várni - és ajándék, ha valaki ezt megkapja. Az igéretek terén mégis igen változatos képeket kapunk - Jákob, vagy Ábrahám szerelme és ragaszkodása - és Izsák - Rebeka házasságáig, ha végignézzük. Sajnos - van ilyen házasság is, pedig kétségünk sem lehet, hogy Rebeca Isten választása volt Izsák számára. Mégis egy rossz házasság volt emberileg - Isten célját tekintve pedig nagyon fontos. Kellett Jákob - aki üres kézzel indul el emberileg, áldással Isten szintjén. Minden úgy történik, hogy megszülessen a 12 fia - folytatódjék az üdvtörténet, új nevet kap a Jabbók révénél. Kevés dolgot értünk meg a mi emberi szintünkön - de már az is sok mindent bemutat. Megy a történelem eseménysora. Ugyanígy Job első felesége - aki egészen másra búzdította mint ami a csontjaiban égett, ugyanígy a barátok okítására is egészen máshogy reagál. Az is Jézus eljöveteléről szól. Tudja.
Én hálás vagyok a feleségemért - Isten megváltott, hálás gyermeke - kiegészít engem, ketten vagyunk egy egész. Nem tudom, hogy csinálta Isten - de látom. Annak ellenére, hogy mennyire akartuk faragni a másikat - mégis véghezvitte. Én később értettem meg Isten ajándékát - én nem kértem annakidején, nem jártam az én Megváltómmal - csak neki voltak tervei amit én nem tudtam még. Ez nem példa senki számára - nem azért írom. Gyermekeimnek már mondom, hogy várjanak - mert Isten elkészítette. Ne legyenek türelmetlenek - mert akkor már mások lesznek, mintha nem történt volna semmi. Ne rontsák el. Érdemes várni. Semmi kétség - még akkor is biztos vagyok ebben, ha én nem tudtam erről. Jó lett volna, ha már ott más vagyok, Istenre váró - kötözöttségektől mentes. Sok minden lett volna más.
Szeretettel  Sándor
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

maria

  • Vendég
Re: Valódi szerelem
« Válasz #16 Dátum: 2007 December 28, 10:44:12 »
Sándor írta: Érdemes várni... Jó lett volna, ha már ott más vagyok, Istenre váró - kötözöttségektől mentes. Sok minden lett volna más.

Ezen én is gondolkodtam, mi lett volna ha.... Akkor rájöttem, hogy az is egy tanulás volt az életünkben. Isten jól tudja miért kellett végigmenni azokon a küzdelmeken is. Ma, ha visszatekintek és eszembe jut a sok Isten nélküli évek, bizony boldog vagyok, hogy ma ez már másképpen van. Bizony sok minden más lett volna, de nem bánom, mert sokat tanultam az alázat területén a férjemmel szemben. Megtanultam Isten után az eslőhelyre tenni, megtanultam, hogy az ővé legyen az első falat, megtanultam őt önzetlenül szeretni....
Tényleg fiatalok, egyedülélők, érdemes várni! A sátán siettet csak. Ne hidd, hogy bármiről is lekéstél. A türelmetlenség nem visz sehová. Én már csak tudom.  :igen: Isten tudja, hogy valahol van egy társad, de még nem vagytok készen a házasságra. A házasság sok sok buktatóval, küzdelemmel jár ám. Persze én sem voltam különbb. Most már tapasztalatból írok.  ;)

Nem elérhető Adnama

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 122
  • Egy testvér az Úrban
Re: Valódi szerelem
« Válasz #17 Dátum: 2008 Február 17, 14:57:07 »
Sziasztok!

Szerintetek lsten adhat társat valakinek keresztény társkeresőn keresztül? Tudom, sok ember begörcsöl, hogy jajj lekésett és ezért kezd el hirdetni...És sok a komolytalan vagy "vallásos" ember is De vannak akik imádkoznak és utána teszik fel magukat, bölcs szöveggel. Szerintetek, használhatja-e Isten ezt az utat is? Sokféle véleményt hallottam anno a témában és én nem is hiszek feltétlen a netes keresésben, mert tinikoromban volt szerencsém a veszélyeihez (akkor mindenki ezt csinálta) De kiváncsi vagyok nagyon, mi a véleményetek erről? Szeretettel üdv: Adnama
"A woman's heart should be so lost in God that a man has to seek Him to find her..."

kövecske

  • Vendég
Re: Valódi szerelem
« Válasz #18 Dátum: 2008 Február 17, 15:21:52 »
Szia!  :044:

Azt kérdezed, használhatja-e Isten ezt az utat is?  :088:
Én úgy vélem, nincs olyan út, amit Isten ne használhatna...
Hisz az Ő útjai kifürkészhetetlenek... :088:
Mindig úgy... ott... és akképp cselekszik, ahogy jónak látja...számára nincsenek sablonok... szerény véleményem szerint... :08:

Róm 11,33
Ó, Isten gazdagságának, bölcsességének és ismeretének mélysége! Milyen megfoghatatlanok az ő ítéletei, és milyen kikutathatatlanok az ő útjai!

Szeretettel:
kövecske

Nem elérhető mmarietta70

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 479
Re: Valódi szerelem
« Válasz #19 Dátum: 2008 Február 17, 15:29:22 »
Istennek "végére mehetetlen bölcsessége"(Ésa.40:28) van! Isten adjon mindenkinek helyes belátást ezzel kapcsolatban! Kövecskével egyetértek!... :026: :ima06:
“A szeretetet nem cseppenként adom,hanem mindenkinek annyit küldök, amennyire éppen szüksége van.”

"Az Úr, a te Istened közötted van; erős ő, megtart; örül te rajtad örömmel, hallgat az ő szerelmében, énekléssel örvendez néked." (Sofoniás 3:17 - Károli)

Nem elérhető Adnama

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 122
  • Egy testvér az Úrban
Re: Valódi szerelem
« Válasz #20 Dátum: 2008 Február 17, 17:34:30 »
Kövecske, Marietta, nagyon köszönöm hogy hozzászóltatok!  :06: Többiek?  :05:
"A woman's heart should be so lost in God that a man has to seek Him to find her..."

Nem elérhető árpi

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 213
Re: Valódi szerelem
« Válasz #21 Dátum: 2008 Február 17, 19:40:26 »
Szia Adnama!  :044:

Én is egyetértek Kövecskével, "az ÚR csodásan működik, de útja rejtve van, ... ",  :igen:  ahogy az egyik kedves énekem mondja.
Sőt, én ismerek is ilyen párt (mindketten Krisztusban testvérek), akik társkeresőn ismerték meg egymást,  és az ÚR gazdagon megáldja életüket, kisfiuk már 4 éves :)
Jézus él!

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re: Valódi szerelem
« Válasz #22 Dátum: 2008 Február 17, 19:47:21 »
Az én sógorom nős volt, de elhagyta a felesége. Elkezdett az interneten ismerkedni és egy keresztény chat-en ismerkedett meg egy nővel... 2 éve házasok...
Szerintem ez azért nagy kegyelem volt...
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető t.zoli

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 302
  • Vendég
    • www.szomjazokklubja.shp.hu
Re: Valódi szerelem
« Válasz #23 Dátum: 2008 Február 17, 19:53:20 »
 :044:  Nekem, nincs sok hozzáfűzni valóm, csak annyi, hogy HA iSTEN KIRENDELI NEKEM, VAGYIS LÁTHATÓ JELET ADD, szeretnénk neki udvarólni, meghódítani, persze ez Biblia ellenes, de milyen jó harcolni egy lányért, aki majdan feleséged lesz.  :afro:
A szerelem kreatív, leleménnyeséget takar, versek írása, ajándékok készítése, virág küldése ,persze ezzek mind úgy történjenek, hogy a lány semmit ne sejtsen, ettől olyan fantasztikus, és így megismerheted ön magad és barátnődet is.
 :2smitten:
A szeretet soha el nem múlik. (Mk 14:1-9).

Nem elérhető whiteattil

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 229
    • whiteattil oldala
Re: Valódi szerelem
« Válasz #24 Dátum: 2008 Február 17, 21:13:23 »
Szia Zoli!

Szerintem apszolút nem Bibliaellenes, ha udvarolsz... Persze azért vannak határok, amelyeket Isten ott és akkor személyesen fog Neked megmutatni. Rá fogsz majd érezni, nagyon klassz, várakozásteli, gyönyörű!!!

Adnama!
Én valami hasonlóképpen ismertem meg a feleségemet. Valami levél vagy cím került a kezembe, én azt se tudtam kicsoda, csak írtam egy levelet. Ráadásul nem is volt hívő ez a lány. Mikor megtértem, már nem voltam túl fiatal, és nem bírtam elképzelni, hogy hogyan fogok társra lelni, hogyan kell viszonyulni hívőként ebben a helyzetben... Szóval tele voltam kétségekkel. Így imádkoztam akkoriban: Uram ne adj nekem "cicababát", hanem egy olyat, aki mindenben hozzám illik. Aki odaadó, szereti a gyerekeket...stb., stb.
Aztán visszaírt, elhívott Bicskére, és... 4 éve a feleségem. Megtalálta személyesen Krisztust, rengeteg közös bizonyságunk van... Külön kértem, hogy énmiattam nem kell Keresztény közösségekbe járni, így nincs értelme... De nem, őszintén befogadta Jézust a szívébe és együtt harcolunk!
Amanda!
Bizony adhat társat ily módon is, sőt, még nem keresztény társkeresőn keresztül is, én valami hasonlót jártam be, azért ezt az utat, mártmint a világi társkeresőt nem ajánlanám, de minden lehet...
Attil

Nem elérhető Moncsi

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1454
Re: Valódi szerelem
« Válasz #25 Dátum: 2008 Február 17, 21:53:30 »

 Kedves Adnama!.Az első házasságom tönkre ment,italozás stb.Ott voltam egy kisgyerekkel húszon évesen.Nehéz évek voltak...Nagyon egyedül voltam,társra vágytam.Csak úgy jött a gondolat egy napon újsághirdetést adtam fel,a társkeresőbe.Ennek már több mint 8 éve.
 Volt jelentkező bőven,nem jött be egyik sem.Amikor úgy döntöttem fel adom és nem keresgetek,na akkor jött egy telefonhívás,egy kedves,határozott hang...Megismerkedésünk után 3 évvel összeházasodtunk,ezek után ismertük és fogadtuk el Jézus Krisztust személyes megváltónként.Isten megajándékozott bennünket egy csodálatos kisfiúvalTudom,és érzem,hogy az Úr így akarta.Isten útjai...
 Isten megmutatja a mindennapokban,hogy a férjemet ő adta.Persze az Úr nem igérte meg,hogy mindig minden rózsás,és tökéletes lesz.Én is csak azt mondhatom kedves Adnama,hogy Isten mindent felhasznál,minden útat.

   Sok szeretettel:Moncsi
Az Úr szegénnyé tesz és gazdagít,megaláz s fel is magasztal. 1Sám2/7

Nem elérhető Adnama

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 122
  • Egy testvér az Úrban
Re: Valódi szerelem
« Válasz #26 Dátum: 2008 Február 18, 20:49:17 »
 :D Köszi a véleményeteket!!!
"A woman's heart should be so lost in God that a man has to seek Him to find her..."

Nem elérhető Juzsa

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 87
Re: Valódi szerelem
« Válasz #27 Dátum: 2008 Február 22, 14:36:15 »
 Valódi szerelem!?
Én is sokat gondolok erre a témára.De mikor fiatal keresztény voltam én is bele estem hibákba.Azt akartam,hogy valaki szeressen és tartozzak valakihez.Meg mikor fiatal keresztény voltam kerestem a nem keresztények között is hátha rálelek az igazira,de nem így történt.Sőt lázadó is voltam,nem értettem egyet a barátnőm,a mentorom aki mindent megpróbált Krisztusi szeretettel megtanítani nekem.Nem értettem vele egyet abban,hogy várjak türelemmel és tegyem le Isten elé a kapcsolatom ő majd megadja azt a társat akivel le tudom élni az életem és boldog leszek.Nem értettem főleg azt a részt nem,tegyem le Isten elé.
Nehéz volt fiatal keresztény ként ezeket felfogni és úgye megérteni és persze megcselekedni,na ez volt a legnehezebb.Hiszen akkor még húszon éves voltam.
De ma már tudom igen igaza volt a barátnőmnek,a mentoromnak abban,hogy Istennek tegyem le a páromat és tölle kérjem,ő majd megadja nekem akkor és azt akit ő választ ki nekem.
Nehéz még most is hiszen már harmincas vagyok de Isten tudja mikor álunk készen a családra a gyermekek nevelésére és egy boldog párkapcsolatra.Türelmesnek kell lennünk.
Én is elkövettem régen egy hibát,a gyülekezetünkbe volt egy basszusgitáros fiú akit én nagyon szerettem volna társnak,de Isten jó és ma már tudom miért nem baj,hogy nem ő lett .Meg akkor én is a magam érzései szerint akartam cselekedni de rájöttem ez sem jó.Istenre kell bízni a kapcsolatot és várni kell türelemmel,imátkozni és kérni az úrtól.
Hallottam egy kedves testvérnő olvasta fel egy könyvből.Amit most leírok ide nektek.Egy pásztort kért meg egy egyedül áló hölgy ,hogy imátkozzon érte,hogy legyen társa.Apásztor kérdezte le tetted az úr elé.A válasz nem volt.Mondta a pásztor akkor most imátkozzunk közösen 10-pontban leíratta vele,hogy milyen társat képzel el magának.És egy év mulva amikor újbol ott járt szolgálni a pásztor akkor mondták,végre megtörtént.Kérdezte mi történt meg? Mondták a pásztornak emlékszik e arra a fiatal lányra aki kérte őt az imáért,hát ő rolla van szó végre megkérték a kezét.Hát lehet így is kérni Istentől a társat.Én is gondolkodtam,a keresztény társkereső lapokon de nem éreztem,hogy ott találnám meg a társam,persze ez sem lehetetlen Adnama szerintem.Én Istenben bízom és tudom elöbb útobb megkapom a társam tölle. :056: :065:

Nem elérhető atesz

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 81
    • JESUS LOVES YOU
Re: Valódi szerelem
« Válasz #28 Dátum: 2008 Március 21, 22:58:57 »
hmmm valodi szerelem  hat a valodi szerelemre varni kell es en hiszem hogy az meg fog erkezni hat en most jelenleg 20 eves vagyok es hala az Urnak megovott es sok mindenen atmentem es halat adok hogy eddig egy kapcsolatom sem volt  de  majd az Ur kireneli szamomra es orulok annak hogy nem volt meg baratnom szeretnem kivarni az igazit  hat sok turelem kell hozza es hiszem hogy az Ur meg fogja nekem azt adni hat az igazi szerelem  hmm nagy kerdes akkor jon el amikor nem is szamitunk ra vagy amikor nem is gondolnank :P:) en is szerintem hogy udvarolni lehet de   szerintem jo olyankor arra gondolni hogy az Ur valoban azt a szemelyt rendelte ki szamunkra es ilyenkor arra batoritalak hogy inkabb imatkozzatok az Urhoz mielott egy kapcsolatot elkezdnetek ha az Ur akarat is az akkor hajra nah   enyi egyelore... folytatas holnap :)))):P:)):D


   Udv atesz
"Terollad En el NEM feledkezem!!!!

Hilda

  • Vendég
Re: Valódi szerelem
« Válasz #29 Dátum: 2008 December 24, 12:08:47 »
Aki keres, az talál!
Szerintem igaz ez a keresztények társkeresésére is.
Sokan ellene vannak, de én nem tartom rossz dolognak.
Ha elég megfontoltak, és bölcsek tudunk lenni, de főleg folyamatosan imádkozunk
elég jól lehet szelektálni már az elején is, hulljon a férgese.  :2crazy:
Aki cm-eket, hajszíneket, kg-okat, iq-t keres magának, nos azzal talán jobb nem is szóba állni, sok ilyen van.
De később is a levelezések, beszélgetések során hamar kiütköznek a dolgok,
van-e a felek között hitbeli-lelki harmónia, és ami a legfontosabb
nem szabad érzelmeket belevinni, és hamar kitárulkozni, mert ezzel
sebezhetővé tesszük magunkat.
Sok sikert a hozzám hasonló keresőknek!
Találjátok meg az igazit!   :037: